Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Knihy [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují elgyn, Hornblower.
Archiv

Žádné téma není mimo - vždycky všechno skončí u knížek.
Výběr knih záleží jen na vás (bez ohledu na preference moderátorek). Jen trváme na respektování literárního vkusu druhých.
Slibujeme, že žádná z moderátorek nebude na nikoho zlá (natož aby ho vyhodila na mráz nebo mu dokonce ukázala zuby) kvůli tomu, že sem zavleče jiné knihy než romantické - pokud bude tolerovat naše červené knihovničky. Naopak si tohoto odvážného člověka budeme vážit (skoro jako kdyby četl zamilované knížky)

GOODREADS FANTASTICFICTION NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

JANIN KATALOG HARLEQUINEK RENČINA ČERVENÁ KNIHOVNA
SAM EASTLAND DANIEL SILVA JULIA QUINN KINLEY MACGREGOR LISA KLEYPAS TERESA MEDEIROS JANET EVANOVICH MADELINE HUNTER ROB THURMAN J. R. WARD ELIZABETH HOYT GEORGETTE HEYER ELIZABETH CHADWICK
Spřátelené kluby:     Antikvariát     Scifi + fantasy literatura    Spisovatelé      Humoristické knihy
Jak vložit odkaz:
<a href="www adresa">text příspěvku</a>

Jak vložit spoiler:
<font color="white">tento text bude napsán bíle</font>

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
elgyn elgyn 6.10.2015 16:43  14788
Magdaléna Stárková: Modré okenice
Motto 2015

Ze začátku jsem byla nadšená, ale druhá polovina byla slabá.


s. 21
Z vozíku sundává dvě prostorné klece z jednoduchého vozíčku... To jsem nepochopila.

s. 12 na noční stoleke
elgyn elgyn 6.10.2015 08:48  14787
Pavel Kosatík & Marek Rubec: Češi 1942 - Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha
Česká televize, Mladá fronta 2014

Přišlo mi to jako návrh, který se už nikomu nechtělo dopracovat. Písmo je nečitelné, mezery mezi slovy jsou zanedbatelné, tečky a háčky nad písmeny vypadají jako čárky.
Rozumím záměru udělat celý komiks v hnědých depresivních barvách, ale IMHO je to zbytečně tmavé. Čekala jsem od toho mnohem víc. Na bubliny typu Někteří z vás ho budou znát - Doktor Beneš, jo, jo, jo! fakt nejsem zvědavá.
Ještě dnes večer s ním odjdete do střediska

Pavel Kosatík & Vojtěch Mašek: Češi 1952 - Jak Gottwald zavraždil Slánského
Česká televize, Mladá fronta 2014

Taky je v tónech šedé/černé, ale navzdory tématu není tak depresivní a z mého pohledu odfláknutá jako Češi 1942.
Písmo není dokonalé, ale když si zvyknete na občasné divné „e“, je čitelné. Ale vadily mi prázdné/rozmazané tváře.
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 5.10.2015 17:30  14786
Zemřel Henning Mankell, autor románů s inspektorem Kurtem Wallanderem :o(
elgyn elgyn 5.10.2015 09:47  14785
Linda Goldman: Jak s dětmi mluvit o smrti
Portál 2015

Za sebe říkám, že větami typu „Chlapci a děvčata tvého věku mají často podobné přestavy“, „Hodně dětí v tvém věku si myslí...“, „Položila jsi důležitou otázku a zasloužíš si odpověď...“ by mě nedojala ani teď, natož v šesti letech.

Nic proti, ale vrazit mezi maminku přejetou autem a maminku s rakovinou chcíplého pískomila?

s. 28
Marek se příští den rozhodl, že zajde na hřbitov a vezme pohár s sebou... Proč ne. Ale proč je na obrázku hned pod tím chlapeček u náhrobku a u něho leží medaile?

Kdo z vás by chtěl v šesti letech (či jindy) slyšet, že maminka umřela, protože měla slabé srdce a Doktoři jí dávali léky, ale ona kouřila cigarety a měla nadváhu. To její nemoc ještě zhoršovalo. ? (s. 58).

Hodně nechutná mi připadá představa, že si šestiletá holčička na radu terapeutky udělá polštář z psího pelechu.

s. 73
Také je dobré mít jídlo, které tě utěší. Někdy ti může způsobit příjemný pocit po těle, když si dáš legrační svačinku nebo nějaké dobré jídlo. Já tomu říkám jídlo pro útěchu. Já tomu říkám začátek poruchy příjmu potravy.

s. 86
Lidí obvykle umírají...
elgyn elgyn 5.10.2015 08:47  14784
Alice Kirš: 17 tváří ženy
Ženy ženám? 2015

No, snažila jsem se. Je to třetí vydání, tak jsem byla zvědavá s čím novým autorka přichází. S ničím. Všechno už tu bylo. Kdybych to chtěla hodně zjednodušit, řekla bych, že je snadné usoudit, že mě nebaví chodit každý den do práce (i když pracuju pro přítele a nemusím dodržovat pracovní dobu) a chci šest měsíců v roce cestovat. A jediné, co pro to musím udělat je, že odejdu z práce a budu dva roky přemýšlet, co bych tak mohla dělat, zatímco přítel mi dá k dispozici kancelář pro můj byznys a stará se o mě jako o Bohyni. Tohle mě zarazilo už v předmluvě - bavilo jí psát, ale neměla ambice stát se spisovatelkou. Ale pronásledovala ji představa, že napíše vlastní knihu. Sice nevěděla o čem, ale prostě chtěla napsat knihu. A ono to nějak dopadlo.

Proč proboha používá dospělý člověk tolik zdrobnělinek? Co vám leží na srdíčku? Je to otázka. Proč nemluvíš normálně? Nechci teplou koupel s různými přísadami - oleji a vůničkami, taneček, koktejlíčky ani zalézt do peřinky s dobrou knihou.

Beze studu přiznávám, že mi autorka i její cesta k prozření přišly nudné, až otravné. Tolik informací o ní jsem se opravdu dozvědět nepotřebovala.

Pokud to autorce a jejím následovnicím vyhovuje, tak pro ne. Ale při představě, že manželství stojí na zásadách, které si napsali před svatbou, což znamená, že každé první úterý v měsíci mají „povídací den“, kdy kontrolují dodržování pravidel... Navíc manželství může fungovat jen v tom případě, že manžela podporujete (=obdivujete i za zavázanou tkaničku), zatímco on se o vás stará jako o bohyni a nedopustil by, abyste se musela živit mrzkou prací, která by vás ubíjela). Skoro mám pocit, že bych se měla stydět za to, že mě práce baví, i když není v souladu s vesmírem.

Autorka taky od někoho obšlehla myšlenku dobré a zlé čarodějnice. Takže když jí není moc dobře, tak na ni zavolá: „Glindáááá!“, čarodějnice se ozve slovy: “Ano, drahoušku, copak se děje, zlatíčko.“ Úplně v duchu vidím tu krásnou zahradu s vysokým plotem, ve které krásné ženy vykřikují různá jména a pak se blaženě usmívají, protože aspoň někdo se o ně zajímá.

Tady je rada do života.
s. 48
Když láska uvnitř nás říká: pracuj od rána do večera, pracujte. Když říká: dneska chci, abys lenošila, lenošte.
Už vidím naši nejvyšší šéfovou Barborku, jak jí ráno lehce kolem jedenácté volám, že láska uvnitř mě má pocit, že dneska bych do práce jít neměla.

Navíc máte v rukou velkou moc. Pokud tedy čekáte, že se vám alkoholik bude vracet denně opilý - bude. A můžete si za to samy. Ale pokud čekáte, že se vrátí střízlivý... No, jestli je tohle ten nejlepší případ. Taky nevím na koho v případě pozitivního myšlení tu jeho opici hodíte.

s. 94
Na střední škole už to bylo horší. Přestala jsem být premiantem. Není divu, když jsem si vybrala školu, kde jediné, co se mi na ní líbilo, byl fakt, že je plná kluků a že je hodně cool, když o sobě holka řekne, že studuje stavařinu. Ta mě fakt nebavila.
Neodporuje to s. 13,14?
a ráda jsem byla středem pozornosti, což se mi jako chytré, hezké a okaté holce celkem dařilo. Když jsem se měla rozhodovat, na jakou střední školu půjdu, měla jsem jasno. Stavárna. Škola, kde nebyla skoro žádná holka. (...) Vždycky jsem byla cílevědomá, rychle mi to pálilo, škola byla hračka a většinou i zábava.

s. 68 because its a big ceremony ?
s. 132 a soch znározňujících krásu

Na závěr bych použila autorčina slova: V hlavě prázdno, v duši klid.

Ženy ženám? 2015
elgyn elgyn 5.10.2015 07:28  14783
Kass Morgan: 21. den
CooBoo 2015

Druhý díl je pro mě zklamáním. Nenašla jsem jedinou originální myšlenku a mám pocit, že autorka viděla několik dystopických filmů/seriálů a Titanic a dala to všechno do jednoho hrnce. Pokud čekáte nějaký vývoj ve vztazích - žádný není. Ani pořádně urazit se hrdinové neumí.
+ Clarke je neskutečně otravná hrdinka a dva nejlepší hrdinové jsou do ní skoro celou dobu zamilovaní.
Zatímco v prvním díle jsme měli 6 hrdinů a zbytek kolem byl jen do počtu, v první kapitole se objeví spousta „nových“ hrdinů, kteří jsou sice na Zemi taky 21 dní, ale dosud nebyli důležití.

Bellamyho sestru unesli „ti zlí“. K jejímu hledání se dostane až na konci knihy, a to ještě více méně omylem.
s. 240
„Hledám svou sestru,“ spustil Bellamy bez obalu. „Víte, kde je?“
Max s nakrabaceným čelem přikývl. „Něco málo před rokem nás několik členů našeho společenství opustilo. Byli přesvědčení, že jim bude lépe, když se budou řídit vlastními pravidly. To oni unesli tvou sestru - a bohužel také zabili ty dva mladé lidi.“
To sice není odpověď na otázku, ale bude hůř.
Max zvedne ruku a z pole se k nim rozběhnou děti. A mezi nimi je Bellamyho sestra. To jako vážně? s. 241 Když se dozvěděl, že unesli jednoho z kolonistů, připravili plán útoku, aby dívku osvobodili. „Zachránili jsme ji včera v noci,“ vysvětlil. „Chtěl jsem ji osobně odvést k vám do tábora, ale vy jste nás našli dřív.“ Proč místo toho nezorganizoval záchranu své dcery, kterou zajali právě kolonisté?
Už mě ani nepřekvapilo, že rodiče Clarke nebyli popraveni na lodi, ale vysláni na Zemi a někde tam ještě pobíhají. A je zjevně jen otázkou času, než je Clarke najde a odejdou vstříc zapadajícímu slunci. *
Šest měsíců jí to břemeno drtilo hruď.“ Jasně, 6 měsíců si to myslela, ale jak se s nimi mohla před šesti měsíci rozloučit, když byli posláni na Zemi už před rokem s první výpravou?

Co uděláte, když zjistíte, kdo zabíjí vaše kamarády? Váháte, jestli máte varovat ostatní, když už jste na odchodu. A tak je prostě nevarujete. Jen se vrátíte do tábora.

Všeobecně tam pořád někdo někam odcházel, aniž by odešel, popř. se zase vrátil, aby zase odešel, pořád někoho hledali... Nuda.

A na konci přišla Hodina pravdy, kdy zjistíme, kdo je s kým příbuzný.

Opravdu je možné při pohledu na nebe rozeznat pouhým okem jestli padá hvězda nebo přistává další transportér?
Zlatá SGA.

U některých vět mám pocit, že by to jistě šlo lépe.
s. 18 ...a zoufale toužila smýt ze sebe vrstvu popela, která jí už několik dní po požáru pokrývala kůži.
s. 33 Loni Glass zjistila strašnou věc - otěhotněla. *
elgyn elgyn 1.10.2015 09:27  14782
Kass Morgan: Prvních 100
CooBoo 2014

Celou dobu jsem měla pocit, že by z toho byl hezký film, něco mezi Hostitelem a Divergencí. A díky googlu jsem zjistila, že už existuje seriál. Ale musím říct, že si hrdiny představuju úplně jinak a asi to nemusím vidět.

Autorka si z nějakého důvodu libuje ve jménech, u kterých není na první pohled patrné, jestli jde o holku (Clarke) nebo o kluka (Bellamy).

Taky mi přišla nedotažená a některé věci mi nepřišly logické.
Kupříkladu nevím, jak dlouho byly Clarke a Glass ve vězení.
s. 9
...nemohla uvěřit, že tady byla - úplně sama - skoro šest měsíců. Rok, který strávila s Thalií a třetí spoluvězeňkyní... Ve skutečnosti byla na samotce 3 měsíce, takže to máme 15 měsíců celkem.
s. 42, 43 [Clarke]
Už tak prožila obrovský šok, když asi měsíc po jejím odsouzení do cely nedaleko její zavřeli Wellsovu nejlepší kamarádku Glass. Takže Glass byla ve vězení 14 měsíců?
s. 36 [Glass]
Nedokázala si představit, co Luke řekne, až ji uvidí stát na prahu poprvé od toho, co před více než devíti měsíci zmizela.
s. 39 [Glass]
„Po tom, co jsi skoro rok ignorovala moje zprávy...“ Těžko by s ním mohla komunikovat z vězení a dost pochybuju, že by Luke nevěděl, že ji zavřeli.
Ani Clarke zjevně nebyla zavřená těch 15 měsíců.
s. 63
Před necelým rokem stačilo, aby se na Clarke podíval, a uhodl, co si myslí. Teď pro něj byl její výraz hádankou.
s. 78
Glass ale měla nohy jako z olova. I když se posledních šest měsíců opájela představami, jak ji Luke volá k sobě...
s. 87 [Clarke]
„Odváděla bych ji líp, kdybych strávila uplynulých šest měsíců v nemocnici namísto v cele.“
s. 104
„Myslíš, že je šance, že dají milost i Clarke? (...) Vídaly jste se ve vězení?“ (...) „Jenom, že Clarke odsoudili hned po tobě...“
s. 106
Glass pokrčila rameny. Šest měsíců ve vězení zřejmě neomlouvalo...
Autorce je zjevně jedno, kdo byl jak dlouho ve vězení, natož kdo byl odsouzený jako první.

s. 53
Thalii se z rány po straně hrudníku řinula tmavě rudá krev...
s. 162
Opatrně odtáhla pokrývku, aby prohlédla Thaliino břicho. Na její kůži byly stále patrné známky infekce...
No, břicho v podstatě je po straně hrudníku.

s. 58
Wells ten rok málem na koncert nešel. Byla to odjakživa jeho oblíbená událost. Jediný večer, kdy byly starobylé nástroje vyjmuty z konzervačních prostor...
s. 230
Na Fénixu se tento rok konal koncert dvakrát. Rada schválila výjimku a nástroje vyrobené na Zemi byly poprvé, co kdo pamatoval, vyzvednuty z konzervačních prostor a opatrně odneseny na vyhlídkovou palubu pro večírek u příležitosti pozorování komety.
IMHO je to matoucí a chybí tam dovětek „tento rok již podruhé“.

s. 84
Že nikdy neskončila uvězněná v cele, kde nebylo nic kromě dvou kovových lůžek, tiché, zuřivé spoluvězeňkyně z Arkádie...
Tichá, ale zuřivá?

Tomu se nedá ani říct otevřený konec. Prostě skončila nějakou kapitolou, bez nějaké větší logiky. Naštěstí mám v kabelce už druhý díl, takže můžu plynule navázat.

s. 124 Ale v zápětí
s. 267 Nebudu v pořádku.

Irma Krauss: Katčiny tajnosti
Egmont ČR 1995

S Otráveným štěstím se to nedá srovnat, tohle je opravdu dívčí románek pro dvanáctileté dívenky.
Pobavila mě čtrnáctiletá hrdinka, která v dopise naznačila patnáctiletému hrdinovi, že jestliže má jeho matka rtěnku, mohl by jí poslat obtisk svých rtů. Je mi jasné, že pro chlapce to musela být romantika jako blázen.
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 29.9.2015 17:51  14781
Tess Stimson: Kdo miluje nejvíc

Clare se narodila dvojčata a Clare to nezvládá, takže musí najmout chůvu... a ne, nevyvíjelo se to podle mého očekávání.
elgyn elgyn 29.9.2015 13:03  14780
Libor Konopka: Finské slovo láska
Repronis 2007

...je to příběh lásky chladného severu, příběh převyprávěný z finštiny...
Tím autor skončil svůj úvod a já nevím, jestli převyprávěl notoricky známý finský příběh, u koho se inspiroval... prostě nic.
Ale na rozdíl od jeho básnických pokusů je tohle vtipné. I když občas zbytečně tlačí na pilu. A na nějakou romantiku fakt nedošlo.

s. 86
Nízké čelo se zle nakrabatilo. Bohaté zkušenosti dokládaly jasně, že buďto mapa lže nebo vyobrazuje jinou zemi. Třetí, dříve neprávem opomíjená alternativa, že navigátor je idiot, sílala až postupem času, aby vyvrcholila počátkem prosince slavnostním prohlášením: „Už cítím břehy Baltu!“ pod ukazatelem v azbuce.

s. 39 Děvče mezitím pokračovalo: „a na čundr...“
s. 40 Napjetí sílilo
uvozovky - s. 41
elgyn elgyn 29.9.2015 07:32  14779
Jackie Merritt: Zem s velkým nebem
Desire 2/93
JM umí napsat příběh, ale tohle se nepovedlo. A překlad byl taky zvláštní.
s. 90 a nechtěla jsem vám udělat bolest
s. 91 Její práce záležela v řízení
s. 134, 135 Byli jsme u krbu chovnicí a jedli jsme...
s. 135 „Byl jsi důvěrný s Rachel?“


Susan Napier: Neodolatelný
Romance 2/93

Nuda, nuda, šeď, šeď.
Zlatým hřebem byl konec, kdy se hrdina vyznal ze svých citů, hupsl s hrdinkou do pelíšku a hned po akci volal matce, že dobrá věc se podařila. Až tak.
s. 12 a bude se mět stát zase obyčejnou studentkou ?
s. 112, 113 „Finn už spal i na nepohodlnějších podlahách, věř to,“...
s. 138 „Ještě jsme se nesetkali... Tedy hrdinka a její výhledová tchyně.
ubi Ubi 3_33_33 - 2640 25.9.2015 15:45  14778
Thomas Harris - Mlčení jehňátek (audiokniha)
Už jsem několikrát četl, takže jsem si říkal, jestli další poslech není zbytečný. Nicméně, nyní musím konstatovat, že mě tato interpretace navzdory počátečnímu zvykání na nový hlas docela pohltila a poslední exkurze do Harrisova světa byla možná vůbec tou nejhlubší. A doufám, že ještě nekončí.
elgyn elgyn 25.9.2015 15:24  14777
Libor Konopka: Dva finské příběhy
Repronis 2015


Autor nám své knihy posílá darem.
s. 3
Úvodem
Spanilá čtenářko, laskavý čtenáři! (...) Dovoluji si Vás pozvat ke krátkému nahlédnutí do své fantazie - prostřednictvím dvou příběhů z poněkud netypického období dějin u nás zatím stále málo známé evropské země - Finska.

Na Finsko jsem byla ušlá už před Pekkalou, ale že by to byla málo známá evropská země?

Na úderné verše typu
Svérázný však vůdce kmene
otázal se toho cvoka,
jestli snáz si nevzpomene
za hrníček dobré moka
(s. 13)
jsem nebyla připravená. Ale to nejhorší mělo teprve přijít. Autorovi nejde o nějaký obsah, prostě chce, aby se mu to rýmovalo, a za tímto účelem používá brněnský hantec a jiná nářečí, němčinu a angličtinu (v případě potřeby i foneticky). A navzdory tomu, že několikrát opakuje, že příběh se odehrává lehce po roce 1400 používá anachronismy typu - Černobyl, Fukušima, Boris Karloff a zlatým hřebem bylo toto:
s. 37 Jak by měla zaznít strofa
o medvědím princi Pú!
Snad mne nikdo nenapráší,
že ani Pú, ani Prófa,
neberou se v ekipu,


s. 82
Strava budě laciná
a se značkó: „made in zem“
dosáhněme na dotaci!
Eště bude čurina!


Jak by řekl klasik: „Hrome, nerad bych posloužil obrovi k snědku. Jí taky starší osoby, dědku?!“
Doufám, že autor svou tvorbu posune na další level a příště použije absolutní rým - Bydlíme teď na statku. Rodiče též na statku.

Po 121 stranách utrpení přichází Krev na sněhu (zpráva o průběhu finské občanské války v obci Rantasuu) , která výrazně zvedla hodnocení, protože ta prabáseň na začátku je příšerná.
Líbí se mi autorův humor, na rozdíl od toho předchozího, kdy jsme se nad podobností jména Korva a k*rva a nad lascivními náznaky smáli několik stran.
s. 136, 137
Psí počasí inspirovalo učitele Lukeminena k zesílení ostrahy svého domu. Dvě pistole a žárlivou manželku shledával v rychle se vyvíjející situaci jako systém zastaralý a překonaný. A především - nepostačující. Na červeném seznamu ohrožených druhů si výsostnou pozici udržoval vždy, hned za listonošem, ale rudé nebezpečí v kombinaci s propadákem Salmelou, který loňského léta oslavil double a letos měl zaděláno na hattrick, upíralo pedagogovu pozornost ke zbraním hromadného ničení.
Po poradě se ženou, jež se nečekaně protáhla kvůli třem dívkám, o nichž Lukeminen předtím neslyšel a teď věděl úplně vše, se odhodlal k pořízení psa. (...)
Politické smýšlení malého takřka plešatého tlouštíka Lukeminen přes veškerou snahu odhadnout nedokázal, proto pouze naznačil, že shání nějaké zvíře na ochranu sebe i majetku (manželku opravdu nezmínil) před „jednou z válčících stran“.

s. 138
[s námluvami] Nevěděl o nich ani dívčin otec, a to bylo pro jednadvacetiletého nápadníka větší štěstí než podzimní výhra zbytečně dlouhého předplatného Naší revoluce.
elgyn elgyn 25.9.2015 07:41  14776
manka, DouglasDíky za info.
Myslela jsem si to :-/ Ale u mě je problém, že neumím napsat správně víc než čtyři čísla za sebou, takže internetové bankovnictví není nic pro mě.
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 25.9.2015 07:09  14774
Je mi líto, přátelé, ale zůstávám zaostalá :-) a kartou přes net platit nebudu - poté, co jsem ji 2x musela vyměnit kvůli zneužití, a to právě ve spořce.
Takže radši zůstanu u bookfayre - občas dodaj, občas ne, ale zase tolik mi to žíly nerve ;-)
douglas Douglas Každý film může být zajímavý, - kladete-li si správné otázky. 24.9.2015 22:49  14773
Elgyn: Platím kartou (ne paypalem), což je vskutku dnes již norma. Nikdo nebude blázen, aby z Ameriky, Německa či Austrálie něco posílal na dobírku. Je to hlavně rozcestník typu muj-antikvariat, takže je tam zahrnuta většina i ostatními citovaných webů, vč. bookdepository (rychlí, ale zase docela drazí).

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt