Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 46706 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
tex Tex wubalubadubdub 4.7.2022 00:08 - Oblíbené kluby (01:08) 70111
70110: hrozné to být může. Potrat může být tím lepším řešením situace. 10 letá, po traumatu, bude mít milující vztah k potomkovi? Donosila by ho v pořádku vůbec v tom věku? Je adopce lepší řešení než zabití?

V článcích o Roe v. Wade co tak čtu tak obvykle vypadává klíčová informace - a to, že "federální právo na potrat" nikdy neexistovalo. Za 50 let od rozhodnutí mohli dané "právo" legálně uzákonit. Všechna rozhodnutí se opírali čistě jen jako precendent na úrovni soudu, nemají to nikde zapsané jako federální zákon. Nemá to oporu v ústavě -> státy mohou regulovat jak se jim zlíbí.
To, že některé státy byly připravené dopředu a měli schválené zákony, které vejdou v platnost okamžitě zrušením federálního precedentu, je to čistě prozíravost států.

NYC + Kalifornie - nadále možnost potratu až do porodu, čili 9 měsíců a stejně i v tom případě se může matka rozhodnout, že dítě nechce.
Texas - omezení na 6 týdnů.
Jinde, uplný zákaz.
zidane Zidane Zdražuje se? Nefňukejte, to nám - přišel účet za "koblihy ZDARMA" 3.7.2022 22:59 - Klub Noční ptáci (01:08) 70110
Tex [70090]: Potraty jsou zajímavý problém, z hlediska, že vlastně není správné řešení.

Asi neexistuje, ale... totální zákaz potratů po určité době těhotenství je taky kokotina. Viz právě můj odkaz.
Desetiletou holčičku někdo znásilnil, ona otěhotněla (ano, divné, ale holt se to stalo)... a přišlo se na to pozdě, kdy už zákon nedovoluje potrat?

Dobře, zákon je zákon, ale tohle je kurva něco hodné zvláštního zřetele... prostě serem na šest tejdnů, je to doprdele desetiletá holka, kterou nějakej hajzl znásilnil... tady by se prostě MĚLA udělat výijmka.

A kdokoliv, kdo by řekl "ne, žádná výjimka nebude" by to měl být schopen a ochoten řict i té holčičce a jejím rodičům do očí.
Desetiletá znásilněná holka, sakra...
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 3.7.2022 22:12 - Odhlášení (00:44) 70109
666 (možná tam byl nějaký konflikt s technikem, ale místo aby jej Okamura vyřešil s firmou, tak si jen asi přifoukl a vytroubil do médií). Nicméně bombastické titulky řeší levičáckou závist, kdy podstatné je to, že má Okamura buržoazní vymoženost jako je vířivka… a Desdichado na to skočí jak na první signální :)
Ale hovno. Podle všeho se Okamůra projevil jako namyšlený debil (což by mimochodem nebylo poprvé), evidentně netuší jestli má na záruční opravu (ještě) nárok a po kom ju má chtít. Že nepozná vanu od vířivky, to asi nepřekvapí (Japonci, nebo minimálně Japonky, se sprchují, netuším proč, v sedě) a vůbec se občas chová zkrátka jako velký nedotknutelný šógun.

A jistě, jak se někdo ozve proti zbohatlíkovi, něco mu vytkne, hned se jedná o levičáckou závist. Jak jinak, protože ten, kdo neví co s prachama je evidentně chytřejší a má ve všem pravdu, že? Třeba jako Putin. Má prachy, bohatství, tak musí mít pravdu.

Možná by bylo dobré se s mířit s tím, že když někdo má tolik peněz, že neví co roupama, nemusí být nutně inteligenčně (netýká se to nutně "normálního" IQ, ale i inteligence sociální, společenské atd.) na výši. A je dobré mu to připomenout, byť říkat blbci pravdu o tom, že je blbec, je do značné míry hrachu na zeď házení.
tex Tex wubalubadubdub 3.7.2022 21:18 - Oblíbené kluby (01:08) 70108
Btw, odstrašující video, co možná někteří viděli. Článek o útoku nožem v Brně, a hledají prý "svědka"
Youtube - 30s klip - popravdě když jsem to viděl, tak jsem doufal, že toho čůráka někdo našel a dal mu kulku mezi uši jen za to chování se na silnici. To hraničí s veřejným ohrožením mimo porušení všech předpisů co se dají pro cyklisty najít.
tex Tex wubalubadubdub 3.7.2022 21:15 - Oblíbené kluby (01:08) 70107
70104: jo, cyklo fašos hlavně v Praze mě taky serou, hlavně když pod hlavičkou dobroserství pražský magistrát s pirátem v čele dělá naprosté kokotiny co nepomáhaj ničemu. Ale hlavně že pošlou hlídkovat měšťáky na most, kde lidi jezdí po 3 metry širokém chodníku aby nemuseli po dvouproudovce plné busů a kamionů po cyklopruhu. Jen tak pro buzeraci.

Já bych pak v rámci syndromu padajícího hovna chtěl aby pěší měli papír na to, že umí chodit po chodníku. Nejenom po cyklozce. Že třeba když jde skupina 4 lidí, nejdou vedle sebe aby nemohl nikdo jiný projít naproti nebo je předběhnout bez vstoupení do silnice.

Prostě papír na hlavu, že můžou vyjít z domu, jinak bych je zavřel jak v Číně :D
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 3.7.2022 20:50  70106
666Jasně, že na ta kola taky dojde. A na další věci. Oni už se dříve či později nějací aktivisti najdou, co na to začnou tlačit. Pod tu okřídlenou "bezpečnost" a "kdyby to mělo zachránit jen jeden život" se dá napasovat úplně cokoliv.
maca MACA 3.7.2022 20:43  70105
Ve Svycarsku taky meli pojisteni na kloo (takivou SPZ na kole podle kantonu a byl v tom i nejaky servis. Jak sem zjistil pred nekolika lety to zrusili … zrovna svycari a netusim proc?
Cyklisty vcelku chapu u nas je to vcelku oblibeny zpusob dopravy, spitovani, relaxu a je tu k tomu slusne vybavena infrastruktura.
Trochu me ale stve, proc nevyuziji te bohate site cyklostezek a prestoze pres dedinu vede stara cesta oni si zo daji po delsim obchvatu.
S tou viditelnosti, pouuivsnim prilby a podobne sme na tom dal nez treba na Slovensku, ale i tak ty stari nekde ve mestech a dedinach to neresi. Celej zivot do toho jramu takhle a s tim kokem jezdili, tak co na tom menit.
Dnes s tema elektrokolama a elektrokolobezkama by ta registrace/povinne ruceni nebylo od veci. Nekdo kfo ma kolo za desetitisice, by tech par stovek mohl dat. Mohlo by to byt financne zastropovany podle veku, regionu, podle toho kolik jezdi, …

Za nasich mladejch let jsme na dopravnim hristi delali zkousky a fasovali prukaz cyklisty, jak to maji dnes nevim. Kazfopadne sem kolo vyuzival dost a 8 km do skoly sem zvladnul rychleji nez dojit na autobus jet husem a dojit do skoly. Vyslapat kopec a pak uz to slo z kopce. Dnes tam je i suor cyklostezka, tak by to bylo jeste pohodlnejsi. Tech 20-100 km za den nebyl problem, dnes je to jen cas od casu, ale asi zacnu jezdit do prace, klidne i s vestou, prilbou, … tech 6 km se da. Busy bejak omezuji a kdyz prestanou ty skolaky a sichtaky, tak moc moznosti neni.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.7.2022 20:43  70104
TexTys to s těma cyklistama nepochopil. Jelikož mi ve jménu různejch automatů a ochrany cyklistů komplikujou a regulujou řízení mýho auta, tak bych jim to chtěl oplatit stejnou mincí.

Proč rukavice? Aby je to štvalo, potili se jim ruce, museli to mít. Nějak by se to vysvětlilo proč to zchrání aspoň jeden život. To samé s tou reflexní vestou - ikdyž tam souhlas, že to asi nebude mít efekt, jelikož se dobrovolně oblékají do těch úplejch neoprenovejch oblečků s divnejma helmama - reflexní vesty je nenaštvou:)

Ale máš dobrej point s povinným ručením na kolo, to bych zavedl hned. A technická na každý kolo každý 2 roky jako u auta! A řidičák na kolo hezky odděleně. Ne každej pumpička má řidičák na auto.

A že má řidičák na kolo v sobě kraviny, co nikdy nebudeš potřebovat? Já kvůli jedněm papírům vím co je třeba trojáček a nikdy jsem to nepotřeboval... to je prostě život :)

Ber to jako (částečně) srandu. Nechci nikomu komplikovat život, ale protože mne cyklofašos lobby štve, tak bych vám nějakou tu regulaci (ideálně zbytečnou) taky přál, ať víte jaký to je :) jen tak z principu, pro pocit zadostiučinění.
A, upřímně, časem to přijde. Bohužel jsem byl ve spoustě podobných věcí kdysi prorokem a to se mi tu spousta lidí smálo.
Např. že bude cenzura internetu (pamatuju Marca a jeho "to nejde")
Že po tažení proti kuřákům začnou řešit nezdravé jídlo
Že po zbraních začnou zakazovat auta (to mi tu nejeden Noir nasazoval alobalovou čepičku)
Na ta kola dojde...
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.7.2022 20:30  70103
taipanNikdy jsem ji osobně nepotkal, ale názorově jsme si docela notovali. Už je to kolik - 10 let? Možná i víc...
maca MACA 3.7.2022 20:19  70102
666Janecek je vcelku zajimavej, ale pro vetsinu spikecnosti neoochputelnej zbohatlik, kterej by asi nezastupival jejich nazory. Verim, ze i spousta politiku by sla spis proti nemu, nez ho podporila a myslim si, ze by na nej tahali kde co.
Treba ktera bude pani prezidentova v tom jeho ?? svazku. Nekdo nerozumi jeho nabozenstvi, mnohozenstvi, jak prisel k prachum, co a proc dela, … to uz je jim blizssi nejakej sprostej kydac spiny z jejich bubliny nebo duchododarce, co chape jejich socialni, zdravitni a financni problemy a da jim treba koblihu nebo litr ze sveho, pozve bs vylet do hnizda, podepise knizku, pidle dopis do schranky a slubi, ze udela “ANO BUDE LIP”
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 3.7.2022 20:16  70101
666DrF byla hezká holka, a chytrá :) Jenže tehdy to bylo ještě úplné mládě, s celkem radikálními názory. Dnes na tuhle věc může mít názor taky už jiný/posunutý.
selit selit Die Flucht in die Sachwerte - YOU take YOUR seat 3.7.2022 20:11  70100
Nedávno jsem po letech s přítulí šel po stezce z Lokte do Varů a nazpátek. Vždycky to bývala oblíbená výletní trasa pro příjemnou procházku.
Letos se tam nedalo jít pro spousty cyklistů. Psa jsem musel celou dobu držet na krátkém vodítku a neustále jsem musrl být ve střehu, aby mi ho nějaký cyklista neprejel.

Bylo to děsný, už tam nepůjdu, je to tam totálně zabitý. Cyklisty navrhuju postřílet!
tex Tex wubalubadubdub 3.7.2022 20:01 - Oblíbené kluby (01:08) 70099
co se týče kola, si moc nedovedu představit co by měli tý úpravy řešit.
1. viditelnost? Když dáš do zákona že cyklista musí mít vestu, tak každý koupí nějakou pičovskou za 150 korun z lídlu, která není vidět ani když stojíš na 10 metrů a svítíš na ně dálkovkama.
Pokud ale někoho sejmeš co není osvětlený v noci, tak bych automaticky dával takový střet za vinu cyklistovi. Takové kokoty občas taky vídám na stezkách. Že není pojištěný a škoda na autě třeba 100 000? Nu což, bude muset zacálovat.
Na druhou stranu takovéto vesty jsou třeba bomba. Taky si plánuju pořídit na další sezonu, i když po setmění prakticky nejezdím.

2. rukavice - to taky kvůli viditelnosti? Nebo že se někteří vymlouvaj, že jim uklouzli řidítka? Nebo když se vymelou, tak berou odřené pracky za zranění?
3. tacháč na rychlost - většina běžných pumpiček má tachometry. Já lenivě přešel na měření na telefonu s telefonem v držáku na řiditkách, ale ukazuje mi to, že jedu na 30. jako prase :D Ale ještě jsem nikoho nesrazil a to jezdím hodně posledních 5 let.
4. papír na kolo a body - bych to spojil s tím, když se někdo dopustí přestupku na kole, tak mu seberou řidičák. Když by cyklo zkoušky neměli v sobě pičoviny co nikdy jako cyklista nebudu potřebovat - třeba pravidla parkování a věci kolem dálnic, tak proč ne :D
tex Tex wubalubadubdub 3.7.2022 19:34 - Oblíbené kluby (01:08) 70098
Já moc nechápu takové ty argumenty, že ženská ve 3. měsíci třeba ještě neví, že je tehotná.
Žiju v domnění, že biologicky zdravá žena má každý měsíc menstruaci. Když vynechá, bude něco zle (a to zle může být ten malý parazit co je bude vysávat do konce života).
Možná jsem staromódní a nejdu s trendy moderní farmaceutiky, jestli do sebe ženské perou hormonální prostředky na potlačení menstruačních obtíží, aby mohli spokojeně pracovat jako běžný dron, a mají rozhozené tělesné funkce vč. vynechávání menstruace, tak nějak z vlastní vůle.

Já se taky docela přikláním k pragmatické argumentaci ala Daily Wire, že při detekci tepu u plodu už se jedná o nový život, a pak by měli platit pravidla na ochranu života. To, že některé americké státy mají možnost rozstříhat 8 měsíční plod a vytahat ho kleštěma protože se to matce nakonec nehodí, to je zvrácené a kdo to obhajuje je prakticky členem kultu smrti.
Jsem zvědavý, jestli US aktivisti co argumentují jejich 14 dodatkem v ústavě ohledně ochrany života uspějou ve svém snažení o federální zákaz potratů po detekci tepu.

Jinak častým argumentem co jsem zachytil je to, že potrat až do narození může být, protože dítě není schopné samo přežít. S takovou ale můžeme povolit potraty tak do 6 nebo 10 let věku, protože lidští potomci nejsou schopní se o sebe postarat prvních několik let života tak nějak by design.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.7.2022 19:20  70097
Co se týče potratů, tak to je jedno z témat, kdy se můj názor ze starých dob docela změnil. Pamatuju jak jsme tu s DrF grilovali Vlaha :) a měli ty libtardí argumenty, že embryo je de facto parazit :) to byly časy...

Ale asi na mně má vliv sledování Daily Wire a dneska mám na přehlasování Roe vs Wade spíš pozitivní názor, z uplakaných libdems mám škodolibou radost :)
Ve skutečnosti tu radost mám spíš proto, že už mne libtardi štvou jak se mi pořád snaží srát do života, takže jsem rád, že dostanou taky trochu svojí meducínu (a pak mne baví jak největší nařizovači povinné vakcinace řvou "my body - my choice") - byť jsou mi potraty ve finále úplně ukradený... podobně to mám s cyklisty. Jsem sice pro svobodu, ale svým vymrčováním různých výhod na úkor mně už mi tak lezou na nervy, že bych jim to cyklení rád nějak zreguloval taky - hezky povinná reflexní vesta, rukavice, zákaz jízdy mimo cyklostezky, řidičák na kolo, body, omezená rychlost (ať si to odhadnou jak chtějí - já taky nemám v autě měřák na 1,5m metru) atd atd - však "když to zachrání jen jediný život..." :) tak trochu si dělám srandu (ale jen tak trochu:) )

Nicméně abych se vrátil na začátek. Dneska už potrat tak na lehkou váhu neberu a zbytečný usmrcení nenarozenýho je špatně. Jak moc to regulovat je mi dneska tak nějak jedno - netýká se mne to a nechci to řešit, není to moje téma. (A pokud mám s antipotratovejma pámbíčkářema stejnej názor na daně nebo zbraně - tak se s nima rád spojím a je mi to fuk.) Dřív jsem byl ochotnej se za právo na potrat se pohádat.

[ 46706 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt