Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Knihy [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují elgyn, Hornblower.
Archiv

Žádné téma není mimo - vždycky všechno skončí u knížek.
Výběr knih záleží jen na vás (bez ohledu na preference moderátorek). Jen trváme na respektování literárního vkusu druhých.
Slibujeme, že žádná z moderátorek nebude na nikoho zlá (natož aby ho vyhodila na mráz nebo mu dokonce ukázala zuby) kvůli tomu, že sem zavleče jiné knihy než romantické - pokud bude tolerovat naše červené knihovničky. Naopak si tohoto odvážného člověka budeme vážit (skoro jako kdyby četl zamilované knížky)

GOODREADS FANTASTICFICTION NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

JANIN KATALOG HARLEQUINEK RENČINA ČERVENÁ KNIHOVNA
SAM EASTLAND DANIEL SILVA JULIA QUINN KINLEY MACGREGOR LISA KLEYPAS TERESA MEDEIROS JANET EVANOVICH MADELINE HUNTER ROB THURMAN J. R. WARD ELIZABETH HOYT GEORGETTE HEYER ELIZABETH CHADWICK
Spřátelené kluby:     Antikvariát     Scifi + fantasy literatura    Spisovatelé      Humoristické knihy
Jak vložit odkaz:
<a href="www adresa">text příspěvku</a>

Jak vložit spoiler:
<font color="white">tento text bude napsán bíle</font>

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
elgyn elgyn 12.3.2018 17:20  16268
budu prozrazovat úplně všechnoJan Vyroubal: Poslední evangelium
Brána 2016


Když už naprosto nesoudný autor sebral odvahu a oslovil nakladatelství s tímto počinem, měl být vyhozen nebo dostat doporučení, aby to zkusil znovu a lépe. Nicméně Brána to vydala a dokonce tvrdí, že za pomoci odpovědného redaktora.
Větší část knihy jsem měla pocit, že autorovi je tak 12 a nemluvit řečí mého kmene. U dvanáctiletého chlapečka by byla na místě jistá shovívavost, u dospělého autora pouze žasnu nad jeho drzostí a nesoudností.
Děj je chatrný, postavy ploché, znalost reálií špatná, jazykové znalosti autora jsou na úrovni třetí třídy základní školy, používá divný slovosled a klišé. Použití čárek a velkých písmen je diskutabilní.
Tudy opravdu ne, přátelé.


s. 15 Prokážeme, že bible není jen soubor evangelií.
To není, ale to všichni (kromě autora a slavného archeologa) víme.

Tři archeologové si jen tak přijedou k nějakému jeskynnímu hrobu. A vypáčí vchod a sarkofág. To je vskutku profesionální.
s. 19 Odklopit víko rakve bylo mnohem jednodušší než se dostat přes vstupní desku (...) lehce sklouzlo na stranu podstavce.
Pořád mluvíme o „mramorovém sarkofágu“?
A jestli si myslíte, že první kapitola, jak tři odvážní archeologové a jedna studentka objevili velké tajemství, bude mít nějakou dohru… tak nebude. Prostě našli dopis a pak už je to jenom o tom dopise.

s. 9 [Dcera k otci]: „Proto se matka nestýkala s tvými rodiči?“
[Otec]: „Však jsi to poznala na vlastní kůži. Byla a přitom nebyla jejich vnučka (…)že z tebe chtěli mít služebnici Boží.“

s. 36 „Dejme tomu někoho z Judeje?“
„Žida? Vlastně proč ne?“
Není ten poslední otazník zbytečný?
Ale na s. 159 otazníky šetří:
„…se ztratil syn.“
„Který. Jakub?“


s. 40 Proč spí senátorův přítel v jeho domě v atriu na lehátku?

s. 81 Pokud pan A přijde za panem B s nabídkou práce a „nabídne slušné živobytí“ a „každý týden svůj díl“, pokud opustí své město a přestěhuje se… To není úplně konkrétní nabídka.
Navíc autor neudržel. Nejdřív chce Josef odejít, aby se zbavil Marie, pak se mluví o tom, že Josef nechce odejít z rodného kraje, mluví se o tom, že Marie ho nechce pustit. Marie mu na jedné straně líčí, jaká je to příležitost a na druhé tvrdí, že je to dálka a nikam nepůjdou. V tom by si měl autor udělat jasno.

s. 91 Takových najdeš deset do tuctu. No vida.

Abrahám omámí Marii a Josefa, pak se rychle převleče a postaví se tak, aby měl lampu za zády. A tak čeká hodiny než se proberou? Navíc pak se k nim sklonil a šeptal jim do ucha. Takže stát tam bylo poněkud zbytečné. Ale pak se dozvíte, že nestál. s. 99 Sundal si oblečení, posadil se a čekal.
A to všechno Ahasver viděl navzdory tomu, že Abrahám pečlivě zatemnil i tu nejmenší skulinku.

Zorganizovat poměrně složitou konspiraci, která může ztroskotat už na tom, že se narodí dcera… Navíc čekat třicet let na výsledek sázky… Čekala bych nějaký záložní plán.

s. 117 Abrahám počítal s tím, že si Ahasver nevšimne, že se vrátil do Jeruzaléma s Ježíšem? Když neustále opakuje, že tam každý zná každého a Abraháma znají úplně všichni?

s. 120 sice kusé, ale i tak dost obsáhlé zprávy To bych chtěla vidět.

s. 137,138
A má podezření, že X se ho vyptává na to, s kým opustil Jeruzalém, protože nemá úplně čisté úmysly. Ale on se nenechal obalamutit. A proto mu řekl, jak přesně se ti tři jmenují.
s. 164 „Proto jsem několikrát jen tak mezi řečí prohodil, že Josefa Nazaretského s Marií neznám.“ To je rafinovaná konspirace. Jenom za ně zaplatil úplatek stráži. A pak už je nikdy neviděl. A nepamatuje si, jestli nenadhodil, kam mohli jet.

s. 152,153 [Marie] oči zčervenalé únavou, pohyby nejisté a pomalé (…) že se muselo stát něco zlého, co by ji dokázalo zlomit. „Už jsem přestala doufat, Abraháme,“ přivítala ho pohnutým, ztrápeným hlasem. „Dobře, že jsi tady, tobě se snad podaří, co se nepodařilo mně ani Josefu Nazaretskému.“ Aby na s. 153 pravila: „Až do včerejška jsem nemohla být šťastnější.“ Protože se Ježíš vrátil. Ale „večer to budou dva dny, co se Ježíš ztratil.“
s. 157 „Kromě esejských a mě nikdo nevěděl, že se na pár dnů vrací domů.“ Nejsem si jistá, jestli to říká Abrahám, který ani nevěděl, že se Ježíš vrátil ke svým rodičům (s. 153) nebo Josef, který o tom nevěděl vůbec nic. Když už jsme u toho – jak se šestiletý Ježíš dostal od esejců z pouštního kláštera domů?
Pak přijde konspirace, že možná šestiletý Ježíš nechce být objeven.
s. 161 Ale Abrahám byl příliš tvrdohlavý, aby se nechal zlomit prvním neúspěchem. Ano?
s. 158 Abrahám nebyl tak horlivý. Zpočátku sice také nevynechal jediný krámek, ale když ze všech odešel z nepořízenou, změnil plány. A šel do hospody.
Ježíš se samozřejmě najde, navzdory tomu, že ho hledají dva lidé, kteří ho měsíce/roky neviděli. Ale co je to proti věčnosti.

s. 158,159
odcházel jako největší chudák … jak se mu jeho bývalí dlužníci snaží vetřít do přízně Dlužníci?

s. 160 Z informace, že půl roku po jejich odchodu z Nazaretu nějaký cizinec hledal tesaře, se dá usoudit, že to byl Ahasver. Ale usoudit z toho, že byl „svědkem divadle s andělským zjevením“ i Ježíšova narození?

Abrahám v Nazaretu napíše dopis, převeze ho do Jeruzaléma a podstrčí ho do pošty svému písaři (písaři, který je v jeho službách půl roku a Abrahám ho musel naučit číst a psát), aby zrádný písař poslal dezinformaci dál.

s. 170
„Může to trvat roky a tolik času nemáme.“ Před pár minutami to tak nevypadalo:
s. 168
Bude trvat roky, než všechny prohledá, ale má na vybranou?

s. 179 Galii – myslí tím Galii nebo Galilej?

s. 190 „Vyražte je!“ poručil legionářům. Dvojice se plnou silou opřela do dveří. Ani jim nedalo příliš práce je vyvrátit z usazení.
s. 189 Těžké, dvoukřídlé dveře zdobené jednoduchými ornamenty musela z vnitřní strany jistit závora dost silná, aby odolala i hrubějšímu zacházení.

Pokud si Naso sice roky dopisuje s Ahasverem, ale nepřijde mu divné, že za x let nedostal ani denár zisku, dokud ho nepošťouchne chlápek, který jde náhodou kolem… to je hloupé. 20 truhel, v každé 10 0000 denárů + to, co dostala posádka lodě… Vám přece muselo být nápadné, že něco chybí.

Nejsem si úplně jistá, jestli nepoužívá „sektu křesťanů“ poněkud brzy.

s. 218 „Podle svědků odešel do pouště rozjímat…“ Ahasver ho přesto našel.
Zatímco na s. 204-208 ho Gabriel marně hledal. Ale od té doby o něm nikdo neslyšel. Dokonce ani Jan Křtitel ne. Tři týdny ho hledal v poušti. Ježíšovy rodiče. Ani oni o svém synovi nevěděli.
Zatímco s. 250,251 „Dal jsem si pozor, abych Ježíše neztratil. (…) Ježíš se jedné temné noci vykradl z tábora poutníků a beze stopy zmizel v poušti (…) šel jsem v jeho stopách.

s. 219 se na mě Ježíš podíval (…) Tehdy jsem pochopil, proč si Abrahám vybral právě jeho. Ježíš je skutečně výjimečný.
No tak, vybral si první těhotnou, se kterou mohl manipulovat, ne Ježíše kvůli jeho výjimečnosti.

s. 219 ale krev nebyla voda. Nikdy nebyl jeho otcem, nemusel ho poslouchat, i když mu s rostoucím věkem dávalo čím dál větší práci ovládnout se.

s. 221 utopie
V roce 30? Není to poněkud brzy?

Není mi jasné, proč Abrahám a Josef nebyli u ukřižování, ale budiž.

s. 264 Jako tečka na dortu ?

Na jedné straně musí Abrahám použít senátorův dopis, aby se vůbec dostal k Pilátovi, zatímco na s. 265 prostě pošlou Marii Magdalenu, aby na Pilátovi vyprosila Ježíšovo tělo.
Dokud lektvar účinkuje. Přestože s. 264 Po takové dávce jedu v Ježíšovo přežití nevěřil.

s. 267 hrobka s „provizorním kamenným oltářem“?



Bonusem bylo, že si nebyl schopný zapamatovat, jak se jeho hrdinové jmenují, různě jejich jména komolil a zaměňoval je. Navíc je hloupé, pokud používá dvě jména, aby najednou začal používat jen „Josef“ a jen z kontextu je zřejmé, jestli jde o Josefa z Arimatie nebo Josefa Nazaretského. Ale Marie o svém manželovi mluví jako o „Josefovi Nazaretském“. Matoucí.
s. 166 Aeneem Flaviem Nasem
s. 25 Aelius Flavius Naso
s. 178 Aeleius

s. 267 Quimtius [Quintius]

s. 170 Abrahám do Říma sloužit senátoru Nasovi.
Snad Nigerovi, ne?

Nelogicky střídá vykání/tykání.


s. 8 „Možná jsme se v ním všichni mýlili
s. 31 „Uvědomuje“
s. 37 „Které můžou udělat vše, aby dosáhly svého,“ pochyboval Publius Salvius. „Stejné, jako bychom zasáhli osobně.“
?
s. 54 mělo svůj důvod. A Abrahám ho chtěl, lépe řečeno vnitřní hlas ho nabádal zjistit víc. ?
s. 56 Málo kdo znal
s. 61 Říman, Řek, Gall nebo Žid
s. 71 a po okraj naplněný pohár tím nejlepším vínem
s. 72 Pár řemeslníků, se kterými jsem ještě před několika měsíci celkem obstojně vycházel a které jsem nazýval přáteli, ztratili respekt k vlastní práci.
s. 85 Kdyby bohové chtěli, aby člověk plaval, dal by jim žábry.
s. 101 do konce života dřel bídu s nouzí
s. 147 jsme byli nerozlučnými příteli
s. 160 Jen zázrakem na něho narazili Josefovi lidé, čímž překazily jeho plány
s. 163 odlákat Ahasverovy nejlepší muže
s. 180 Ahansvera
s. 186 dával znát, jak důležitá je osoba. A také byla.
s. 199 „Mě věřit nemusíš.“
s. 199 znalostí, o kterých se ani těm nejbohatším židovským rodinám může pouze zdát
s. 206 se ukázala milnou
s. 236 prosperujíc podnik
s. 258 jinak, něž násilím
s. 268 „Nezapomínej na množství jedu, který se díky Longinovi dostalo Ježíšovi do těla,“




Ji/jí – s. 42

elgyn elgyn 12.3.2018 13:38  16266
Frank Fabian: Tajný příběh Spasitele
AOS Publishing 2017



Jestli některé instituce doporučily jeho knihy jako učebnice pro střední, odborné i vysoké školy, tak doufám, že ostatní jeho knihy nejsou takový paskvil jako tohle.
Lehce pohrdavý styl „páni historikové“ mi přijde laciný a podbízivý. Tváří se, že přináší šokující odhalení, ale žádné jsem neobjevila. Tohle mohlo (zdůrazňuji mohlo) být šokující na konci 19. století. Možná.

Bibliografické odkazy typu: Snadno najdete kdekoliv na internetu zadáním hesla Zarathustra (s. 17) atd.
Odkazovat v rádobyhodnotné publikaci na google a wikipedii... to taky o něčem vypovídá.

Na jedné straně čerpá z evangelií, na druhé straně je popírá, označuje za vratká a nevěrohodná. Taky si vybírá jen to, co se mu hodí, aby splétal ty svoje chatrné rádobykonspirační konstrukce.


U některých věcí by mě zajímalo, kde k nim přišel, např. věk Jana Křtitele.
s. 36
Podle evangelistů se měl narodit v časech krále Heroda (Lukáš 1:5), z čehož poznáme, že Jan byl podstatně starší než Ježíš. A co setkání těhotné Marie s těhotnou Alžbětou?
Lukáš 1:26 Když byla Alžběta v šestém měsíci, byl anděl Gabriel poslán od Boha do galilejského města, které se jmenuje Nazaret
Lukáš 1:36 Hle, i tvá příbuzná Alžběta počala ve svém stáří syna a již je v šestém měsíci, ač se o ní říkalo, že je neplodná.
s. 38 Nejpozději od roku 28 př. n. l. začíná veřejně působit.
Takže na jedné straně tvrdí, že Matouš nemohl být Ježíšovým současníkem, protože Ale tehdejší průměrný věk se pohyboval většinou tak okolo třicítky až čtyřicítky (s. 78), na druhé, že podstatně starší Jan měl při křtu Ježíše zhruba 80 let? Přesto, že jejich matky byly těhotné v podstatě současně.

Když už autor pohanil všechny břídily kolem, pustil se „odhalování“. s. 128,129
Co je na rukopisech z Nag Hammadi tak převratného? Zejména texty, kterým se dnes říká:
- Modlitba apoštola Pavla
- Epištola sv. Jakuba
- Evangelium Pravdy
- Tomášovo evangelium
- Filipovo evangelium spolu s dodatky popisujícími možnosti spásy duše
- Naučení o vzniku světa

s. 129-130 Tomášovo evangelium
s. 130-133 obecné rádobykonspirace
A to je všechno. Poněkud naivně jsem čekala, že o tom pojedná šířeji.


s. 145 [Jidáš]Přebíhá od Křtitele k Ježíšovi a pak ještě k Esénům. Trochu nešikovné. Jak bychom asi dnes věřili názorové koherenci někoho, kdo byl původně žid, pak křesťan a nakonec muslim.
Esénové byli muslimové? Navíc islám vznikl až o několik století později, ne? Nebo je to míněno jako příklad?

s. 193 Dopřejme si ten luxus a ocitujme si tento text v českém překladu Jana Kefera, jak vyšel publikaci „Dějiny magie“ v roce 1934. Pomůže nám to utvořit si základní představu, co asi tak Mistr vyučoval a doporučoval svým žákům: 40
40 Autor cituje z poměrně volného německého překladu Konráda Dietzfelbingera vydaného v Curychu 1976, český překlad uvádíme v příloze (pozn. překl.)

Matoucí, navíc netuším v jaké příloze.

s. 196 Jednasedmdesátý verš pak prozrazuje Pythagorovo tajemství.
Ztratila jsem se v tom. Co doporučoval svým žákům je na s. 193-195. 55 veršů.
s. 195 Poměrně rychle poznáváme, že jde o kodex určující mezilidské vztahy a chování jednotlivce jako takového.
Dobře. Pak rozebírá, co doporučují verše 27, 32-34, 37, 38.
Verše pokračují dalšími radami - verš 40, 41.
Na ten 71. verš už jaksi nedošlo. Nebo jsem ho přehlédla.
Navíc - ty číslované vzal kde? Neodpovídají str. 193-195. Ale vrátí se k němu už na s. 201.

s. 198 patrně přesvědčen, že osmdesát let života na tomto světě je dost, vysílením zemřel
Je zajímavé, že z několika verzí Pythagorovy smrti autor nic moc nevyvodil, zatímco u Ježíše a spol. slyší trávu růst.


s. 210 i kastrát, bývalý eunuch Jak bývalý?


s. 215 Mnohem pravděpodobnější je, že zednářství má skutečně své kořeny ve středověkém zednářství.
Tak to je myšlenka, která by se měla tesat.

s. 221, 222 Všechny apokryfní spisy mají nulovou vypovídající hodnotu. Což autorovi nebrání v tom, aby se na ně neustále neodkazoval.

Shrnula bych to slovy samotného autora (s. 85):
Vše půjde jako po másle, dokud někdo vaše dílko nepodrobí kritickému rozumu. Pokud ho opakované nepravdy a klišé přimějí zapochybovat. Pokud prokoukne metodiku falše a manipulace. Pak vaše „evangelium“ definitivně ztratí svoji sílu a účinek.





s. 7 Apoštol
Pavel

s. 170 řečeno, Šabataj

s. 197 pětis-tovku
s. 203 překlad Zletého verše
s. 207 jak křesťanská gnose zachází z kanonickým textem
s. 212 Cařihradnský
s. 214 zde se hovoří a preexistenci
s. 223 proudů ,-
chybějící závorka - s. 17
uvozovky - s. 139, 221
tečka - s. 156, 212, 213
elgyn elgyn 12.3.2018 11:45  16263
zblunceto jo, a počkej, až dojdu k Poslednímu evangeliu od Vyroubala :-)
zblunce zblunce Já jsem geniální - i když jsem normální! 12.3.2018 10:33  16261
elgyn [16260]: six-foot dog jako sestinohy pes stoji za to :-)))
elgyn elgyn 12.3.2018 09:45  16260
Nora Roberts: Láska pro vítěze
Nebezpečné vztahy 4/03


s. 171,172
televizní zprávy (...) byl převezen narychlo povolanou záchrankou na jednotku intenzivní péče do blížse neurčené nemocnice (...)
Odvezu tě do nemocnice.“

Jak věděl, do které?

s. 118 že šestinohý pes
a six-foot dog

s. 89 neodolá.´“
s. 97 o mně a o Samovy napsaly
s. 100 s takovými piraňami, jako je Toni

ji/jí - s. 200

Nora Roberts: Nedokonečená záležitost
Nebezpečné vztahy 5/03


s. 81 Brady ležel na břiše ve spacím pytli
s. 82 položil svému pánovi přední pracky na břicho
To je technicky možné? Ale co, břicho nebo záda.
Undaunted, Kong sat on him. Tohle je jako dabing čínských filmů. Tuhle jedinou větu přeložila překladatelka takto: Kong se ale nedal odehnat. Místo aby odešel, položil svému pánovi přední packy na břicho.

s. 123 „Když nám bylo osmnáct...“
Tedy jemu bylo 18, jí bylo necelých 16.

s. 123 „Požádal bys mě býval, abych zůstala?“

s. 155,156 kteří si sdělovali nejčerstvější zahradnické typy a plány

s. 199 můžu rozmrazit plechovku limonády ?
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 7.3.2018 21:11  16259
Sargon Youkhana: V labyrintu lilií

Historická detektivka, která využívá náhlého úmrtí vévodkyně orleánské v roce 1670. Byla-li otrávena, na čí popud? Hlavní hrdina je povolán z vyhnanství na venkově a pověřen vyšetřováním. Co když ale povede příliš vysoko?
ubi Ubi 3_33_33 - 2640 1.3.2018 09:13  16258
Robert Dugoni - Hrob mé sestryPolicejní vyšetřovatelka, řadu let pátrající po své zmizelé sestře, se vrací do míst svého mládí poté, co jsou zde objeveny ostatky neznámé ženy. Je jasné, že tu z jejího návratu nejsou nadšení a nikomu se nechce otevírat staré rány. Spíš než o klasickou detektivku se jedná o psychologický krimithriller s malou souudní vsuvkou. Čim mi zřejmě uvízne v paměti, jsou poněkud absurdní souvislosti případu, které postupně vyplují na povrch.
ubi Ubi 3_33_33 - 2640 1.3.2018 08:41  16257
HornblowerNení zač, určitě zkus, ale jak jsem už psal, další díly se mi už tolik nelíbily. :-)
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 28.2.2018 23:28  16256
Hans Rosenfeldt a Michael Hjorth: Temná tajemství Sebastian Bergman 1


Ubi díky za doporučení. Zkusím i další díly. Mělo to perfektní konec. A líbila se mi ta narážka na detektiva+whisky+Pucciniho.

James Aitcheson: Ve znamení meče Tancred z Dinantu 1

V románech Bernarda Cornwella se fandí spíš Anglosasům, stejně tak v Ivanhoeovi a Robinu Hoodovi. Tenhle román se odehrává tři roky po bitvě u Hastingsu a hlavní hrdina je Norman.
elgyn elgyn 28.2.2018 11:48  16255
Jayne Ann Krentz: V pravém světle
Temptation 10/94

s. 12 Byl jsi si
s. 18 „ Dělal
s. 28 četl „
s. 28 mát vždy k dispozici
s. 81 jistotu zrácí
s. 91 Dalo nám to se slečnou Isabel pěkně zabrat, než jsme ho pověsili
[Ona a Isabel]
s. 118 klíič
s. 147 zbělely kloby
s. 150 „ Jestli



ji/jí - s. 12, 22
uvozovky - s. 28


Nora Roberts: Žhavé doteky
HarperCollins 2017
Zaostřeno na lásku


s. 13 Proč musí Vánoce skončit. Ale oni skončí
s. 20 Nebylo snadné ignorovat její úsměv, ale bylo téměř nemožné, ignorovat ty nohy
s. 42 rodiče byly

s. 53 ovce začaly mečet, ovce mečela Vždycky jsem si myslela, že ovce bečí.
podařilo přehodit ovci za plot Chudák ovce.

s. 54 Shade začala Tedy začal
s. 57 Slyšely [on a ona]
s. 61 udělaly (...) vyměnily [on a ona]
s. 64 obě pracovali
Bydleli jsem

s. 76 trik. “
s. 95 její city k Shadeovy
s. 98 na malém zaprášeném ranči v Bar T.
dusty little ranch called the Bar T
s. 182 Přišla jsem, aby tu udělala
s. 189 Ano odkládám to, přiznala

ji/jí - s. 48, 86, 96, 154


Vůně bazalky

Orchidea - překlad Světlana Motýsková, odpovědný redaktor Jiří Chodil
Žhavé doteky - překladatel Dita Černá, odpovědný redaktor Ivana Čejková.
A stejné překlepy, chyby a špatný překlad?

s. 269 Jeho výstup v ranním pořadu dopadl skvěle, což Juliet po zbytek dne naplnilo pesimismem. To mi nepřijde moc logické.
His spot on the morning show had been perfekt. That only made Juliet more pessimistic about the rest of day.

s. 270 a drtila přitom zuby
and tried NOT to clench her teeth

s. 270 a pak ji svým milým a nenuceným úsměvem políbil na čelo
In his friendly, casual way, he kissed her forehead.

s. 273 „Byla byste tak laskava a přinesla mi kávu, se dvěma cukry.“ Snad „Buďte tak laskava…“, ne?
"I’d like some coffee, two sugars.“

s. 306 hrát na piano, já jsem nebyla schopná zapamatovat si ani klávesnice
Že by stupnice? I can barely remember the scales
„A co jste chtěla dělat místo toho?“
„Hrát na basu,“ vyklouzlo jí

„Play third base.“ Vážně?

s. 317 Slečna Triblyová si usrkla ze skleničky ve tvaru ptačího pítka
Ms. Tribly sipped lighty at her margarita in a glass the size of a small birdbath.

s. 236 nejsem zastáncem přílišného holdování
overindulgence Jsou vhodnější slova.

s. 398 Nevybírala si snad život, který mohla držet pevně v oprátkách? Jistě by to šlo i lépe.
Hadn’t she always picked her way carefully through life so that she could keep everything in perfekt focus?

s. 250 chovej se slušně Butchi
s. 254 sbohem pozlátko
s. 255 grapef-ruitový
s. 342 Všechny lety byla zrušeny
s. 401 v níž se skvěly dva červení humři. Něco tak krásného ještě neviděla, pomyslela si Juliet. A ještě o sobě přemýšlí v třetí osobě?
It was, Juliet thought, the most beautiful spot in the world.

uvozovky - s. 374
elgyn elgyn 26.2.2018 13:50  16253
Jiří Kahoun: Knížkový pejsek
Knižní klub 2012


Ivona Březinová: Dárek pro Sáru
Artur 2008

elgyn elgyn 26.2.2018 10:06  16252
Hana Marie Körnerová: Pán hor III
Baronet 2018

s. 194 „To nesmíte Luciene!“
s. 313 „Uhni starý,“
zem..

elgyn elgyn 22.2.2018 07:45  16251
Lilly Small: Zvířátka z Kouzelného lesa - Veverka Viki
Fragment 2018
Pro nejmenší čtenáře. Doobjednám další díly.

Ivana Peroutková: Anička v Austrálii
Albatros 2015

hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 20.2.2018 21:33  16250
Ann Cleeves: Černý krkavec

další díly už nevyšly :o(
Kdo je vrah, mě opravdu překvapilo.
elgyn elgyn 20.2.2018 14:27  16249
Judith Kerr: Jak Hitler ukradl růžového králíčka
Argo 2018


[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt