Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Svět pro DrD+ [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny) - V LIKVIDACI) moderuje Šéf Lopuchu.

Vítejte,

Jsem rád, že jste sem zavítali, a těšim se, že přispějete do diskuse svým názorem.

V této místnosti se snažíme vytvořit nový fantasy svět, určený pro hraní RPG her. Vycházíme z pravidel DrD+, ale myslím, že konverze do jiných systémů by neměla být problematická, protože se snažíme vytvářet svět nezávisle na pravidlech.

Chci, aby se už při vytváření tohoto světa na něm podíleli hráči, vyjadřovali svoje návrhy, kritiku, přinášeli nové nápady, diskutovalo se o něm, protože ten svět je určen především pro ně. Zajímá mě váš názor. Také si myslím, že pokud má někdo dobrý nápad, je škoda nechat si ho pro sebe. Pokud máte chuť se zapojit, třeba jen minimálně, jste vítáni!

Po dlouhé diskuzi (opravdu moc dlouhé :-) se nakonec nic nedohodlo. Vznikl tu však jeden nápad, který to nejspíš změnil. A to svrhnout demokracii a nastolit diktaturu proletariátu... eh, teda chtěl jsem říct nastolit možnost diktátu, v případě, že se projekt na něčem zasekne. Každý, kdo bude mít zájem připojit se, nechť napíše někomu ze členů projektu nebo navštíví náš web a fórum.


Aktivní web s výsledky naší práce:ORB

Veřejné Fórum, teďka už taky dost mrtvé: Sekce na RPGfóru
Členové týmu: Boubaque, Resurrection, Caedmon, Valsidal, JackeLee, CaDaC, Gran, Nandiel, Beethoven, B_art
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
   
[ 724 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
noldo 28.6.2006 13:54  769
mám teď dovču, tak tu nebudu
boubaque 27.6.2006 16:14  768
Včera jsem si všiml, jak jsou čerti (v určitém způsobu vyobrazení) podobní satyrům... Prakticky jsou stejní, jen čerti mají černou srst. To by mohly být dvě vetve jedné rasy, co říkáte?
b_art 27.6.2006 10:47  767
hm... přemejšlel sem o tom, a máš pravdu, že to neni úplně nejlepší...
ale kdyby:
tak - na Asterionu sem sice chvíli hrál, ale historii moc neznám, takže nemohu soudit...
- dead - nemuselo by to bejt tak apokaliptický - prostě proběhla nějaká vleklejší válka a poražená strana musela prchnout na moře... náhodou narazili na nějakej ostrov (kontinent), začali ho osidlovat, díky málo rozvinutýmu legislativnímu systému atd. je to lákavý útočiště pro různý piráty, vyhnance, zloděje, sektáře... Možná že jednou se budou moct vrátit, ale na to by nejdřív potřebovali hodně velkou armádu...
- aby byly použitelný všechny povolání, tak tam musí bejt nějaká inteligence (a aspoň jedna universita pro theurgy) a taky by se hodilo několik větších měst (nejen pro zloděje) - to už značně omezuje naše možnosti co do rozvinutí zbytku světa (nemůže to bejt zas taková divočina, civilizace tady musí bejt už nějakou dobu,...)
noldo 23.6.2006 16:28  766
B-art, DeadJednoduchost pro mě není berná mince, navíc je to trochu dost podobné Asterionu.
dead 23.6.2006 13:23  765
hmm ale ked mozu nadalej prichadzat z 2. kontinentu tak sa tam mozu aj vratit ... ja som myslel ze ten 2. kontinent z ktoreho utiekli je but zabraty *lepsie* alebo znicený *horsie* lebo potom moze , ked sa ustalia vztahy na novom kontinente , znovu zaberat naspat.

b_art 23.6.2006 13:13  764
dead - nejsem vyslověně proti... Jenom bych to trochu posunul - ne tři roky po vylodění, ale třicet, možná i sto, osadníci nejsou jedna, ale spíš tak tři rasy, čas od času přijížděj nový lodě (teď už je tam docela dost lidí), některý přístavy už sou i na úrovni měst (kopírování starokontinentálních mechanismů); domorodci jsou považováni za barbary, komunikace s nima je minimální (max výměna surovin za korálky), ale maj i relativně rozvinutou kulturu (něco jako indiáni); kolonizátoři nejsou úplně jednotný, spory i mezi sebou

na to bych nasadil to, co navrhuje noldo (drsná krajina - hory, možná polopouště - jako pobřeží JA u And), strach, neznámo; z nějakýho důvodu se nemůžou vrátit ani moc doufat v pomoc (ty, co přijížděj sou hlavně desperáti prchající před zákonem, vyhnanci, dobrodruzi); malý osady s palisádou a malou vlastní armádou, pocit svobody a samostatnosti, touha "něco dokázat"; alkohol a jednoduchý zbraně (žádný meče a kuše, spíš kyje, palcáty, jednoduchý luky, maximálně tesáky)
atd.
(?)
dead 23.6.2006 12:56  763
Teraz je hlavna otazka KDE? A hned potom KEDY?pokial by sme spravili svet kde ludia prave prisli na novy kontinent lebo utekali pred *niecim* tak by to prakticky bolo omnoho jednoduchsie storit zacinajuci svet lebo by sa nemuseli zaoberat podrobnou historiou a ani politikou jedine cim sa musime potom zaoberat je *preco* odisli.

Zatial by vznikli akesi nezavisle mestecka s palisadou, zo starostom a s malou posadkou na ochranu. Odohravalo by sa to tak 3 roky po vylodení kedy by sa ludia ako tak aklimatizovali spoznali nove rasy ale iba *trochu*.

Zatial by hrdinovia riesili problemy iba tychto miest ale neskor by ich mohli pozvat trp.... *ta rasa ktora zije pod zemou a hlada tam kovy* lebo oni maju uz rozvynuty stat a tak aj problemy.

A mozno neskor ked uz budu hrdinovia na vyssich urovniach objavia iných ludí ktory sa vylodili nezavisle na nich mozu mat aj kamenne mesta, krála, štát, nekromantov a nepriemnosti.

Dufam ze sa k tomu niekto vyjadri...
b_art 23.6.2006 12:01  762
noldo + boubaque - samozřejmě, ta provázanost je mnohem složitější než jenom časová (politika vychází z geografie, ekonomickýho pozadí, to zase vychází z ...)
wolfram 22.6.2006 18:51  761
Já jsem moc rád, že mám možnost se přidat. Mám po zkouškách a ještě taková novina, Děkuji mnohokrát.
Měl jsem pár nápadů, ale bojím se, že bych je příliš narychlo špatně sformuloval a k nohoum by vám nedopadl křišťál, ale žula.
Tzn. napíšu dnes večer, nebo zítra večer.
Ještě jednou díky.
noldo 22.6.2006 10:18  760
WolframJistě, teď se hodíš asi nejvíc. Nejvíc bysme teď ocenili asi tohle: nezávisle na ostatních co tu jsou si napiš, jaký bys chtěl svět. Nemyslím detaily, spíš nějak vystihnout celkově dobu, tech level, atmosféru, zásadní konfilkt, stačí naprosto obecně. Prostě zkusit vytvořit nějakou "vizi".

Už tu dvě jsou. Jedna moje, svět prastarý, drsný jak klimaticky täk i krajinou, kde jsou lidé a další soustředěni do malých osad obehnaných palisádou a snaží se přežít. Nepřítelem jsou spíš monstra (něco jako třetihorní), a přírodní kalamity, někdy útoky divokých kmenů. Je i civilizační jádro, rel. malé.

A druhá vize, na tu se zeptej JackeLeeho a B_arta, něco ohledně osídlování a rytířského řádu, ale mě to přijde fádní a neoriginální.
jackelee 21.6.2006 21:44  759
Wolfram [758]: Samozřejmě :)
wolfram 21.6.2006 21:11  758
Mohu se nějak přidat a pomoci s tvorbou?
noldo 21.6.2006 19:14  757
B_art + BoubaqueJá se na to koukám, jak je mým zvykem, trochu z .. řekněme esteticko-tvůrčí stránky, a opravdu se musí vycházet pokud možno ze všech konců najednou, a hlavní pilíře jsou nejen logika a provázanost, ale i hratelnost, a aby to působilo jednotným dojmem a ne splácaně a zkloubeně
boubaque 21.6.2006 18:41  756
BartNo já jenom, že "současná" politická i sociální situace bude silně ovlivněná historií a mentalitou, která je zase ovlivňovaná mytologií, která zase vychází z historie. Jde mi o to, abychom nevytvořili nějaký systém, a pak na něj (násilně) napasovávali histrorii. Jednoduší by asi bylo tvřit postupně historii, jenom ji tlačit tím směrem, který bychom si určili.
noldo 21.6.2006 17:33  755
Musím vám všem moc poděkovat, a věřim, že s touhle sestavou (jako jádrem) to půjde dobře :o)

[ 724 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt