Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GPS navigace [ŽP: neomezená] (kategorie Počítače - V ODPADU) moderuje ullicnik.
Archiv
Odkazy jsem zrusil, stejne si kazdej najde sam co potrebuje:)
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: dxkcdqd
[ 478 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 10.11.2010 16:35  624
ZkaziusOno je to tak,ze jsem nejel presne z jizaku,ale o nemaly kus vedle.Na brnenskou dalnici exituje z toho mista kratsi trasa,ovsem zpameti jsem ji neznal.
Takze mi slo prave jen o ten usek start-okruh,do Varu jsem si to zadal jen z experimentalnich duvodu.

Kazdopadne to velmi zvysilo mou chut Nokii rozslapnout.
Skutecne by to TomTom udelal taky?
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 10.11.2010 02:24  623
Anebo se vyprdneš na nějaký body, z Jižáku na D1 směr Brno snad trefíš, ona ti bude navi chvíli nadávat, že se máš otočit a valit na spojku, ale počítám, že za Průhonicema už dá pokoj a přepočítá to přes ten novej okruh. Nesmíš to tolik prožívat. To já se jí vždycky ještě posmívám, když jedu jinudy, než by mě chtěla hnát. Ku cti TomTomu musím uvést, že přepočítávání trasy probíhá rychle, bez přílišných komentářů ala "přepočítávám trasu" (Garmina bych asi rozšlapal) a většinou dá za chvíli pokoj.
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 10.11.2010 02:18  622
selit [621]: Tohle by ti, obávám se, provedl TomTom taky. Tyhle dálnice jsou totiž v mapě vedené ne jako jedna cesta, ale dvě vedle sebe a navi moc dobře ví, že to jsou jednosměrky. Takže pokud si při přípravě trasy zadáš průjezdní bod omylem na protisměrnou část, tak tě to tam holt požene a nenaděláš nic. Tedy naděláš, zrušíš trasu a spácháš to znovu a před zadáním bodu to vyzoomuješ na max., aby ses trefil :-).
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 9.11.2010 22:35  621
Nejnovejsi prihody s NokiiJel jsem z Jižního města do K.Varu.Mermomocí jsem chtěl jet přes Pražsky okruh.
Tak jsem si vyzoomoval,kliknul na okruh a v okýnku jsem viděl "Pražsky okruh".Spokojeně jsem si ho přidal do trasy a odjel.

Po nájezdu na okruh mne to ale hned na prvním sjezdu hnalo z dálnice a taky se zobrazovalo,že tu dálnici mám projet i v protisměru.Prostě,jak jsem na displeji mobilů viděl půl Prahy a klepnul na okruh,tak ho to sice vybralo,jenže zrovna náhodou v protisměru,takže jsem tam měl udělat kolečko a pak teprve odjet domů...

K této vpravdě luxusní feature je nutno připočíst tu vlastnost,že jakmile je trasa spočítána,lze si ji sice zobrazit,ale nelze ji vyzoomovat ani s ní pohybovat,takže na trase Praha-K.Vary,zobrazenoe na displeji mobilů,takovou maličkost nelze odhalit ani kdyby ji jeden aktivně hledal.
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 2.11.2010 15:09  620
Mně se zatím v TomTomu nejvíce líbil Ostravak, ale je tam jedna chybně nahraná hláška, díky které lze snadno odbočit úplně jinam, než by se mělo. A takpoužívám kombinaci klasického hlasu (Miroslav) s dohrávanými povely pro blížící se POI (Eliška) plus nějaké ty varovné systémové zvuky.
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 28.10.2010 19:31  618
Tak jsem dnes v kantyne zacal hovor o mych strastech s Nokii a hned se prihlasili dva "dobrovolnici",kterym to smazlo hlasy pri poslednim updatu mapy take.Meli ale kliku a vsimli si toho zavcasu.
scalex Scalex 27.10.2010 08:34  617

Johny_G: Liška se do TomTomu stáhnout nedá. Přesněji - dá se stáhnout cca desetina hlášek. Z principu to ale funguje úplně jinak než na Dynavixu. Dynavix má, jak jsem psal, pro každou situaci několik různých hlášek, TomTom jen jednu. Čili u Lišky upraveného pro TomTom byla pro každou situaci vybraná jedna hláška a ta se neustále opakuje, takže  pokud někdo posuzuje Liškovo navigování podle zkušenosti z TomTomu, tak absolutně nemá ánung, jak to má doopravdy vypadat (vím to z vlastní zkušenosti, Lišku na TomTomu jsem několik dní zkoušel a bylo to o ničem). A ty nejlepší hlášky tam scházejí.

Musím říct, že ani po několika měsících ježdění se mi Liška neoposlouchal a každou chvíli vyplivne nějakou hlášku, kterou jsem ještě neslyšel. Problém s Liškovým navigováním je spíš jiný, a to ten, že je to neuvěřitelně nekvalitně nahráno. Tiše a zašuměně. Nemá to tu potřebnou zvučnost, jakou hlas v navigaci má mít, aby se v hluku v autě prosadil. Přitom repráček v navigaci na to má, stačí přepnout na normální hlas a už je to v pohodě. Toho, kdo technicky pořizoval záznam s Liškou, by chtělo vymáchat ve Vltavě. No a druhý problém je, že co se týká samotného navigování, tak TomTom s Garminem jsou prostě o level dál.

selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 26.10.2010 20:28  616
GarminHm,tak koukam,ze Garmin to uz ma taky:
trafficTrends – výpočet trasy a času příjezdu pomocí historických dopravních dat využívá informací o jízdních časech a průjezdnosti silnic v různých dnech a v různých denních dobách.
Ma nekdo nejake zkusenosti?
sany 26.10.2010 19:48  615
ze zacatku se to je to zabavny, pak se oposloucha... :-)
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 26.10.2010 19:12  614
Liška se dá normálně stáhnout i do TomTomu. Ale připadá mi strašně debilní.
scalex Scalex 26.10.2010 13:36  613

Není to trik. Dokonce se to dá odzkoušet i nasucho - vzhledem k tomu, že si lze naplánovat start trasy na určitou hodinu a den, tak si můžeš zkoušet generovat tutéž trasu v různé dny a různé hodiny a opravdu se to snaží vyhýbat příliš exponovaným místům. 
Jinak poté, co mi ukradli TomTom jsem pořídil na nátlak ženy Dynavix (kvůli hlasu Lišky). A je to děs běs (ne ten Liška, ale vše ostatní na té navigaci). Uvažuju o návratu k TT, Liška půjde z domu (i když ten systém hlášek, kdy na každou situaci je třeba 5 různých variant, se mi líbí - ale co naplat, když to naviguje jak blondýna?).

diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 26.10.2010 08:01  612
selit ad TomTom IQ routesNevim, jak to bylo u TomTomu mysleno a jak to realne funguje, ale z realnych pozorovani mam dojem, ze minimalne je to dilem realizovane tak, jak jsi to popsal. Jezdivam z Bratislavy do Kosic: v nedeli v noci me IQ routes taha jizni stranou, v pondeli dopoledne je dle IQ routes nejlepsi jet pres Madarsko a jindy to voli severni trasu.
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 26.10.2010 01:42  611
TomTom IQ routesProtoze je cim dal vic nad slunce jasne,ze navigace v telefonu Nokia je vyuzitelna jen v krajne nouzovem pripade,a i tak s velikymi vyhradami,musim se rozhlednout nekde jinde.
Otazka je,jestli u tomtomu ma nejaky realny vliv jeho "IQ routes".To ma byt funkce,ktera sbira realne prujezdni casy od uzivatelu navigace by po stazeni dat mela byt schopna si napriklad uvedomit,ze "Na teto silnici byva v patek mezi treti a patou hodinou zacpa,ale jinak je ok," a tuto informaci zahrnout do optimalizace trasy.
Funguje to smysluplne,nebo je to jen nejaky marketingovy trik?
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 26.10.2010 00:18  610
Tak mne dnes opet dobehla navigace Nokia,ktera mi pri ceste z Heathrow asi do 100km vzdalene destinace nevydavala hlasove pokyny.
Kdyz jsem zastavil a zkoumal,zjistil jsem,ze nemam nainstalovany zadny hlas!V levostrannem provozu LAHUDKA!

Pritom je ale zcela jasne,jak cela vec vznikla.Vcera pred odjezdem do Anglie jsem se rozhodl si updatnout mapu.(Kdyz uz teda u Nokie ty updaty jako pravdepodobne jedina vec funguji)Pritom ale mi to vyhodilo jakousi hlasku,ze mapa pri updatu musi byt nejdrive smazana.Bylo to dost divne,tak jsem si pak radsi zkontroloval,jestli mi tam po updatu map Anglie zustala CR.Nezustala!Proste kvuli upradu jedne zeme se smazala cela Evropa.Je to nejaka nova "ficura",protoze driv to takhle nefungovalo.
No,a hlasy se updatuji pomoci stejne aplikace,takze se smazaly taky,aniz by to ovsem jakkoliv upozornilo.

Nasrat.
zkazius_catrix Zkazius Catrix - A bude hůř... 25.10.2010 01:01  609
Proč? Pořád lepší, než kdyby to tam chybělo :-). Mapy se navrhují s velkým předstihem a když je stavitel lemra a permanentně prosírá termíny, dopadá to takto. Ovšem nejlepší to je při výjezdu na Boleslav, tam už mají v mapách propojku směrem do Vysočan, která IMHO nebude v provozu ještě dlouho...

[ 478 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt