Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 66291 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 20.5.2024 19:53 - Oblíbené kluby (19:55) 91088
MACABell, takže s Ruskem jsi mimo.
maca MACA 20.5.2024 17:44  91087
Tak iranskej prezident doRaisoval.
Ze by byl nekdo aktivni v protivzdusny obrane?
Co to bylo za model vrtulniku? Ze by uz nebyly z ruska nahradni dily?

Kolik se pri pohrbu poslape Irancu
tex Tex wubalubadubdub 20.5.2024 10:14 - Oblíbené kluby (19:36) 91086
Nevím jestli jsem pochopil správně videa na sockách z dnešního rána, ale Iráncům pomohli vypátrat spadlý vrtulník s prezidentem Američani, když jim poslali video ze svého špionážního dronu co zrovna čirou náhodou přelétal nad místem? :)
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 20.5.2024 10:13  91085
„Tak se podívejme, paní Müllerová, ve vrtulníku. Jó, tako- vej pán si to může dovolit, a ani si nepomyslí, jak takovej let vrtulníkem může nešťastně skončit.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 20.5.2024 10:06  91084
ZidaneV na svým Macu nemám azbuku, ale pokud nezapomenu, tak večer doma ze stolního PC mu napíšu.
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 20.5.2024 06:17 - Oblíbené kluby (19:55) 91083
Už i našimi médii proběhlo, že "unesené" děti jsou v pořádku v Německu, kam utekly se svými rodiči.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 20.5.2024 00:30  91082
666 [91077]: Tak mu, chceš-li, napiš, že to nebylo vykopnutí, že to byl náznak "mírni se", pokud teda umíš rusky líp než já. Zkouším dávat dohromady, co bych mu tak napsal a na pár slov mě zatím nenapadl náležitý překlad.

Hodlám mu to totiž, když už, napsat rusky, pač bych řekl, že lepší lámaná ruština než překladač, kterej všechno honí přes angličtinu, čili je slušná šance na "ztraceno v překladu".

Pamatuju na známého, který nevěděl, jak se německy řekne tuleň, i zadal to do google translate česky a v němčině mu to vyhodilo "Dichtung"... což je ovšem těsnění.
A právě jsem to zkusil - a ano, Google translate stále tvrdí, že tuleň je německy Dichtung.
A teď jsem to zkusil znova a prý je "tuleň" německy "Siegel". Což je zase pečeť, pečetidlo, rozhodně ne to, co by to mělo být - "die Robbe" nebo "der Seehund".
GT všechno honí přes angličtinu a pak si prostě vybírá... seal jako seal, ententýky dvě hmoždinky...

Takže překladače brát s hodně velkou rezervou.
Ale to můžeme my, kteří jazyku, do kterého chceme překlad, aspoň trošku rozumíme a takovéhle kopance můžeme odhalit.
tex Tex wubalubadubdub 19.5.2024 22:04 - Oblíbené kluby (19:36) 91080
91079: máš zdroje o těch unášených dětech? A nemyslím odvolání se na nějakou neziskovku z Ukrajiny, sponzorovanou z peněz EU, pro které je to klíčový bod žaloby na Putina.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 19.5.2024 21:21  91079
Btw, že rusáci při svém řádění na Ukrajině unášejí děti (a dělají ještě daleko horší věci) a vozí je kdoví kam, to není žádná "hnusná západní propaganda", protože je to bohužel pravda.
Tudíž jak už jsem myslím jednou poznamenal, delandel, rusáci a rusko jsou ti úplně poslední, kdož by měli kázat o nějaké "hnusné propagandě" a na něco si stěžovat nebo se cítit dotčeně a ublíženě. A zase tolik jsem toho po něm nechtěl.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 19.5.2024 20:56  91078
Tak si to vyložil špatně, neb asi cítil, že má poněkud máslo na hlavě. Chtěl jsem po něm pouze, aby se trochu mírnil a nedělal z tohoto klubu hlásnou troubu ruské propagandy. Žádný ban neměl a nemá.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 19.5.2024 18:06  91077
Delandel žije - včera napsal dlouhý příspěvek do jiného klubu tady na Lopuchu. Takže si opravdu vyložil Taipanovo prohlášení jako vykopnutí z klubu.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 19.5.2024 13:50  91076
Možné je vskutku všechno vč. těch "osudů lidí v Rusku", ale to by medle byla moc velká náhoda, že by odveden či tak něco zrovna v tu chvíli a poslední příspěvek by byl to OK na taipana... náhody se stávat můžou, ale takovéhle?

A překladač někdy pobaví... když Delandel v překladech říkal třeba "poučení pro Čechovy" a myslel tím Čechy :-) I když tady je otázka, zda to zmatlal překladač, pač mu slovo Čechov přišlo lepší než Čech nebo to "Čechov" napsal už sám Delandel a překladač v tom nelítá... no, to už se asi nedozvíme.
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 19.5.2024 13:43  91075
selit 91072Mně přišla prima absurdní celá ta situace: člověk z Ruska si najde nějaký klub o Politice na minoritním diskuzním serveru, kde plus mínus diskutuje deset lidí a aktivně se zapojí s tím, že diskuzi musí prohánět překladači.

Jeho české překlady jsem si zase v hlavě přehazoval do ruštiny, aby mi sdělená myšlenka dávala lepši smysl. No a dost jsem zpozorněl, když tu a tam napsal něco, co se o týden, dva později objevilo i u nás v mainstreamových médiích..

To jeho "jiné vidění" bylo zajímavé.

Rád bych chtěl věřit verzi, že ho zahnala Taipanonva prchlivost, resp. že si jen příliš vzal k srdci větu o hledání jiného klubu. Žel, z vlastního okolí vím, že osudy lidí v Rusku mohou být i oněch zmíněných 20 let na Sibiři, resp. odveden, frontová linie a není.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 19.5.2024 13:06  91074
diavia [91071]: S Delandelem souhlas, takhle to bylo. Takže medle přestal psát dobrovolně.

A poslední odstavec přesnej, ve čtyřech reklamách z pěti prostě MUSÍ bejt pes, i když pro reklamní sdělení není důležitej - není to reklama na psí žrádlo atd. Ale správná reklamní rodina MUSÍ mít pejsánka, jinak tam něco chybí, bez psa to není úplné... a vždycky pes, kočky nebo cokoliv jiného prostě ne, pes musí bejt.
Ono aby ne, však jsme ČR - Čoklí republika, máme v Evropě snad nejvíc psů v poměru k obyvatelstvu.

selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 19.5.2024 12:58  91072
diaviaJá myslím, že to byl rozumný muž co by se nenechal unášet proslulou Taipanovou prchlivostí. Takže si asi už kroutí cca. 20letý trest na Sibiři. Škoda ho, takový dobrý člověk.

[ 66291 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt