Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Inet přes kabel [ŽP: neomezená] (kategorie Internet) moderuje Jana.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
Klub o internetu přes všechny možné kabelové televize...

Užitečné linky
Praha www.upc.cz UPC pokrývá místa, kde byl DattelKabel, Kabel Net nebo Kabel Plus
Praha www.tesmedia.cz Tesmedia - Praha 8, Praha 9
Ostrava www.ktv-ova.cz Kabelová televize s.r.o., nikoliv KTV Ostrava Jih ceník
Olomouc forum.ngbox.cz Olomoucká síť
Česká Třebová, Ústí nad Orlicí www.ktct.cz (Součást netgame.cz)
České Budějovice www.elsatnet.cz sídliště Máj, Šumava, Vltava
Kabelové televize, o kterých toho moc nevím a vítám zkušenosti s nimi:
Přerov www.ktvprerov.czKTV Přerov
Praha www.centronet.czCentroNet

Aktuální situace na síti DKM - Fórum uživatelů Mistralu - http://home.ces.chello.cz/phorum/list.php?f=2.
Nově se také věnujeme technologii mikrovlného připojení za cenu dostupnou i domácnosti. Seznam poskytovatelů najdete na homepage klubu.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: iwkgrvg
[ 313 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 10.9.2009 15:21  1493
A musím uznat, že ten VPN hosting není drahý :-)
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 10.9.2009 15:21  1492
VPN jsem nikdy nedokázal rozchodit... nicméně pokaždé se dostanu o kus dál, takže jednou to snad vyjde :-)). Je fakt, že pak by bylo celkem po problému. Byť by vznikly některé nové.
bredy 10.9.2009 07:57  1491
nebo mě napadlo nějaký vpn hosting určitě bude levnější.
bredy 10.9.2009 07:50  1490
Johny_GNojono, neexistuje univerzální recept, vždycky se dá nakonec počítač odpojit od sítě úplně. Pokud ti zachovaj aspoň web služby, pak ti nezbude, než nějaký VPN po HTTPS, protože to snad nezakážou. Můžeš si koupit server hosting mimo koleje a na něm tu VPN zprovoznit
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 4.9.2009 15:11  1489
Já jsem nicméně zjistil, že tady bude bota spíš na straně kolejního firewallu, neboť Trackmania mi taky nadává, že jí UDP nejde skrz :-(.

Jinak ke zbytku tvého příspěvku:
- Aplikace přesvědčuji ProxyCapem, který umí TCP i UDP.
- Na hostujícím počítači je CCProxy, WinProxy se mi neosvědčila svou rychlostí.
- Hamachi má extrémně špatnou odezvu i při placené licenci. Při neplacené se z kolejí dokonce vůbec neprotuneluje. Používám tedy přímý přístup na tu proxy přes jediný port, o kterém vím, že na kolejích pustí TCP i UDP. Nicméně se bojím, že to UDP bude omezeno na nějakou konkrétní službu :-(.
bredy 4.9.2009 10:06  1488
Johny_GU DMZ by opravdu nemělo. Záleží ale na pravidlech nastavení DMZ, jestli se opravdu všechny neobsazené porty mapují na DMZ, atd.
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 3.9.2009 17:08  1487
Bredy [1486]: Počkej, počítač hostující proxynu sice je za NATem, ale coby DMZ. Tehdy snad přečíslování nastat nemůže, ne?
bredy 3.9.2009 09:49  1486
Johny_GVětšina proxin umí jen CONNECT. A to některé jen povolí pouze port 443 (HTTPS). Nevím nic o přeposílní UDP packetů.

UDP pakety se podle mne samozřejmě tunelovat dají, ale je to už horší, protože je třeba nejprve aplikaci přesvědčit, aby své UDP pakety posílala jinam (zpravidla na proxinu, nebo na localhost na jiný port) a nebo je nějakým způsobem přesměrovat zásahem do systému.

Dalším problém je otevření kanálu, protože valná většina UDP aplikací nepočítají s nějakým otevíráním kanálu pro UDP, které se většinou dělá pomocí nějakého TCP requestu (ať už na Socks, nebo jiný tunel). WinProxy to umí tuším jedině ručně (port mapping).

A v neposlední řadě narazíš na problém s NATem, pokud ten dotyčný je za nějakým. Vhodně nastavený NAT zabrání příjmu UDP paketů z adres, na které jsi zatím žádný paket neposlal. Nebo ti pro každý směr přidělí vně jiný port, což je poněkud nestandardní, takže valná většina her s tím třeba nepočítá (dostanou adresu a port z mastera, který tě vidí, ale druhý hráč tě na stejné adrese a portu nevidí).

On už je docela problém, pokud se mění ten port a hra předpokládá, že veškerá komunikace probíhá na konkrétním číselném portu...

Hráči toto řeší právě přes Hamachi, jiné řešení (kromě plnohodnotné VPN) tuším neexistuje... maximálně tak tunelovat přes IPv6
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 30.7.2009 16:55  1485
Tak Socks 5 je snad všeho schopná, ne? :-) Ona VPN je na trochu delší nastavování, a já to provozuji na cizím počítači, kde zase nemůžu řádit jako o závod.

Tak co třeba jinak - dá se zjistit, jakými procesy se pokoušela ta hra připojit na internet? Že bych výslovně protlačil tyhle. Pokud se o to pokouší jen hra samotná, tak to skoro i vypadá, že by to ta proxy fakt neuměla. Což se mi nezdá :-). Tím přeci proleze libovolný packet TCP/UDP.
tow TOW 30.7.2009 05:47  1484
Johny_G : z principu nejde presmerovat veskerou komunikaci pres proxy - jdou presmerovat jen ty druhy komunikace, ktere ta proxina umi. Pro totalni presmerovani tu mame VPN :-)
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 30.7.2009 02:10  1483
Jak jsem tu kdysi řešil ten svůj tunel, tak mohu říct, že jsem zdárně vyřešil :-). Už mám konečně proxynu, přes kterou mi jede internet velmi obstojnou rychlostí. Leč mám problém s některými hrami, které nejsem schopen přinutit, aby lezly přes tu proxy.

Zkoušel jsem:
- Nastavit ji v "Možnostech internetu" (tedy vlastně IE)
- Nastavit si danou hru (momentálně řeším Guitar Hero World Tour) v ProxyCapu
- Nastavit si v ProxyCapu směrování všech aplikací na tu danou proxynu
- Nastavit si danou hru ve FreeCapu

A připojení stále selhává. Existuje nějaká možnost dočasně vynutit, aby šla skutečně veškerá síťová komunikace přes tu proxy? Proxy je typu Socks 5, mým OS jsou momentálně Windows Vista x64 (jindy Windows 7 x64, ale tam se zase nedá hrát ta hra, takže to není relevantní).
laura Laura 100% sure! 22.5.2009 12:55  1482
No, zamknutý to je. Ale jen klasicky, jak je v návodu. Líp to neumim :(
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 21.5.2009 23:07  1481
Nezabezpečenou wifinu krade kdejaká lamka, jen to zamkni.
laura Laura 100% sure! 21.5.2009 23:05  1480
Tak přes kabel jsem to nastavila hned. Holt zvednout se a dojít z kuchyně do obýváku k routeru je strašnej problém... :) Ale je to tím WEP. No, sousedi nevypadaj na hackery, tak uvidíme :)
bredy 21.5.2009 18:31  1479
Johny_GNa druhou stranu, ani já nemám zabezpečenou Wifi. Je to také dáno tím, že jsem si změřil, že k wifině se dokážu připojit jen cca do vzdálenosti 50m od baráku. Navíc mám všesměrovku položenou do horizontálu, protože je na střeše, kde ve vertikálu nebylo slyšet dolů. Takže je pokrytých jen pás S-J celého baráku a barák souseda. O sousedovi vím, že to používá a nevadí mi to. Ta konektivita stejně není moje, ale jiného souseda, co to má nezabezpečený :-D

[ 313 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt