Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Spisovatele [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura - V ODPADU) moderují Rooz, diesbies, manka, panKaplan, Skip.

V tomto klubu můžete diskutovat, probírat, hlasovat a ptát se na spisovatele, kteří vám za to stojí...Bavíme se o...

Albert Camus (7. listopadu 1913 – 4. ledna 1960)

Spřátelené kluby
V klubu Co právě čtete naleznete mimo jiné na HOMEPAGE seznam doporučovaných knih Lopušáků.
Dále: SciFi+Fantasy literatura ; Knihy ; Humoristické knihy

Kluby na Lopuchu věnované jednotlivým spisovatelům:
Agatha Christie ; Andrzej Sapkowski ; Jiří Kulhánek ; King & Koontz ; Michael Crichton

Schraňování odkazů - pokud narazíte na zajímavý odkaz na jakéhokoli spisovatele, tak ho sem neváhejte umístit, budu je vkládat na Homepage!

Nejoblíbenější spisovatelé jednotlivých ID na Lopuchu:
Skip ; Rooz ; Holly ; StvN

Anketa o nejoblíbenějšího spisovatele
- Výsledky zde.
- Hlasovat můžete přímo v klubu, do titulku napište "hlasování".
- Každý má 7 hlasů.
- Pokud bude chtít časem někdo změnit někoho z těch pěti spisovatelů, protože jste narazili na někoho lepšího, tak to bude možné. V tom případě do titulku napište "změna".
- Pokud budete někoho z těch sedmi chtít uvést jako vašeho nejoblíbenějšího spisovatele (za předpokladu, že takového máte), tak ho napište tučně nebo k němu napište "nejoblíbenější". Můžete vybrat dva.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
   
[ 1789 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
manka manka Každá závislost se - počítá... :-) 22.7.2008 08:46  2747
Bondarčuk byl, co se pamatuju, vcelku záruka koukatelnosti v onom podzimním Měsíci prázdných kin (pamatujete na to ještě vůbec někdo? :-)...

Od Jiráska jsem četla školněpovinné dva díly F.L.Věka a Fil_historii. Obojí vcelku hladce, když nepočítám poměrně delší rozjezd u Věka. Přečetla, ale pro autora jsem se nenadchla. Ve stejné době jsem zrovna hltala Tři mušketýry a ve srovnání se Sašou to Lojzík projel. :-)
holly 22.7.2008 00:55  2746
No, ja proste nemam rad, kdyz mi do cteni (nejen do nej) nekdo keca. Zkratka, v te dobe jsem cetl zcela odlisnou literaturu, takze na Narodni Obrozeni a spol. nebyl cas. Vubec nejhorsi bitvu jsem svedl, kdyz me uca nutila precist v dobe, kdy jsem posluchal Joy Division a cetl Burroughse, Sirenu od Majerove a podobne hvezdne dila socialistickeho realismu. Nastesti, v dobe, kdy jsem odmital cist tuhle knihu a udelat referat, se psal rok 1989, podzim..... Jirasek do tohodle marastu spadl mozna nepravem, jenze ty socrealisticke zvasty o jeho tvorbe byly naprosto spolehlivym odpuzovadlem. Ale par autoru z tehdejsi ceske povinne literatury jsem nakonec v pozdejsi dobe cetl a mam je stale v oblibe - Hasek, Polacek, Vancura, Capek, Gellner, Seifert, Hrubin..... Na druhou stranu ale netusim, co je tedka na gymplu povinna cetba.

ad Vojna a mir: Tolstoj je jeden z tech tvurcu, jejichz popisy prostredi jsou pro me proste neunosne. Nicmene, filmove zpracovani od Bondarcuka muzu jedine doporucit.
marcela 21.7.2008 22:35  2745
Asi sem pošlu své studenty, aby si to tu přečetli :-DDD U některých byla fuška je přesvědčit, že by fakt bylo záhodno alespoň některou knížku přečíst, a to nemluvím jenom o Jiráskovi:-)))
pallando 21.7.2008 22:08  2744
Hm, já proti povinné četbě nic neměla, vždycky jsem ji přečetla všechnu:-)) Mě spíš někdy iritovaly výběry ukázek do čítanek - když tam byl třeba Ivanhoe a místo nějaké bitvy nebo něčeho takového vybrali popis nějaké hostiny... IMHO dobře vybranou ukázkou můžou některé děcka ke čtení přilákat, ale někdy to byl fakt děsík. (Ale zase někdy se mi ukázka hodně líbila - třeba tu Vojnu a mír jsem si přečetla už na základce, protože se mi líbila ukázka - dneska už si z té knihy moc nepamatuju, ale ukázku v čítance si pamatuju dodnes:-)))
tilka tilka dálky, ty bývaly blíž 21.7.2008 21:42  2743
HollyNad povinností číst nějakou literaturu jsem vždycky přemýšlela. I jako studentka i jako kantorka. Také se mi na jednu stranu nelíbí ten MUS, ale zase na druhou stranu-patří to k všeobecnému vzdělání.
holly 21.7.2008 21:32  2742
Kdyby nebyl Jirasek povinnej, mozna bych si od nej neco precet, ale metody CZ skolstvi me vzdycky spolehlive odradily od cetby povinnych autoru. U Jiraska se jeste pridal fakt, ze nejsem moc velkym privrzencem historicke beletrie. A u FL Veka byla dalsi ranou objemnost. Mimo nejake ty uryvky v citankach jsem od AJ necetl nic, ale mozna to nekdy napravim, prinejmensim ty Stare povesti ceske bych asi precist mel. Jo, a serial se mi taky libil.
tilka tilka dálky, ty bývaly blíž 21.7.2008 21:14  2741
I když mám historické knížky moc ráda, JIráska jsem moc nedávala. Asi mě odrazuje ta přílišná popisnost. On než napíše, že zpoza kopce se objevil jezdec na koni, potřebuje na to dvě stránky.
Ale pravda, že Staré pověsti české, Temno, F.L.Věka jsem přečetla.
Souhlasím, že stejnojmenný seriál byl vynikající. Vždycky se na něj ráda podívám.
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 20.7.2008 18:53  2740
Jen pověsti. Jsem to neměl ani jako povinné a moc mně nelákal.
mmartina 20.7.2008 18:15  2739
Já jsem přečetla spoustu Jiráskových knih na zkoušku z literatury 19. století a z mé strany zcela pozitivní hodnocení. Asi nejlépe se čte F.L.Věk, ale i Temno bylo výborné. Dneska už každého odradí Jiráskova čeština, ale pokud se přes to přenesete, budete mít zážitek...
pallando 20.7.2008 17:54  2738
Já četla Staré pověsti české, Psohlavce, Proti všem a Na chlumku (takové knížečka o pár stránkách, četli jsme ji ve škole). O F.L.Věka jsem se pokusila, ale nezvládla jsem ho (nevím, možná i proto, že mě tohle dějinné období vůbec nezajímá). Spokojila jsem se se seriálem, který se mi naopak líbil moc.

Jirásek se mi četl docela dobře, bylo to tak kolem 13 let, kdy jsem měla období "tlustospisů" (Vojna a mír, Křižáci a Quo vadis, Ivanhoe a podobné bichle - ne že bych je literárně srovnávala s Jiráskem, jenom jsem tehdy měla v oblibě tlusté knihy:-)). Nevím, jestli bych ho dala dneska znovu...
margot 19.7.2008 22:53  2737
Filosofská historie je fakt příšerná "pěkná kniha pro mládež". Já už si teda na "upocené vlastenčení a učervenalou počestnost" nevzpomínám, jen neustále cosi kolem majáles, co mě ve věku nějakých 15 let pěkně otravovalo. A moje máma mi ji znechutila mi ji dřív, než jsem ji musela číst. Byla kdysi do Filosofské historie tak zamilovaná, že z ní vybrala jméno pro svou budoucí dceru.
skip Skip To je prostě - Skipův svět 19.7.2008 17:49  2736
F. L. Věk je skvělý. Asi tak čtyři pět stran mi trvalo, než jsem se přizbůsobil Jiráskově češtině a pak už jsem si to vyloženě užíval.

Jinak jsem četl už jen Staré pověsti české, které se mi také líbily, a hlavně se mi líbily Alšovy obrázky.
corwex 19.7.2008 17:32  2735
Já četl jen Filosofskou historii (s tušením, že něčím delším bych se nemusel probít), a že by to tedy byla "pěkná knížka pro mládež"...upocené vlastenčení, učervenalá počestnost, absence schopnosti vyprávět - třeba to neuvěřitelné nahuštění "událostí" ke konci (alespoň tohle musel Jirásek později překonat, předpokládám). Ani místo děje, totiž překrásná Litomyšl, to u mne nezachrání. Celkem vzato je případná druhá šance pro Jiráska na seznamu mých literárních plánů někde kolem třítisícího místa.
margot 19.7.2008 15:41  2733
V rámci povinné četby jsem přečetla Staré pověsti české, Filosofskou historii a všechny díly F.L. Věka. Už si na ně moc nevzpomínám. Věk myslím docela ušel, ale Filosofská mě ukrutně nebavila, protože mi ji vnucovala mamka jako pěknou knížku pro mládež.
V současné době Jiráska nemám v plánu.
foxka Foxka Everybody hurts...sometimes. 19.7.2008 14:35  2732
Filozofskou historii a Psohlavce jsem četla v době dospívání několikrát a myslím, že bych je zvládla i teď, Staré pověsti české tak nějak z povinnsti kvůli škole. Do jeho delšího díla (ale už nevím, co to bylo, možná U nás) jsem se pustila jednou a vzdala to.

[ 1789 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt