Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Konspirační teorie [ŽP: neomezená] (kategorie Politika) moderují Šéf Lopuchu, Percy_.
Archiv
Konspirační teorie (spiklenecká teorie, teorie spiknutí) je v nejširším slova smyslu teorie, která chce vysvětlit událost, stav věcí nebo aktuální vývoj jako výsledek spiknutí, tj. cílevědomého a konspirativního působení skupiny osob s nelegálním nebo nelegitimním cílem. Vyznavači konspiračních teorií si obvykle myslí, že touto skupinou je vláda, představitelé tajných organizací (i těch imaginárních), jedné či více společně působících korporací nebo představitelé určitých národů či náboženství, občas i mimozemské civilizace. (wikipedie)

Smyslem tohoto klubu je hledat pravdu, potvrzovat či vyvracet různé konspirační teorie, či různé "urban legends".

Tento klub vznikl jako reakce na diskuzi o konspirační teorii vznikající kolem událostí 11.září 2001. Právě tato konspirační teorie patří mezi ty, kde existuje mnoho nevysvětlených záhad jak na straně oficiální teorie, tak na straně opačné.

Není ale vyloučeno diskutovat o jiných konspiračních teorii, přitom není dopředu řečeno, že diskutující musí vždy s danou konspirační teorii souhlasit. Předkládejte důkazy, materiály, zejména jako externí odkazy na různé studie, poukazujte na logické spory, používejte argumenty a přesvědčte své oponenty, že Váš pohled na příslušnou teorii je nejbliže pravdě.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 2564 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
bredy 16.8.2010 15:24  15
666Víš co, problém je v tom, že tohle asi nezjistíme. Ano, zdá se ti, že by byl problém umlčet tyhle lidi, kteří o tom věděli... ale já si myslím, že nebyl. Ono totiž čím dál jsi od centra, tím méně informaci o tom máš a tím hůř rozpoznáš, co je pravda a co lež. A pokud chceš něco umlčet, pak tak, že pravdu umlátíš spoustou lží. Zavedeš hledače pravdy na špatnou stopu, a uděláš z nich nemocné lidi. Vražda několika tisíc lidí není o mnoho odlišná než ošizení těch lidí a implantováním určitých myšlenek. Lidský život má menší cenu, než třeba hlas voliče.

Já nevím, vidím jen přímé důkazy a též oficiální zprávy. O pojištění budov, o tom, jak byly pojištěné a tom, kolik kdo vydělal na kolapsu budov existují oficiální informace. Stejně tak jako o pohybu akcií na burzách a o velikosti obchodů těsně před útokem, tedy určitě existují lidé, kteří o tom věděli a kteří by velmi neradi byli prozrazeni.

Stejně tak se budu hádat o tom, zda na záznamu kolapsu z kamery BBC nebo CNN vidím kolaps budovy v důsledku požáru, nebo řízenou demolici. Já tomu samovolnému kolapsu od začátku nevěřil. Když jsem to viděl v televizi, byl jsem překvapem. Říkal jsem si, že takhle přece pád budovy nevypadá, tam museli být vybušniny. Aspoň v tom letadle. Pak jsem to nechal plavat, ale po shlédnutí několika dokumentů na internetu, kde se rozebírá jen ten kolaps ze všech úhlů pohledu, bez toho, aby se rozebíraly motivy a hodnotilo se to, bez dalších dohadů, prostě čistě vědecká práce, tak jsem se tomu začal věnovat více.

Shrnuto, netuším které strany jsou v tom zainteresovány. Nevím, co se stalo s letem 93 ani nevím, co narazilo na Pentagon. Jsem si naprosto jist, že WTC 1,2,7 byly zdemolovány. Protože ale nelze připravit demolici za hodinu, musela být připravena již před nárazem. Samozřejmě, je možné, že do budov pronikli teroristé a celou akci připravili. Je to ale stejně přitažené za vlasy, jako samovolný kolaps. Budeme řešit takové věci, jako ... že je někdo musel vidět, že se to nedá ukrýt, je to náročná práce... pak mi z toho ale vychází, že ostraha budov o tom věděla a podporovala to.
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 16.8.2010 15:10  14
666Vidíš, heroin. Myslím na jiné počty a jak tlustá je zeď a tady to jen tak po očku ... :-)
666 16.8.2010 15:09  13
Tak mne napadá, že vlastně bojuji proti Kajdě peněženkou když deriváty opia nekupuji:)
666 16.8.2010 15:07  12
DesdiSpíš peníze amíků toužících po heroinu (Taliban je 90% světový producent opia). Kokain nahrává spíš Chavezovi (když už jmenovat někoho problematického) a hašiš jde prakticky výhradně z normálních států jako Mexiko.
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 16.8.2010 15:03  11
Srovnávat to s požárem Říšského sněmu, to chce odvahu! (A připomenulo mi to seriál Válka volů. :-) )

V okamžiku, kdy náklady na rekonstrukci jsou vyšší, než jejich demolice a následné vystavění nových budov, pak demolice byla po ekonomické stránce logickou akcí. Nezapoměň, že 99letý nájem trvá i po kolapsu a Larry má povinnost vystavět nové centrum, ze kterého následně bude mít po zbytek nájmu patřičné zisky.
A ty náklady na rekonstrukci by byly ve výši ...??? Abychom si to mohli porovnat s náklady na demolici a výstavbu, které jsou ...??? A kromě toho, Larry si to 99 let jistě neužije.

Klidně bych věřil i v teroristický úrok ze strany Alkaidy, ale otázkou je, čí peníze to zaplatily.
To je jasné, peníze ubohých Američanů bažících po kokainu, hašiši, ... a peníze drobných sponzorů z arabského světa.
666 16.8.2010 15:00  10
Přiznám se, že tvůj 9 už dává více smyslu. Ale představa, že to celé naplánoval nějaký zlý businessman, který to spolu s US Army zorganizoval a ještě ty stovky lidí, co na tom pracovali, umlčel, to je hodně romantické.

S posledním odstavcem ale naprosto souhlasím (rozdíl je ale v tom, že prasečí/ptačí chřipka byla uměle vyvolaná hysterie kvůli které nikdo nikoho nemusel zabít, to samé GO; vzít si na svědomí a hlavně riskovat provalení vraždy tisíců lidí je jiné kafe - když se provalí podvod v GO, tak se nic nestane; to samé s těma chřipkama, za vraždy je v USA křeslo).
bredy 16.8.2010 14:50  9
666V žádném případě nedělím lidi na zlé a hodné. Vidím jen ekonomicky uvažující jedince s různým stupněm morálního uvědomění. Mé vyjádření bylo spíš ironické, zjednodušují, tak aby byla pochopena má myšlenka. Neidealizuju si svobodný světadíl, kde jsou všichni dobří (ve smyslu vymezit se třeba Rusku nebo Čině nebo vůči arabským zemím). Prostě jsem jen tvrdil, že nejsou jen hodní američané, a zlí, stejně jako jsou hodní arabové i zlí arabové.

Ano, není normální, aby do-té-doby-slušný-člověk bez výčitek svědomí a bez obav z trestu smrti zabil tisíce lidí

Teď jsi rozdělil lidi na hodné a zlé. Kdo je do-té-doby-slušný-člověk? Proč si myslíš, že to není možné?

celá tebou popisovaná akce by musela mít drakonické náklady
Kolik? Máš představu. Bavíme se o výnosu 7mld, přičemž sám autor mohl na začátku předpokládat výnos poloviční, protože nepočítal s tím, zda vyhraje onen soud. I tak to nemusel mít drahé, protože ... budu-li se držet konspirační teorie... ze strany vlády zde byla poptávka na podobnou akci. Bylo potřeba financovat válku. K tomu potřebuješ nějaký impuls, třeba požár říšského sněmu.

K výnosům třeba připočítej náklady na rekonstrukci budov. V okamžiku, kdy náklady na rekonstrukci jsou vyšší, než jejich demolice a následné vystavění nových budov, pak demolice byla po ekonomické stránce logickou akcí. Nezapoměň, že 99letý nájem trvá i po kolapsu a Larry má povinnost vystavět nové centrum, ze kterého následně bude mít po zbytek nájmu patřičné zisky.

Představa, že nějaký spořádaný businessman
Spořádaný businessman... to je snad utopie. Pokud je někdo busenessman, počítej s tím, že své bohatsví nezískal tím, že je lidumil. Nemusel sice do té doby být za hranou zákona, ale rozhodně nejedná v rukavičkách, s nikým se nemazlí a zastává názor, že "účel světí prostředky". Klidně bych věřil i v teroristický úrok ze strany Alkaidy, ale otázkou je, čí peníze to zaplatily.

ale pokud si to představuješ tak, že nějaký "zlý američan" s ďábelským smíchem financuje islámské teroristy a nějak (jak?) na tom dlouhodobě vydělává, tak jsi hodně paranoidní.

Nikoliv. spíš si mne ruce. Ty zájmy jsou čistě ekonomické. Třeba prodej zbraní, nebo obchod ze strachem. Začni na našem písečku. Povodně a zvyšování daní. Mexická chřipka, ptačí chřipka a prodej vakcín. Přetím nemoc šílených krav. Globální oteplování, ... i boj proti teroru. To všechno jsou témata, na kterých se vydělává. Nejdřív se ovečky postraší a pak se rejžuje.
666 16.8.2010 14:23  8
BredyNo ono se také nepředpokládá, že někdo obětuje 3500 nevinných lidí pro 7mld dolarů. Ono se vůbec nepředpokládá, že mezi hodnými Američany jsou i zlí Američané. Jo a už vůbec se nepředpokládá, že celý ten arabský teorismus je placen penězi američanů. Ale to je už politika. Kdyby se rozvinutý svět nesral do islámu, tak nebezpečí terorismu klesne minimálně na polovinu.

Po přečtení tohoto už chápu v čem je problém. Ty věříš na "zlé" a "hodné" lidi. Dopouštíš se tedy přesně té chyby, ze které tě podezírám - věříš na pohádky; konkrétně na "zlo" a "dobro" a na padouchy a hrdiny. Svět je ale komplikovanější. Tedy postupně:

No ono se také nepředpokládá, že někdo obětuje 3500 nevinných lidí pro 7mld dolarů.
Ano, není normální, aby do-té-doby-slušný-člověk bez výčitek svědomí a bez obav z trestu smrti zabil tisíce lidí (přesný počet obětí před útokem neznal) pro několik málo mld dolarů (a 7mld není zisk, ale výnos; celá tebou popisovaná akce by musela mít drakonické náklady). Pokud má někdo tu konkurenční výhodu, že nerespektuje morálku, nemá strach z trestů a chce si tím rychle jednorázově vydělat (složení WTC byla jednorázová akce, žádný dlouhodobě výnosný projekt), tak nastartuje kariéru drogového magnáta, překupníka ženskejch, profi vyděrače ap. tam jej jeho povaha předurčí - zločinem si vydělá daleko rychleji daleko více peněz než spekulacemi na trhu nemovitostí a má-li na to žaludek, tak kariéru začne se zločinem rovnou. Představa, že nějaký spořádaný businessman, který svoji karieru zakládá na investicích do nemovitostí, jen tak jednoho dne naplánuje rozsáhlou investiční akci s cílem zabít tisíce lidí a na tom vydělat, je hodně ujetá - to se v reálném světě neděje.

celý ten arabský teorismus je placen penězi američanů
to částečně pravda být může (hodně nepřímo), ale pokud si to představuješ tak, že nějaký "zlý američan" s ďábelským smíchem financuje islámské teroristy a nějak (jak?) na tom dlouhodobě vydělává, tak jsi hodně paranoidní.
grendal 16.8.2010 14:21  7
KohyAt si tam ty slozky termitu klidne jsou, ono jde o to, ze tam vznikly v dusledku silne korozivniho prostredi. Ono, kdyby vsude, kde se to najde mel byt za tim termit, tak termit vyrabeli uz ve starovekych kovarnach - okuje...

Jeste k te Eme. Bredy, kolikrat ti mam jeste rikat, ze to bylo jako argument proti tvemu tvrzeni, ze ty trosky nemohy horet, protoze by jim dosel kyslik?
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 16.8.2010 13:53  6
je asi jako dohadovat se, zda bazén přeteče, když do něj flusnu
Zkušenosti praví, že s posledním kolečkem betonu se rozesere bednění. Dřív nikdy, ale s tím posledním občas ano. Takže s tím flusáním opatrně!! :-)
bredy 16.8.2010 13:49  5
KohyAle stejnej argument lze použít na oficiální pomatence. Oficialitu z toho dělá jen státní posvěcení a právě proto vzniká ta konspirace. Pokud jde o spiknutí, pak posvěcení úřady není žádný štempl důvěryhodnosti.

Jestli jde o argument který má podpořit haldu Ema, pak sorry. Ale procesy samovznícení fungují úplně jinak, v úplně jiném prostředí a nesrovnatelně déle, nezávisle na množství vody v troskách. Nehledě na to, že uvažovat množství vody v trubkách a v odpadech je asi jako dohadovat se, zda bazén přeteče, když do něj flusnu.
kohy Kohy Nikdy nedej stejnou šanci blbovi - (svatý František z Assisi, 1182 - 1226) 16.8.2010 13:32  4
vědecká práce prošla oponenturou jiného stejně pomateného vědce a tím se legitimizovala.

A v těch mrakodrapech nebyla voda, dokud se nezačalo hasit? Wow, to ti lidi tam museli dost smrdět, nehledě na žízeň apod.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 16.8.2010 12:18  3
Práškují ž(Ž)idy? Práškují ž(Ž)idi?
bredy 16.8.2010 11:43  2
Konspirační teorie o útocích z 11. září
bredy 16.8.2010 11:35  1
První příspěvek: odkazuji na záhlavi klubu, kde je vše vysvětleno.

[ 2564 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt