Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Volby [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují huh, Havelock.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 20.8.2013 21:03
Předkládejte své argumenty, přesvědčujte ostatní, diskutujte o programech a osobnostech. Pokud chcete někomu (to zahnuje nejen diskutující v tomto klubu, ale i ostatní uživatele Lopuchu, politiky této i jiných krajin a vůbec všechny žijící i zesnulé osoby) nadávat kvůli jeho (byť sebehoršímu) přesvědčení, přesuňte se rovnou do jiného klubu. Diskuze se vede slušnou formou.

ANKETY:
Objeví se Robert Šlachta na kandidátce Ano do senátu nebo europarlamentu?
Zatím nejlepší porevoluční předseda vlády ČR byl
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 5619 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 30.4.2017 15:40  30115
Však právě. Impérium se rozpadalo. Loutkové státy vypověděly poslušnost. Je to obdoba zániku Západořímské říše, nebo by se taky dalo připodobnit ke konci Britského impéria, když se rozpadl koloniální systém, protože jádro (čili Rusko) stále ještě existuje. Problém bude v tom, že rozpad a zánik Ruska jako takového bude hodně bolet, ale jednou, JEDNOU k němu dojde!
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 30.4.2017 15:35  30114
DesdichadoIMO pak spíš 1989 ukázal, že v čele národa sedí jen loutky čekající na rozkazy z Kremlu - a když žádné nedostali (protože tam byl zmatek nad zmatek z předchozích měsíců a let), tak se radši spakovali a šli.
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 30.4.2017 12:11  30113
Le Penová najednou brzdí a tvrdí, že z EU nehodlá vystoupit (aspoň ne hned) a dokonce ani nechce úplně rušit €uro. By jej nechala jako druhou měnu pro mezinárodní obchod. Něco jako obdoba tuzexové/devizové koruny?? Většina Francouzů prý totiž návrat ke franku nechce. Asi zjistili, že je jednodušší to (našimi rádobypravičáky krutě, řekl bych až třídně, nenáviděné) €uro, neb za hranicemi ušetří spousty času a peněz tím, že nedávají vydělat Turkům penězoměncům.
A Turky asi bude zapotřebí omezit a přesvědčit k návratu do Turecka, že tam nyní nastává sultánův ráj ... v Turecku.
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 29.4.2017 21:58  30112
Zkrátka a dobře, Rusko na východě Ukrajiny vychází ze stejných principů jako u nás v srpnu 1968 (čili "je to naše a nám to patří"), jen světová politická situace nedovolila stejných praktik jako v tom srpnu nebo v podzimku 1956 v Maďarsku.

Rusko (bolševické) je prostě zlo a panslavismus je utopická idea.
dzin01 Dzin01 29.4.2017 16:17  30111
selitJakou finanční pomoc máš na mysli?

Existuje celkem 5 programů EU pro Ukrajinu. 4 začaly v rozmezí let 2009-11 v rámci přístupových rozhovorů a pouze jeden začal v prosinci 2013, ale jeho domluvení spadá do doby vlády Janukovyče.

Teprve až v květnu 2014 byly zahájeny další programy, to je ale až po zahájení ruské agrese (ta oficiálně začala 20. 2. 2014).

Ovšem pokud bereš jako hlavní důvod snaha Ukrajiny (a jejího obyvatelstva) patřit do EU, potom máš pravdu. Ovšem to nijak nelegitimizuje ani nelegalizuje Ruskou agresi, což je primární prvek, který může za současný stav na východě Ukrajiny.
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 29.4.2017 15:34  30110
V srpnu 1968 se jasně prokázalo, že fakticky ano. Teda ne ČR, ale ČSR potažmo ČSSR. Jsme byli kolonií CCCP.
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 29.4.2017 03:46  30109
Rusko historicky vlastnilo ČR? WTF?
desdichado Desdichado Makám v třísměnném provozu. - A su na to sám. 28.4.2017 20:55  30108
Krym až do Kateřiny Veliké patřil kdekomu, jen ne vládě usazené v Moskvě a širokém okolí. To už ČR má výrazně větší právo si nárokovat Lužici a Slezsko. Nemluvě o Nitransku.
Ale jak známo, Rusko sousedí s kým chce.

Kdyby v Mexiku se chopila moci,nějakým Majdanem,vláda ostře proti-USA,myslíš,že by to USA tak nechaly?Nebo by do Mexika "šířily demokracii"?
Definujme co je "ostře proti-USA režim/vláda". Je to nezbytné. Jistě, pokud by dotyčná vláda na hranice postavila rakety (nejlépe jaderné) a začala si nárokovat Nové Mexiko, optimálně až někam k Washingtonu, patrně by to presidenta USA nenechalo chladným. Tohle ale není problém Ukrajiny a dokonce ani NATO. Je to problém Ruska, pro které je úhlavní nepřítel každý, kdo se před ruským carem neposere strachy. Je to sice trapné, ale nelze se nevyhnout příkladu nacistického Německa. Pro Hitlera byla taky jakákoliv záminka dobrá. Ale naštěstí neměl potenciál zvítězit proti skoro celému světu. Jednoduše řečeno, neměl na to lidi a sám byl jako vojevůdce naprostý babral, především s přibývajícími psychickými poruchami.
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 28.4.2017 18:26  30107
Hele, pokud si opravdu myslíš, že bychom se měli smířit s tím, že si Rusko nárokuje jakékoliv území, které historicky vlastnilo - třeba území ČR, mimo jiné, že - tak je to tvoje věc. Já se s tím sice smířit nehodlám, na druhou stranu se tady už nehodlám rozčilovat, když můžu tu energii věnovat rozumněji :)
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 28.4.2017 17:50  30106
WolfiTak vidím,že zde jsme svědky emocionální prožívaného rozporu,mezi tím,co by mělo být a tím,co je.
Měla by zvítězit pravda a láska nad lží a nenávistí,každá nezávislá země by měla mít právo si svobodně vybrat v jakém bude uskupení...ve skutečnosti je to tak,že silnější pes mrdá.

Mohu vést debatu v obou těchto rovinách.Ale je zbytečné vést debatu,kdy já argumentuji v rovině co je a protistrana odpovídá v rovině co by mělo být.

O koze a o voze.
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 28.4.2017 17:39  30105
(Plus tedy "nemohli jsme připustit" - co to je proboha za blbosti? Ať jde Putin s tímhle do hajzlu, my si taky nenárokujeme území od jižních moří k Baltu jen protože jsme je mívali, kurva taky už!)
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 28.4.2017 17:35  30104
Viz.selit 30100
Oproti tomu je právo občanů demonstrovat proti vládě a dožadovat se změny faktor ,eufeministicky řečeno,poněkud menšího významu.
S právem každá nezávislé země ... si svobodně vybrat v jakém bude uskupení je to stejné.
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 28.4.2017 17:28  30103
Na rozdíl od Putina si ale myslím, že každá nezávislá země má právo si svobodně vybrat v jakém bude uskupení a nemusí se jí to diktovat shora nebo vysláním mých vojáků na dovolenou s vojenským vybavením ;)
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 28.4.2017 16:22  30102
Wolfi:
že v tom případě by dnes Ukrajina byla uprostřed vyjednávání o přijetí do NATO

Projev V.Putina na poradě velvyslanců a stálých představitelů Ruské federace (2014)
militantním nacionalistům a radikálům, nemohli jsme připustit, aby byl vážně omezen náš přístup k Černému moři, aby na krymskou půdu, do Sevastopolu, symbolu bojové slávy ruských vojáků a námořníků, ve svém důsledku přišla – a já si myslím, že docela rychle - vojska NATO, a tak by se dramaticky změnil poměr sil v oblasti Přičernomoří. Znamenalo by to, že téměř vše, o co Rusko bojovalo od Petra Velikého, možná ještě dřív, historici to vědí lépe, to vše by bylo vlastně vymazáno.

Zdá se tedy,že máš na věc stejný názor jako Putin...
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 28.4.2017 16:02  30101
selit"Stejně tak by ale neexistoval,kdyby nebylo finanční pomoci ze západu-a byl by už dnes vyřešen ve prospěch Ruska."

Promiň, ale o to tady vůbec nejde. Jde tady o to, kde by Ukrajina byla, kdyby nebylo pomoci ze západu ANI Ruska - protože obě ty pomoci jsou reakcí na předpokládanou zákulisní pomoc ze strany druhé (ať už se tato děla nebo ne). A troufnu si tvrdit, že v tom případě by dnes Ukrajina byla uprostřed vyjednávání o přijetí do NATO. Minimálně kvůli tomu, že něco rozesrávat (Rusko) je mnohem jednodušší než něco opravovat (západ).

[ 5619 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt