Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 04:02
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
 • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
 • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
 • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com • Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

  Video Alova prototypového samopalu
  Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
  Cowboys  Cvičně zprovozněna homepage ... :
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
   Titulek, text příspěvku  
  Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: ypyyptg
  [ 16538 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.12.2023 20:21 - Úvodní stránka (20:24) 34018
  Děkuji, Sven
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 8.12.2023 20:11 - Klub Zbrane (20:46) 34017
  Účelem té pojistky je předejít výstřelu při nějakém šikmém „šmrcnutí“, kupříkladu o kalhoty, když si zbraň strkáš za opasek (což je obecně nemoudré, ale couž). Nebo o nahňahňanou košlil, když ji strkáš do pouzdra. A tak všelijak podobně.

  Tento účel plní velmi dobře, byť samozřejmě ne dokonale — předejde výstřelu dobře tak v 95, možná dokonce 99 % takových situací, kdy by za jinak stejných podmínek vystřelila obdobná zbraň bez toho jazýčku.

  Sto procent to samozřejmě není; ta košile se může nahňahňat dovnitř tak blbě, že stiskne i ten jazýček — je to velmi málo pravděpodobné, ale možné. Ona ostatně žádná pojistka na světě nezabrání nechtěnému výstřelu s absolutní jistotou; jejich účelem je snížit jeho pravděpodobnost. A na to je ta spoušťová velmi dobrá. Taky ji spousta jiných zbraní okopírovala :)

  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.12.2023 19:48 - Úvodní stránka (20:24) 34016
  něco říct?
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.12.2023 19:48 - Úvodní stránka (20:24) 34015
  Jo a když už o těch pojistkách - tak ta pojistka ve spoušti, jak to má Glock, mi přijde úplně zbytečná - když o tu spoušť nechtěně zavadíš, tak zcela zákonitě musíš zavadit i o tu pojistku. Mám pocit, že ty OCS jsi majitelem Glocka, můžeš mi i k tomu říct?
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.12.2023 19:44 - Úvodní stránka (20:24) 34014
  El_Diablo, OCSDěkuji, takže jsem si z toho odnesl, že to asi bude opravdu hlavě tím úchopem.
  Sven
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 8.12.2023 19:35 - Klub Zbrane (20:46) 34013
  Velmi zhruba mezi těmi lety :) Dlaňovku má třeba UZI z 50. roků, nebo HS2000, která se objevila někdy v 90. letech. :)

  Jinak bych řekl, že si lidi moc často stěžovali, že to nestřílí, ačkoli by mělo. Přinejmenším moje osobní zkušenost s dlaňovkou (nevzpomenu si z hlavy na čem přesně; stříleli jsme z toho před lety u Alana) je taková, že obzvláště pokud potřebuji tasit, zapíchnout a střílet rychle, není dlaňovka moc spolehlivá. Že pistoli držím jak prase kost bych snad ani neřek'; ale i kdyby, rozhodně zdaleka nebudu jediný :)

  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.12.2023 17:22 - Úvodní stránka (20:24) 34012
  Když jsem nad tím špekuloval, tak mě to taky napadlo, ale proti klasické pojistce ovládané palcem mi to nijak složitější nepřijde - spíš mi ta ovládaná palcem přijde míň pohotovější...
  Ještě mě taky napadlo, že u té dlaňové bylo možná to odjištění problematičtější - dost asi záleželo na pevném stisku rukojeti. Nebo taky možná, že když střelba v rukavicích - tak potom možnost nedostiknutí?
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 8.12.2023 17:07  34011
  Sven [34009]: Přesný důvod neznám, ale asi to nebylo příliš populární a prodražovalo to výrobu.
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 8.12.2023 16:43  34010
  Vektor CP-1: Recalled to the Mother Ship


  The Vektor CP-1 was developed by Lyttleton Engineering Works (who owned the Vektor brand) in 1995 for a South African Police contract. They lost that contract to the Republic Arms RAP-401, but decided to put the CP-1 onto the civilian market instead. It was a pretty decent seller for them, and after a couple years they started importing it into the US. Things went bad when it turned out the the gun wasn't quite drop-safe, and in late 2000 they were recalled for a repair. Some were repaired and returned to owners, but a great many were simply repurchased by Vektor instead. In light of the recall and potential future problems with the US legal outlook, Vektor USA was dissolved circa 2001.

  Mechanically, the CP1 is a gas-delayed blowback pistol in 9mm Parabellum. It came with 12- and 13-round magazines (10 rounds in the US, because of the Assault Weapons Ban). It was hammer fired, and used a polymer frame (the first such made in South Africa). Its futuristic design lines are very deliberate, and its biggest shortcoming is a fairly heavy trigger, for being single action only. It has a somewhat unorthodox trigger safety, and also a Garand-style manual safety in the front of the trigger guard.

  In today's video, we will take a look at both an original configuration example and also one rebuilt after the recall, with a new firing pin block mechanism.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.12.2023 15:44 - Úvodní stránka (20:24) 34009
  dotazVěděl by někdo, z jakých důvodů se upustilo od používání dlaňové pojistky, jak ji měly některé pistole zhruba mezi lety 1900- 1920?
  Děkuji, Sven
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 7.12.2023 15:44 - Klub Zbrane (20:46) 34008
  potřebuji testovat powder dispenser ...

  Hm, tak jsem vyzjistil, že právě pro takovéto účely se dělají inertní prachy. Ale marně hledám někoho, kdo by to u nás prodával — nevíte někdo?

  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 6.12.2023 20:19  34007
  Beretta M93R: Exploring the 'Robocop Auto 9', with firearms expert Jonathan Ferguson
  So often arms designers get automatic pistols wrong. But, there's a lot right about Beretta's M93 Raffica. Despite receiving Jonathan's seal of approval, the M93R never really went anywhere, other than featuring in one of our Keeper of Firearms and Artillery's favourite cult films: RoboCop.
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 6.12.2023 15:05  34006
  Makarov: The Soviets Adopt Some Weird Proprietary Caliber
  The Makarov, designed by Nikolay Makarov, was the Soviet Union's new post-WW2 handgun. The whole Soviet small arms suite was changed in the late 1940s and early 1950s, and the Makarov was intended to address a number of concerns with the TT33 Tokarev pistols. The Tokarev was a relatively challenging pistol to shoot, with its potent 7.62x25mm cartridge. It was also associated with a lot of accidental discharges, as it had no mnaul safety besides a half-cock notch in the hammer. The new pistol needed to be small, lighter, easier to use, and safer. In addition, with the replacement of the PPSh and PPS submachine guns with the new Kalashnikov, the pistol no longer needed to share ammunition with any other small arms. This led to development of a moderately-powered 9mm cartridge, the 9x18 Makarov (actually designed by Boris Semin). That cartridge used a 9mm land diameter, meaning that it was actually 9.2mm by typical Western measurement (groove diameter).

  Mechanically, the Makarov drew many design elements from the Walther PP family. It was a simple blowback pistol with a single stack 8-round magazine and a double action hammer fired system. It was formally adopted in 1951, with full scale production beginning at Factory 622 in Izhevsk in 1953 and the final perfected design realized in 1955. It remained the standard Soviet military sidearm right up to the collapse of the Soviet Union.

  In addition to Soviet production, the Makarov was manufactured in East Germany, Bulgaria, and China. A greta many of these have been imported into the US, although not very many Soviet examples.
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 5.12.2023 20:11  34005
  Cobray Pocket Pal Revolver: Deep Dive, Detail Strip, Inner Workings. Twin-barrel, twin-caliber gun!

  Who doesn't want to see inside of the very unique and interesting Cobray Pocket Pal twin-barrel, twin-caliber "revolver?" It shoots .22 LR out of one cylinder and barrel, and .380 ACP out of the other cylinder and barrel. 5 rounds and 3 rounds, respectively. How odd!

  In this video the Pocket Pal is detail stripped, and its function is explained. Can't say I've seen anything else quite like it! It sure doesn't look like a revolver when it's closed up and ready to shoot. It's actually pretty comfortable in the hand and points naturally. Recoil in either caliber is extremely controllable. Accuracy stinks. Trigger pull is maybe 15 lbs or so... very heavy and very long, and not particularly smooth, either. There you have it... not really a review and no shooting in this video, but I think the inner workings are interesting!

  I suppose it would be effective at contact distances, but I have it as a novelty, really. If nothing else, it's a fun gun with a very unique design!
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 2.12.2023 14:56  34004
  East Germany's Secret Walther Clone: The Pistole 1001-0  When the Allies occupied German at the end of World War Two, the Walther factory at Zella Mehlis was initially garrisoned by American soldiers (who did a pretty thorough job liberating all the guns they could find there) but eventually ended up in the Soviet occupation zone (and later East Germany). This was in Suhl, a major area of weapons production, and the DDR set up a large factory complex of its own there called the Ernst Thalmann Werke (named after a German communist martyr).

  In 1947 a team of engineers started to rebuild the production line for the Walther PP from the tooling and drawings that remained at the Walther plant. The government wants to use pistol for both military, police, and security service. The factory code was 1001, and the pistol was given the designation 1001-0. It took several years to fully reconstruct the production facilities, and once it did production ran from 1953 until 1957 (when the Makarov took over), with about 20,000 produced overall.

  [ 16538 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt