Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Volby [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují huh, Havelock.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 20.8.2013 21:03
Předkládejte své argumenty, přesvědčujte ostatní, diskutujte o programech a osobnostech. Pokud chcete někomu (to zahnuje nejen diskutující v tomto klubu, ale i ostatní uživatele Lopuchu, politiky této i jiných krajin a vůbec všechny žijící i zesnulé osoby) nadávat kvůli jeho (byť sebehoršímu) přesvědčení, přesuňte se rovnou do jiného klubu. Diskuze se vede slušnou formou.

ANKETY:
Objeví se Robert Šlachta na kandidátce Ano do senátu nebo europarlamentu?
Zatím nejlepší porevoluční předseda vlády ČR byl
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 6552 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 22.1.2018 16:17  31066
Mno, tys evidentě vůbec nepochopil, o čem ta debata ohledně buzeračních rychlostních limitů a drakonických represí za všechno vůbec byla. Ten tvůj poslední příspěvek a ten příklad, kterým sis naběhl, tě o tom zcela usvědčuje. A přitom jsem ti to napsal hned v tom prvním příspěvku.

Jde totiž o to, že normální člověk žádné limity nepotřebuje, protože se zreguluje sám, podle aktuální dopravní situace, povětrnostních podmínek, hustoty provozu a dalších věcí. Čili někdy je i čtyřicítka příliš (jako když jedu ráno do práce kolem školy, kde ti špunti ještě napůl spí), a jindy je možno po městě jet bez problémů bezpečně třeba osmdesát. A naopak magor jako ten blb z toho příkladu se žádnými limity a regulacemi neřídí a řídit nebude (jeden takový mě taky jednou naboural, protože si myslel, že může ostrou zatáčku projet jako Fittipaldi). Ergo ty rychlostní limity slouží jen a pouze k vybírání peněz od normálních slušných řidičů a vylepšování státních a obecních financí, čímž se většina starostů vůbec netají (potřebujeme nové koupaliště? Fajn, dáme na rovný široký úsek třicítku a radar, a penízky se jen pohrnou).

Neboli jinak - myslíš si, že pro průběh té nehody z toho příkladu, pro toho viníka a pro ty poškozené měl rychlostní limit 50 km/h nějaký význam a nějak tu nehodu ovlivnil? Neboli ještě jinak - myslíš si, že by ta nehoda proběhla jinak nebo by k ní vůbec nedošlo, kdyby v tom místě nebo všude žádné teoretické omezení rychlosti nebylo? Troufám si tvrdit víceméně na 100%, že by se ta nehoda stala úplně stejně, ať už by v tom místě bylo omezení rychlosti na 30, 50, 70 km/h nebo naopak tam žádné nebylo. Protože tomu pitomci to prostě bylo jedno. A na žádné "kdyby" se v tomto případě nehraje. Jasně, že by nenaboural, nejet tak rychle. Jenže to by musel použít mozek, limit nelimit.

Závěr: z dříve napsaného soudím, že autem buď vůbec nejezdíš nebo dokonce vůbec nemáš řidičák. Jinak bys takové blbosti vůbec nemohl napsat. Nicméně by mě to nemělo překvapovat, že máš tendence se vyjadřovat a hodnotit věci, kterým vůbec nerozumíš. Není to poprvé a bohužel ani naposled, protože ti úplně chybí sebereflexe. Faktem prostě je, že pokud by žádná rychlostní omezení nebyla (nebo byla aspoň na nějaké rozumné hodnotě), nehod by nejen nepřibylo, nýbrž naopak ubylo, protože by to řidiče nutilo se pořádně věnovat řízení místo čumění na tachometr, přemýšlet u toho, naučit se pořádně řídit a předvídat a obecně víc dávat pozor. Jenže to by se holt zastavil tok peněz do státní a obecních kas.

desdichado Desdichado Dopřejte Zemanovi - těch pár posledních týdnů života klid!! 21.1.2018 22:16  31065
Prezident Miloš Zeman by preferoval menšinovou vládu, kterou by podpořila ČSSD a s ní komunisté nebo SPD, řekl dnes v televizi Nova. Zda bude předseda ANO Andrej Babiš premiérem i při druhém sestavování vlády, si podle prezidenta rozhodne toto hnutí, které vyhrálo říjnové volby. Opoziční strany Babiše šéfem vlády nechtějí kvůli jeho obvinění v kauze farmy Čapí hnízdo.
Jako nevím, ale proč by měla ČSSD podporovat menšinovou vládu Babiše? Je k tomu nějaký opravdu věcný důvod? Navíc ještě ve spojení s komunisty. I když jako jistě, chápu, Zeman sice ČSSD vedl, ale od jisté doby k ní pociťuje fatální nenávist a chce ju zničit za každou cenu.

Mimochodem, Paroubek se vyjádřil, že ČSSD potřebuje odkmotrovatět, nebo tak nějak. Zrovna Paroubek.
--------------------------
"Pokud bych to vyhrál, tak že už budu méně namyšlený, méně nafoukaný, méně sebevědomý," řekl. Nadále si myslí, že je prezidentem dolních deseti milionů, jak uvedl po svém zvolení před pěti lety.
Ha, ha! Ale evidentně je vidět, že presidentem dolních 10 miliónů je tak maximálně v mokrém snu či naprostém deliriu. Je to fakt namyšlený ožralý hovado.
desdichado Desdichado Dopřejte Zemanovi - těch pár posledních týdnů života klid!! 20.1.2018 15:29  31064
Jak jsme se tu onehdy hádali o ne/prospěšnosti regulací na silnici:
V autě neležte, nebo po nehodě dostanete menší odškodné, varuje Nejvyšší soud
Když pomineme hlavní meritum věci (nepřipoutaná, menší odškodnění), tak je jasně napsáno, že:
Když však projížděli obcí na Frýdeckomístecku, narazil do nich vůz Suzuki, který řídil Tomáš Š. Vina byla jednoznačně na jeho straně: v obci, kde byla dovolená padesátka, jel téměř dvojnásobnou rychlostí. Podle znalce nejméně 86 kilometrů v hodině. Dostal smyk a přes dvojitou čáru vjel do protisměru, kde narazil do protijedoucí Octavie.
Jasně z toho plyne, že kdyby rychlost dodržel (nebo aspoň nejel až tak rychle, že by se buď nestalo vůbec nic, nebo s mnohem menšími následky. A dotyčný se nemůže vymlouvat na to "že by nevěděl".
desdichado Desdichado Dopřejte Zemanovi - těch pár posledních týdnů života klid!! 20.1.2018 14:06  31063
P_E_STak nezapomeň že já su hnusný levičák, pánbíčkář, černoprdelník, eurohujer, sluníčkář, antihulič, blb, debil a kretén, ekoterorista (byť jinými slovy, takto doslovně mne lopušstvo ještě neoznačilo), milovník starých pořádků (což překvapivě na Lopuchu, ale i Lapiduchu, označuje výhradně období 1948-1989, nechápu proč).
No a navíc, byť mi to nikdo nevěří, su původem sedlák, řezník a hospodský (z řezníka teda nemám fakt vůbec nic), obchodník a přes tetu, repektive rod stréca, kterýho si teta vzala, i mlynář (a u mléna byla a dodnes je taky občerstvovna, když byly děcka malý, ještě po válce, říkali že "buchet" místo bufet, protože se tam ve velkým prodávaly buchty). No a pár kousků lesa máme taky. Ale je to CHKO, takže nic, ale určitý výhody to má (například na daních).
p_e_s P_E_S - ODS 19.1.2018 23:50 - Oblíbené kluby (17:05) 31062
Ty vole Desdi zapojil mozek.....děkuji
desdichado Desdichado Dopřejte Zemanovi - těch pár posledních týdnů života klid!! 19.1.2018 21:40  31061
Tatarovi je těžký cokoliv vysvětlovat.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 19.1.2018 21:31  31060
Babicka i teticka myslely kunda, ne kuna. Tos jen blbe cet.
desdichado Desdichado Dopřejte Zemanovi - těch pár posledních týdnů života klid!! 19.1.2018 20:59  31059
V Praze je spousta různých ptáků taky proto že se tam povaluje spousta potravy a v zimě je tam tepleji. A pokud pomineme kočky, je tam i míň dravé zvěře (třeba lišku aby pohledal a když, nebude to Bystrouška, ale ňáká vzteklice). Ale stejně se to bude týkat jen určitých druhů. Nehledě k tomu, že třeba vrabci vymizeli odevšad. I z Prahy. A řekl bych, že se rapidně snižují i počty vlaštovek a jiřiček.

Co se týče lesů, tak je fakt, že dnes jsou zalesněna mnohá místa, která dřív, za první republiky, nebyla. Je to dobře vidět při porovnání starých pohlednic různých hradů. Problém je v zarůstání luk, což ale není dáno ochranou přáírody, ale tím, že se tam buď přestalo hospodařit (pastva), nebo, když to vezmeme daleko do minulosti, tím, že nejsou ta mnohohlavá stáda divokých turů, která dělala obdobnou činnost co se dnes dělá tanky. Další problém je skladba těch lesů - smrková monokultura je zkrátka zcela něco jiného než náš dubo-buko-habrový les. O lužních lesích nemluvě. Ve smrkové monokultuře, když se projdete, toho mnoho není. V listnatých (či smíšených) lesích to vypadá úplně jinak. Ale asi se shodneme na tom, že v jakémkoliv zdravém lese či na louce se dýchá mnohem líp než v Práglu za zadkem koňa (babička by řekla a tetička doslovně psala "kuňa", ať se taipan poučí). Teda až na alergiky, ale, i když je dnes móda to vidět jinak (kdo nemá na něco alergii jakoby nebyl, nepatří do společnosti*), jsou nemocní lidi.

ale jinak - deštně pralesy nejsou plíce země....žije tam tolik havěti, že to, co vyprodukují v podstatě samy spotřebují
To nevím, to bych tak úplně neviděl. A navíc, když se to vykácí a zasází se banán nebo palma, tak za pár let to je v podstatě poušť nez života tvrdě postižená erozí. (Nemluvě o původních obyvatelích odsouzených k vymření.)

*Jedná se pokus o sarkasmus. Je zapotřebí to napsat, neb to mnozí nepochopí a někteří to nepochopí i tak.
rainman22 rainman22 Jdi s tou pravdou... - drž hubu a plav! 19.1.2018 14:45 - Oblíbené kluby (16:56) 31058
P_E_SJe vtipne, ze hned na zacatku napises, ze prirode vubec nerozumime a hned v zapeti se vyjadrujes o kaceni pralesu, o glob. oteplovani atd. jako by to bylo vsechno uplne jasne :)
Jinak souhlasim s biodiverzitou, s ostatnim uz tolik ne...ale to by bylo na delsi diskuzi.
Mas nejake podklady k te prazske ptaci biodiverzite? Ornitolog sice nejsem, ale kdybych mel zhruba spocitat druhy ptaku, co vidavam v Praze a kuprikladu v Krusnych Horach, tak rozhodne vedou hory...ale jak rikam, je to jen dojem...
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 19.1.2018 11:40 - Klub Politika a dění ve světě (17:14) 31057
P_E_SDěkuji ti za velmi podrobnou odpověď a vysvětlení.
Zhruba s polovinou tvých argumentů souhlasím, na druhou polovinu mám poněkud odlišný názor. Ale to bychom se opravdu dostali mimo diskusní okruh tohoto klubu.
--------------------------
Teď ještě něco poněkud všeobecnějšího, týkajícího se prakticky všech diskusních klubů:
Všichni máme jakousi podvědomou tendenci svůj vlastní názor pokládat za neotřesitelný fakt a tak to zde i prezentujeme a pak se rozčilujeme ☺ nad "tupostí" oponenta. Protože ani zdaleka každý názor nemusí být ještě neotřesitelný fakt. A tato dvě slova, jak je už z jejich podstaty zřejmé, mají rozdílné významy a jsou pojmenováním úplně odlišných kategorií. Na což mnohdy ve svatém zápalu pro svoji věc zapomínáme...☺
p_e_s P_E_S - ODS 19.1.2018 09:59 - Oblíbené kluby (17:05) 31056
Svenomlouvám se, že odpovídám až teď, veletrhy jsou vyčerpávající na játra... :)

O lesech, přírodě, biotopech kolují mezi veřejností dost zkreslené a hloupé představy (viz globální oteplování atd atd...).

Předně je třeba říct jedno: Přírodě vůbec nerozumíme a pokud někdo tvrdí, že ano, tak kecá....

Prof. Storch to hodnotil z hlediska biodiverzity a zachování biodiverzitní rovnováhy v našich zeměpisných šířkách....

Vliv lesů na zadržování vody v krajině je přeceňován. Vliv mají přirozené lesy...ale my máme od bolševiků (ale nekřivděme jim, začalo to už za 1. republiky) zničené lesy smrkem...levným, rychle rostoucím stromem, který žádnou vodu nezadrží...vodu zadržují bučiny, březiny a pokud smíšené - tak buko/jedlové lesy...

u nás máme kopec, který se jmenuje Bílá Hora (není to hora, je to kopec...má sotva 550 mnm.). Bílá hora se jmenuje proto, že na něm nikdy nerostly stromy. Až po vrchol byl obhospodařován místními sedláky....dnes je totál zajebaný smrkama....ale když tím lesem jdeš, vidíš v něm kamenné zídky, které sloužily drobným zemědělcům, bílou horu obhospodařujíc k zadržování vody a k rovné ploše...

ad řepka - ano zde naprosto souhlasím

prof. Storch tvrdí (a já nemám důvod mu nevěřit, protože slyšet jej je pozlátko pro mé uši - a hlavně je proti všem zeleným pičovinám), že příroda nemá ráda stabilitu a jednojakost.....u nás jsou jen zastavěné plochy, řepka, solar anebo lesy....a to je špatně. Příroda chce rozmanitost, jednou za čas "zničení" dlouhotrvající "stejnosti"....

Největší biodiverzita (tedy rozmanitost přírody) je dnes - v opuštěných hnědouhelných pánvích a v Brdech....jsou to zničené kusy krajiny, ale příroda má obrovskou schopnost regenerace....a nejvíce se jí daří tam, kde to vypadá nejhůře...proč Brdy? Jsou rozjebané tankama.....atd atd...je to na delší povídání....

ale jeden příklad za všechny....kde si myslíš (myslíte), že je nejvíc ptačích druhů (ve volné přírodě) v ČR....jsou to snad Krkonoše, Jeseníky nebo Šumava? Nikoli, je to hlavní město Praha, na 2. místě jsou Brdy, na 3. místě škaredá a černá Ostrava.....proč? Protože tam je spousta zeleně, která není "jednolitá" ale rozmanitá....a to příroda chce.....

Proto jsou nesmyslné řeči o kácení pralesů.....kde to je špatně: Indonésie - protože to vypalují a pěstují tam nesmyslné palmy na olej...to je opravdu špatně....ale jinak - deštně pralesy nejsou plíce země....žije tam tolik havěti, že to, co vyprodukují v podstatě samy spotřebují ;) a mohli bychom pokračovat donekonečna
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 18.1.2018 17:38 - Klub Politika a dění ve světě (17:14) 31055
P_E_SNic ve zlém, ale co je na tom špatného, že máme víc lesů? ( tedy pokud vůbec to tvrzení, že zhruba 2x více než za 1.republiky je vůbec pravdivé). Pastviny a zemědělská políčka ve vyšších nadm. výškách - pastviny prosím ale políčka, kde se nic noc kromě brambor a lnu neurodí? Spíš bych se zamýšlel nad těmi ohromnými žlutými lány řepky - to mi přijde zbytečné - takže zemědělské půdy máme podle všeho dost. A kromě toho, lesní porosty mají poměrně značný vliv na zadržování vody v krajině. Nejsem zelenej, ani se (chraň bože - nezastávám vranky) ale tak mi teda vysvětli, proč jsou ty lesy tak špatně - opravdu tomu nerozumím.
dzin01 Dzin01 18.1.2018 15:01  31054
P_E_S
Co se týká ohleduplnosti průmyslu v Evropě, tak to je právě dáno regulací. Bez ní by nic průmysl nenutilo tak zásadně dbát na životní prostředí. Tam, kde regulace chybí je to s ním dost nahnuté. Regulace má svoje místo, protože bez ní není možno vytvářet zdravě konkurenční prostředí.

vranka
Devastace naší přírody spadá primárně do éry komunistů, kteří si s ochranou životního prostředí moc hlavu nelámali. Tedy na venek ano, ale skutek většinou utek. Až po jejich pádu a prosazení ochraných přístupů se začala příroda vzpamatovávat z nejhoršího.
p_e_s P_E_S - ODS 17.1.2018 23:04 - Oblíbené kluby (17:05) 31053
Vaše zaslepenost a tupá ubohost je donebevolající. Pan profesor Storch zcestoval celý svět. Dle Vašeho rozhledu jste asi nevytáhla prdel z psychiatrické léčebny. Jinak si tu drzost nedokážu představit u svéprávného člověka.
vranka vranka 17.1.2018 22:36  31052
P_E_SMožná by profesorovi prospělo zvednout svůj líný zadek a jít se do lesů sám podívat...To by očividně prospělo i vám...Beskydy nejsou celá republika...Taky jsem se na webech nesetkala s tolika hlupáky jako se vyskytují tady....

[ 6552 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt