DesdichadoTo, co napsal diavia byl samozřejmě blud
Uvedl jsem konkrétní příklad odpozorovaný z přírody, studovaný a popsaný vědci, modelovatelný vzorci a mimo jiné je to příklad, kde si praktický ověřovací pokus s výbornou opakovatelností můžeš klidně udělat sám.
V prvé řadě NIC nespecifikoval
Významné hraniční podmínky výše uvedeného příkladu jsem specifikoval. Materiál, objemy, teploty.
Ty nijak nespecifikované podmínky zkrátka nemohou nastat.
Pominu-li tvůj logický nonsenz, kdy ve větě používáš takové množství záporů, že tato pak nedává smysl, pak ten, kdo u obrázku nijak nespecifikoval hraniční podmínky, jsi byl ty. Já jsem ti ukázal, že mohou být i takové podmínky, kdy na základě jedné z vlastností vody dojde k poklesu hladiny.
Mnou popsané podmínky nastat mohou a to velmi snadno: např. směs tajícího ledu a vody má teplotu 0°C. Pak už stačí jen vodu ohřát na 4°C.Podobného poklesu hladiny dosáhneš, když budeš mít vodu o teplotě 8°C a tato zchladne na 4°C.
A i kdyby nějakým fyzikálním zázrakem nastaly, nedorovná to "přítok".
Opět velmi vágně zacházíš se slovy. V mém příkladu je ukázáno, jak velký potřebuješ přítok, aby hladina nesklesala.
Bude-li menší, budeš opět pozorovat pokles.
Ale jako jistě. Účelem bylo jen a pouze prudit.
Nikoli. Publikoval jsi skrytě manipulativní, návodný obrázek, který má vyvolat strach a zdůvodnit oprávněnost klimaalarmizmu.
Obrázek je hnusný v tom, že zneužívá běžného smrtelníka metodou "Co je a co není vidět" a tedy se opírá o zdánlivě očividné se zatajením "neviditelného", kde toto přiznáno jako faktor může vést ke zcela jinému výsledku. Toho neviditelného je na Tvém obrázku mnoho, já jsem si pro ilustrci vybral jen jev zvaný teplotní anomálie vody.
Cílem bylo zkusit nastartovat Tvé myšlení a nahlodat tak Tvé Pračuráctví*).
---
*) za Pračuráctvím nehledej nic vulgárního či ponižujícího. Hledal jsem v českém jazyce nějaký fenomenologický pojem, který by výstižně popisoval onen soubor vlastností a jevů (např. cituji Tvé "Věcně už ale nevím co kdo přesně obhajoval/tvrdil a nepovažuju to za podstatné."), kterým se navenek vyznačuješ. Dlé mého to právě nejlépe vystihuje pojem pračuráctví. V Tvém případě je kapitálka v pojmu z mé strany uvedena záměrně a to coby výraz absolutního fenomenu, limitně nedosažitelného maxima, mistrovství a onou kapitálkou tak vyjadřuji veškerou úctu k pozorovanému. Nazvu-li Tě někdy v budoucnu Pračurákem, pak to opět bude jen v kontextu Tebe, coby nositele fenoménu Pračuráctví ve společnosti. Pozn.: ke Tvé škodě, přišel jsi k tomu jak slepý k houslím a na svém Pračurákismu nemáš nijakou zásluhu. Nikterak ho cíleně aktivně nepěstuješ. Byl Ti prostě dán do vínku a možná i to je důvod, proč jsou snahy mé a dalších umožnit Ti nahlédnout do sebe sama a potažmo pak na svět okolo jinýma očima, odsouzeny k nezdaru.
Jinak se domnívám, že onomu Pračuráctví necháváš volné pole působnosti pouze v internetovém prostoru. Tipuji, že v běžné občanské společnosti budeš tichošlápek. Ostatně, být tomu jinak, byl bys co dva týdny klientem protetického oddělení stomatologické kliniky skrz vycinkané zuby.:)
Klidný advent. |