Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Theurg [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Téměř finální errata Theurg edice A (po textové stránce zřejmě úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
xkiv 23.6.2006 11:18  1009
peca_007No, kdyz jsem si probral to, co je u te (carodejovy) OK napsano, tak by mozna dokonce mela v okamziku narazu do te zidle (a tedy i do te bariery) okamzite na miste vybouchnout.
davec 23.6.2006 08:27  1008
pecaNaprostá shoda.
peca_007 22.6.2006 22:40  1007
xKiv [1005]: A ohniva koule ma dve faze - v prvni jenom leti nejaka koule neceho (treba plazmy/plazmatu), relativne "pomalu". Tuhle fazi podle me Bariera zastavit nemusi.

Nevim, jestli pisu nejakym nesrozumitelnym zpusobem, ale hned zkraje teto, jiz pomerne obsahle, diskuze, jsem napsal, ze bariera brani i te prvni fazi, tedy pruletu Ohnive koule. Podle toho, co jsem s Antem probral, tak je realnejsi, kdyz letici OK porazi zidli v ceste k cili, tudiz, ji logicky bariera brani v pruletu. Navic ma bariera parametr Ochrana zbroje, tudiz se s ni skutecne naklada podobne, jako se zbroji. Proste je to kouzlo primarne k ochrane proti strelam, modifikovatelne jako ochrana proti jedovatym plynum etc. Anta pri jejim navrhu zjevne nenapadlo resit, proleti-li OK skrz ci nikoliv. Nenapadlo ho, ze by nekdo pomoci bariery zatarasil chodbu, ci dokonce samotneho carodeje, aby OK zarazil jeste nez doletne k theurgovi.
Dobra, stalo se. Podle toho, jak je bariera formulovana, je jasne, ze OK ji proste neproleti. Pokud to nekdo chce jinak, musi si prozatim udelat nejake domaci pravidlo. Lepsi reseni bude mozna casem, ale ne hned. Cele to speje k tomu, ze by kouzla potrebovala nejaky parametr jako hybnost ci kineticka energie — Prubojnost. Ovsem ted hned, ani v nejblizsich tydnech, vam jej nikdo nedoda. Zustava tedy reseni ciste DUPJ, pripadne DHPJ.
xkiv 22.6.2006 14:37  1005
Davec [993]: Theurgicka Bariera se IMO jako osobni zbroj pouzit moc neda.
V zaklade je totiz
1) nepohybliva (jakmile chce chranena postava nekam jit, ... tak budto vyleze z Bariery, nebo je Bariera tak velka, ze se utocnici vejdou dovnitr)
2) sfericka (bez Uvolneni)
3) i s Uvolnenim ma po celou dobu sveho behu jenom jeden tvar, takze nemuze chranit proti *vsemu* (pokud postava nechce stat nehybne jako socha, tak musi budto nejakou casti tela z Bariery ven, nebo ma uvnitr dost prostoru na to, aby mohlo neco zpusobit zraneni bez pruchodu Barierou).
To by se dalo vyresit nejakym dalsim modifikatorem/demonem, ktery umi "ridit" modifikator Uvolneni (a tedy menit prubezne tvar stepu).

A ohniva koule ma dve faze - v prvni jenom leti nejaka koule neceho (treba plazmy/plazmatu), relativne "pomalu". Tuhle fazi podle me Bariera zastavit nemusi.
Ve druhe fazi vybuchuje. Vybuch uz pohybuje i okolni hmotou (coz je ale vetsinou vzduch, takze jsem zase u nejake hranice), ale hlavne se to cele pohybuje rychleji. Tuhle fazi Bariera zastavi urcite.


lamani kouzel:
Proc by bariera nemohla "zkusit" lamat kouzlo? Me to na to pasuje ...
davec 22.6.2006 13:52  1004
ApexxOno je to vcelku logické. Bariéra je totiž jednou z mála formulí, se kterou se dá něco dělat v duchu theurgických tradic, tedy modifikací ji změnit k nepoznání od základní formule. Pokud si však představuješ theurga jen jako čaroděje s trochu jinými mechanismy, tak s tím se nedá nic moc dělat.

Pokud jde o lámání kouzel, to je čistě čarodějská schopnost. Thergovi nejspíš nepřísluší. Na průchod některých kouzel (s fyzickým efektem na cestě) se vztahuje prorážení bariéry fyzickými předměty, což je mechanismus popsaný přímo u formule Bariéra. Jen neznám druhou stranu rovnice, a tou je síla, která na ni bude působit.

Nevím proč tento můj dotaz způsobil takovou melu, kdy se spíš řeší změna Bariéry (asi je moc mocná?), než fakt, že pro kouzla, která se někdo snaží seslat skz nějakou překážku (třeba list papíru, nebo skz stěnu stanu, anebo skz Bariéru) neexistují všechny potřebné údaje.
peca_007 22.6.2006 13:47  1003
Apexx [1002]: Lamani kouzel na to nepasuje, s tim nic nenadelas. Coz neznamen, ze to nemuzes tak pouzivat "doma". Pravda je, ze tohle tama je uz pomerne unavujici. ani me to nebavi cist, mam dojem, ze nazory se tu uz toci dokola.

Nechme to nejaky cas odpocinout.
apexx 22.6.2006 13:04  1002
Bariera stokrat dokola. Uz me to docela prestava bavit cist. Docela se me ale nelibi, jak tady nekteri zacinaji delat z bariery naprosto dokonalou a nepremozitelnou vec ktera nic nepropusti (nebo jen to co chce) nici kouzla, pouzivaji ji jako letici projektily, atd....
Co se tyce pruniku kouzel, nevidim jinou moznost, nez lamani kouzel. Je to prote souboj magie beriery versus magie utocneho kouzla. Je na to vytvoren mechanismus a je to spravedlive (zadne theurgisticke "bariera zastavi kouzlo", ani carodejnicke (theurgicke) "kouzlo projde barierou, jako nuz maslem").
davec 22.6.2006 12:50  1001
NoirS tím se nedá než souhlasit.
noir 22.6.2006 11:57  1000
Davec: Myslím, že v reálu je to stejné-obé se řídí přáním hráče, který si sám rozhodne, co projde a co ne. Paramentry nastavuje on. Nicméně problém je třeba u zázraků-kde nikdo vůbec netuší, jak zranění ze zázraku působí a tudíž, jak se proti němu bránit-stejně jako u některých jiných kněžských schopností... No jo, chtělo by to Grimoár, kde budou obecné magické principy pořádně vysvětlené.
davec 22.6.2006 11:18  999
NoirDaleko víc se mi líbí Bariéra jako blána blokující vše (a potom si to můžeš modifikovat), než jako něco, co selektivně propouští subjekty na základě nějakého předprogramování.
davec 22.6.2006 11:13  998
Migel (995)To otočení funkce Filtru byl jen nápad vedený snahou vyřešit rozpor, nadnesený xKivem, o tom, co vlastně Bariéra propustí a co ne (pochopil jsem to tak, že problém je ve skupenství). Pokud si to přečteš pořádně i s tou debatou předtím (byl to dlouhej příspěvek a debata taky), tak uvidíš, že to možná není myšlenka až tak od věci.
noir 22.6.2006 10:19  997
Migel: Já myslím, že jsme se s xKivem docela shodli na Bariéře jako programu, který si sám (podle předem daných instrukcí, které jsou "dokonalé") vyhodnotí, co je a co není pro uživatele nebezpečné.
noir 22.6.2006 10:16  996
otázkou je, zda existuje plazma, když neexistuje elektřina...
migel 22.6.2006 10:13  995
DavecBariéra zablokuje cokoliv co se přes ni snaží projít na druhou její stranu, až na vzduch, aby postavy uvnitř nezemřeli na udušení, proto u ní je modifikátor filtr, který dokáže ze vzduchu odfiltrovat různý bordelismy. Myslím, že tak něják podobně je popsána bariéra v pravidelch.
migel 22.6.2006 10:10  994
for xKivHele xKive, já vím že máš dopré nápady, ale tahle debata už je moc. Všichni se ti tady snažíme vysvětlit, že to stou bariérou není tak horké jakto vypadá a docela se shodujeme, až na tebe, kterýžto ty musíš mít nějáké vítky.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt