Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Sociální sítě [ŽP: neomezená] (kategorie Internet - V ODPADU) moderují panKaplan, doc.
Archiv
Vítejte...


v klubu zaměřeném na fenomén poslední doby - na sociální sítě na internetu.Pojem sociální sítě bývá často definován jako otevřená komunita lidí, soustředěná kolem jednoho webu. Ten web může být tematický (například last.fm nebo imeem.com) nebo obecný - například Facebook. Největší česká sociální síť je kolem webu Spolužáci.cz - je tam registrováno na pět milionů uživatelů.

Sociální sítě pomáhají vtisknout webu lidštější, osobnější tvář. Umožňují také sdílet společný zájem, případně předávat zkušenosti v daném tématu a rozšiřovat obzory. No a pak tu je pochopitelně - významná - zábavná funkce. Sociální sítě fungují také jako dokonalý požírač času.

Uvítám vaše zkušenosti, názory a otázky ohledně sociálních sítí. Na Facebooku jsem také připravil speciální skupinu Lopuch, kde se mohou lopušáci sdružovat a tak dál :-) A v homepage klubu bych chtěl postupně vybudovat databázi lopušáků v sociálních sítích, obdobně jako tomu je v klubu Blogy.

V záhlaví budeme psát o různých sociálních sítích, takže prosím o zajímavé tipy

Takže směle do toho.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 918 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 6.4.2013 12:07  952
Ono to asi nebude až tak o Facebooku jako takovém, jako spíš o uživatelích, kteří klikali na Report photo.
wronski Wronski Jsou to zrůdy. - Sofistikované. 5.4.2013 14:07  951
Tak když jsou zakázaný i fotky loktů... :)
pankaplan panKaplan 5.4.2013 13:31  950
Pokrytectví FacebookuToto před chvíli napsal Hugleikur Dagsson (můžete znát jeho ultravtipné stripy)na Facebooku:

I just got faceblocked for 24 hours because someone reported two of my pictures. The pictures were my version of the "equality" sign everyone is posting in support of same sex marriage. I wanted to do my part. Silly me.

Apparently stick figure genitalia is pornographic filth. But... wait... I post naked stick figures all the time on this page without consequences. I'm thinking it's not the stick figure genitalia that was so offensive. I'm thinking it's the fact that they're same sex stick figure genitalia. Someone out there doesn't like homosexual drawings getting married.

Oh well. Lesson learned. I'll stop posting subversive propaganda about that disgusting little thing called love.
I guess I'll stick with tasteful jokes about rape and murder.

Hugleikur Dagsson.
case Case Greatest comedy of the generation of - blah blah ever to do a thing on a thing. 12.3.2013 18:01  949
Misa: Mě taky překvapuje, že to zrovna Scalexovi nedošlo ;) Já mám kolikrát taky chuť se sociálními sítěmi seknout, ale právě proto, že bych se tím v podstatě odřízl od světa, to patrně jen těžko realizuju.
wronski Wronski Jsou to zrůdy. - Sofistikované. 12.3.2013 10:51  947
Dobří holubi se vracejí...
scalex Scalex 12.3.2013 10:34  946
Misa: ono toho bylo víc (důvodů pro odpojení). A jasně, dost věcí jsem si uvědomoval předem, jen jsem si neuvědomoval jejich intenzitu (tj. domníval jsem se, že se ke mě ty informace dostanou jinou cestou, ale nečekal jsem, že jich nesocsíťovými cestami proudí už tak málo - všichni zkrátka spoléhají na socsítě a to odstřihnutí se nese dost negativ).
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 12.3.2013 09:43  945
Scalex [942]: kvůli tomu ses nemusel na tolik týdnů odpojovat, to bych ti řekl taky :o)
knedle knedle online - Krabice živých 12.3.2013 09:38  944
Scalex [942]: +1 těším se na shrnutí, na které se dostanu přes g+
scalex Scalex 11.3.2013 22:00  942
Tak je to cca měsíc a půl. Pomalu se chystám na návrat na G+ (v novém, přísnějším režimu) 8^)  FB a Twitter ponechávám vypnutý. Závěr ze svého experimentu vydám tento týden na Plkancích (a napíšu tam, co budu do budoucna dělat jinak než dříve, a taky proč mi v návratu na G+ pomohl Case, aniž by o tom vůbec věděl) a v průběhu týdne se zase pozvolna zapojím. 

Stručný souhrn: než jsem skoncoval se socsítěmi, zdaleka jsem si neuvědomoval, kolik komunikace se ke mně dostává touto cestou. Nejen zábava, ale i vzdělávání (příspěvky lidí, kteří mají co říci nebo kteří umějí najít zajímavý obsah), komunikace v rámci profese, řešení problémů... Po ten měsíc a půl jsem své problémy řešil na diskuzních fórech. Na Okounu, na Lopuchu, na Nyxu, na Dýmce.net. Odezva naprosto minimální ve srovnání s tím, když jsem kydnul na G+ nějaký dotaz.  

Dále sebepropagace - propagace vlastních článků i určité budování "kultu osobnosti" (přesněji budování jména, značky, což k mé profesi a mé činnosti patří), to vše je bez socsítí naprosto chabé. Všichni chtějí obsah konzumovat primárně přes ně. RSS je jen slabý odvar proti tomu, když hodím odkaz na socsítě.
tigo Tigo Ironical, pedantical, cynical bitch - who wants to touch me? ‹(•_•)› 7.2.2013 11:56  941
Komunikovat s divaky Novy - to je spis trest, ne?
scalex Scalex 7.2.2013 00:43  940
Ohó, nahradil jsem prokrastinaci prací!
Navíc v těch profilech nekomunikuju s kamarády, ale třeba s diváky Novy.  8^)  Za to si peníze zasloužím, ne? 8^)

Jinak musím říct, že až teď (teda před tím cca týdnem) jsem zjistil, jak strašně málo jsou googlovské služby konfigurovatelné a jak tam ty sviňuchy to G+ zapracovali, aby se bez něj člověk v podstatě neobešel. 
wronski Wronski Jsou to zrůdy. - Sofistikované. 7.2.2013 00:11  939
Podvodníku!
scalex Scalex 6.2.2013 21:48  938
A už řeším další problém - potřebuju s pár lidmi komunikovat přes GTalk. Můžu si je přidat do kontaktů "tiše", aniž by jim přišlo nějaké pozvání nebo něco podobného? 

A druhá věc - zrušením účtu v G+ jsem přišel o všechny kruhy. S některými lidmi ale chci zůstat v kontaktu právě přes GTalk. Pokud na ty lidi nemám mailový nebo jiný kontakt a znám jen adresu jejich G+ profilu (přičemž oni mě třeba ještě stále mají v kruzích), můžu si je nějak přidat do GTalku, aniž bych si je přidal do kruhů? Technicky můj G+ účet totiž stále existuje, byl jen vyprázdněn, takže když vlezu do G+, mám prázdný stream. 

Takže pátrám potom, zda si můžu G+ kontakty přidat do chatovacího kruhu G+ a nepřijímat od nich nic jiného kromě gtalkování...  Ano, vím, že je můžu naházet do jednoho kruhu, ten kruh určit jako jediný s právy chatováním a tomu kruhu pak posunout "šoupátko" úplně doleva, jako že nechci dostávat žádné zprávy do streamu. Nevím ale, jestli je to opravdu spolehlivé a jestli mi skutečně nepřijde nic, ani přímo adresovaný post.

Ufff, myslel jsem, že to bude bez těch sítí jednodušší. A to, podle přísloví "odříkaného chleba největší krajíc" jsem samozřejmě v rámci několika svých jobů dostal na starost správu několika facebookových profilů.   Eh.  8^/   No ale když za to beru peníze od chlebodárce a provozuju to v pracovní době, tak je to asi v pořádku. 8^)
scalex Scalex 3.2.2013 21:53  937
Jo, tohle je blbý a mohlo by to být řešeno jinak (třeba dotazem "zanechat staré příspěvky?" při mazání účtu). Bohužel jsem si to sám neuvědomil, jinak bych to udělal jinak (smazáním osob z kruhů, čímž by se mi vyprázdnil stream a současně zůstalo vše zachováno).
trofozoit Trofozoit DNA, DNA - come out and play 3.2.2013 21:11  936
Jinak tadyto odcházení ze sociálních sítí spojené s mazáním účtú má takový jeden laskavý vedlejší efekt. Veškeré komentáře, který "smazaný" člověk někdy někomu napsal k příspěvkům, zmizí. Takže teď máte léta zpátky v komentářích nesmyslné reakce na neexistující posty. Je to jako byste se vrátili do minulosti, do nějakého svého rozhovoru s někým a zkoušeli jste se z něho vygumovat. Nikdy jste neexistovali, nic jste neřekli, nic jste nenapsali.
Tak teda jakože díky.

[ 918 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt