Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu 2. světová válka [ŽP: 12 týdnů] (kategorie Politika) moderuje Hartmann.
Nejrozsáhlejší konflikt v dějinách lidstva. Mohl proběhnout a dopadnout jinak? Jak k němu vlastně lidstvo došlo?

Bonus klubu od Alfiho - Seznam dokumentárních PDF(20.1.24) ZDE.
Seznam nikde nešířit!!! Je to pouze pro členy tohoto klubu!!! Pokud něco sháníte, pište mi do pošty.


CHRONOLOGIE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY - WWII CHRONOLOGY - v tomto klubu ve starších příspěvcích
CHRONOLOGIE PRVNÍ SVĚTOVÉ VÁLKY - WWI CHRONOLOGY - právě probíhá

CHRONOLOGIE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY (PACIFIK) - WWII CHRONOLOGY (PACIFIC) - právě probíhá včetně odborné a jazykové korektury za účasti členů tohoto klubu, prosíme o spolupráci všechny čtenáře a přispěvatele. Díky předem

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
   
[ 4390 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
dzin01 Dzin01 9.8.2010 18:35  5619
666U tříštivotrhavé munice nikde údaje o průbojnosti nenajdeš, prostě proto, že k tomu není určeny. Používala se toliko ve speciálních případech, když se třeba bojovalo s lehce pancéřovanými vozidly, nebo když došla klasická průbojná. Samozřejmě mohu ho použít k odstřelování tanků z dělostřelectva, potom dopadají na tanky z vrchu a tam jsou zranitelnější a proto může dojít k jejich poškození/zničení.
Jinak ohledně průbojnosti, má na ní vliv ráže, hmotnost i rychlost. Ale problém je, že tříštivka je víceméně tenkostěná, takže o příliš silný pancíř se roztříští anebo se o něj aktivuje zapalovač a tedy vybuchne. Přičemž energie výbuchu není směrová, takže působí spíše otřes vozidla a potom záleží na konkrétní situaci, co to s ním udělá.
alfi Alfi 9.8.2010 07:53  5618
BoBVelice dobře udělaný dokument...
a ty vystříhané záběry z filmu jsem si velice užíval protože tenhle film prostě miluju...
Jinak právě testuji ve hře HPS PC Sealion 40 možnosti obrany i útoku...
Už se těším až si to dám s někým naživo...
vlk Vlk 4T Modrý tým; Rozhlédnu se a pak kousnu! 8.8.2010 20:00  5617
BoBBritánie v tom nebyla úplně sama: Kanada, Austrálie, Nový Zéland... ..snad i Bhúthán. Na mapě světa to nevypadá zase tak beznadějně :-). A ona ´podpora´ USA...

Dolet stíhaček by Němci vyřešili během onoho roku a proto si myslím, že rok 1941 by byl pro Británii o mnoho dramatičtější. Ale to je jen kdyby a po bitvě je každý generál :-). Rok 1941 přinesl balkánské tažení, Barbarossu, Pearl Harbor a tak prosinec 1941 přinesl obrat ve válce. Británie udělala první krok a patří ji vděk, to určitě.
mjm169 mjm169 Qui desiderat pacem, praeparet bellum 8.8.2010 14:05  5615
Filmová star z filmu BoBhttp://www.youtube.com/watch?v=z1HgCfSbID8&feature=related :)

hbwanderer 8.8.2010 07:16  5614
BoBTaky jsem si to nenechal ujít. V podstatě jste to zhodnotili výborně, osobně si nemyslím, že moc přeháněli. Berte, že v tu dobu v podstatě na celém světě stála Británie proti fašismu úplně sama. Dá se říct, že akorát těch 600 stíhaček s radary proti tomu zbytku mocichtivého světa. Podle mě tohle byla jedna ze zlomových bitev druhé světové, kdy to bylo opravdu na hraně a stačilo málo a dopadlo to jinak. Stačilo vytrvat v likvidaci letišť a radarů (samozřejmě po bitvě je každej generál). Šanci němci měli, i přes uvedené nevýhody (největší byla asi dolet Bf 109) a to hodně velkou. Myslím, že na nějaké vyzdvižení kvalit Británie mají plný nárok.
alfi Alfi 7.8.2010 19:45  5613
666v tom případě ti doporučuju tohle...
http://www.battlefield.ru/en/field-artillery/45-ammunition.html
http://www.battlefield.ru/en/tank-armaments.html
666 7.8.2010 18:33  5612
Thank you captain Obvious.

(pátrám po konkrétních údajích a ideálně po zdrojích, kde bych se o tom mohl detailně dozvědět něco více)
tanner Tanner 7.8.2010 17:42  5611
HE je ta nejobyčejnější trhavá munice - High Explozive. Přiletí na tank a když je dostatečně velké ráže, tak s ním snad něco udělá.
666 7.8.2010 13:40  5610
Ad HE munice - nevěděl by někdo alespoň princip, kterým HE munice propaluje pancíř?

Jde mi o to, jestli má na průraznost HE munice vliv kinetická energie projektilu nebo jde jen o explozi nálože, tedy jestli klesá průraznost s rostoucí vzdáleností a jestli má delší kanón (=vyšší úsťová rychlost) vliv na průraznost HE munice.

U HEAT munice má kinetická energie vliv naprosto minimální, z toho bych usuzoval, že u klasické HE to bude podobné.
vlk Vlk 4T Modrý tým; Rozhlédnu se a pak kousnu! 7.8.2010 12:32  5609
Dokument je vynikající, ale...Dokument jsem si nenechal ujít. Jen by mě zajímalo, jestli vůbec Luftwaffe měla vůbec šanci.

Velká Británie ostrov, Velká Británie, přední námořní velmoc...

Ona obranná taktika má mnoho výhod. Za prvé jasný cíl, sestřílet co nejvíce nepřátelských letadel nad svým (respektive blízko svého) území. Za druhé, blízkost letišť a tudíž operační výhodu. Za třetí, možnost pozemního (respektive námořního) sledování, Britové tuto výhodu notně až ultimativně rozšířili o radar. Za čtvrté, možnosti záchrany techniky i pilotů na území pod svoji kontrolou. Za páté přítomnost protiletadlových zbraní. Atd.

Dokument bohužel glorifikuje. Jsem na to citlivý. Aspoň si to myslím. Uváděli v něm že Velká Británie disponovala jen 600 stíhačkami oproti 2 700 německých letadel. Toto tvrzení je ale velmi zavádějící. Kolika stíhačkami disponovalo Německo a jakou dobu mohli na rozdíl od britských stíhaček operovat nad Británií? Nehledě na použití radaru. Z dokumentu to nakonec a naštěstí vyplývá, ale nebylo to však sděleno přímo a pochybuji, že to bude řečeno i v dalších dvou dílech. Sděleno toto: Luftwaffe na to od samého počátku neměla. A to i přes zkušenost posádek.

Sice zde nastiňují možnou cestu pro Luftwaffe a to ve zničení radarových stanic, avšak po šesti hodinách pokrytí Britové obnovili, pokud jsem to z dokumentu správně pochopil, a tedy to znovu ukazuje na jakousi tendenci dramatizovat, v tomto případě přeceňovat úlohu radarů na možné porážce Velké Británie.

Věřím však, že kdyby se Německo po dobytí Francie soustředilo výhradně na boj s Velkou Británií a to i v roce 1941, mělo by šanci, otázkou však zůstává jestli by německý průmyslový komplex dokázal výrazně předčít ten britský za podpory USA v úsilí nashromáždit prostředky na zdolání letecké obrany Velké Británie za uvedených výhod pro obránce. To se týká i lidských zdrojů.

Dokument je vynikající, a že glorifikuje je normální. V bitvě o Británii šlo o mnohé, ale mělo v roce 1940 Německo vůbec šanci?
mjm169 mjm169 Qui desiderat pacem, praeparet bellum 7.8.2010 11:20  5606
Bitva o BritániiTak kdo z vás si nenechal ujít velice pěkný dokumentární miniseriál, který nyní běží na čt a mapuje bitvu o Británii de facto den po dni?
Mne osobně se velmi líbilo využití záběrů z filmu BoB (1969), které filmaři ve filmu samotném nepoužili:) Mimochodem ten film patří vedle "americké agitky" Top Gun k mým nejoblíbenějším - no jo letadélka;) Samozřejmě bych neměl zapomenout na Tora!Tora!Tora!...

Každý den si můžeme připomenou události dní, jež se odehrávaly před 70 lety... Adlertag, a tím i konečné zúčtování s těmi vzdorovitými Brity se pomalu blíží: http://www.raf.mod.uk/bob1940/august7.html
mjm169 mjm169 Qui desiderat pacem, praeparet bellum 30.7.2010 23:28  5605
Great Planes - P-39Již delší dobu se sháním po dílu o P-39 Airacobra ze známé americké dokumentární série Great Planes, která se u nás objevovala pod titulem Slavné letouny. Vím , že určitě tento díl existuje, ale ne a ne ho někde objevit... Ani jako orig. DVD - vychází, vydávají všechno možné, ale tento díl jakoby neexistoval:( Máte ho někdo nebo víte, kde ho sehnat? Dík.

Na připomenutí cože jsou to ty Great Planes;) http://www.youtube.com/watch?v=n7s9OifQtj8
alfi Alfi 28.7.2010 23:32  5604
666Je s podivem, že jsem nenašel na tvou otázku odpověď.
Ačkoliv se dají některé granáty rozebrat doslova na atomy, tohle jsem v mých podkladech (zatím) nikde nenašel...

Když bude čas zkusím web...
666 27.7.2010 13:22  5603
Nevíte kde by se dala sehnat data o průbojnosti pancíře klasickou HE municí? Všude jsou uváděna data pro AP, APC, APCBC, APCR, ... ale klasická HE munice chybí (přitom byli posádky tanků často odkázáni právě na tuto munici i v protitankovém boji).
dzin01 Dzin01 23.7.2010 17:55  5602
Jasně, galéry je středověk až novověk. Ve středozemí se používali ještě docela dlouho.

[ 4390 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt