Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GENESIS [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderují Vaklaf, Bubla, PepaNovacek.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46


Stojí za shlédnutí:
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 34775 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 10.10.2019 18:32  46601
ale priznam se bez tyrani, nemam to tak strasne najety, jako u jinych nahravek - myslim jednotluve party.. tak proto
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 10.10.2019 18:28  46600
PepaTo je na hlubsi resersi, nevim jestli mohu takhle slouzit, hehe
pepanovacek PepaNovacek 10.10.2019 18:07  46599
OliasTo já to tak neměl, trochu jsem ta alba přerovnal, a kupodivu mi s tím tentokrát ani nikdo neradil.

Hele, čeho jsem si nemohl nevšimnout, resp. jsem si vlastně klidně mohl nevšimnout, ale prostě všiml, je fakt, že jestli jsem si myslel, že Entwistle je na Tommy a Who's Next na vrcholu, tak už si to nemyslím, protože jeho basa na Quadrophenii trčí jako kráva v mnoha skladbách, hned třeba ve druhé The Real Me. Na druhou stranu, s Moonem jsem měl asi pravdu, že na předchozím albu na vrcholu byl, tady hraje zase podstatně hůř (i zvukově jsou ty bubny horší), ve srovnání s basou se nabízí okřídlené nebe a dudy, hehe.
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 10.10.2019 17:20  46598
PepaNo, kazdopadne dik, zes mi PORADIL, jako to mam s tema dvema alby mit. Ne ze by to tak nebylo uz davno, hehe..
pepanovacek PepaNovacek 10.10.2019 17:11  46597
OliasLuďku, vole, někdy MI mluvíš z duše, a někdy ne. Hehe. S The Who to ale máme asi podobně.
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 10.10.2019 17:06  46596
PepaJsem si vedom, ze Quadrophenia je starsi, ale tou rozmachlosti Lamb pripomina - mimo jine tim, ze na predchozich albech jsou vetsi pecky - subjektivne. Ale at jsem se snazil jak chtel, nelapilo mne to. Tommy je proste jen jeden, tak alespon, ze Who nepotrebovali navazat dalsim koncepcnim albem. Pro mne je takove nefer rict, ze si myslim, ze Who's Next je lepsi, nez Tommy, ale kdybych si musel vybrat, volil bych Next. Jsem ale nesystematicky zbabelec, proto jsou pro mne obe alba stejne skvela. Vse ostatni od Who zustava docela daleko za nimi. Kolik je to ale celych, nerkuli polovicatych hvezdicek, ci bodu fakt nevim.
pepanovacek PepaNovacek 10.10.2019 16:52  46595
OliasLuďku, několikrát mě při poslechu napadly podobné myšlenky.
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 10.10.2019 16:49  46594
PepaOsobne jsem Quadrophenii vzdycky vnimal, jako ambici na "Who Jehnatko". Bohuzel mi ale prijde, ze zustala oproti Genesis tato ambice ponekud nenaplnena.
pepanovacek PepaNovacek 10.10.2019 16:21  46593
Zjevně.
antony Antony Klaun ve věku hudby 10.10.2019 16:17  46592
PepaNTo nepochybně ano.
Zjevně i pod pojmy "systematický", "jasné vyjádření verdiktu", "hodnotová disciplína", kvantifikovatelný údaj" a mnoha dalších ...
pepanovacek PepaNovacek 10.10.2019 16:13  46591
AntonyTak každý si pod pojmem plácání představujeme něco jiného.
antony Antony Klaun ve věku hudby 10.10.2019 16:06  46590
Jo, hvězdičkování, k tomu už chci delší dobu něco napsat.

Udělování bodů, známek, hvězdiček, podle nějaké definované hodnotové stupnice, je nástroj určený především pro recenzenta samotného. Pro jeho zachycení v prostoru, aby v něm jen tak bezcílně neplaval.
Při psaní recenze musí nejprve svoje abstraktní pocity z hudby formulovat do smysluplných vět, jimiž tyto pocity sdělí. To je první obtížná věc, transformace, kterou ne každý to dovede, ne každý se tím chce mořit. A pak přijde druhá dřina, druhá transformace, to jest určení subjektivní hodnoty díla pomocí kvantifikovatelného údaje. Je to o určité hodnotové disciplíně daného posluchače, o srovnatelnosti nároků kladených na jednotlivá alba, o odvaze na jasné vyjádření verdiktu, a v neposlední řadě o schopnosti převzít odpovědnost za svůj verdikt. V tomto smyslu je hvězdičkování projev jasné mysli recenzenta.
Recenze bez hvězdiček jsou ve výsledku jalové, neurčité a zbabělé. Pisatel není schopen být systematický, nemá v tom jasno, vlastně jen tak plácá..
pepanovacek PepaNovacek 10.10.2019 15:31  46589
Percy No, nenapsal.
percy_ Percy_ 10.10.2019 15:26  46588
Pepa 46587Vždyť jsi o tom albu vlastně vůbec nic nenapsal...
pepanovacek PepaNovacek 10.10.2019 15:11  46587
Quadrophenia

Jako kdybych něco tušil, když jsem psal poslední větu ve svém hodnocení Who's Next, hehe.


Budu upřímný, a je mi úplně jedno, co si o mně kdo myslí. A budu psát tohle svoje hodnocení pěkně po částech, chronologicky, den po dni, a uvidíme, resp. uslyším, jak, a jestli ještě vůbec se můj názor změní nějak zásadně, jako třeba u The ConstruKction Of Light nebo J-Tull Dot Com.


Takže dne 7. října první poslech. Tedy první v rámci hodnocení – jak už jsem psal, album Quadrophenia znám nejlépe a nejdéle (některé skladby, asi z rádia, už v podstatě od doby vydání), a taky jsem si vždycky myslel, že je to nejlepší, co kdy The Who udělali. Dnes tedy rozčarování, a poměrně veliké překvapení. Neříkám, že z pětihvězdičkového alba udělám nulovou sračku, spíš se uklidňuju faktem, že Tommy a Who's Next jsem znal mnohem méně, a asi byl překvapen zase druhým směrem, jako, že jsem netušil, jak moc jsou tahle dvě alba skvělá.


8. října poslech číslo dvě – pozorně, na sluchátka a verze 2011, kterou remixoval sám Pete Townshend. Pocity opět smíšené. Říkám si, že vrchol měli The Who na Tommy a Who's Next. Myslím, že se mi potvrzuje takové pravidlo, o kterém jsme tu už několikrát debatovali, a se kterým asi ne každý bude souhlasit. Já s ním souhlasím, i když ne vždy to musí platit. V případě Quadrophenia se to – bohužel ? - potvrzuje. Prostě někdy máme k albům našich oblíbených kapel, která známe nejlépe a hlavně nejdéle, nejvřelejší vztah, nejkrásnější vzpomínky – v případě některých místních staříků trvající i přes čtyřicet let, hehe – a hodnotíme je, abych tak řekl neobjektivně. A to se asi stalo teď i mně.


9. října jsem album poslouchal potřetí. Rád bych napsal, že se konečně dostavily pozitivní pocity, ale nebyla by to pravda. Myslím, že The Who dosáhli vrcholu na Tommy a Who's Next.


Dnes čtvrtý poslech. A poslední. Fakt jsem měl asi nějaké tušení, když jsem byl zvědavý, jak na mě Quadrophenia zapůsobí teď, a jestli mě zasáhne tak, jako v minulosti. No, nezasáhla, a já se opravdu dočkal překvapení. Nevím, čím to je, tedy ne úplně přesně, domnívám se ale, že tím, co jsem psal při druhém poslechu. Měl jsem totiž Quadrophenii skoro jako ikonu, jako něco téměř nedotknutelného, nezpochybnitelného, něco, o čem je zakázáno diskutovat. Taky velkou roli hraje poměr poslechů tohoto alba, a těch ostatních, z nichž některá jsem poznal o mnoho, mnoho let později. A tak zejména Tommy a o chloupek víc snad ještě Who's Next se mnou tak nějak zamávala, zatímco Quadrophenia nikoliv. Protože jsem prostě měl veliká, až obrovská očekávání.


Abych už snad raději ukončil tyhle svoje bláboly, a přestal sám sebe trápit, že jo. Quadrophenia vůbec není špatné album, to si opravdu nemyslím, jak by se mohlo někomu zdát. A ani si nemyslím, že se The Who ©Bubla rozplizli, to myslím až později, hehe. Dvě famózní, vrcholná alba vydali předtím, tohle už takovou sílu nemá. Počet hvězdiček ? Tůdle, nůdle.

[ 34775 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt