Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Religionistika [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Věda a Technika - V ODPADU) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Vítejte v klubu religionistickém neboli na místě, kde se dozvíte (snad vše), co byste rádi věděli o čemkoliv, co souvisí s náboženstvími. Jenom pár slov o tom, jaká je má představa o charakteru diskuzí, které by se tu měli odvíjet. Například se můžete ptát na nejrůznější záležitosti ohledně náboženství, na literaturu o náboženských tradicích a hnutích a nebo na internetové odkazy, na kterých byste se dozvěděli vše, co Vás právě zajímá. Taky budu moc ráda, když sem budete házet právě tu zajímavou literaturu, kterou jste přečetli a kde byla nějaká zmínka o náboženství a nebo když se s námi podělíte o všemožné zajímavosti z tohodle oboru. Pokud ale chcete nějak diskutovat o správnosti, pravdivosti a nebo nesmyslnosti náboženství, tak to musíte do klubu Náboženství a my, protože tohle nespadá do zájmů religionistiky a tedy ani do tohodle klubu. A proč jsem si přála založení klubu Religionistika? Z vlastní zkušenosti vím, že lidé se o náboženství hodně zajímají, přestože se v něm osobně neangažují a nebo nejsou jeho odpůrci. Prostě je jenom třeba zajímá, co je to za lidi, co chodí po městech a zpívají divné písně a nebo proč se hinduisté koupou v Ganze, která je tak špinavá. A proto jsem založila tenhle klub. Aby si zde lidé mohli vyměňovat informace o tom, co ví a nebo by chtěli vědět o náboženstvích. Takže se tu nebudou probírat žádná těžce metodologická témata, ale hlavním cílem tohodle klubu je dostat religionistiku a hovory o náboženstvích z akademické půdy mezi lidi.
By Sajuri
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: pmiisxa
[ 9 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 12.5.2019 20:03 - Klub 3_33_33 (17:05) 1052
multilevelJak dlouho jsi na Lopuchu?
multilevel multilevel 12.5.2019 17:27  1051
Nuže, archiv nalezen. Kupodivu pod odkazem archiv. Rozhodl jsem se nemazat svůj dotaz usvědčující moji nepozornost. Díky tomuto přispěvku a příslušné odpovědi jsme počet příspěvků v klubu zvedli možná i o několik tisíců procent za poslední půl dekádu :-)
multilevel multilevel 12.5.2019 17:07  1049
takže napíší jakýsi nekrolog do záhrobí. Záhrobí tohoto klubu, záhrobí údajně existujících lidí ochotných na nějaké téma diskutovat.... Religionistika i sociologie, jsou jistý druh intelektuální prasárny. To, co je důležité, je psychologie a spiritualita. Tedy projev každého jedince, coby neopakovatelné a zcela jedinečné bytosti. Jakékoliv zprůměrování ve prospěch stáda, jakákoliv statistika a pokus o objektivizaci ve prospěch vyššího celku, je úkrok stranou,hypnóza davu, klamání tělem, manipulace a odvádění pozornosti od podstatných věcí k píčovinám. Za posledním slovem si stojím, neexistuje žádná politicky korektní alternativa.


Náboženství je falešná spiritualita. Dobře prozkoumejte tuto definici, jejímž autorem je Osho. A jemu nehrozí, že by se dostal do nějaké wiki. Oshův příměr je velice výstižný: Kojenec křičí, pak se zakousne do kojícího prsu, saje mateřské mléko, výživu a je spokojen. A na takovéhoto kojence si vymyslíme fintu. Kojenec křičí, má hlad a očekává výživu. A my se ho úspěšně pokusíme oblbnout dudlíkem. Neposkytneme mu prs plný mateřského mléka, ale dudlík. Předložíme přesvědčivou fikci. Cucá dudlík, domnívá se, že je vše v pořádku a že má vše, co potřeboval. Tedy dudlík nasucho, v nejlepším případě se sunarem. Na skutečné mateřské mléko ale už navěky zapomeň. Právě tuhle funkci mají náboženství. Nezajímají se o to, zda dávají potřebnou výživu. Náboženství se sjíždějí v tom, nakolik je přesvědčivá fikce, že údajnou a správnou výživu přesvědčivě poskytují. Kdo této fikci stojí v cestě a narušuje ji, je nekompromisně zlikvidován a odstaven.

Nejjednodušší divák by se domníval, že to je názorový střet mezi ateistou (který na vše vyzrál a kálí) a věřícím. Pravý opak je pravdou. Již Carl Gustav Jung objevil a pojmenoval, že máme spirituální instinkt. A tento instinkt buď uspokojujeme přirozenou cestou, nebo před ním unikáme do lži. Jedna lež je popírání existence spirituálního instinktu čili ateismus, druhá cesta je manipulativní tvrzení (ve své věrohodnosti vysoce dopilované tvrzení), že dudlík, který máte v puse, je právě to, co potřebujete. Neboli právě tohle náboženství je to jediné a nejlepší, které potřebujete a opovažte se nad tím pochybovat.

Religionistika je tedy v tomto kontextu katalog různých druhů dudlíků. Muzeum dudlíků. Festival různých dudlíků. Porovnávání dudlíků. Na otázku přirozeného kojení a zdali jsou dudlíky skutečně potřebné, nesmí, nechce a ze zásady nemůže odpovídat. Odkazovat na klub náboženství je pak opět finta, kdy máte ohmatávat a oceňovat nejvíce rozšířovaný a nabízený dudlík...
Chcete být vyživovaný podle svých potřeb a nebo chcete být přesvědčený, že tomu tak je? Pokud zvolíte fikci na úkor reality, zvolte náboženství a nebo se bavte se specialisty na náboženství-religionisty... Vždyť to vše tak dlouho a pečlivě studovali.
dudek Dudek Ale Vanda fakt byla dřív... - Můj profil (CSFD) 12.5.2019 16:29  1048
Archiv existuje, odkaz v záhlaví...
multilevel multilevel 12.5.2019 12:17  1047
vidím tady jen šest příspěvků... to je mrtvolnej zbytek, a nebo se tady nikdy žádná debata neodehrála? existuje někde nějakej archiv?
anonym 16.7.2016 23:04  1045
Zdarec soudruhu!!Ještě pořád udáváš ty, co chodí do kostela? Už asi ne, co? Dneska už to nikoho nezajímá. Na hovno, tenhle svět.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 21.7.2015 22:29 - Klub 3_33_33 (17:05) 1043
Vědci potvrdili duši, která neumírá
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 4.1.2015 21:54 - Klub 3_33_33 (17:05) 1042
Něco nového, po těch letech?
marty 12.1.2012 12:31  1041
AhojHlásí se další religionista:). Nejvíce mně zajímá šamanismus (a neošamanismus) a současná religiozita, ale svým způsobem mně baví vlastně všechna náboženství:)

[ 9 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt