Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 61750 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
maca MACA 8.12.2023 19:35 - Klub Cikáni - bez obalu (19:35) 86225
Jo uz vidim tu ten zaber jak mu tam nejaka inseminatorka podava ruku. Samozrejme Fiala navlek az po loket.
Nakonec si tam cinkaj cerstve nadojenym, jen Fiala uchmatnul tu sklenicku od inseminatorky, kde toho bylo nejvic.
Petr “Nuttela-pytlík-varlaťák” Fiala.
tex Tex wubalubadubdub 8.12.2023 18:12  86224
666 86221: vidíš, já to měl v předchozí práci naopak, já si bral tenisky ve finále i k obleku a dělal jsem si srandu z ostatních, když si stěžovali, že je bolí nohy nebo že se jim blbě chodí :D
delandel Delandel 8.12.2023 17:19 - Pošta (19:28) 86223
John Joseph Mearsheimer

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Mearsheimer#:~:text=John%20Joseph%20Mearsheimer%20(%2Fˈmɪərʃaɪmər%2F%3B%20born,influential%20realist%20of%20his%20generation

Nesouhlasím se všemi jeho závěry. Například se domnívám, že Spojené státy jako celek jednaly správně a podle plánu, ale není jasné, proč nyní na poslední chvíli zahazují Ukrajinu, když potřebují ukázat maximální odhodlání.


https://youtu.be/62FCVJycwSA?si=hVuJnq4Cu3HHMrQJ


Není třeba soutěžit v pochopení skutečné struktury světa, kterou nastínil. I když se záměrně trochu drží zpátky. Například kromě Ruska, USA a Číny jsou tu další silní hráči. Evropa je také plnohodnotným hráčem.
Ano, teď to nevypadá moc dobře, v Evropě je paralýza mozku, ale vaše ekonomická síla je nepopiratelná a se správným vedením existuje obrovský potenciál pro rozvoj.

Také v situaci s Izraelem a Palestinou jsou kořeny konfliktu mnohem hlubší než jeho povrchní vysvětlení.

Ale obecně dává realistickou strukturu světa a na základě toho se snaží předvídat, co se stane v budoucnu.
delandel Delandel 8.12.2023 17:15 - Pošta (19:28) 86222
selit 86215

Co se snaží cosplayovat jako diktátor Lukašenko? Tady neuspěje, potřebuje zvláštní zkušenosti s utlačováním vlastního lidu. Ale když Lukošenko přijede, i nečinné traktory začnou sklízet obilí. Vedoucí továren, kteří nedodrželi stanovený plán, jsou posláni do vězení. Lidé rádi sledují tento pořad v televizi. Mimochodem, nedává si tašky na nohy, protože se nebojí, že se zašpiní od sraček. A v případě potřeby i v krvi.

https://youtu.be/z-ER8Khznck?si=Azp5dDUZ6XO8FXTt

---

Ehm...

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stavka-ucitelu-odbory-stredula-fiala-vlada.A231127_203103_domaci_vals

Teď není dobrý nápad rebelovat...
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 8.12.2023 17:06  86221
já si na tom "elegantním" stylu zakládám. Že si ze mně dělají kolegové legraci, protože si beru pěkný boty i do míst, kam je to zjevně nepatřičné, to je naopak součást image :) Tady si dovedu představit ty údivy taky - včetně toho, že bych ten igelit blahosklonně odmítl a nahodil aristokratickej výraz :)
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 8.12.2023 16:59  86220
Hmm. Já bych si klidně raději půjčil do toho kravína holínky. Že by se mi chtělo si zbytečně zaprasit polobotky a pak se s nima leštit, to asi ne. A "lid" by asi taky spíš pochopil a pobral ty holínky, než tuhle vopičárnu s igelitem :)
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 8.12.2023 16:57  86219
puschpullBabiš / Okamura právě neumí vůbec mluvit nebo vystupovat. Umí tedy lépe zaujmout svým chováním spodinu, ale v obou případech je to bída.

Nicméně za Babiše bylo objektivně lépe (nepočítám dobu COVIDu - tam jsem ale přesvědčen, že by současná EUkonformní vláda nebyla lepší, spíš by byla horší ve stylu Rakousko nebo Německo):
- minimální nebo žádné schodky rozopočtu
- snižování daní
- sice nárůst byrokracie (EET), ale v tom si s 5tikolkou mohou podat ruce, tam je to stejné

A pokud byl Babiš v něčem špatně, tak to byl ústupek koaličním partnerům ČSSD a KDU (kteří jsou dneska strašněj antibabiš ve SPOLU).

SPD bude táhnout ANO do správného konzervatismu. Babiš si pojede svoji oportunistickou dotační rozkrádačku a v hodnotových věcech bude ustupovat anit-imigrantské, konzervativní, anti-greendeal SPD.

Takže já se na spolupráci ANO a SPD po příštích volbých těším :) Vláda Svobodných s očištěnou ODS by byla sice ideál, ale nohy na zem - reálná varianta ANO+SPD je sice bída, ale o parník lepší než současná socanská tragédie.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 8.12.2023 16:48  86218
selitJá bych do kravína v "lakýrkách" (pravděpodobně to nejsou lakýrky, ale společenské polobotky to budou - vsadím se, že s gumovou podrážkou) šel. Pravděpodobně dražších a lepších než má Fiala. A takovou potupnou igelitovou ochranu bych s díky odmítl. Samozřejmě bych si je po obhlídce kravína vyleštil (tak, aby mne u toho nikdo neviděl), vo tom žádná.

Vlastně není potřeba používat kondicionál - já to tak dělám běžně.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 8.12.2023 16:40 - Oblíbené kluby (18:48) 86217
Váleční invalidé z Kantěmirovky se poplazí do útoku společně s vězni
Alexandra se však nevzdala. Když dostal Oleg v létě opušťák, vzala ho na vyšetření. Lékaři potvrdili vředy i eroze (poškození žaludeční sliznice). Armáda vzala lékařskou zprávu na vědomí a poslala řidiče tanku do rekonvalescenčního pluku Kantěmirovské divize. „Tři měsíce ho nikdo neléčil a na závěr napsali, že má lehkou formu gastritidy a jizvy po vředech zázračně zmizely,“ uvedla Alexandra, podle níž byl uznán a služby schopného s drobnými omezeními. Poslán byl s dalšími rekonvalescenty do útočné jednotky, kde sloužili vězni. Odvezli je do samozvané Luhanské lidové republiky, kterou vyhlásili separatisté v ukrajinské Luhanské oblasti a následně byla připojena k Rusku. Tam jim dali rezavé zbraně a staré uniformy a slíbili jim, že je brzo nasadí do útoku. Kdy a kde není známo. „Kromě něj tam byla řada mobilizovaných propuštěných z 371. pluku, u kterých byly naplánované operace a náhrady kloubů. Byli prostě propuštěni a posláni do útočné jednotky spolu s vězni na základě padělaných dokladů,“ řekla Alexandra.
Lékaři dostali rozkazy invalidy posílat na frontu, uvedl web Važnyje istorii. Zmínil případ 36letého Andreje z Archangelské oblasti , který podepsal smlouvu s armádou, že půjde bojovat na Ukrajinu. V září byl zraněn u Bachmutu, řekla jeho matka. Kulka zasáhla břicho, poškodila pánev a protrhla močový měchýř. Andrej podstoupil během tří měsíců na Vojenské lékařské akademii deset operací, z toho tři močového měchýře, jehož stěny se trhaly. Lékaři Andreji doporučili, aby nenosil břemena těžší než dva kilogramy, a upozornili ho, že skončí jako invalida. Když však Andrej předstoupil před vojenskou komisi, urolog ho uznal schopného služby bez omezení. Podle matky vojáka mu jen sdělil: „Mám rozkaz.“
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 8.12.2023 16:28 - Oblíbené kluby (19:28) 86216
selit [86215]: no jo no, Fiala je tragéd!
Nejprve Nutella, nyní tohle ...

ale furt lepší než duo Babiš / Okamura, tihle hovada sice umí mluvit ale mozek zaostává!
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 8.12.2023 16:24 - Klub Politika a dění ve světě (19:01) 86215

Premiér Petr Fiala v době, kdy po celém Česku a zejména v Praze protestují proti vládě tisíce lidí, vyrazil na návštěvu družstva Pooslaví Nová Ves. Tedy do kravína, kterému šéfuje Lukáš Jurečka, bratr vicepremiéra Mariana Jurečky. S Fialou na místo dorazil i ministr zemědělství Marek Výborný. Oba po příjezdu dostali igelitovou ochranu na boty.

Mno...v lakýrkách do kravína...už aby tam byl někdo jinej...
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 8.12.2023 16:19 - Oblíbené kluby (19:28) 86214
taipan [86213]: jo už aby nátáhl bačkory a pořádné to tam vykvasilo.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 8.12.2023 16:11  86213
To je neuvěřitelnej zmrd!
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 8.12.2023 16:01 - Klub Politika a dění ve světě (19:01) 86212
MindutonObětoval se pro vlast, happyend.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 8.12.2023 15:58 - Oblíbené kluby (18:48) 86211
Putin se uvolil kandidovat znovu na prezidenta, nechal se "ukecat" veterány SVO
Podle agentury Interfax jeden z hostů ceremonie, na které prezident udělil vyznamenání vojákům bojujícím na ukrajinské frontě, Putina požádal, aby se voleb opět účastnil, a ten souhlasil. Kreml později na svých stránkách zveřejnil přepis rozhovoru, podle kterého se jednalo o Arťoma Žogu, předsedu parlamentu samozvané Doněcké lidové republiky na východě Ukrajiny. „Nebudu zastírat, že jsem o tom v různých chvílích smýšlel různě. Ale teď, máte pravdu, teď je ten čas, kdy je třeba učinit toto rozhodnutí. Budu kandidovat na prezidenta Ruské federace,“ řekl Žogovi a dalším válečným veteránům Putin.

[ 61750 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt