Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GENESIS [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderují Vaklaf, Bubla, PepaNovacek.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46


Stojí za shlédnutí:
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 30809 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
antony Antony Klaun ve věku hudby 27.8.2019 19:17  45512
Je to šíleně dlouhý, ale možná deska roku. Neříkám tak, ani tak, ale na moje slova dojde..
suchos suchos 27.8.2019 18:28  45511
KeyserSozeDik!
keysersoze KeyserSoze 27.8.2019 17:31 - Oblíbené kluby (09:46) 45510
Tool - Fear InoculumJedna z hudebních událostí roku pro fajnšmekry je tady:

https://mega.nz/#!R7hExKjC!10XNlbPPB2V4dkIiGJv15XwYgNvee3iYVp6lV1R9aaw
suchos suchos 27.8.2019 10:28  45509
tak uz se ponekalikate snazim prokousat diskografii Johna Zorna.
kdo tohoto borce znate, vite, ze je to nadlisky ukol.

kazdopadne se my podarilo objevit vyborne "King Crimson" album. Mistama.
Pokud mate hledacskou naladu tak zkuste:
John Zorn - 2018 - Salem 1692
https://mega.nz/#!NlpDSArK!rKZfrXmh0R73yag47fpUo19ATOt5mAju6YyheQpIIqw

(mimochodem, znat tohle album driv urcite by bylo v mym zebricku TOP 2018.)

((mimochodem mimochodem, zvuk je vynikajici!))
keysersoze KeyserSoze 26.8.2019 17:14 - Oblíbené kluby (09:46) 45506
PepaI kdybychom byli jediní na světě, tak je mi to putna, hehe. Jdu si pustit Counterparts. Tyhle pozdější alba už si moc nepamatuju, protože je mám naposlouchané nejméně.
pepanovacek PepaNovacek 26.8.2019 17:05  45505
KeyserSozeMoc pěkný, a vůbec mi nevadí, že MY, kteří máme Rush tak moc rádi, jsme jen Ty a já, hehe.
keysersoze KeyserSoze 26.8.2019 15:41 - Oblíbené kluby (09:46) 45504
Rush - Roll The BonesŘíká se, že Roll The Bones je nejkomerčnější album Rush. Jenže já nikdy nepochopil, proč to někdo říká. Snad že se ho prodalo nejvíc ze všech jejich alb? No, nevím jakých alb kolik prodali, ale tím to asi nebude. Nebo že by se ještě výrazněji přiklonili k popu? Stylem je tohle album podobné předchozímu Prestu a žádnou zásadnější změnu ve skladatelském a aranžérském přístupu neslyším. Možná tedy kvůli té kontroverzní, "rapové" pasáží v titulním songu? To se mi taky nějak nezdá. Tak si to pojďme trochu rozebrat...

Album s úctyhodným pořadovým číslem 14 začíná, jak už je u Rush zvykem, hezky energicky skladbou Dreamline, což je klasická skladba v duchu předchozího alba, kdy se Rush posunuli zpátky ke kytarovějšímu soundu. Nevím, co bych o této skladbě napsal... Je prostě skvělá!

No, a po ní přijde moje zamilovaná věc. A tou je Bravado, což je pravděpodobně můj nejoblíbenější devadesátkový song od Rush. Moc se mi tu líbí synťákový barevný podklad a celková zasněná nálada skladby. To všechno podtrhuje skvělý text od pana Pearta s takovými krásnými frázemi jako např. "...and if love remains, though everything is lost, we will pay the price, but we will not count the cost". Krása. Pokud někdo plácá rozumy o sterilně chladných Rush, tak už větší Mimoň ani být nemůže.

Titulní Roll The Bones je další z řady skvělých songů. Skladba začíná skočnými, téměř funky slokami a přejde do plynulého refrénu, který tvoří se slokami hezký kontrast. Špičkoví muzikanti bez skladatelského talentu? Jedno velký tůdle s prodlouženým nosem. Prostřední rapová pasáž, která jistě způsobila srdeční kolaps spoustě progrockerů, mi vůbec nevadí a zajímavé na tom je i to, že se jedná o silně zefektovaného Geddyho Lee, který o tom řekl: "We couldn't make up our minds really if we wanted to be influenced by rap or satirize it, so I think that song kind of falls between the cracks and in the end I think it came out to be neither, it came out to be something that is very much us."

Face Up je takový trochu průměrný Rush song, ale říkám to pořád dokola a stojím si za tím, že i průměrný song v kontextu tvorby Rush je stále výbornou rockovou písní, hehe.

Následující Where's My Thing? je fantastická instrumentálka a jedna z mých nejoblíbenějších skladeb z celého alba. Začíná to skvělým kytarovým riffem, do kterého začne promlouvat baskytara a po chvilce se to všechno rozjede v chytlavém drajvu s melodickým nápěvem od Alexe Lifesona. V půlce skladby je skvělá posrávací pasáž s vyhrávkami, kvůli kterým máme Rush tak moc rádi. Tedy MY, kdož rozumí muzice, hehe.

Skladbou The Big Wheel se album překlopí do své druhé poloviny a udělá to v mazáckém stylu. Líbí se mi tu hlavně krásně úderné, skoro až bluesové sloky.

Heresy je pomalá skladba, které jsem přicházel na chuť trochu déle. Po letech ale dokážu ocenit její melancholickou náladu a text. Obvykle pouštím texty jedním uchem sem a druhým ven, ale v případě Rush vždy rád dělám výjimku. "All those precious wasted years, who will pay?"

No, a pak přijde pecka Ghost Of A Chance. Tuhle věc úplně žeru a vedle Bravada je to jedna z mých nejzamilovanějších skladeb z celé této dekády Rush. A proč? No, hlavně kvůli tomu zpomalení v refrénu a opět parádnímu textu. Sice je to o lásce, ale vůbec to není stupidní jak to umí spousta jiných interpretů. A zatímco píšu tuto recenzi, pustil jsem si celou skladbu asi pětkrát po sobě. Když Geddy na konci opakuje "And make it last" a Alex kouzlí melodie na svojí přenádherně zpěvné kytaře, pokouší se o mě mrákoty. Nádhera.

Předposlední Neurotica zase trochu šlápne do pedálů. Po pomalejším intru do toho kluci pořádně praští a rozjedou ten svůj dokonale promazaný stroj, co všechno semele na padrť. V téhle skladbě je právě bombová dynamika - to abych nezapomněl, kdože to byli velmistry v této oblasti.

Závěrečná You Bet Your Life je nicméně trochu slabší skladbou pro zakončení celého alba. Sloky jsou v pořádku, ty se mi líbí. Nikdy mi ale moc nesedl refrén. Opět takový průměr, ale viz Face Up. Platí to stejné.

Rush mají pár alb, která jsou tématicky a svým celkovým stylem a vyzněním v páru. Třeba Permanent Waves x Moving Pictures. Nebo Power Windows x Hold Your Fire. No, a pak je Presto a zde hodnocené Roll The Bones. Pokud jsem Prestu vyčítal nevyrovnanost, kdy se střídaly bombové songy s nudnými a na poměry Rush špatnými songy, tak tady Rush úspěšně složili reparát. Váhat tentokráte nebudu ani chvilku. 5/5.
keysersoze KeyserSoze 25.8.2019 17:39 - Oblíbené kluby (09:46) 45503
PepaDíky Pepo, mrknu na to. Recenzi na Roll The Bones dodám v úterý, dříve to bohužel nestihnu.
pepanovacek PepaNovacek 25.8.2019 17:02  45502
KeyserSozeMarku, hledal jsem videa z Roll The Bones Tour. Našel, ale v kvalitě, která je za hranicí mých mantinelů, prostě to nemůžu poslouchat. Ale našel jsem skvělé audio, dvouhodinový koncert v Oaklandu z ledna 1992, pokud neznáš, tak jsem si jistý, že oceníš – já byl nadšenej.

Taky jsem si dneska poslechl Counterparts, a i když nechci předbíhat, tak je to (podle mě, samozřejmě) jedno z nejlepších alb Rush, naprostá paráda !!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=v9cqIPwAjL8
bubla Bubla přesto - nebo snad právě proto 25.8.2019 15:49 - Oblíbené kluby (09:35) 45501
RavilTenhle country-pop je jedna z nejhomogenizovanějších forem současné pop music. Texty, aranže, produkce, dokonce i výraz zpěváků... Někde na YouTube je video, jak někdo sestříhal k sobě asi pět hitů tohoto žánru a vůbec to nebylo poznat.
pepanovacek PepaNovacek 25.8.2019 15:35  45500
KeyserSozeKam se hrabou všichni. Hehe.
ravil_saton Ravil Saton Indigo opět žije - 18.11. Chapeau Rouge - www.indigoseries.com 25.8.2019 13:57  45499
Já mám rád vybraný skladby - třeba právě tuhle, kterou teda složil Mark Selby (https://www.youtube.com/watch?v=uQi1lXfU7nM) a vlastně zní trochu jako něco od Davea Matthewse. Ale v tom unylym radio country to vyčnívalo. Mimochdodem, je neuvěřitelný že snad většina těhle radio country songů pojednává o dvou tématech: a) hrdost na to, že je člověk z americkkýho venkova (country) - v každým druhým takovým songu se zpívá o tom, jak má velkej truck apod. b) o tom, co se mu špatnýho v životě stalo (často seznamy včetně umrtí koně apod.) a on jde dál.
keysersoze KeyserSoze 25.8.2019 12:58 - Oblíbené kluby (09:46) 45498
Dixie ChicksMoc pěkná a veselá country sračka. Kam se hrabou na Led Zeppelin (když se tu tedy nahodile srovnává), hehe.
pepanovacek PepaNovacek 25.8.2019 11:57  45497
Poslechl jsem si od Dixie Chicks jejich poslední album z roku 2006, The Long Way. Nejsem znalec ani popu ani country, ale kam se na tyhle baby hrabe Madonna.
pepanovacek PepaNovacek 25.8.2019 09:27  45496
RavilKoukám, jak ke to slavná kapela, a poslední album jim produkoval - hehe - Rick Rubin.

[ 30809 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt