Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 05:02
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
 • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
 • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
 • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com • Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

  Video Alova prototypového samopalu
  Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
  Cowboys

  Galerie


  Cvičně zprovozněna homepage ... :
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
   Titulek, text příspěvku  
  Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: rxoxljt
  [ 14380 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  al Al Happiness is a warm gun. 9.10.2019 00:24 - Klub Zbrane (01:23) 30445
  El_DiabloDekuji ti tu za tve dalsi odkazy. Ten na UD-42 je typicky jak tim ze rychle strili a tim je nepresny a pochopitelne si v tom ten Ian jak jinak libuje;-(((Al
  al Al Happiness is a warm gun. 9.10.2019 00:17 - Klub Zbrane (01:23) 30444
  SvenP.S. jak Ty třeba z pro ostatní z těžko pochopitelných důvodů nemusíš brokovnice, tak já jsem na tom podobně jako Ty, co se týká zase revolverů...☺


  No tak ta firma Colt jiste vyrabi i vyrabela i jine zbrane, pistole pusky, kulomety, krom tech revolveru. A u nekterych tech zbrani vcetne tech revolveru tam ty levotocive zavity opravdu v hlavnich jsou. Al

  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 9.10.2019 00:17  30443
  Skorpion Vz. 61 - Забытое Оружие
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 9.10.2019 00:08  30442
  Nemáte někdo, nebo nevíte o, návodu k brokovnicím řady ZP jako PDF (či jiný e-text)? Už chvíli jej marně na Netu hledám. Dík!

  (Majk: chyba, střelba na velkou vzdálenost je výtečná zábava :P)

  themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 8.10.2019 20:46  30441
  Sven [30438]: Nebudu :-))
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 8.10.2019 18:57  30440
  Small Arms of WWI Primer 108: US Remington Model 8
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 8.10.2019 17:10  30439
  At the Range with the Marlin UD-42 SMG
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.10.2019 16:52  30438
  themajklTak to máš samozřejmě úplnou pravdu, ale když budeš střílet dejme tomu na 600 metrů a více, tak už se to v potaz brát musí. ( a střelba z děl je jaksi mimo tento klub ☺ ).
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.10.2019 16:48  30437
  AlO tom Coltovi jsem nevěděl, to je pro mě novinka!
  ----------------
  P.S. jak Ty třeba z pro ostatní z těžko pochopitelných důvodů nemusíš brokovnice, tak já jsem na tom podobně jako Ty, co se týká zase revolverů...☺
  themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 8.10.2019 16:45  30436
  Opravdu má smysl řešit v praxi Coriolisovu sílu, směr závitů, orientaci světových stran (mířím na sever... pořád mířím na sever... a už mířím na jih!) a podobné obskurnosti? Jak moc to hraje roli při normální střelbě normální puškou na těch max 100m (o pistoli nemluvě)? Přijde mi, že 99% rozptylu zásahů bude způsobeno jinými faktory, než těmihle.
  Jako jo, patří asi tak nějak k všeobecnému přehledu, že ty síly a vlivy existují, ale když se člověk netrefuje, tak to fakt nebude Coriolisovou sílou.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.10.2019 16:36  30435
  AlDěkuji za potvrzení té teorie o levotočivém závitu od praktika !!!!
  Sven
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.10.2019 16:35  30434
  OCS.... a vítr.
  Tak samozřejmě, že ano. Nezmínil jsem proto, že jsem zřejmě mylně předpokládal, že když se bavíme o nastřelování pistole, tak se tak bude dít v prostředí, kde je vliv větru vyloučen ( ☺ třeba ve střeleckém tunelu)

  .....derivace závisí na rychlosti střely ( a jejím tvaru)....
  Pokud chceš být přesný, bylo by lépe mluvit o úhlové rychlosti a době letu.
  Co se tvaru střely a v neposlední řadě přesnosti její výroby týká - tak tam je to snad o Eulerově síle (☺ snad se tak jmenuje ) - která vzniká, když těžiště projektilu neleží přesně v ose rotace.
  al Al Happiness is a warm gun. 8.10.2019 16:30 - Klub Zbrane (01:23) 30433
  SvenDiky ti tu za tve odpovedi. A mas v tom pravdu, ze na nasi severni polokouli by bylo lepsi mit u zbrani ty zavity v hlavnich levotocive. On na to prisel uz i kdysi davno i Colt a mam tu ve sbirce i nekolik pistoli, ktere ten levotocivy zavit opravu maji a z tech se mi strili i kdyz jsem pravak kupodivu daleko lip i presneji. Al
  taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 8.10.2019 15:05  30432
  ocsAnglicky - byla to samozřejmě nadsázka, jakžtakž to zvládám, hlavně přečíst text. Rozumět hovoru, hlavně hovorový angličtině/američtině, to už je horší. A sám mluvit, to je ještě horší. A lepší už to obávám se moc nebude, to bych se musel narodit o pár desítek let později. Snažím se, ale pro mě je angličtina svou podstatou, filozofií, frazeologií a těmi idiomy hrozně cizí a špatně pochopitelná, němčina je mi mnohem bližší. A cpát ten text do překladače je taky vopruz a stejně z toho lezou bludy. Takže pokud nepotřebuju něco vyloženě odborného a přesného, vezmu prostě radši zavděk takovýmhle článkem v češtině.

  jelikož řidič byl profesionál, nezapomínal sešlapávat spojku, takže si neočesal kolečka v převodovce a dojel správně do cíle“
  Bylo mi pochopitelně jasný, jak to myslíš a je to oboje takový srandovně formulovaný - jak odstřelovač, tak řidič :) Ale prostě nejde říct, že by něco z toho byla nepravda :) A že ve spoustě jiných článků vyložené bludy jsou..

  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 8.10.2019 14:37  30431
  Co se týká zanášení projektilů do stran, tak na to má snad vliv jenom derivace a Corriolusovy síly

  a vítr.

  To je hlavní problém, protože se nedá rozumně měřit a musí se odhadovat (dá se změřit u střelce, ale po cestě k cíli může být na každém místě jiný).

  Jiná věc je výškový rozptyl

  Ani ne. Protože i ta derivace závisí na rychlosti střely (a jejím tvaru), a navíc vliv kmitů hlavně (o kmitech střelce ani nemluvě ;)) je typicky větší, než rozdíly dané tímhletím.

  tohleto všechno spočítat z hlavy bez computeru by snajpr i s pomocníkem počítali tak nejmíň dva dny

  Ano, to je pravda, ale dávno před balistickými počítači existovaly balistické tabulky (které měl dobrý střelec nejen s sebou, ale z nemalé části namemorované), a také střelecká intuice daná dlouhou zkušeností.

  mnohem spolehlivěji chlapa oddělá na dva-tři kilometry hodně dlouhá dávka z kulometu s hodně vysokou kadencí

  Nebo taktická jaderná nad hlavou, ta je ještě mnohem spolehlivější než ten kulomet. No akosi ne vždy jsou tyto alternativy z různých důvodů úplně ideálně vhodné...

  taipan: mne na ní pobavilo hlavně to, že je to něco jako „jelikož řidič byl profesionál, nezapomínal sešlapávat spojku, takže si neočesal kolečka v převodovce a dojel správně do cíle“ :) Jinak se omlouvám, zapomněl jsem, že neumíš anglicky.


  [ 14380 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt