Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Knihy [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují elgyn, Hornblower.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 5.1.2015 08:35

Žádné téma není mimo - vždycky všechno skončí u knížek.
Výběr knih záleží jen na vás (bez ohledu na preference moderátorek). Jen trváme na respektování literárního vkusu druhých.
Slibujeme, že žádná z moderátorek nebude na nikoho zlá (natož aby ho vyhodila na mráz nebo mu dokonce ukázala zuby) kvůli tomu, že sem zavleče jiné knihy než romantické - pokud bude tolerovat naše červené knihovničky. Naopak si tohoto odvážného člověka budeme vážit (skoro jako kdyby četl zamilované knížky)

GOODREADS FANTASTICFICTION NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY
JANIN KATALOG HARLEQUINEK RENČINA ČERVENÁ KNIHOVNA
SAM EASTLAND DANIEL SILVA JULIA QUINN KINLEY MACGREGOR LISA KLEYPAS TERESA MEDEIROS JANET EVANOVICH MADELINE HUNTER ROB THURMAN J. R. WARD ELIZABETH HOYT GEORGETTE HEYER ELIZABETH CHADWICK
Spřátelené kluby:     Antikvariát     Scifi + fantasy literatura    Spisovatelé      Humoristické knihy
Jak vložit odkaz:
<a href="www adresa">text příspěvku</a>

Jak vložit spoiler:
<font color="white">tento text bude napsán bíle</font>

<img src="http://www.jaknaweb.com/webova-grafika-gify-animace-obrazky/grafika/knihy/book02a.gif">
<img src="http://www.jaknaweb.com/webova-grafika-gify-animace-obrazky/grafika/knihy/book02b.gif">
<img src="http://www.jaknaweb.com/webova-grafika-gify-animace-obrazky/grafika/knihy/book03.gif">
<img src="http://www.jaknaweb.com/webova-grafika-gify-animace-obrazky/grafika/pocasi/star01.gif">
<img src="http://www.jaknaweb.com/webova-grafika-gify-animace-obrazky/grafika/laska/srdce/srdce008.gif">

Změna písma <font face="MS Mincho"> </font>

nápověda ke "známkování" a jak vkládat všechna "hodnotítka" jsou nově na homepage

Amnesty International: Stop Violence Against Women

DOPORUČUJEME:
BELETRIE
DETEKTIVNÍ ROMÁNY, THRILLERY
HISTORICKÉ ROMÁNY
FANTASY, DYSTOPIE, SCI-FI
DÍVČÍ ROMÁNY, KNIHY PRO DĚTI
ROMANTIKA - PŘÍBĚHY ZE SOUČASNOSTI
ROMANTIKA - PŘÍBĚHY Z HISTORIE
HARLEQUINKY
NAUČNÉ
AUDIOKNIHY
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 8783 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 25.3.2017 09:02  15770
elgynNaštěstí ne...... :-)
elgyn elgyn - There you go, my handsome Finn. 24.3.2017 15:59  15769
Anniead JPS - Vidělas ho v Magazínu záhad? Tam i mluví. Celý pořad mi zkazil :-(
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 24.3.2017 14:31  15767
elgyn 15763Tak to je naprosto, naprosto přesné :-)))))))))))
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 24.3.2017 14:30  15766
Josef Pepson Snětivý slaví 44 narozeniny. Mohli bychom mu poslat bombu...
elgyn elgyn - There you go, my handsome Finn. 24.3.2017 13:50  15765
Irene northan: Dohazovači
Dávné lásky 6/95

Dala bych přednost romantice před rádobyvtipným popisem zdegenerované šlechty.
hornblower Hornblower OVÁ - Nedělejme z blechů sloni! 23.3.2017 20:31  15764
elgyn [15763]: :o)
elgyn elgyn - There you go, my handsome Finn. 23.3.2017 09:05  15763
tohle jsem našla na fb ReadNordic a vskutku mě to pobaviloAutor: Juraj Červenák
"Z kníh, čo čítam, je 90 % detektívok. Výrazne uprednostňujem americké, hoci mám slušný prehľad aj v severských a iných európskych (naposledy výborný „baskický“ Neviditeľný strážca od Dolores Redondo). Vysvetlím vám teraz rozdiel medzi americkou a škandinávskou detektívkou.
Modelová situácia: na smetisku sa našla mŕtvola ženy.
Severská detektívka:
1. kapitola: Z pohľadu obete v deň pred vraždou. Problémy v práci i v rodine, večer unavená kráča domov. Niekto ju sleduje. Strach hrdinky, pokus o útek, ale nakoniec spadne a vrah ju dobehne. Ak to napísal Nesbo, nasleduje podrobný opis umierania v pohľadu umierajúcej...
2. kapitola: Z pohľadu vraha. Vláči sa s telom, vykoná na ňom bizarný rituál, naloží ho do auta, odvezie na smetisko...
3. kapitola: Ráno prichádza do práce strážca smetiska. Má zdravotné problémy a podrobne sa zoznamujeme s jeho blížiacou sa operáciou kolena. Takisto podrobne zistíme, čo si dáva na raňajky. Vtedy si všimne kŕdeľ čajok, ako sa na niečom hostia. Ide tam a nájde telo... Podrobný popis telefonátu na políciu.
4. kapitola: Detektív sa ráno zobudí po opici, všetko ho bolí, má depku, je zdesený pohľadom do zrkadla. Nechce sa mu holiť, oblečie si včerajší odev a ide do práce. Cestou sa zastaví na kávu, hoci má chuť na panáka... Odrazu telefonát, má prípad. Vonku začína pršať.
5. kapitola: Žena kriminalistka odváža ráno deti do školy a v aute premieta o náročnom skĺbení práce a rodiny, o tom, čo ďalej vo vzťahu s manželom. Odrazu telefonát...
6. kapitola: Dvojica detektívov prichádza na smetisko a zhruba na 50. strane prikročí k mŕtvole... Prší a od fjordu sa blíži búrka...
Americká detektívka:
1. kapitola: Nad mŕtvolou ženy na smetisku stoja dvaja detektívi. Ona mu vytkne, že vyzerá ako po opici. On sa jej spýta, ako rodina, ale ona o tom nechce hovoriť, zjavne to nie je v poriadku. „Kto našiel mŕtvolu?“ „Strážca smetiska.“ Idú za ním. Chlapík sa im počas výsluchu zverí so svojím boľavým kolenom, ale detektívi ho ignorujú a rýchlo sa vrátia k meritu veci... Cestou naspäť na stanicu sa zastavia v stánku s mexickým jedlom. Nad Los Angeles visí smog."
elgyn elgyn - There you go, my handsome Finn. 22.3.2017 11:06  15762
budu prozrazovat... Anna Březinová: Rytířka z Voračova
Moba 2011

Ano, vím, že je Bauer grafoman nevalné úrovně, ale když mi slíbil Draculu... Takže dobře mi tak. Nelogický chatrný děj, šroubované dialogy, ploché postavy, historické nepřesnosti.

Marně jsem se snažila přijít na to, ve kterém roce se zhruba odehrává. Panuje Jiří z Poděbrad, „jeho švagr Lev z Rožmitálu“ je právě na své cestě po Evropě, což jsou roky 1465–1467. Ale s. 160 Barbora Celská je přes dvacet let mrtvá. A ta zemřela v roce 1451.
IMHO není možné, aby se setkala s Draculou, natož aby Dracula vládl. Pokud jí tedy cesta netrvala skoro deset let, ale bo je jí na konci 17, tak ne.

Hrdinka je něco mezi Xenou a divoškou Jajou. Otravný rozmazlený spratek, o kterém se snad jen autor domnívá, že je roztomilý. Navíc když se starý dědek inspiruje Angelikou a Bertrice Small... to není dobré.
„Děj“: Aby si nemusela vzít starého dědka, tak se rozhodne zajet si do Osmánské říše pro snoubence, kterého sice taky nechtěla, ale v porovnání s dědkem...
Je neuvěřitelné, kolik členů tajného bratrstva se potlouká po světě a kolik jich hrdinka potká. Každý druhý je v podstatě v tajném bratrstvu a hrdě se k tomu hlásí.
Abych parafrázovala klasika - Kateřina je takový Varel Frištenský, který se již od Náchoda neustále ptá, kdy už tam budeme.
Cestou unikne několika znásilněním. V podstatě se točí v kruhu - někam jde, chytnou ji, chtějí ji znásilnit, někdo ji zachrání, chytnou ji bla bla bla.
Na s. 100 se ze zachránce vyklubal prasák, ale zachránila ji jeho manželka ( „To vážně chceš, aby tě můj starý ošukal?“ ). Pro jistotu Kateřinu zamkla. Skončila za to ve sklepě, Kateřině ráno otevřela služka, kterou vzali do party, vzali si ve stájích dva koně a odjeli vstříc dalším dobrodružstvím. Postupně přišla o koně i kamaráda z dětství, ale moc ji to netrápilo. Teda... ten kůň trochu jo.
Pak jen o vlásek unikla potupě stát se milenkou zhýralého Matyáše Korvína. Ale přiznejme si - kdyby byl Matyáš chlap k světu, svlíkla by se sama a ráda.
Tajné bratrstvo je ukrylo v klášteře v Budíně (nevím, jak se tam domlouvala, když uměla jen trochu německy), kde došlo na lesbické hrátky s jeptiškou, která otrávila služku, aby jim nestála v cestě.
Z kláštera taky uteče a skončí u říčních pirátů. S jejich vůdcem skoro přijde o panenství, ale rovnou při sexu ho zabije zlosyn, aby mohl hrdinku co? Znásilnit. Uvědomí si, že vlastně hledá snoubence, vzdá se kariéry říční pirátky a vydá se na další cestu.
Pak ji unesou a dostane se k Vladovi (kterého „zajali Turci, když byl malý“. s. 194 ).
Vlad se objeví až na s. 195, aby hrdinku zachránil a svěřil se jí: s. 201
„Je šťastný, protože je zasnoubený s tak statečnou a krásnou dívkou, jako jste vy. Vládnu sice celému Valašsku, ale co bych za to dal, kdybych měl takovou snoubenku.“ (...)
„Copak vy, kníže, nikoho nemáte?“
„Dosud ne. Měl jsem milenku, ale zemřela a od té doby někoho marně hledám.“

Tady si uvědomila, že je vlastně mužem z jejích snů a padla mu do náruče tak rychle, že se nestačil ani vzpamatovat.
Když se na s. 205 knížete, který se vrátil z bitvy, zeptala: „Jak jste se měl, kníže?“ napadlo mě několik velmi sprostých slov, které by jí mohl odpovědět.
A lesbická jeptiška byla vlastně Vladova sestra, kterou v dětství dali do nějakého kláštera. Takže když Kateřina konečně přišla o věnec, zůstalo to takříkajíc v rodině. Dokonce na její počest: s. 210
Z palácových vrat až ven vedl červený koberec...
Jediné, co jí kalilo radost (i v posteli), byly myšlenky na Vladovu mrtvou matku. Která byla vědma a očarovala Vladova otce, takže ho zabili Turci, ale co už, o mrtvých jen dobře.
Když ráno Vlad odjíždí, protože v Brašově vypukla vzpoura a chtějí ho sesadit z trůnu (cha), bloudí hrdinka hradem. Obraz matky/vědmy ji vyzve k odchodu, ale když argumentuje tím, že Vlada miluje, prozradí jí, že je ve sklepě poklad.
Ve sklepě je akorát uříznutá hlava. Kateřina má jisté podezření, že Vlad je bestiální vrah. Rozhodne se, že pojede za ním, aby jí to vysvětlil. Hned.
Cestou ji opět unesou, prodají na trhu otroků (patřičně odhalenou, samozřejmě). Muž, který si ji koupí, je jí poněkud povědomý. A on to není nikdo jiný než její snoubenec, který dělá poradce sultánovi.
Plynule přehupne z jedné postýlky do druhé, po Vladovi ani nevzdychne a pisálek napíše další díl.
Tohle někdo vydá?


Už jsem jen čekala, kdy hrdinka řekne: „Hele, vole, kde mám káru?“ Neb autor jde s dobou a zjevně zastává názor, že hrdinové by měli být in. Takže dochází na absurdní věty typu:
s. 31 „Hele, co tě žere? Přiznej barvu!“ vybafla na něj zemanské dcerka.
s. 35 „Kde se flákáš tak dlouho?“ obořil se na dceru.
s. 80 „Ale nestrpím od tebe žádné sólo akce.“

Začátek knihy hodně připomíná Opeřeného hada.
Než postavy čtenáři sdělí, kdo jsou a jak se jmenují... už tak chybí jenom Lovila veverky v korunách stromů prakem. Nechápu, proč neustále opakuje, kdo je její otec se všemi tituly.

s. 11
„Tak si ho vezmu sama,“ prohlásila nevzrušeně a uchopila svoje sedlo. Čeledín jí v tom chtěl zabránit, ale dívka mu ho vyškubla a zároveň mladíka nečekaně kopla do rozkroku. (...) Z přilehlých stájí hned vyběhli ostatní sluhové a zbrojnoši.
Přesto Kateřina osedlala svého koně, vyhoupla se do sedla a zmizela za obzorem.
No, od „divoké Kateřiny“, která jednou spráskala celou rotu lapků, když ji připadli v lese Černoháj jsem nic menšího ani nečekala.

s. 29
vybavený glejty jak českého krále Jana Tedy Jiřího z Poděbrad.s. 43 „A nezapomeň si vzít meč,“ připomněla mu Kateřina.
Podkoní z chudé tvrze měl meč?


Postava Hanse Bauera v knize Jana Bauera? To je TAK TRAPNÉ.


s. 66 „Je to pravda?“ Opatrně se zeptal kupec.
s. 80 „Je to nebezpečné!“ Připomněl jí její přítel. atd. Proč?

s. 159 rozprchly se (...) když zjistili Tedy řádové sestry.

s. 209 uvnitř, Pak


uvozovky - s. 23, 66, 108, 110, 197
ji/jí - s. 213

hornblower Hornblower OVÁ - Nedělejme z blechů sloni! 21.3.2017 20:04  15761
Julio Cortázar: Změna osvětlení

sbírka povídek
Bestiář; Kirké; Slečna Cora; Nocí naznak; Co vidí kočky; Rukopis nalezený v kapse; Liliana v slzách; Změna osvětlení; Maminčiny dopisy; Konec hry; Rozcestí času; Příběh s tarantulemi; Konec etapy; Zakryté dveře; Podruhé; Silvia; Léto; Místo jménem Kindberg; Všechny ohně oheň; Graffiti; Klon; Jižní magistrála; Jiné nebe; Zabraný dům; Axolotl; Zvětšenina; Pronásledovatel; Boby; Druhá cesta; Mučivé sny; Deník povídky

zvláštní příběhy, ty tučné se mi líbily nejvíc

elgyn [15757]: jak jinak :o)

OT
od neděle 9. 4. na ČT art ve 21:15 Wolf Hall
šestidílná minisérie podle románů Hilary Mantelové Wolf Hall a Předveďte mrtvé
elgyn elgyn - There you go, my handsome Finn. 21.3.2017 14:17  15760
Luděk Staněk, Jiří Padevět: Pod tíhou historie
Vyšehrad 2016

Jiří Padevět se mi prostě líbí. Líbí se mi způsob, jakým přemýšlí, líbí se mi způsob, jakým formuluje své myšlenky. Líbí se mi prostě všechno. Navíc jsem zjistila, že je vtipný, což je příjemný bonus.

s. 41
Ale to, že si koupíš knížku a dáš ji doma na poličku vedle fotky z dovolené a vycpaného datla, z tebe lepšího člověka neudělá.

s. 12
Hodně jsem četl, hodně jsem kreslil. Naučil jsem se kreslení dokonce dřív než čtení.
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jestli je v tom ukrytý nějaký skrytý význam, protože většina (v podstatě všechny) děti umí dřív kreslit než číst, ale na žádný jsem nepřišla. ;-)
elgyn elgyn - There you go, my handsome Finn. 21.3.2017 09:26  15757
Hornblowerstála jsem na druhé straně barikády :-)
hornblower Hornblower OVÁ - Nedělejme z blechů sloni! 20.3.2017 20:38  15756
elgyn [15752]:
samozřejmě že ******Maxona*****, ty snad ne? :o)
dnes jsem byla v knihovně, ale třetí díl byl půjčený
elgyn elgyn - There you go, my handsome Finn. 20.3.2017 16:53  15755
ad ID 15753
Tiffany White: Polibek ve tmě
elgyn elgyn - There you go, my handsome Finn. 20.3.2017 10:23  15754
Jenny Nowak: Dračí krev
Netopejr 2005
2. vydání, revidované

Úžasný příběh, laciná obálka, korektura k pláči.

s. 16 Spíš ji nesly, než odváděly ... uložili
s. 17 aby si pospíšili
Tedy Alžběta, Anna, Marianna a Apolonia.
s. 17 rozkřičela. široce
s. 22 někteří se ani nestačil
s. 85 a nevybíravé nadává
s. 195 Alexis za sebou~práskla
s. 213 mazlivé se přivinula
s. 239 vspěchem
s. 296 přisvédčil
s. 301 Zřeba
s. 344 Sighi°oaře
s. 374 Zahlédl.ještě
s. 378 rozuměL
Neměl ani tušení, žte vojně dávno minulé zajala


uvozovky - 92, 119, 137, 225, 278, 365
elgyn elgyn - There you go, my handsome Finn. 20.3.2017 10:10  15753
Jenny Nowak: V řetězech
Netopejr 2016

Nerada to říkám, ale jsem zklamaná. Desátý díl, který je vlastně prvním dílem... Nejsem si jistá, že to funguje. Trochu mi přijde, že vykrádá samu sebe a moc to do sebe nezapadá.
Podle autorky se díly dají číst samostatně... Tím si nejsem úplně jistá, četla jsem skoro všechny a chvílemi jsem se trochu ztrácela.

Špatná korektura.


s. 49 a přistrčila mu ho až ruce zatnuté v pěst na stole
s. 76 \dekaen
s. 104 Tady tu mršinu pohltí země navěky, pokud se netvor nepropadne rovnou do podsvětí, z něhož vyšla. Je otázkou, jestli z podsvětí vyšel netvor nebo mršina.
s. 117 ...co se s ní děje Příliš se bála.
s. 130 see zavřenýma očima
s. 143 pár kroků něj a od jeho mužů
s. 228 „Co to má
-?“

uvozovky - s. 215 (2x)

Raye Morgan: Indiánské kouzlo
Desire 10/97

Sedmá kapitola je trochu přitažená za vlasy, ale jinak jsem si početla.

Ta korektura :-(
s. 17 Dvacet osm let, hezká. 168 centimetrů vysoká. Pěknou postavu. Světlé vlasy...
s. 50 prázdné..
s. 51 sobě....
s. 89 „A hádejte, v jakém autě jela tahle paní?“ (...)
„Zeleného mustanga,“ doplnil.


ji/jí - s. 125
uvozovky - s. 52, 78(2x), 99, 131

Tiffany : Polibek ve tmě
Desire 6/95

s. 57 Muselo jí být čtrnáct, když ji potkal; on už byl dospělý, táhlo mu na jedenadvacet.
A najednou je na s. 63 o deset let starší a na s. 83 Prvních třicet čtyři let jeho života... A jí je necelých 25. Ups.
s. 12 naprsto
s. 20 Jezdci od britské autorky Jilly Copperové
s. 150 nákukpy
s. 154 připavený[ 8783 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt