Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 57118 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 3.6.2023 00:16 - Pošta (05:55) 81331
Zidane [81330]: To bych se spíš zamyslel nad StarDance... ČT to dělá pro sledovanost, aby na to lidi koukali... není to náhodou okoukaná reality šouno, hlavně ať lidi posílaj placený hlasovací SMS?
VyHulení, BigSister... dyť je to založený na placenejch SMS všecko, jen se někdo (ČT) drží zpátky.
Maj prakticky zákaz reklam (a to proč? ), no tak to zkusíme obejít StarDance, tam se ty hlasovací SMS okecají... a protože je toho SD už tak dvanáctá řada, evidentně na to má ČT nějakej fígl...
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 2.6.2023 19:57 - Pošta (05:55) 81330
Blacky [81288]: Výdělečné reality showno bejt musej, jinak už by to komerční televize nevysílaly... ale když na to lidi čučej a posílaj placený hlasovací SMS, plus cena za reklamy v takovém pořadu... evidentně se to vyplatí.

A koneckonců ať si každej kouká na co chce... jen tedy ať mě v 99 % případů televizní tvorby nenutí být ve stejné místnosti :-)
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 2.6.2023 19:08  81329
Batalióny Pochodeň, Stream, Plamen - Gazprom buduje vlastní armádu pro SVO
Loni v srpnu dostali zaměstnanci jednoho ze závodů Gazpromu v centrálním Rusku vzkaz do firemní whatsappové skupiny: „Pozor. V deset hodin dopoledne se u operačního centra plynovodu koná mítink. Účast je povinná.“ Na schůzce se zaměstnanci plynárenského kolosu dozvěděli, že nejméně dva z nich se musí přihlásit do boje. Z patnáctičlenné směny zvedli ruku dva muži. Vzápětí prošli měsíčním výcvikem v Tambově a pak odcestovali na Ukrajinu. Podobným způsobem probíhal nábor i mezi příslušníky ochranky Gazpromu na Sibiři.
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 2.6.2023 10:11  81327
Desdichado..Klaus a jeho urputný pragocentrismus.
Praha byla a je přirozeným centrem. Za nebránění posílení Prahy na konto odříznutí Bratislavy lze Klausovi aplaudovat. (Slovensko mám v jistých aspektech rád a stejně tak jsem rád, že je mezi ČR a SR jasně daná hranice)

Ne, to naplňuje mafie a taky si vyrábí klientelu ke zvýšení poptávky. Trh, aneb poptávka, nabídka, marketing,.. Jen u toho máš negativní emoční znaménko. Teplý z Madety dělá se školním mlékem to samé, jen se mu daří to udržet v rovině pozitivního emočního znaménka, kdy lze obchodní model založit na dojení dotací (což lze i u drog, ale musíš projekt založit na iluzi boje proti).

Ohledně drog či alkoholu - nemám osobní řekněme expertní zkušenost, ale myslím si, že je to tam podobné jako v dopravě. Vidíš pečlivě nasvícené a medializované excesy. Vezmeš-li počet uskutečněných člověkojízd a nehod, zjistíš, že nehoda je svým způsobem vzácný jev. A myslet si, že restrikcema, drakonickou legislativou atd. učiním dopravu bezpečnější, je také iluze.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 2.6.2023 03:40 - Klub Seriály (05:27) 81326
666Konopí a hašiš jsou naprosto neškodné zábavní drogy pro děcka.

Ale di, ty brepto.

Všechno je zábava, jen se s tím musí dobře zacházet ... což je krásně vidět na alkoholicích. U drog je to horší.

Ale jako jistě. Každé prodavač své zboží chválí, že?
delandel Delandel 2.6.2023 00:19  81325
666 81316

Ve zkratce ze všichni se posrali. A třesou se strachy.
Vidíš to sám :)
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 1.6.2023 21:53  81324
666: No vidíš, tak v drogách se taky shodneme :-)
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 1.6.2023 20:45  81323
Je až komické jaké má Desdichado pomýlené představy a předsudky o drogách. Konopí a hašiš jsou naprosto neškodné zábavní drogy pro děcka. Méně škodlivé než alkohol. Jako děcko jsem je taky docela dost užíval a rád bych to dnešní ratolesti dopřál. Kokain je takovej energeťák pro bohaté. A extáze je funny pilulka na party.

Ani jedna z těch drog není nijak významně nebezpečná, drtiová většina uživatelů jsou úplně v pohodě a normální lidi, kteří se chtějí pobavit, často se jedná o úspěšné lidi. Naprostý zlomek jsou vyfetlé trosky a ty to často mají z úplně jiných drog (podobně je naprostý zlomek konzumentů alkoholu troska-alkoholik).

Ale Desdichado se drog xenofobně bojí :)

Konkrétně tyto zmíněné drogy bych legalizoval hned, bez jakýchkoli restrický nad rámec toho, co má alkohol. Nemělo by to žádný negativní efekt, jen samá pozitiva (jako mělo zrušení prohibice alkoholu v USA).

Pokud se budeme bavit o tvrdších a nebezpečnějších drogách, tak tam jsem dnes krapet opatrnější než jsem býval kdysi a některým argumentům proti rozumím. (kdyby došlo na lámání chleba, tak jsem stále pro legalizaci všeho)

(a tak nějak dopředu tuším, že na Desdichadovy nesmysly, kterými se na to pokusí zareagovat, nebude mít smysl odpovídat)
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 1.6.2023 18:55 - Klub Seriály (05:27) 81322
diaviaProti přerozdělování mám principiálně toto: likviduje to efektivnost.
Část prostředků je zmařena na přerozdělovače. Ti, kterým je bráno, jsou demotivování k další činnosti. Ti, co to dostanou, nejsou motivováni k pokroku.
Skončí to v rovnostářství, které generuje podprůměrný výsledek v porovnání s jinými možnostmi. Což je charakteristické pro socialismus a socialisty, kde si navíc přerozdělovači tímto způsobem uzmou moc.

Jako dobrý, ale čeho se ta replika týká? Na co reaguješ?
Samozřejmě, klasický příklad přerozdělovače je Klaus a jeho urputný pragocentrismus. Ale o tom tu (teď) přece vůbec nešla řeč. Jen kdysi s P_E_S_em, který ten systém tvrdě kritizoval. (Ostatně, zdvojnásobení berně z nemovitostí je ze stejného soudku.)

Trh třeba chce konopí, hašiš, kokain, extázi.
A také tuto poptávku tržní síly naplňují, bez ohledu na restrikce.

Ne, to naplňuje mafie a taky si vyrábí klientelu ke zvýšení poptávky. Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš to i rozporovat, ale to je asi tak všechno. Praktická užitkovost a potřebnost těch látek je záporná.
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 1.6.2023 17:35  81321
DesdichadoProti přerozdělování mám principiálně toto: likviduje to efektivnost.
Část prostředků je zmařena na přerozdělovače. Ti, kterým je bráno, jsou demotivování k další činnosti. Ti, co to dostanou, nejsou motivováni k pokroku.
Skončí to v rovnostářství, které generuje podprůměrný výsledek v porovnání s jinými možnostmi. Což je charakteristické pro socialismus a socialisty, kde si navíc přerozdělovači tímto způsobem uzmou moc.

Trh třeba chce konopí, hašiš, kokain, extázi.
A také tuto poptávku tržní síly naplňují, bez ohledu na restrikce.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 1.6.2023 17:24  81320
x-philevida, to jsem přehlédl. Tak žije a na frontě ještě není...
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 1.6.2023 17:19  81319
Na případu navýšení koncesionářského poplatku pro ČT je zajímavé, jak se z diskuzí vytlačila varianta placeného kanálu. Patrně v předtuše, že kdyby šli z kůží až takto na trh, neutržili by ani tolik, co mají nyní..
tex Tex wubalubadubdub 1.6.2023 16:30  81318
Russia funded environmental lobbyists to stop Europe from fracking, bombshell report claims
Neručím za zdroj, je to postnuté od účtu, který obvykle nešíří uplný bloat.
82 milionů EUR rozdáno zeleným organizacím napříč EU z Ruska.
Je to pro informaci řádově víc, než bylo potvrzeno jako investice Ruska do podpory Trumpa :)
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 1.6.2023 13:04 - Odhlášení (05:41) 81317
Vždyť psal včera, 81307.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 1.6.2023 12:47  81316
Delandel se nám nějak odmlčel. Docela by mne zajímalo jaká je teď nálada v Rusku...

[ 57118 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt