Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Ekonomický klub [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv

Vítejte v Ekonomickém Klubu.
Posláním klubu je:
- diskuse nad aktuálními ekonomickými událostmi a reáliemi z hlediska ekonomické teorie
- odpovědi na dotazy ekonomů, ne-ekonomů i těch ostatních
- volná kategorie -- určí moderátoři podle nálady :-)


Základní pravidla:
1) slušná a věcná diskuse
2) aktuální články vkládejte formou linku
3) snažte se nesměšovat ekonomii s politikou, od toho jsou tu jiné kluby, míra tolerance záleží na moderátorech; chápeme, že to jsou spojené nádoby, avšak výkřiky typu „za inflaci může ČSSD“ či „s ODS pomřeme hlady“ nikam nevedly, nevedou a ani nepovedou
4) nebojte se zeptat, pokud něčemu nerozumíte

Spřátelené kluby:
Volby, Levice vs. pravice, Politika a dění ve světě

Současné téma


DOLAR


ANKETA (od miny)

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: fdtkdmm
[ 154 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 21.4.2020 00:34  2524
Ropa ztratila za jediný den veškerou svou hodnotu. Prodávající musí za barel platit.
Cena ropy poprvé ztratila za jediný den veškerou svou hodnotu. Kontrakt na americkou lehkou ropu West Texas Intermediate (WTI) s dodáním v květnu dnes klesl o 306 procent a uzavřel na minus 37,63 dolaru za barel.
No, to už se vyplatí koupit!!
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 27.4.2019 20:41  2523
Kuřáci se snažili:
Zisk Philip Morris ČR za rok 2018 po zdanění: 3 776 793 107,76 Kč
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 23.2.2019 22:47  2522
A jeden ekonomický kreslený.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 7.5.2018 20:08  2521
'Obrovský jed na krysy'. Zakladatel Microsoftu Gates a investor Buffett kritizovali bitcoin
Gates ho označil za aktivum, které nic nevyrábí, a dodal, že pokud by mohl, sázel by proti bitcoinu.
Buffett uvedl, že kupci bitcoinu prospívají díky naději, že najdou jiné lidi, kteří za bitcoiny zaplatí více. Domnívá se, že k růstu ceny přispívá mystika měny. Poptávku po bitcoinech přirovnal k tulipánové mánii v Holandsku v 17. století, kdy cena cibulek nově představených a módních tulipánů prudce vzrostla a pak se dramaticky propadla.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 6.3.2018 22:18  2520
Blbé příklad s tó šlivovicó.

Ačkoliv si myslím, že ta akceptace je v současné době spíš na spekulativní úrovni, než že by to bylo akceptované jako reálné platidlo. Ale je to můj názor a není nutno s ním hned souhlasit. :-)
jimbo Jimbo 2.3.2018 17:36  2519
Kdyz majitele bitcoinu prejede vlak a nema papirovou zalohu ke ktere se umi nekdo dalsi dostat (treba pres pravnika co vyrizuje pozustalost) tak jsou ty bitcoiny ztraceny. Stejne jako kdyz strec zakope slivovici, nikomu o tom nerekne a pak zahradu za 50 let zreje bagr
jimbo Jimbo 2.3.2018 17:35  2518
Bitcoin jako platidlo akceptuji statisice az miliony obchodu na celem svete vcetne napt alza.cz a microsoftu
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 2.3.2018 17:17  2517
Ještě nikdo nezmínil jak je to s těma bitcoinama když třeba někoho na přejezdu sešrotuje vlak. Jestli to je v té knížce, tak tak daleko jsem nedošel (musím dělat i jiné věci).
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 2.3.2018 17:15  2516
Kdybych ho pochopil, byl bych blízek nobelovce!!
Až jednou někdo pochopí ženu, dostane nobelovku za fyziku, chemii, ekonomii a za mír.

No ale vážně, jakákoliv platidla mají (a to je to o čem se v posledních 23 příspěvcích vede řeč) mají vícero funkcí a možností použití a mají hodnotu i poté co skončí jejich hlavní funkce (třeba pro sběratele, ale i jinak). Bitcoin tuto vlastnost nemá, nehledě k tomu že fyzicky vůbec neexistuje. A navíc nikdo není schopen garantovat že si za bitcoin cokoliv koupím. Nehledě na potíže internetu. Ty servery a úložiště - to klidně může zhavarovat a i přes nějaké zálohy atd. se klidně může stát, že se část zkrátka "vypaří". To už je lepší ta hrouda zlata, na poušti pak nádrž s pitnou vodou.
rainman22 rainman22 We're here to speed up entropic death of - our planet 2.3.2018 17:01  2515
Snaha byla, holt se musis smirit s tim, ze bitcoin nepochopis nikdy :)
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 2.3.2018 16:46  2514
Chcu vidět bitcoinovou korunu nebo snubní prstýnek!! :-D
Najít valoun zlata je náhoda. Pokud to systematicky nehledáš (ale i tak to je náhoda). Stejně tak můžeš najít ztracenou peněženku (možná i pravděpodobnější) nebo diamant či cokoliv.
Anebo najdeš hodnou, hezkou a milou dívčinu, posléze ženu. To už je v podstatě zázrak!! *-D A jaká je její hodnota? A bude ti nejen ozdobou, ale i matkou vašich dětí.
Moc to komplikuješ. °-) Ale v každým případě bylo využití zlata výrazně vyšší než tomu kdykoliv může být u bicoinů. Ostatně, Inkové zlato jako směnnou matérii neznali. To až tam přišli běloši a to jim bylo stejně k hovnu.

P.S.: Taková žulová koruna na hlavu by byla fakt dobrá. Ale zase jako jo, Rumuni (aspoň myslím) mají železnou korunu, ale to není kvůli nedostatku zlata atd., to je z ukořistěných děl. A náramky ze švartny byly taky jeden čas velice populární a vysoce módní.
rainman22 rainman22 We're here to speed up entropic death of - our planet 2.3.2018 13:45  2513
DesdichadoMoc do toho zabrusujes :)
Kdyz najdu v potoce valoun zlata (coz se realne delo), tak jaka prace je za tim videt?
Ozdoby a umelecka dila muzu vytvaret i z kamene nebo dreva, tam neni vychozi material tolik podstatny...
Se zlatem nemuzes jit kamkoli a tam s nim platit (to nejde v podstate nikde) a jeho hodnotu ti take nikdo nijak negarantuje. Samozrejme je jeho hodnota stabilnejsi, protoze tu ma jaksi uz tisiciletou tradici.
Zkratka a jednoduse si zkus bitcoin predstavit jako elektronicke zlato, tech paralel je tam vic nez dost ;)
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 1.3.2018 20:53  2512
OK, stáhnuto.
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 1.3.2018 20:39  2511
Jestli se chceš opravdu o kryptomenach něco dozvědět a jsi ochoten tomu věnovat trochu času, tak doporucuju tuhle knížku, je zadarmo, česky a poměrně kvalitní. Ostatně já s ní kdysi taky začínal.

http://btctip.cz/jak-na-bitcoin-krok-za-krokem-e-book-zdarma/
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 1.3.2018 19:26  2510
Netflix nemám (taky na co) a o fungování torrentů jsem se nikdy nezajímal. Obecně mne sledování celých dlouhých filmů přes počítač moc nebaví, nehledě k tomu, že přímo z internetu na to XP ani nejsou moc stavěné. Jsem se stahováním skončil u "Rapidshare" a spol. a u FTP, což už snad ani nefunguje. Tuhle jsem kdesi cosi chtěl na jedné aukci a musel jsem se kvůli tomu 3× kdesi registrovat a výsledek stejně 0. To mne nebaví. Navíc, za půl roku si to heslo už nepamatuju a za dalšího půl roku si to nepamatuje už ani ten počítač. Nehledě teda k tomu že kapacity mého postaršího stroje už na stahování moc nejsou, musím mít místo na výkresy. A hlavně, neumím natolik englicky abych to pochopil (a mluvený teda už vůbec, nerozeznám jednotlivý slova a ne vždy si to dokážu, když už rozeznám slovo, převést do psané podoby "abych si to přečtl a přeložil"). Taky předpokládám nějaký odborný anglický termíny kterým zkrátka nerozumím ani v psané podobě - nevím/nebudu vědět jak je přeložit (stejný problém mám i s jinými jazyky když třeba je nějaký nejednoznačný výraz, bývá problém zjistit jak je to vlastně myšleno a například technické překlady jsou zcela jiná kategorie než "Franta píše Marion"). Já si to tak nějak potřebuju přečíst "abych si případně mohl zaškrtávat".
Jako, s tím rozeznáváním slov, kdybych byl třeba měsíc někde mezi domorodci, nejspíš by to bylo lepší, protože když jsem byl v Maďarsku, tak první dny jsem vůbec netušil, ale za týden už jsem to měl naposlouchané, takže když šofér hlásil zastávky (tam to hlásí přímo, nemají automat), už jsem přesně věděl která je to zastávka i v noci. Slyšel jsem to. Zkraje ne.
Ale jako dík za snahu, to zase jo.

rainman22
Těžba zlata je jiná kategorie. Už jen tím, že je za tím vidět ta práce. I ze středověkého hlediska to nebyl kov k ničemu, jen k platbě. Viz šperky a klenoty. Úžasná věc a ne jen z hlediska drahého kovu, ale zpracování a umělecká stránka (jestli jsi viděl poklad ze Slezské Středy, víš že tomu tak je). To u bitcoinů teda nehrozí. :-) A navíc, furt to existuje fyzicky, mohl jsi a můžeš s tím jít kamkoliv a tam s tím platit, bitcoin je ryze na libovůli a u něj nikdo nic negarantuje a ani se o to nesnaží. Nehledě teda k tomu, že ani nemá kdo. Navíc může fungovat jen tehdy když máš elektřinu. Moje osobní důvěra k tomu podniku je na velmi nízké úrovni, ale přesto bych tomu chtěl aspoň trochu porozumět. A ne, historii že tehdy a tehdy stál tolik a o tři měsíce polovic, to nepotřebuju, tam ani není moc co chápat, je to spíš o náhodách (ostatně, to asi nechápe nikdo, že jednou to skočí na 10000, pak hned na 500, pak zase na 20000 atd., předvídat se to moc nedá a taky proto to obchodníci ve velkém hned tak neuznají) a je to vlastně jen popis dění okolo.


Taky by mi někdo mohl vysvětlit proč mne Lopuch po čase potichu odhlásí (a přitom jsem teoreticky pořád přihlášen, vidíte mne že su třeba tady, ale už jsem fakticky z programové svévole odhlášený), když to má povolené až po hodině. Nikde jinde mi to nedělá.

[ 154 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt