Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub BigHair,Lipstick&Leather [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Bruno Ferrari.
Archiv
  . .
. ...and the best from the 80's and early 90's!

Big Hair

Vítám Vás! Tento klub není věnován módě, jak by se mohlo na prvni pohled zdát :) , ale mělo by se zde debatovat (jak jinak) o hudbě. A to o hudbě specifické, která byla na vrcholu popularity v průběhu 80. a na začátku 90. let a nyní se opět probírá k životu... Melodic Rock, Poser Rock, Street Rock, Glam Rock, Glam Metal, Pop Metal, Hair Metal a mnoho dalších přívlastků si vysloužila scéna, jejíž vlajkonoši jsou např. Mötley Crüe, Poison, Winger, Warrant, Def Leppard, Guns'N'Roses a podobní...

Tento klub vznikl proto, abych se pokusil najít fanoušky a navázat s nimi kontakt. S fanoušky, o kterých si myslím, že i u nás existují, jen nejsou moc vidět, protože tato hudební scéna tu nikdy moc masivní podporu neměla. Jsem členem mnoha zahraničních specializovaných diskusí a fanklubů a rád bych zde využil i své dobré kontakty na mnoho známých muzikantů, hvězd stylu a zprostředkoval vám horké novinky, zajimavé informace a pod... Pokud vám tedy chyběla kvalitní a kvalifikovaná diskuse o vaší oblíbené hudbě, jste na tom nejsprávnějším místě :))

Nekladu si za cíl konkurovat klubům jako Hudba, nebo Classic Rock, jelikož bych byl rád, kdyby se rozmluvy v tomto klubu odvíjely právě od mnou zadaného tématu. Budu tedy nekompromisně mazat :)) jakékoliv offtopics (pokud se tedy nebudou nějak týkat diskuse:) Také zde nebudu trpět zmínky o české hudební scéně, jelikož ta nikdy důstojné zástupce daného stylu neměla, a ty, kteří se o to pokoušeli a stále pokoušejí, radši ani nebudu jmenovat :) Inzerce, pokud něco prodáváte, nebo sháníte (CD, LP, rarity atd..) je povolena, lépeřečeno je vítána!!!

.
. . .
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2829 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
johnny_krtek johnny_krtek 21.6.2021 04:02  5343
A jedna superkapela


The Dead Daisies - Long Way To Go (official video)


Wiki

johnny_krtek johnny_krtek 21.6.2021 03:58  5342
BEASTO BLANCO "FEED MY FRANKENSTEIN" (ALICE COOPER) OFFICIAL VIDEO
johnny_krtek johnny_krtek 21.6.2021 03:57  5339
Něco tvrdšího - Halestorm
Halestorm - Live from Download UK 2019
johnny_krtek johnny_krtek 21.6.2021 03:44  5338
Night Flight Orchestra - Aeromantic (2020) Album
johnny_krtek johnny_krtek 21.6.2021 03:38  5337
A jedna věc z r. 2019
Pretty Maids - Serpentine
johnny_krtek johnny_krtek 21.6.2021 03:35  5336
Pretty Maids - It Comes Alive (2012) (celej koncert)
johnny_krtek johnny_krtek 21.6.2021 02:17  5335
Jinak jsem celkem spokojenej s tím, co mi za muziku na základě předvybraného základu nabízí Spotify.
johnny_krtek johnny_krtek 21.6.2021 02:14  5334
Já bych sem chodil i dál, ale to by to tady nemělo bejt jen jeviště jednoho výlučného názoru, hehe :-).
Jeden střípek:
V poslední době hodně poslouchám švédskou AOR kapelu The Night Flight Orchestra, kterou tvoří hlavně muzikanti z metalových Soilwork a Arch Enemy etc. přijde mi to jako zajímavá retro fúze všeho možného. A komu se to nelíbí..... ať poslouchá něco jiného :-). A jinak poslouchám desítky AOR a glam metal / nebo jiných podobných kapel. Třeba i Groove metalové Beasto Blanco, kde zpívá dcera Alice Coopera Calico. Celkem zajímavý, trochu jako Rob Zombie to zní.
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 28.5.2021 19:28  5333
No, žije to tu pěkně. :-)

K těm Loverboy VI dlužno podotknout, že mě trochu překvapuje všeobecná neoblíbenost toho alba. Ano, nejsou to typičtí Loverboy jak je známe z 80s (což dělá hlavně ta nepřítomnost synťáků a hra na vážnější notu), ale je to sakra dobré album. Navíc poslední, které kapela nahrála v původní sestavě.
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 18.5.2021 22:38  5332
Loverboy VI
Myslím, že šesté album Loverboy z roku 1997 je v jejich diskografii dost podceněné nebo minimálně těžce přehlížené. Přitom jde o velmi solidní a vyrovnaný počin starých pardálů, který se velmi dobře poslouchá.
Oproti předchozím deskám tu skoro nejsou slyšet synťáky (je to jednoznačně nejkytarovější deska kapely), ale přitom tu není ani známka, že by se Loverboy nějak přizpůsobovali tehdejším módním hudebním trendům. A není to zároveň ani nějaký pokus vstoupit znovu do osmdesátkových vod. Prostě poctivý rock and roll, který si nehraje vůbec na nic a přitom se dobře poslouchá.
Jako asi jedinou chybičku nakonec vnímám trochu nadměrnou délku alba. O dva songy míň a je to jako celek prakticky dokonalé. (Osobně bych vypustil "Secrets" a "Goodbye Angel", které sice samy o sobě nejsou špatné, ale přece jen trochu brzdí spád alba. I bez nich by byla jeho délka skoro 50 minut, už by ale nebylo co vytýkat.)
Dal bych té desce čtyři z pěti hvězdiček - za tenhle počin se Loverboy rozhodně stydět nemusí.
Favorizovaných songů tu mám spoustu (míň se mi líbí vlastně jen ty dva výše jmenované), ale asi úplně nejlepší jsou rychlá bluesovka "Create a Monster", chytlavá "Hair of the Dog" (pozor, nejde o cover Nazareth), působivá polobalada "Maybe Someday", rozverná, jazzovou náladou nasáklá "So Much for Love" a závěrečná, na hit aspirující power balada "Tortured". Nutno ovšem podotknout, že i všechny kousky, které jsem zde nejmenoval, jsou opravdu velmi dobré.
Rozhodně doporučuji tenhle těžce přehlížený počin Loverboy vyzkoušet. Vlastním ho na originálním CD od časů, kdy jsem (někdy před deseti, patnácti lety) Loverboy kompletoval a ani trochu toho nelituju.
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 13.5.2021 10:56  5330
Jsem zvědav...
...jestli tahle diskuze ještě někdy ožije.
Bylo by to pěkné, ale dost o tom pochybuju.
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 13.5.2021 10:46  5329
Slovenský glam metal
Bruno, zakladatel téhle diskuze, napsal kdysi nahoru do záhlaví (nebo jak se tomu říká):

"Také zde nebudu trpět zmínky o české hudební scéně, jelikož ta nikdy důstojné zástupce daného stylu neměla, a ty, kteří se o to pokoušeli a stále pokoušejí, radši ani nebudu jmenovat :)"

Pak to sice přeškrtl, ale v podstatě měl pravdu, protože česká scéna sucks.
Ovšem slovenská scéna, přátelé, to je dost jiný případ. Nemyslím současnou scénu - o té nic nevím a pochybuju, že by se tam něco dělo - ALE kdysi, v dobách, kdy glam/hair metal ve světě ještě pořád vládl (1988 - 1991) existovaly dvě slovenské (tehdy teda ještě československé) kapely, které dokázaly přijít s materiálem naprosto v pohodě srovnatelným se světovou špičkou.

Budu konkrétní:

SLOBODNÁ EURÓPA představila v roce 1991 svůj debut s názvem Pakáreň.
Celé album od začátku do konce je naprosto špičkový sleaze rock (pokud je to tedy to správné označení pro mix punku a glam metalu), který nemá absolutně žádnou (!) chybu.
To album je neuvěřitelné. I dnes, po třiceti letech funguje dokonale.
Schválně si to poslechněte. Něco takováho v našich končinách nemá srovnání a ani vzdálenou konkurenci.
Pecky jako Naivná, Golden Beach, Dievča z horných 10 000, Ráno, Rock 'n' Roll, Čo sa stalo s našim životem, Nedela (a spousta dalších) jsou jednoduše NĚCO.
Ani některá další alba téhle kapely nejsou k zahození (za zmínku určitě stojí alespoň to druhé - Unavení a zničení), ovšem Pakáreň je nepřekonatelná.
To LP jsem si koupil v roce 1991 a mám ještě pozdější remasterovanou verzi na CD (vyšla v roce 2009 v rámci projektu Opusu s názvem "Sto základných albumov a interpretov" společně s debutem kapely Davová psychóza).
Už 30 let tvrdím, že to album je BOMBA a dnes jsem jím ještě možná nadšenější než tehdy.
Slobodná byla tehdy na začátku 90. let zjevením a myslím si, že lepší a opravdovější rokenrolová kapela v našich končinách nikdy předtím ani potom nevznikla.
Ke Slobodné bych toho mohl říct jako starý fanda samozřejmě mnohem mnohem víc, ale myslím že prozatím úplně postačí tohle:
Sežeňte si Pakáreň a posuďte sami.

TEAM znáte asi všichni alespoň letmo. Populární pop rocková kapela s Palem Haberou coby zpěvákem.
Mám teď období, kdy naposlouchávám jejich tvorbu pořádně a jedno vím jistě: Team od začátku až dodnes produkoval solidní hair metal na vysoké úrovni a minimálně na prvních několika albech se dá najít na každém z nich alespoň pět kousků, za které by se nestyděl snad žádný představitel tehdejší světové špičky.
Dokonce si troufnu tvrdit, že každé album téhle kapely se v pohodě vleze do škatulí jako hair metal či AOR a že Team v podstatě nikdy ani do jiných vod nebrousil. Na posledních albech (např. Mám na teba chuť) zní kapela jako jedna z novějších (neo) glam metalových akvizicí 21. století, přičemž stále ctí své kořeny.
První tři písně z Haberova sólového debutu z roku 1991 jsou ukázkou excelentního AOR se silným vlivem hair/glam metalu.
Kdybych měl kariéru Team srovnat s někým ze světové scény, asi nejblíže by byli Bon Jovi. Habera je navíc typickým prototypem hair metalové hvězdy (manželka modelka, porotcování ve zpěváckých soutěžích, častý výskyt v bulvárním tisku, atd).

V každém případě to, co tady předvedly tyhle dvě slovenské kapely ve spojitosti se stylem, kterému je věnována tahle diskuze, u nás jednoduše nemá konkurenci.
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 13.5.2021 09:57  5327
No jo!
Tak ten rok uplynul a ticho po pěšině. :-)
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 12.5.2020 13:43  5326
Vinnie Vincent
Schválně sem hodím námět na diskuzi, jestli se někdo do roka a do dne chytí. :-)

Jak si vysvětlujete, že Vinnie Vincent, tedy člověk, který pro KISS složil (nebo se alespoň na jejich skládání významnou měrou podílel) takové pecky jako např. I Love It Loud, I Still Love You, Lick It Up, Unholy nebo I Just Wanna, pak se svou vlastní kapelou Vinnie Vincent Invasion plodil tak nezajímavý a třeba pro mě neposlouchatelný materiál?
A není to jen příšerně uječeným zpěvákem, kterého poslouchat je pro mě maximální utrpení - ty písničky prostě nejsou dobré. A je mi jedno, kolik kytarového umění v nich je nebo není.
Proč Vinnie nevyužil svého potenciálu skládat chytlavé a úderné rockové hymny (kterýžto ve službách KISS myslím prokázal dostatečně) a na sólové dráze plodil takový balast? Není divu, že neuspěl (fanatičtí fandové KISS, kteří ho jistě nemálo podpořili, se nepočítají).
Prostě čistě teoreticky by si člověk řekl, že někdo, kdo pro KISS odvedl tolik skvělé práce, bude v éře glam metalu se svými kompozičními a hráčskými schopnostmi a se svou pověstí na téhle scéně naprosto excelovat, ne-li kralovat.
A výsledek?
Pro mě je Vinnie Vincent Invasion tak špatná kapela, že (čistě u mě) pomalu aspiruje na titul "nejhorší glam metalový projekt všech dob".

Co si o tom myslíte?
Proč Vinnie ve službách KISS tak exceloval a proč pak nebyl na "sólové dráze" schopen zplodit jediný silný, památný nebo alespoň kloudný song?
Kde se stala chyba?
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 12.5.2020 00:01  5325
player: Já se sem občas podívám.
Zdá se, že jsme poslední dva fanoušci glam metalu v ČR. :-)

[ 2829 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt