Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Knihy [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují elgyn, Hornblower.
Archiv

Žádné téma není mimo - vždycky všechno skončí u knížek.
Výběr knih záleží jen na vás (bez ohledu na preference moderátorek). Jen trváme na respektování literárního vkusu druhých.
Slibujeme, že žádná z moderátorek nebude na nikoho zlá (natož aby ho vyhodila na mráz nebo mu dokonce ukázala zuby) kvůli tomu, že sem zavleče jiné knihy než romantické - pokud bude tolerovat naše červené knihovničky. Naopak si tohoto odvážného člověka budeme vážit (skoro jako kdyby četl zamilované knížky)

GOODREADS FANTASTICFICTION NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

JANIN KATALOG HARLEQUINEK RENČINA ČERVENÁ KNIHOVNA
SAM EASTLAND DANIEL SILVA JULIA QUINN KINLEY MACGREGOR LISA KLEYPAS TERESA MEDEIROS JANET EVANOVICH MADELINE HUNTER ROB THURMAN J. R. WARD ELIZABETH HOYT GEORGETTE HEYER ELIZABETH CHADWICK
Spřátelené kluby:     Antikvariát     Scifi + fantasy literatura    Spisovatelé      Humoristické knihy
Jak vložit odkaz:
<a href="www adresa">text příspěvku</a>

Jak vložit spoiler:
<font color="white">tento text bude napsán bíle</font>

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
elgyn elgyn 7.8.2015 13:00  14642
Annienemáš zač.
Na internetu je hromada názorů, ale na můj vkus hodně často tam je, že jakmile s ní přestaneš, přijde jo-jo efekt. A podle LK je problém i když to porušíš jednou za čas. Podle ní jde všechno dosavadní úsilí do kytek a začínáš znovu.
minibazar omlazení
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 7.8.2015 12:01  14641
elgynDíky :-)
elgyn elgyn 7.8.2015 10:00  14640
Erika Härtl Coccolini: Praha-Vinohrady, Čáslavská 15 : toulky pozoruhodnou dobou
Ikar 2015

Soudě podle poznámek překladatele není z historického hlediska moc přesná, ale jako autobiografická vzpomínka (navíc z „druhé“ strany barikády) je bezesporu zajímavá.
Pro mě trochu nelogicky rozebírá i literaturu o Praze, baroko v architektuře, dějiny až do středověku... Nevím, jestli tím chtěla demonstrovat dlouhodobé vztahy mezi Čechy a Němci, ale vyznělo to jako: „Podívejte se, četla jsem Čapka a Kafku!“ Trochu to působí jako pěst na oko.

Je trochu matoucí, že někdy používá data narození/úmrtí a někdy dobu vlády, aniž by to uvedla.
s. 90 O českém a římském králi Václavu IV. (1378-1419)...
s. 253 Václav IV. (1361-1419)

s. 91
Přestože Jan navštěvoval svou ženu jen zřídka, přivedla na svět tři děti.
No, bylo jich trochu víc (sedm).

A někdy sama sobě odporuje (nebo nerozlišuje dobu panování a korunovaci)
s. 91 Doba, po jakou se za 35 let svého panování (1311-1346) zdržoval ve své zemi...
s. 249 Jan Lucemburský (1296-1346). Od roku 1310 český král. (...)
Jindřich VII. (...) prosadil v roce 1310 syna na český trůn


s. 252 Parléř, Petr (...) Český architekt a sochař švábského původu.
s. 38 Zlobí mě, že komunisté z císaře Karla IV. udělají čistě českého krále a z Petra Parlera ze švábskému Gmündu dělají českého umělce jménem Petr Parléř, ale mlčím.
elgyn elgyn 7.8.2015 07:15  14639
Kořínkovou jsem nezkoušela, i kdybych s vypětím všech sil dokázala nejíst pečivo se sýrem, tak nedokážu nekombinovat ovoce.
Knížky Kořínkové mi přijdou trochu chaotické, protože na jedné straně tvrdí, že nesladí a na další popisuje, jak si na palačinku nasypala hnědý cukr. Taky je strašně citlivá na přísady, takže pozná, když je něco špatně a měla by ses vyhýbat gluta-něčemu, ale v noci si vaří zalívané čínské polívky.
Kdysi jsem kombinovala podle německé verze, ale to jen díky tomu, že jsem vynechala pečivo a pak se váha zastavila a nešlo to po dobrém ani po zlém. A nějaké extra pozitivní výsledky jako lepší pleť nebo tak se nedostavily ani po půl roce.
Spíš bych doporučovala Editu Sipeky: Vysoká škola hubnutí , Jenny Nowak: Čarodějka po česku a doktora Krcha: Bulimie. Neděs se, v Krchovi je normální jídelníček.
Osobně mi vyhovuje něco mezi Sipeky a Krchem, i když ji nedodržuju stoprocentně a na jeden postní den v týdnu jsem rezignovala a teplý oběd taky nemusím. Ve zkratce je všechno v hlavě, takže ona klidně začínala den kávou a snídani si dala kolem poledne. Hlavní je tam pravidelnost a hlava.
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 7.8.2015 06:44  14638
ElgynMůžu se zeptat na tvůj názor na tu Kořínkovou? Nezkoušela jsi to podle ní třeba?
Já se totiž přu s kámoškou, která to hrozně žere a tvrdí, že jedině dělená strava je to pravé. Mně to přijde jako ptákovina - hrotit to až tak úplně.
elgyn elgyn 6.8.2015 12:27  14637
Jude Deveraux: Splněná přání
Baronet 2012

Byla jsem zvědavá na Colinův příběh. Ale zase je to jen lepší průměr. A konec byl opravdu hodně slabý.

s. 157 Mike vyrazil levačkou, Gemma se znovu sklonila a praštila ho pravačkou přímo do žeber.
s. 159 „Uhnula jsem, samozřejmě, a pak jsem mu vrazila levačku do žeber.“

Zarazilo mě, že Gemma na s. 159 řekne autorovi: “...jsem už jednu knížku přečetla. (...) Byla úžasná. Skvělý výzkum.“
„Rukopis mi zkontrolovalo pár lidí z univerzity...“
Ale nezeptá se, kterou knížku vlastně četla. A důvodem je to, že v originále není „jednu“ ale „first“.


s. 241
Gemma se znovu zadívala na mužíka. Právě zvedal jednu nohu za druhou, každou vteřinou se tvářil zoufaleji.
Kolik těch nohou přibližně měl?


s. 272
V jednu hodinu v noci jí volá Colin, že jeho bratr měl nehodu a on se bojí, že mu rodina neřekla, jak moc zlé to opravdu je, aby se kvůli tomu nevrátil do města. Gemma mu slíbí, že zjistí pravdu a zavolá doktorovi. Pak jde spát a ráno doktora vystopuje u snídaně (když už to Colin nepotřeboval vědět hned). Otázkou je proč Colin prostě nezavolal svému kamarádovi doktorovi sám?

s. 137, 138
a za několik minut vedle ni položil tácek
elgyn elgyn 5.8.2015 07:36  14636
Jelena:-D
jelena Jelena Přednášky nyní ve Viničné - Pátečníci a mnohem víc! 4.8.2015 17:43  14635
"s. 98 Skutečnost, že jsem díky narození ve znamení Ryb hodně založená nemateriálně...

s. 100 Dalšími údajně charakteristickými rysy Ryb je rozmařilost, touhy po lesku majetku... Neodporuje si to?"

Samozřejmě. Je to přece astrologie.
elgyn elgyn 4.8.2015 13:35  14634
Jiří Řezník: Kdy opravdu zemřel Jan Masaryk II.
Zběžně jsem ji prolistovala až do konce a pokud to někdo dokáže přečíst celé, má můj obdiv.
Autorův jízlivý rádobystyl je otravný, „fakta“ smíchal jako pejsek s kočičkou, takže je mi celkem jedno, jestli v Černínském paláci umřel opravdu Honza nebo někdo jiný.
Paskvil je slabé slovo.
elgyn elgyn 4.8.2015 12:49  14633
Jiří Řezník: Kdy opravdu zemřel Jan Masaryk I.
Bondy 2014
Nedělám to ráda, ale nejsem si jistá, jestli dočtu a pokud ano, byl by to prostě příliš dlouhý příspěvek, budu "kouskovat". Takže je možné, že postupem času odhalím autorův systém a některé věci poopravím.

Autor našel fotku, ze které usoudil, že v Izraeli si vesele žili Steinhardt, Geminder, Slánský, Clementis a Masaryk, zatímco zbytek světa si myslel, že jsou mrtví. Aby se ujistil ve svém objevu, zeptal se přímo u zdroje - představitelů místní samosprávy kibbutzu Kfar Masaryk. A ti mu odpověděli. Ano, jistá podobnost tam je. Ale jsou to občané našeho státu (jejich jména si nemůžeme přečíst, protože autor nemá ve svém počítači nainstalovány znaky pro hebrejštinu). Ale nejde o biologický pokus armády, práci Mossadu ani atomovou špionáž.
Jsou to výherci diváckého kola prvního ročníku soutěže Světové osobnosti kultury(...), které se konalo v roce 1968 (...) pod heslem Zasloužili se o Stát Izrael. Dané foto pochází z roku 1973, kdy výherci, kteří jsou z různých částí naší země, se opět setkali v kibbutzu Kfar Masaryk, aby si s spolu s diváky zavzpomínali na soutěž. Může to být matoucí, takže dají na web vysvětlující popisky.
Autor z toho usoudil, že nic nepopírají a že tím vlastně vysvětlili, proč na ulici můžete potkat Masaryka atd. Prostě je to kamufláž. A navíc tam jel pan Schwarzenberg, a to nebylo jistě jen tak.


Na s. 18 je další fotografie.
Tato fotografie měla však být pořízena při oslavách 60. výročí vzniku Kibbuttzu Dvira (u Hebronu) (...)Tento kibbutz byl založen v r. 1951 ... Ukázalo se, že samospráva kibbutzu Kfar Masaryk příliš nefabulovala, pokud odkazovala na televizní pořad Zasloužili se o Stát Izrael. Šlo však o setkání pěti vynikajících představitelů kibučnického hnutí, které se muselo odehrát v r. 2000, což vylučuje, že by se mohlo snad čirou náhodou jednat o politické osobnosti, činné v padesátých letech, jak se naivně domníval autor. Skutečně?

Chápu, že autor přišel se šokujícím odhalením, ale já jsem se zasekla na tom, že mi není jasné, jak je možné slavit v roce 2000 60. výročí něčeho, co vzniklo v roce 1951. 60. výročí by snad měli slavit až v roce 2011, ne? Ale je možné, že ta fotka z roku 2000 nemá s tím výročím nic společného. Ale netuším proč je to všechno v jednom odstavci bez nějakého vysvětlení. Asi v tom je nějaký smysl, ale já prostě nevím jaký.
Navíc nechápu, co to má společného s tím pořadem Zasloužili se o Stát Izrael, když celostátní finále se koná jednou za pět let (1968, 1973... tam se rok 2000 nedá napasovat). Nemám ráda věci, kterým nerozumím. Možná bych si měla číst leporela. Hodně obrázků, jednoduché pravdy ;-)
Ať je to jak chce - tento snímek je pouhou upoutávkou na video, které můžete najít na youtube (ano, k 60. výročí založení kibbutzu).
Ale shoda mezi historickými osobnostmi a lidmi na videu však vystupuje do popředí pouze v některých scénách uvedeného videa. Z toho autor vyvodil, že jde o levobočky. Přes promiskuitu a chování levobočků se dostane ke dvěma bodům, které narušují výklad:
1. je nutné si uvědomit, že kibbutz Dvira byl založen až v roce 1951, zatímco kibbutz Kfar Masaryk už v roce 1938.
2. po uveřejnění fotky na webu Naše věc zavedli blokaci stahování obrázků. s. 20 Avšak na rozdíl od webu Kfar Masaryk na webu kibbutzu Dvira je na Wikipedii uveden odkaz jak na původní podobu webu (uvedenou do provozu před r. 2000), tak na současnou verzi (tedy mají odlišné adresy), která byla uvedena do provozu před r. 2000. Před rokem 2000? Přesnější datum by nebylo? Zvlášť, když ho uvádí u staré i nové verze. Fungovali současně? Navíc „stará“ verze je v angličtině a na googlu vyskočí jako druhý odkaz hned za wiki. To nám trochu tu konspirační teorii nabourává.
Stejně nechápu, co těmi body chtěl autor říct. Holt razí styl "protože bagr".

s. 20
Taky je potřeba říct, že kam pan Schwarzenberg a pan Žantovský přijeli, sto let tráva neroste. Protože hned po jejich příjezdu byl napaden web kibbutzu. Po jejich konferenci v Londýně „nějaký lumpi zase vyřadili z provozu soupis vyrobených Spitfirů“. A za všechno můžou oni. A trpaslíci, ale na ty se autor ještě nezaměřil.

Pak tu máme kapitolu „Atentát na ministra a jeho pozadí“, v jejímž úvodu cituje z wikipedie. Ale jen proto, aby mohl sdělit svůj názor na tenhle pochybný podnik. s. 22
Otázka zní, zda Wikipedie dělá vědu, nebo propagandu komunistickému světovému názoru, že za veškerým pokrokem lidstva stojí komunističtí čerti. (Až dosud jsem si myslela, že komunistům jde úplně o něco jiného.) Autorovi hesla zřejmě unikl článek Josefa Bieberleho [Marginálie o tajných službách na Olomoucku (po roce 1945 a jejich politická angažovanost II. V: Střední Morava. Vlastivědná revue 2009, r. 15, č. 28, s. 80 ]. Podle tého studie „krčmaňským případem se zabývala řada regionálních historiků už v 50. letech. Po státním převratu 1989 vznikla řada prací opírajících se o širší pramennou základnu, jako například (...) Dvořáková, Zora: Smrt pro ministry(...)
Hodnotu práce paní Dvořákové i pyrotechnické studie velmi zeslabuje skutečnost, že obě nepoužívají vědecký aparát, nebo alespoň neodkazují na nějakou takto vybavenou publikaci.


Momentálně čtu dál a snažím se nedivit. Ale fakt, že jsem teprve na s. 22 mě děsí.
elgyn elgyn 4.8.2015 08:08  14631
Lenka Kořínková: Dieta - Všechno souvisí se vším
Eminent 1996

Líbí se mi její přístup. Časem zjistila, že v něčem neměla pravdu, tak to uvádí na pravou míru.
V tomto třetím díle už nejde ani tak o dietu, jako o pozitivní myšlení, celostní medicínu, poruchy příjmu potravy, její život (což bylo všechno fajn) a všelijaké věci okolo. Ale že by musela skončit u horoskopů a zpětně si z nich potvrzovat, že je v nich hluboká pravda... No.

s. 98 Skutečnost, že jsem díky narození ve znamení Ryb hodně založená nemateriálně...
s. 100 Dalšími údajně charakteristickými rysy Ryb je rozmařilost, touhy po lesku majetku... Neodporuje si to?

s. 35 půl pochníku chleba
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 3.8.2015 22:30  14630
elgyn [14629]: :o)

Gillian Flynn: Ostré předměty

hezky vykreslená atmosféra maloměsta v Missouri, ale vyústění se mi nelíbilo
elgyn elgyn 3.8.2015 15:14  14629
Tohle mě docela pobavilo. Je ho hodnocení Táni Kubátové na Databázi knih:
mutace24.07.2015

Vzhledem k tomu, že je to oblíbená autorka mojí tchýně, tak to musí být opravdu hodně špatný.
elgyn elgyn 3.8.2015 11:32  14628
Renee Roszell: Jak ulovit dámu
Romance 2/98



Jude Deveraux: Proměny srdce
Baronet 2015

První část je opsaná z Vánočních příběhů, tentokrát v jiném překladu. A díky ní je hodnocení tak vysoké.
Bohužel je na ní taky vidět, jak šla postupem času dolů.

Nikdy jsem neměla zlomenou ruku, ale nejsem si úplně jistá, jestli hrdina, který má paži skoro až k rameni v sádře (s. 44), může používat jen jednu ruku (s. 51) a má problém s utíráním nádobí (s. 69) dokáže oloupat a nakrájet drobné brambory (s. 76).

JD má zjevně chaos ve Frankových přítelkyních. Nebo hrdina není tak monogamní jak se tváří.
s. 61 když Gwyn prozradil, že si zlomil ruku
s. 61 před několika měsíci (...) později se měl sejít s Gwyn
s. 101 vaše poslední partnerka - ta před Gwyn - měla doktorát z čínské poezie...
s. 102 „Když se mi stalo tohle“ - kývl k ruce (...). volala mi dáma s čínskou poezií...
Ta, se kterou se rozešel před několika měsíci? Prostřednictvím svého asistenta? Který díky tomu získal přehled o nadávkách ve čtyřech jazycích?

Druhá část - příběh Eliho a Chelsea.

Celá ta věc se záměnou skřípala, protože všichni vlastně věděli, kdo je kdo a JD tomu nedokázala dát řád. Takže když po několika stránkách v podstatě vyprchala do ztracena, tak se vůbec nic nestalo.

Chelsea je velmi nesympatická hrdinka. Naprosto u ní platí předsudek modelka=blbka.
Nicméně geniální hrdina to viděl jinak.
s. 159
Pravda byla, že Eli si ty mladé ženy, s nimiž se scházel, nikdy moc nezamiloval. Byly příliš hloupoučké, příliš nezajímavé, bylo příliš snadné je získat. Jinými slovy to nebyla Chelsea.
To byla naprosto přesně Chelsea. Krásná, ale hloupá rozhoďnožka se svými pseudoproblémy. Která v sedmnácti přestala komunikovat se svým nejlepším kamarádem, protože měl sice čáry, ale neměl svaly. Teď je jí 32 a matka ji přinutila, aby se s bývalým kamarádem sešla. A kdyby Eli nenabral dvacet kilo svalů, tak by zase odkráčela a ani by se neohlédla. Na s. 220 se sice těžkopádně snaží tvrdit, že ho přistihla v lůně jeho rodiny a to nebylo nic pro ni, až ji to vyděsilo, ale tohle jí nevěří ani moje naivní já.
Nicméně Eli ji celé roky sledoval, aby ji zachránil, až přijde ten správný čas. Pořád jsem čekala, kdy prohlédne a pošle Chelsea do... domů. Marně.
Do toho JD plácla thriller se sociálním pozadím a spoustu dalších vedlejších příběhů. V jednom z nich parafrázuje v podstatě příběh Eliho a Chelsea z jejich dětství, ale není to prostě ono.

s. 168 “Píšu našemu vydavateli, že potřebuju šest kopií té nové hry.“
Proč šest, když synovci jsou tři? (s. 167)
elgyn elgyn 31.7.2015 17:10  14627
Lenka Kořínková: Dieta? Já vím
Eminent 1995

Na můj vkus je moc přísná, protože mi zakazuje kombinaci ovoce/zvířátka, takže neprojde ani ovocný jogurt. Trochu mě mate, že kombinuje úplně jinak než německá verze - Ursula Summ: Nová dělená strava , která je o hodně benevolentnější.

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt