Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.



Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE



  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 71322 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
tex Tex wubalubadubdub 1.7.2022 08:08  70032
V tom supermarketu to bylo identifikované jako https://cs.wikipedia.org/wiki/Ch-22 , proti lodní střela, co je vyhlášena svou nepřesností. Se stane že jim to padne 500 metrů vedle.
maca MACA 1.7.2022 08:00  70031
Proc by je zverejnoval, kdyz sou urcite dostupny na nejakym placenym kanale. Leda, ze by jinchtel sebrat ksefty.

Spis to je nejaka taktika, ze kdyz uz rusak nemuze nakupovat, tak ani ukrajinec.
Mozna nam i taji, ze si tam sel nejaky ukrajinsky general nakiupit bagetu.

Z hlediska map je to vcelku zajimavy cil a zalezi i na presnosti tech raket. Mohlo to mirit nabten areak mezi a nebo na nadrazi o kousek dal. Strategictejsi bych videl sejmout ten most pres reku (zeleznice a silnice) kousek dal.
blacky Blacky - Tady je blackyho 1.7.2022 07:44  70029
No přeci to byla jasne Ukrjainska raketa a mezi tema mrtvejma byl bejvalej milenec prezidentovi milenky, co chtel zverejnit jeji fotky. :)
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 1.7.2022 07:05  70028
čekám jak to ten ruský troll mezi námi vysvětlí a bude nám tady masírovat ty russké lži
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 1.7.2022 07:04  70027
Rusko zaútočilo raketami na Oděsu, zemřelo sedmnáct lidí - Seznam Zprávy
:-((
zidane Zidane Ostatně soudím - že koncesionářská daň musí být zrušena 1.7.2022 03:01 - Klub 3_33_33 (03:33) 70026
Cennější než zdraví?

Asi bych vynechal to "právo menšin na jejich zvrhlosti" - chápu, jak to myslí, ale řekl to... poněkud nešťastně, jinak plný souhlas.

Jsou věci cennější než zdraví a život. Radši svobodně zemřít než v nesvobodě žít.
maca MACA 1.7.2022 00:44  70025
selittady je kamera
49.0702836N, 33.4276400E
tady konstrukce vlevo
49.0702381N, 33.4274736E
pozice jerabu v jine ulicce, mozna je o jeste ulicku dal (je na pasech, tak si muze prejet)
49.0704092N, 33.4267308E
pozice kraje portaloveho jerabu
49.0707786N, 33.4255078E
pozice stozaru za portalovym jerabem
49.0711439N, 33.4244133E
muzes si udelat vejir zaberu kamery a promitnout si kde je obchodak. Na videu, vlevo nad stromy, je videt vrch strechy
Body si muzes dat na mapy.cz pro vyhledani trasy, snad se to zobrazi jako me
https://mapy.cz/letecka?planovani-trasy&x=33.4267583&y=49.0704693&z=17&rc=u-2QMxTHx-LDLxFSP.An8fCN8a&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&xc=%5B%5D
maca MACA 1.7.2022 00:24  70024
Domnivam se, ze vim na kterem rohu je kamera umistena, kde stoji konstrukce vlevo, kde je plot, kde soji jerab, i kdyz v jine ulicce, polohu portaloveho jerabu, ktery he i na fitce zniceneho obchodaku a dokonce i polohu stozaru vzadu. Z bidea je patrna i horni hrana bakupniho centra a podle videa s raketou a snimku z vrchu to obchodak koupil do zadni casti vpravo, predek pak samozrejme mohl popadat vlivem nasledneho pozaru jak uvadis.
maca MACA 1.7.2022 00:05  70023
selitTak jsem koujal na tu tvou studii odkud to bylo foceno a ty polohy kamer a smery bych videl uplne jinak. Netusim jen jak ti to sem dat a samoztejme k posouzeni dalsim, kdo se v tom chteji vrtat a posoudit to
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 30.6.2022 23:45 - Odhlášení (03:34) 70022
666To máš sice pravdu, s tím Kartágem, nicvíce smysl té věty je v případě Ruska naprosto zřejmý a oprávnění a rozhodně by likvidace Ruska nebyl důvod litovat.

Jestli byl Řím (tou dobou) nejmocnější stát na světě, to je jen pohled z Evropy. Daleko na východě byla Čína a jistě by se našly i jiné dostatečně silné státy (pravda, furt se mezi sebou mydlili). A na Ameriku to žádný vliv nemělo. Akorát v Austrálii (a Oceánii) nebylo tak nějak nic. Teda nic jako říše. Akorát v Africe byl Egypt a pár dalších říší víc na jihu, které ale (asi?) neměli tendenci až takových expanzí.

A jinak jistě. Kdo a jak, v případě občanské války, bude obsluhovat jaderný arsenál (za předpokladu, že je vůbec provozuschopný), toť otázka. Nelze vyloučit (ale nedá se na to spoléhat), že to nemá daleko k Potěmkinovi.
Otázka co bude, až bude občanská válka v Číně. Ta sice těch jaderných hlavic nemá až tolik, ale asi se o ně dobře stará.
maca MACA 30.6.2022 23:28  70021
666Putin to s ostatnimi ustoji. Hroutut se to bude az nastane boj o moc po vykapani tech ostatnich vudcu, co tomu chteji vladnout.
Nedelal vych si iluze o tom, ze si volby umi raky zfalsovat a nebo zrusit z nejakeho duvodu …, ale jinde budou volby a referenda vehementne prosazovat vcetne pro ne jiz pozadovaneho vysledku.
Trosku obavu mam spis z tech dalsich dtatisicu prchajicich z ruska, kam s nimi. Furt to sou rusaci a o moc jini nebudou. V zapadnim svete pak nebudou povazovany za chudacky, ale neco, co bude podezrivano uz jen proto, ze je to z ruska.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 30.6.2022 23:24  70020
Možná vysvětlení proč mne ten pseudocitát trochu irituje:
Římané byli militantní expanzionistický stát, v té době už asi i nejmocnější stát ve Středozemí (tedy na světě).
Kartágo byli obchodníci s profesionální armádičkou, velmi oslabení po prohrané druhé punské válce a snažili se zoufale třetí válce zabránit až nesmyslnými ústupky Římu, který toho bez skrupulí využil.

Třetí punská válka tedy rozhodně není Řím jako západ nebo dokonce Ukrajina, ale spíš naopak - slabší Ukrajinci jsou v určitém ohledu podobní Kartagincům (kulhá to na všechny nohy, ano).

A to píšu jako člověk, co má Řím hodně rád a samozřejmě Římanům “fandím” (jako třeba později Prusům).
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 30.6.2022 23:15 - Odhlášení (03:34) 70019
Ta věta bude jedna z několika používaných vět a traduje se už přes 2000 let, takže si nehraj na puntičkáře a stěžuj si jinde (podobně jako před pár dny jiný expert). Ostatně, odborník na to byl donAntonio, ale ten na Lopuch nechodí.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 30.6.2022 23:08  70018
DesdiTo, že Cato často nebo vždy končil své proslovy nějakým vtípkem nebo veršem vyzývajícím k totální likvidaci Kartága (a genocidě Kartaginců) se traduje a vím, ale dokázané to není (pravděpodobně to ale pravda je); téměř jistě to ale není ta věta, kterou používáš. A nedožil se toho asi o 2 roky, takže to byl opravdu fous:)

Ale jinak nic proti ničení Ruska nemám, akorát to bohužel není kvůli A-zbraním proveditelné bez ničení i nás… a pokud se to Putinovi rozpadne pod rukama jako v 1991, tak slavit samozřejmě budu.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 30.6.2022 22:57 - Odhlášení (03:34) 70017
Polovodičové továrny v Rusku navíc nejsou na takové technologické úrovni, aby mohly tyto ztráty nahradit. Zemi tak hrozí, že jakmile se vyprodají dosavadní zásoby čipů, nebude čím plnit spotřební elektroniku, případně ani auta či vojenskou techniku, která je na pokročilých čipech rovněž závislá.
Podle Raimondo nebude moci v tomto ohledu pomoci ani Čína. Jak řekla na výroční konferenci ministerstva obchodu, pokud se SMIC či jiné firmy vyrábějící polovodiče na zakázku zapletou s Ruskem, Spojené státy je „zastaví“.

[ 71322 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt