Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu DrD+ - Theurg [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Téměř finální errata Theurg edice A (po textové stránce zřejmě úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 996 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
xkiv 26.6.2006 11:37  1019
Dead1) Brana nezabere na nic, co je vetsi nez brana sama, navic (iirc) musi byt umistena do nejakeho uz existujiciho ramu.
2) (taky iirc) i vystup musi byt uz oramovany (a s Portalem) - tj. nemuzes neco jen tak teleportovat *dovnitr* nekoho.
3) Opravdu bych rekl, ze i kdyby se podarilo vycarovat portal tak, ze nekoho "prekrizi", tak se neaktivuje.

Jediny zpusob, jak nekoho rozkrajet teleportaci, je zrusit jeho Portal v okamziku, kdy prochazi.
dead 23.6.2006 18:43  1018
lenze pokial do neho teleportujes teleport o polomere, povedzme 20 cm ako vstupny tak tam kde das vystupny sa objavy kopa vnutornosti. toto je cisto teoreticky lebo terc si hadze na odolani magii a vytvorit take nieco je povdzme dost tazke...

dalsia moznost je rozkrajat doticneho viacerymi teleportami...
davec 23.6.2006 13:35  1017
xKiv (1012)V tom máš nejspíš pravdu, protože čarodějova kouzla znáš asi lépe. Ale ono se to týká i theurgových kouzel modifikovaných rychlostí, případě řízených démonem rychlosti, takže takto se řešení problému nevyhneme. Tudíž dočasné řešení, které nadnesl peca.
xkiv 23.6.2006 13:32  1016
DeadDestruktivni teleport? Jak?
Pokud chces nekomu do tela teleportovat nejakou hmotu, ktera ho zabije, pomoci Portalu, tak
1) urcite bude hazet na odolani magii
2) musis se do nej trefit s vystupnim portalem (kdyz se bude hybat, tak se ti to tezko povede)
3) nejsem si jisty, jestli portalem neco projde, kdyz uz na druhe strane neco tesne prileha
dead 23.6.2006 13:28  1015
:-(((((( tak nic ten napad sa mi hrozne pacil ale destruktyvny teleport sa spravitt da...
xkiv 23.6.2006 13:20  1014
DeadBarieru se ti nepodari seslat do neciho tela, protoze bariera se vyhyba predmetum, ktere se nevejdou cele do jejiho objemu (obteka je). Je to napsane primo v jejim popisu (i kdyz to myslim vyplyva z obecnych pravidel o formulich/kouzlech).

Coz me vede k tomu, ze z bariery nejde udelat "drat", ktery by nekomu preriznul krk nebo podrazil nohy - ne kvuli nedostatecne sile, ale protoze by ten krk/ty nohy proste obtekla ...
dead 23.6.2006 13:08  1013
skuste tu vyrobit kuzlo z bariery....ze ci sa to da: Vybublionkovat priestor tak ze bytostiam v tom priestore budu tymito barierami zranené.

to ma robit asi takto: teleportuje mu do tela nepriepustnu barieru co vlastne zabrani prietoku krvy ... da sa to??
xkiv 23.6.2006 12:28  1012
DavecJa se obavam, ze *vsechna* carodejova kouzla, na ktere se bariera muze vztahovat, jsou jednoho z nasledujicich typu:

1) projektil - funguje jako strelecka/vrhaci zbran, bariera odecita ochranu od zpusobeneho zraneni.

2) OK - vlastni efekt kouzla nastava az po dosazeni cile, ale pouze za predpokladu, ze kouzlo cestou nenarazilo do prekazky; v tom pripade se efekt spusti v miste narazu do prekazky.
(kdyz budu text Bariery trochu interpretovat, tak tam vlastne figuruje jako postava, ktera si te OK stoupne do cesty a snazi se ji odstrcit)

3) nejake pomalu se pohybujici oblaky/mraky neceho ... bez Filtru neodstini, s Filtrem odstini (bez ohledu na Silu?).

4) nic jineho me nenapada
peca_007 23.6.2006 12:13  1011
xKiv [1009]: V zasade mas pravdu.
davec 23.6.2006 11:47  1010
xKivAsi narážíš na to, že exploduje po nárazu (aspoň myslím, že to je takhle psáno v jejím popisu). To že jsem začal brát OK jako příklad v této aféře ohledně Bariéry, byla z tohoto hlediska chyba. Měl jsem vzít nějaké jiné kouzlo, leč protože nejsem čaroděj a jeho kouzla neznám, napadla mě jen OK. Za případné problémy způsobené tímto zmatením situace se omlouvám.
xkiv 23.6.2006 11:18  1009
peca_007No, kdyz jsem si probral to, co je u te (carodejovy) OK napsano, tak by mozna dokonce mela v okamziku narazu do te zidle (a tedy i do te bariery) okamzite na miste vybouchnout.
davec 23.6.2006 08:27  1008
pecaNaprostá shoda.
peca_007 22.6.2006 22:40  1007
xKiv [1005]: A ohniva koule ma dve faze - v prvni jenom leti nejaka koule neceho (treba plazmy/plazmatu), relativne "pomalu". Tuhle fazi podle me Bariera zastavit nemusi.

Nevim, jestli pisu nejakym nesrozumitelnym zpusobem, ale hned zkraje teto, jiz pomerne obsahle, diskuze, jsem napsal, ze bariera brani i te prvni fazi, tedy pruletu Ohnive koule. Podle toho, co jsem s Antem probral, tak je realnejsi, kdyz letici OK porazi zidli v ceste k cili, tudiz, ji logicky bariera brani v pruletu. Navic ma bariera parametr Ochrana zbroje, tudiz se s ni skutecne naklada podobne, jako se zbroji. Proste je to kouzlo primarne k ochrane proti strelam, modifikovatelne jako ochrana proti jedovatym plynum etc. Anta pri jejim navrhu zjevne nenapadlo resit, proleti-li OK skrz ci nikoliv. Nenapadlo ho, ze by nekdo pomoci bariery zatarasil chodbu, ci dokonce samotneho carodeje, aby OK zarazil jeste nez doletne k theurgovi.
Dobra, stalo se. Podle toho, jak je bariera formulovana, je jasne, ze OK ji proste neproleti. Pokud to nekdo chce jinak, musi si prozatim udelat nejake domaci pravidlo. Lepsi reseni bude mozna casem, ale ne hned. Cele to speje k tomu, ze by kouzla potrebovala nejaky parametr jako hybnost ci kineticka energie — Prubojnost. Ovsem ted hned, ani v nejblizsich tydnech, vam jej nikdo nedoda. Zustava tedy reseni ciste DUPJ, pripadne DHPJ.
xkiv 22.6.2006 14:37  1005
Davec [993]: Theurgicka Bariera se IMO jako osobni zbroj pouzit moc neda.
V zaklade je totiz
1) nepohybliva (jakmile chce chranena postava nekam jit, ... tak budto vyleze z Bariery, nebo je Bariera tak velka, ze se utocnici vejdou dovnitr)
2) sfericka (bez Uvolneni)
3) i s Uvolnenim ma po celou dobu sveho behu jenom jeden tvar, takze nemuze chranit proti *vsemu* (pokud postava nechce stat nehybne jako socha, tak musi budto nejakou casti tela z Bariery ven, nebo ma uvnitr dost prostoru na to, aby mohlo neco zpusobit zraneni bez pruchodu Barierou).
To by se dalo vyresit nejakym dalsim modifikatorem/demonem, ktery umi "ridit" modifikator Uvolneni (a tedy menit prubezne tvar stepu).

A ohniva koule ma dve faze - v prvni jenom leti nejaka koule neceho (treba plazmy/plazmatu), relativne "pomalu". Tuhle fazi podle me Bariera zastavit nemusi.
Ve druhe fazi vybuchuje. Vybuch uz pohybuje i okolni hmotou (coz je ale vetsinou vzduch, takze jsem zase u nejake hranice), ale hlavne se to cele pohybuje rychleji. Tuhle fazi Bariera zastavi urcite.


lamani kouzel:
Proc by bariera nemohla "zkusit" lamat kouzlo? Me to na to pasuje ...
davec 22.6.2006 13:52  1004
ApexxOno je to vcelku logické. Bariéra je totiž jednou z mála formulí, se kterou se dá něco dělat v duchu theurgických tradic, tedy modifikací ji změnit k nepoznání od základní formule. Pokud si však představuješ theurga jen jako čaroděje s trochu jinými mechanismy, tak s tím se nedá nic moc dělat.

Pokud jde o lámání kouzel, to je čistě čarodějská schopnost. Thergovi nejspíš nepřísluší. Na průchod některých kouzel (s fyzickým efektem na cestě) se vztahuje prorážení bariéry fyzickými předměty, což je mechanismus popsaný přímo u formule Bariéra. Jen neznám druhou stranu rovnice, a tou je síla, která na ni bude působit.

Nevím proč tento můj dotaz způsobil takovou melu, kdy se spíš řeší změna Bariéry (asi je moc mocná?), než fakt, že pro kouzla, která se někdo snaží seslat skz nějakou překážku (třeba list papíru, nebo skz stěnu stanu, anebo skz Bariéru) neexistují všechny potřebné údaje.

[ 996 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt