Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Bylinky a bylinkářství [ŽP: neomezená] (kategorie Život (nejen) Lopušáků) moderují Šéf Lopuchu, Mefista.
Užitečné odkazy:
Abeceda zdraví, Atlas léčivých rostlin Kvalitne.cz, Léčivé bylinky - zdraví z přírody, Nase bylinky, Zdraví na dlani

Odkazy:

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
   
[ 610 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
tilka tilka dálky, ty bývaly blíž 7.6.2005 23:52  572
Já teda nevím, kde bych se s tímto dotazem vrtla, asi budu OT, ale říká vám něco pojem ovčelená voda?
williams 31.5.2005 11:54  571
Bc_Starkiller kořen lékořice lysé, neboli cucat pendrek.
Mondy jak již bylo řečeno třezalka, vyrábí se z ní i "průmyslové" antidepresivum Jarsin. Jinak z dalších: Dobromysl, Valeriána oficialis, jehlice trnitá, chmelové šišky a další....
tvx tvx Myslet si, že svět je JEN takový, jak - ho v daný čas můžeme pochopit je hloupé. 31.5.2005 10:01  570
MondyChvilkovej efekt je úplně po všem, dlouhodobej po žádný látce či bylině není a je to jenom zacházka. Většina špatných pocitů je jako kontrolky v autě, něco někde není v pořádku.
Tak ohledat kontrolky a vydat se najít pravé příčiny špatné nálady a začít na nich opravdu pracovat.
mondy Mondy Ave, Caesar, - morituri te salutant 31.5.2005 06:50  569
tvxNo, oblečení už na mě visí od toho sportování a výsledek 0. Líp je vždycky jen na chvíli.
svitluny 30.5.2005 18:45  568
tvxTo máš pravdu a nechat ten ranec starostí doma dá někdy opravdu fušku, ale pokud se přinutíš k meditování, začneš z hluboká dýchat - obejmeš občas strom a necháš na sebe pusobit jeho energii - tak pak se jistě uleví a i ty starosti už nejsou tak velké, jaké byly před vstupem do lesa.
tvx tvx Myslet si, že svět je JEN takový, jak - ho v daný čas můžeme pochopit je hloupé. 30.5.2005 18:30  567
svitlunyto jenom pokud dokážeš bejt opravdu v tom lese, pokud si ssebou neponeseš ten ranec věcí v hlavě a nezůstaneš v tom lese v práci "c)
xym 30.5.2005 17:40  566
alebo taky Lexaurin :)
svitluny 30.5.2005 17:21  565
a nebo procházka lesem.
tvx tvx Myslet si, že svět je JEN takový, jak - ho v daný čas můžeme pochopit je hloupé. 30.5.2005 15:44  564
nejlepší je meditace na dech a nebo hodina nějakýho sportu "c)
mondy Mondy Ave, Caesar, - morituri te salutant 30.5.2005 13:29  563
Meduňku znám, ale po ní spím :-).
svitluny 30.5.2005 13:19  562
MondyTaké je dobrá meduňka - uklídní a je z ní lahodný čaj.
bc_starkiller 30.5.2005 10:59  561
Dyť jo, je to v tom příbaláku.
Na léto se to zrovna moc nehodí, no :)
tvx tvx Myslet si, že svět je JEN takový, jak - ho v daný čas můžeme pochopit je hloupé. 30.5.2005 10:29  560
pozor-může prý působit fotosenzitivně.
bc_starkiller 30.5.2005 07:45  559
MondyA tady máš přímo příbalák třezalky :)

S: Hyperici herba (třezalková nať).
I: Lehké až středně těžké depresivní stavy, psychovegetativní potíže (napětí, úzkost, strach, rozlady nejrozmanitějšího původu, poruchy trávení, klimakterické obtíže).
KI: Přecitlivělost na třezalku.
NÚ: Příležitostně, obzvláště u osob se světlou pletí, se může vyskytnout fotosenzibilizace. Při výskytu jakýchkoliv neobvyklých reakcí vyhledejte lékaře.
IT: Třezalka tečkovaná zvyšuje aktivitu některých enzymů. Může být urychleno odbourávání některých léčiv jako jsou indinavir, inhibitory transkriptázy a reversní proteázy, cyklosporin, warfarin, digoxin, theofilin, fenytoin, karbamazepin, fenobarbital, perorální kontraceptiva, inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), antimigrenika (triptany). O vhodnosti užívání s jinými léky se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.
D: 1 nálevový sáček se přelije 1/4 l vařící vody a po 10 minutách vyluhování v přikryté nádobě se vyjme. Pije se 2krát denně, nejlépe ráno a večer, vždy čerstvě připravený. Podle chuti se přisladí.
UZ: K dosažení žádoucího účinku je nutné drogu používat min. 10-14 dní. Nedostaví-li se účinek do 4-6 týdnů měla by být léčba zastavena.
bc_starkiller 30.5.2005 07:43  558
MondyAle ta je fakt dobrá, dokonce se nedoporučuje užívat spolu s léky, které mají v kontraindikacích AD - obvykle to tam bývá i přímo napsáno - a samozřejmě spolu s AD. Viz třeba příbalový leták Zoloftu:

"Při současném užívání přípravku Zoloft a přípravků obsahujících třezalku tečkovanou může dojít ke zvýšení nežádoucích účinků Zoloftu."

[ 610 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt