Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Noční ptáci [ŽP: 12 týdnů] (kategorie Kecárny) moderuje Desdichado.
Archiv
PRAVIDLA:

1) Bodování probíhá vždy od 0:30 do 4:29
2) Za příspěvek v době mezi 2:00 a 3:29 včetně se přiděluje ještě jeden, bonusový bod.
3) Jedno kolo trvá vždy jeden měsíc od prvního do posledního dne v měsíci.

V této diskuzi je OT povoleno :)

Uzávěrka tohoto kola byla na konci dubna 2024.

Průběžné pořadí:

30 bodů: Desdichado, Hartmann, Zidane
15 bodů:
PetrKoz
9 bodů: Gediman
7 bodů: x-phile
1 bod: hanswurst, pelsa68
Průběžné pořadí s bonusovými body:

60 bodů: Desdichado, Hartmann
59 bodů:
Zidane
16 bodů: Gediman
15 bodů: PetrKoz
7 bodů: x-phile
1 bod: hanswurst, pelsa68


Výsledky uplynulého kola (březen 2024):

1. místo: Desdichado, Hartmann, Zidane 31 bodů
2. místo:
3. místo:
4. místo: x-phile 13 bodů
5. místo: Gediman 10 bodů
Výsledky uplynulého kola s bonusovými body:

1. místo: Desdichado 52 bodů
2. místo: Hartmann 61 bodů
3. místo: Zidane 59 bodů
4. místo: Gediman PetrKoz 18 bodů
5. místo: x-phile 13 bodů

Výsledky uplynulých kol a celková tabulka za NEBUDE! HLEDÁ SE CELKOVÁ TABULKA!!!

Noční ptáci

Poslední aktualizace: k 30. 4. 2024 - uzávěrka kola (21408)
Příští aktualizace: k 31. 5. 2024 - uzávěrka kola
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 23664 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 10.10.2024 01:07 - Klub Fotbal (20:00) 22880
Písnička pro dnešní denAntonín Emil Titl, často psán Tittl, (2. října 1809 Pernštejn – 21. ledna 1882 Vídeň) byl moravský kapelník a hudební skladatel.
Narodil se v rodině hospodářského úředníka na hradě Pernštejně. Byl pokřtěn jako Antonín František Serafinský.
V roce 1832 zkomponoval na libreto svého přítele Antonína Bočka operu Die Burgfrau (Bílá paní pernštejnská) na motivy moravské pověsti o Bílé paní. Opera premiéru 28. května 1832 v Brně za řízení autora a měla velký úspěch.
"Titl's Serenade", hrá Edison Symphony Orchestra, nahráno cca 1904
"Titl's Serenade" Walter B. Rogers (cornet) Darius Lyons (flute) Victor 3424 (1901)

Felix Zrno (2. října 1890 Praha – 11. března 1981) byl český sbormistr, hudební skladatel a pedagog.
"Capriccio" pro kontrabas a klavír
Motýli

Otmar Mácha (2. října 1922 Mariánské Hory – 14. prosince 2006 Pardubice) byl hudební dramaturg, skladatel a režisér.
Narodil se v rodině horníka a kamnáře. Byl členem prestižní skladatelské skupiny Quattro spolu s Lubošem Fišerem, Zdeňkem Lukášem a Sylvií Bodorovou.
Nebyl příznivcem experimentálních hudebních směrů. Jeho hudba vychází z hudby rodného kraje – severní Moravy – a je v ní patrný vliv Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka.
Variace pro flétnu a klavír
Odkaz Jana Ámose Komenského (1952-5)
British Columbia Girls Choir (!!) - Hoj, Hura Hoj - některý jsou pěkný, ale ta jedna má fakt kubické rozměry a další dvě jí sekundují!
Sinfonietta da camera (1993)
Eirené (1986)
Variace na starověkou Seikilovu píseň pro sólové housle
Inženýrská Odysea (1979)
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 10.10.2024 00:51  22879
1h
petrkoz PetrKoz 10.10.2024 00:42 - Oblíbené kluby (19:46) 22878
11
zidane Zidane Ostatně soudím - že koncesionářská daň musí být zrušena 9.10.2024 03:04  22877
22
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 9.10.2024 02:42  22876
22x hu
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 9.10.2024 02:02 - Klub Fotbal (20:00) 22875
bod
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 9.10.2024 01:55 - Klub Fotbal (20:00) 22874
Písnička pro dnešní denFrantišek Ignác Antonín Tůma (2. října 1704 Kostelec nad Orlicí – 30. ledna 1774 Vídeň) byl český skladatel období přechodu od baroka ke klasicismu. Pro toto období i pro něj je typická ještě barokní dispozice, avšak též i snaha přizpůsobit se novým požadavkům doby – mísí se u něj barokní patos se základy romantického cítění.
Te Deum Laudamus à 4 (1745)
Miserere mei Deus (Žalm 50)
Stabat Mater
Sinfonia XII D dur
Partita à 4 d moll !!
Trio Sonata in Do Minore (varhanní verze)
Requiem
zidane Zidane Ostatně soudím - že koncesionářská daň musí být zrušena 9.10.2024 01:37  22873
11
petrkoz PetrKoz 9.10.2024 01:24 - Oblíbené kluby (19:46) 22872
22
zidane Zidane Ostatně soudím - že koncesionářská daň musí být zrušena 8.10.2024 03:10  22871
2močiveeeeeeeeeeeec
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 8.10.2024 02:06  22870
2hu
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 8.10.2024 02:02 - Klub Fotbal (20:00) 22869
bod
zidane Zidane Ostatně soudím - že koncesionářská daň musí být zrušena 8.10.2024 01:06  22868
1Joj, Kainar... jeho Zlatovlásku jsem jako dítě doslova žral, mladší ségra, pokud se dobře pamatuju, docela taky a stále tady tu knížku mám.

A některé části si pamatuju doteďka:

...do své trouby hlásný duje,
tlusté tváře nafukuje:
"Vstávat, vstávat! Už je ráno,
už ať máte odespáno,
už ať všichni kromě krále
peřinečkám dáte vale"

Každý zčerstva po své práci!
Koho svrbí líná kůže,
tomu čarodějná metla
k ozdravění dopomůže!"

Lidé vstali, zazívali,
nebylo jim do smíchu
a namísto hopsa hejsa
odplivli si potichu.


A třeba "i kdybych dal na modlení" mám dost možná právě tam odtud.

"Nezvedne se koště samo, koště samo nezamete, i kdybych dal na modlení, neboť koště křesťan není".

Ta Zlatovláska se Kainarovi povedla :-)
petrkoz PetrKoz 8.10.2024 00:48 - Oblíbené kluby (19:46) 22867
11
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 8.10.2024 00:40 - Klub Fotbal (20:00) 22866
Písnička pro dnešní denJiří Suchý (* 1. října 1931 Plzeň)
Blues pro tebe (1972)
Blues pro tebe (1988) - prakticky zcela jiná písnička (krom textu)
Blues pro tebe (2011?) - a do třetice
Blues na cestu poslední (1960)
Blues na cestu poslední (?)
Jiří Suchý a Olina Patková - Blues na cestu poslední
Já žiju dál (1958)
Eva Pilarová - Želví blues
Zlomil jsem ruku tetičce (1972)
Jitka Molavcová – Kolik očí má den
Z nebeské klenby padá revuální hvězda
Blázen a dítě ... Jiří Suchý neboli George Dry Composer
Předehra k hudební komedii Levandule

Jaroslav Jakoubek (30. října 1927 Dvůr Králové nad Labem – 27. července 1993 Praha) byl český hudební skladatel, textař a básník. Jeho tvorba patří především do oblasti šansonu.
Jako autor hudby či textu je uváděn asi u 420 písní, převážně šansonů.
Jako otce českého šansonu ho údajně ráda představovala textařka Jiřina Fikejzová; když to slyšel poprvé, otázal se prý: "No jo, ale kdo je v tom případě matka?"
Jiří Suchý - Blues o zmoklé slepici (21.1.1964)
Blues cestujícího Středoevropana
Hana Zagorová - Cirkusák - tož to jsem fčil slyšel prvně
Olympic - Nějak se vytrácíš má lásko
Ljuba Hermanová - Když zpívá Betty (1973) (Hermanka fčil vede Olympic!)
Jiří Bartoň - Sněhová vločka

Ljuba Hermanová - Tyátr /My jsme ti blázni/ (1976) Hudba: Luboš Fišer - Text: Jaroslav Jakoubek

Josef František Kainar (29. června 1917 Přerov – 16. listopadu 1971 Dobříš) byl český básník, textař, dramatik a překladatel, ale také hudebník, ilustrátor, výtvarník a novinář.
V manželství rodičů se postupně objevovaly problémy, které vyvrcholily rozlukou v roce 1927. Tento otřes na desetiletého Josefa silně zapůsobil, protože právě od tohoto roku se datují některé jeho osobní problémy. Že rodinná situace složitá byla, signalizuje i fakt, že zatímco skoro dospělá Irena zůstala s matkou, desetiletý Josef naopak s otcem. Matka se sestrou se brzy po rozluce odstěhovaly na Slovensko, otec se naopak ještě téhož roku znovu oženil, a to s Marií Kutálkovou, lékárnicí v Olomouci.
Rozpad rodiny se zřejmě projevil i ve výrazné změně jeho školních výsledků. Zatímco na obecné škole byl žákem nadaným, v primě přerovského reálného gymnázia měl již značné problémy. Na tomto gymnáziu v Přerově studoval Kainar v letech 1928–34. Později se u něj projevily i typické problémy spojené s dospíváním. Nešťastně se zamiloval do spolužačky. Ta však jeho city neopětovala a pro citlivého mladíka to byl zřejmě rozhodující podnět, aby se pokusil ukončit svůj život. 5. května 1934 po odchodu ze školy v rozčílení vytáhl bubínkový revolver, který měl jako zástavu od kamaráda, a střelil se do levého boku. Přes zranění došel k lékaři. Lékař jej ošetřil a odeslal do nemocnice. Tam se Josef Kainar podrobil operaci. Za tento čin mu byla udělena pokuta ve výši 30 korun.
Netušil jsem, že i skládal, ale asi jo.
Jiří Suchý - Bombardovací blues (27.2.1969)
Eli Šidlová - Černá kára
anebo Chvíle Lásky (1969) (Celé album) Recitují a zpívají: Alena Havlíčková, Eva Olmerová, Jiří Suchý, Josef Abrhám a Rudolf Pellar

Ing. Ivan Sekyra (1. října 1952 Praha – 30. června 2012 Praha) byl český rockový kytarista, zpěvák, hudební skladatel, režisér a scenárista.
Indiánský Tomahawk
Pavel Roth - Zahrada ticha
Horečka ulic
Pavel Roth, Jiří Hopp a Projektil - Zrcadla
Pavel Roth a Projektil - Boxer
Dlouhé nože kráčí tmou

Ing. Martin Pohl alias Marty (* 1. října 1986 Rumburk) je český režisér, scenárista, herní vývojář, kreslíř, podnikatel a hudebník, jako horrorcorový rapper vystupující pod pseudonymem Řezník nebo M.Engele (alter ego v rámci kapely Sodoma Gomora, resp. v jejích začátcích).
Titul inženýr získal Pohl na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 2012, a to obhájením diplomové práce na téma „Marketing v pohřebnictví“.
Nic pro slabé povahy a lidi s vkusem!!
Zpíčenec
Cyklopeklo - kdyby ten zpíčenec jezdil tramwayí nebo metrem ...

Pavel Konopeus, OSA, původním jménem Paulus Cnopius či Paul Cnoops, v latinizované podobě Paulus Conopaeus nebo také Paulus Conopäus (2. října 1595, Geel, Belgie – 12. října 1635, Česká Lípa), byl římskokatolický kněz, vlámský augustiniánský řeholník, prefekt a profesor latinské školy, zakladatel tiskárny v České Lípě.

By mne zajímalo, jak to tu Zidane čte, že neregáluje ...

[ 23664 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt