Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Náboženství a my [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderují Royal, nula.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
Tento poněkud netradiční klub je určen k diskusím mezi věřícími a ateisty, k vzájemnému porovnávání jejich názorů, postojů, přístupů k životu i způsobů života, k debatám o příčinách existence obou velkých světonázorů (náboženské víry a ateismu) a o tom, proč se kdo s kterým světonázorem ztotožnil. Cílem je především poznání, poučení členů obou světonázorových skupin o té druhé skupině, a následně pochopení jedné skupiny druhou. Jestli někdo z ateistů po čase uvěří nebo někdo z věřících naopak po čase přestane věřit, je irelevantní. Důležité je to vzájemné porozumění, které je základem k tomu, aby obě skupiny mohly na této planetě vedle sebe existovat v míru a v oboustranném respektu.

Všechno, co jste chtěli vědět o katolících a báli jste se na to zeptat
Všechno o ruské pravoslavné liturgii
Pravidelně aktualizovaná záloha tohoto klubu je zde.

Klub Religionistika Sem prosím směrujte tématicky vhodnou debatu.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: smrmjlk
[ 939 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 23.5.2020 20:55  21458
To nešlo opomenout:Satan není tak cool, uvedl metalista, který se probudil z kómatu
Halucinace ho vzaly na návštěvu do jeho představy pekla. Zde na Carrolla už čekal Satan, v jeho případě v podobě ženy, který ho odsoudil za lenost, která patří mezi sedm hlavních hříchů. Bubeník se proměnil v oteklou neforemnou bytost podobnou Jabba Huttovi z Hvězdných válek a neustále zvracel krev až do té doby, než dostal infarkt.
„Ta vize, kterou jsem měl, se mnou zůstane navždy,“ dodal hudebník, který sice neplánuje, že by začal chodit do kostela, omezí dle svých slov alespoň konzumaci alkoholu a marihuany.
multilevel multilevel 18.2.2020 20:18  21457
zodpovědnost za vlastní nenávist/nenávistnost je ignorována a tabuizována.... trestán je ten, kdo svým jednáním nastavuje zrcadlo a vynáší skrytou a maskovanou realitu na světlo

proti císaři, který je nahý není žádné opatření, proti dítěti (potažmo rodičům onoho dítěte), které nahlas prohlásí "císař je nahý" je vedena likvidační křížová výprava. No, dají se pochopit tyto tendence, mají svoji psychologickou zákonitost. Jiná stránka ale je, že s tímto mlčky souhlasíme a lhostejně to přehlížíme. Že nevyvíjíme žádnou činnost, aby tomu bylo jinak.


multilevel multilevel 18.2.2020 19:55  21456
nenávisti věřících je vypisován bianko šek
multilevel multilevel 18.2.2020 19:53  21455
dík za odkaz, diskuzi jsem tam ale již neobjevil, takže pokus vypotit alespoň nějakou zde... :-)

1) taky jste si všimli, že nenávistná náboženství jsou S A M O N A S Í R A C Í??? Musíte kolem nich chodit širokým obloukem, jako kolem vzteklé kobry. A pokud jste natolik nešikovní, že po vás vystartuje, tak jste viníkem VY? Jinými slovy nenávistnost samotného náboženství nikdy není problémem. Nenávistnost náboženství je bagatelizována,popírána a ignorována(až do roztrhání těla, jak by prohlásil Švejk...), jelikož se stádem rozzuřených věřících je holt větší polízanice, než-li zpacifikování nepříjemného kafrajícího jedince...

bohumiljuza bohumiljuza Music Is The Best ! 15.2.2020 09:53  21454
multilevelhttps://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/mame-pravo-na-rouhani-macron-brani-studentku-do-niz-se-pustili-islamiste-40313497

je tam i diskuze
multilevel multilevel 14.2.2020 12:27  21453
z trocha jiného soudkuRouhání

zaznamenal vůbec někdo tuto událost?
máte na to svůj vlastní názor?
zahlédl jste někdo někde na toto téma diskusi a jste schopni umístit link?
multilevel multilevel 11.2.2020 15:37  21452
tak tak.... :-)
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 8.2.2020 11:40  21451
Anebo: první, když přijdu dom, dostanu přes hlavu válečkem na nudle. Manželka vždycky ví proč!
multilevel multilevel 7.2.2020 10:55  21450
trocha lidové slovesnosti....Kdykoli přijdu domů, první co udělám, že profackuju manželku. Vona sice ještě neví, proč.... ale ona si vždycky ten důvod najde!!!!

jak říkám.....bezdůvodné napadení neexistuje
multilevel multilevel 7.2.2020 10:51  21449
Důvody se mne netýkaly.... no pokud tě napadl, tak asi k dotekům došlo
Neměl zhola nic společného..... i kdyby to bylo bytí v nesprávný čas na nesprávném místě, již to není zhola nic, ale maximálně: zhola nic, co bych já byl schopen pochopit...
viz synchronicita vesmírná
viz nevyzpytatelné úradky Bóží

I kdyby se daná osoba nevědomě rozhodla, že vypustí páru a dá to sežrat prvnímu dobrovolníkovi, který se namane a přijde k dotyčnému zážitku, jako slepej k houslím... Tak už je tady důvod a ono napadení není b e z d ů v o d n é. Důvody nemusí být logické, nemusí být racionální a nemusí mít orazítkovanou kolkovanou žádost.

Já mohu říci: Nejsem si vědom žádného důvodu, který bych úmyslně vůči agresorovi poskytl....To ale nevyjadřuje bezdůvodnost, avšak vlastní nevědomost si důvodnosti.... Agresor může kdykoli kontrovat, napadl jsem ho, protože bylo úterý. Protože se mi to zdál docela dobrý nápad.
Důvodů jsou miliony, agresor má vypsaný bianko šek a může si tam napsat naprosto cokoliv. Nejde tedy o existenci/neexistenci důvodu. Ale o mé vlastní vydejchání/nevydejchání oněch "důvodů". A o naši vlastní tendenci nad agresorem vynášet SOUDY. Někdy nám to trochu uleví, jindy si nijak nepomůžem.... Každopádně vždy děláme to nejlepší, co umíme... :-)

anonym 6.2.2020 19:47  21448
SmrtkaTy kriple z katolickýho pedoporna !,
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 6.2.2020 18:32  21447
Důvody se mne netýkaly a já s nimi neměl zhola nic společného.
multilevel multilevel 4.2.2020 16:24  21446
Konkrétně komukoliv....je výraz vysmívající se konkrétnosti a rozplizle před sebou valící štít nezávazné obecnosti. Jako dadaistický vtípek to nemá chyby :-)

bezdůvodné napadení neexistuje
existuje napadení, jehož důvody neuznávám
existuje napadení, jehož důvody nechápu a ani chápat nechci
existuje napadení, jehož důvody neumím strávit a neakceptuji je...
existuje napadení, s jehož důvody se kurňa neumím ztotožnit....

ale bezdůvodné napadení prostě není... krom fikce bezdůvodného napadení, tady je to už o něčem jiném...takových fikcí existuje bezpočet...

desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 28.5.2019 15:52  21445
Konkrétně komukoliv. A co udělal, tak jak kdo, ale vezměme příklad, že mne napadl (navíc bezdůvodně).

Asi něco jinýho by bylo, kdyby napadl třeba milku moji, ale to je zcela něco jíného.
multilevel multilevel 28.5.2019 10:53  21443
"Vědomě nevědomý strach je třeba ten, že mám problém dát někomu do držky, byť si zaslouží, abych mu neublížil. Konkrétně k tomu mi teda není jasný jak bych měl tomuto strachu čučet do očí. Když teda konkretizujeme."
někomu..... tohle není konkrétní. Jaké konkrétní osobě? Vlastnímu dítěti? Vlastní manželce? Zcela konkrétnímu šéfovi v práci? Zcela konkrétnímu sousedovi?
byť si to zaslouží.....opět neuvedeno, co konkrétně onen dotyčný, konkrétní člověk udělal, že jsi usoudil, že dát mu do držky je jediná správná a adekvátní nejlepší odpověď.

když už teda konkretizujeme... právě, že *** n e k o n k r e t i z u j e m e ! Buď vycházíš z nějaké konkrétní situace a z pochopitelných důvodů ji prezentuješ naprosto obecně a vágně a nebo jsi si tento příklad vycucal z prstu jako obecné schéma. V obou případech se dá na toto reagovat jen a jen obecným způsobem

[ 939 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt