Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, Krycek.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o co nejslušnější diskusi. Není třeba mluvit jako akademik, stačí nepoužívat vulgarismy a urážky oponentů.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Hybridní válku nevede Putin, ale liberálové

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 21211 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
sextant sextant 9.2.2018 07:52  41952
Tak rýži tady asi nevypěstujeme, to je jasné. Jenže vypěstujeme hrách, čočku, kukuřici, sóju a všechny obiloviny a pohanku.
Co z toho výčtu jíme ví každý sám.

Mně osobně mrzí to, že se zlikvidovaly místní mlékárny a proto se musí vše vozit zdaleka. To, že je zrovna levná ropa těm dovozům jen nahrává. Pokud se mléko zpracovávalo v místě bydliště, tak vše bylo na pultě čerstvé a chutné.
jimbo Jimbo 9.2.2018 07:36 - Klub Politika a dění ve světě (11:54) 41951
jogurt lidi právě vymysleli proto, že má přirozeně dlouhou "záruční" dobu. A ovocné mají spotřebu do 2 týdnů. Klasický bílý jogurt bez přidání čehokoli vydrží klidně ty tři měsíce (ve chladu), ale to je proto, že byl tak vymyšlen a vyroben.

To samé sýr - sýry lidi vymysleli (vynalezli) aby jim mléko dýl vydrželo a nekazilo se.
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Podepište zde. 8.2.2018 23:58  41950
sextant [41947]: Se záruční dobou souhlasím... to se pořád mluví o přátelských bakteriích a že jogurty pomáhají obnovovat mikroflóru - by mě zajímalo z čeho, když mají záruku dva tři měsíce, takže musej bejt kdovíjak ošetřený, aby tak dlouho vydržely... a to určitě zmíněným přátelským bakteriím ještě pomáhá k růstu, jistě ;-)
tex Tex wubalubadubdub 8.2.2018 21:23  41949
41940: tak soběstační být můžeme, ale výběr potravin bude docela mizerný, nebo budou pěstitelské náklady řádově vyšší na pěstování některých dnes běžných potravin. Vem si třeba rýži. Co by znamenalo, abychom byli soběstační v pěstování rýže, které se dnes sežere tuny.

41947: ano s tím žraním lokálních surovin. Pokud několik generací žilo v místě co se nyní jmenuje ČR, tak obvykle je organismus lépe adaptován na lokální potraviny než na exotické ovoce, které tu nikdy nebylo běžné (jabka vs banány)
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 8.2.2018 20:28  41948
Králem krámu jsi ty sám:Kupuj si je a pokud vás bude víc, jistě kamióny ubudou.
sextant sextant 8.2.2018 20:13  41947
Kdyby ten kamion jel na elektřinu, tak nám to může být celkem jedno, ale spaluje naftu a ty smrady tady hezky dýcháme.
Pokud ty jogurty dostaneš den po vyrobení, tak není co řešit. Ovšem jogurt se záruční dobou 3 měsíce určitě obsahuje mnoho "přátelských bakterií".
Před časem jsem četl studii o potravinách a autor článku vědecky dokládal, že bychom měli jíst potraviny vypěstované v regionu kde žijeme.
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 8.2.2018 20:00  41946
Jako zemědělský neznalec mohu "vysoce odborně" spekulovat.Co když sklizeň Brambor v Egyptě se koná v jinou roční dobu než v ČR?Jestli -fakt jenom vymýšlím-je tam sklizen v srpnu a v Čechách v říjnu,tak to máš 3 měsíce,kdy republika žere cizí brambory.Jako podnikatel v prodeji brambor,nemusíš investovat miliardy navýstavbu skladů na 3 měsíční spotřebu brambor celé republiky.

Ostatně,ať je důvodem cokoliv,králem krámu jsi ty sám:Pokud v krámu koupíš brambory,pokud podnikatel mohl je laciněji koupit od českého zemědělce,než dovézt z Egypta,patrně se o ten zisk nepřipravil,ne?
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 8.2.2018 19:49  41945
Z vyloženě bramborářské oblasti patrně ne,ale mohu třeba předpokládat,že ty nestačí a dřív se pěstovaly i mimo bramborářské oblasti,s menší produktivitou.A tam už může být,že se dovoz z Egypta vyplatí.

Fór je v tom,že doprava obecně za poslední 3 desetiletí příšerně zlevnila a jeden tunokilometr nyní tvoří v ceně výrobku menší procentuální náklad než dřív.

Za socíku jsme kupovali jogurty s okresní mlékárny,protože nedávalo ekonomický smysl je tahat z větší dálky.Ta mlěkárna nejspíš byla něco jako neproduktivní manufaktura.Dnes ve Varech žeru jogurty z valašska nebo Olomouce.V Olomouci se žerou jistě jogurty Hollandia,které se vyrábí kousek od Varů.Oboje budou jistě vysoce efektivní fabriky,co jedou na tři směny a na rozdíl od okresní mlékárny se tam fixní náklady budou rozpouštět podstatně efektivněji.Že se kvůli tomu zaplatí kamión,už v ceně nejspíš nepoznáš...
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.2.2018 18:42 - Odhlášení (11:51) 41944
Já jenom vzpomínám, jak za každou vesnicí býval kravín, prasečák a drůbežárna. Dnes pole leží ladem, jenom všude žluto od řepky. Venkov se vylidňuje. Nejsem zemědělec, ani ekonom a nerozumím tomu do patřičné hloubky. Zřejmě to ale se zisky nějak souviset bude. Tak holt běžný spotřebitel si v supermarketech připlatí...koho to zajímá...na spotřebitele se sere. A o dvojí kvalitě i těch brambor škoda mluvit - v každé druhé jsou pod slupkou černá ložiska...
sextant sextant 8.2.2018 18:32  41943
Selit
Chceš mi říci, že brambory vypěstované u nás v bramborářské oblasti jsou dražší než brambory vypěstované v Egyptě a dopravované lodí a kamiony? No to snad ne. Ostatně brambory kupuji od našeho sedláka za přijatelnou cenu menší než v supermarketu.
A vykrmit prase dokáže každý. Někteří si z něj dokonce udělají i domácího mazlíčka.:)
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.2.2018 18:05 - Odhlášení (11:51) 41942
sranny41937☺ Jaké urážky? Ten nick jsem určitě musel napsal správně - když jsi se v něm sám poznal...☺
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 8.2.2018 17:55  41941
Mohli bychom také vyhlásit soběstačnost v ropě a za pár let zásobit celou republiku ropou z Hodonína,kterou bychom ovšem těžili za $10 000 za barel, vzhledem k nepříznivým geologickym podmínkám.
Nebo nebudeme soběstační a budeme to kupovat od Putina za $70.Pakz důchodu koupíš benzínu víc.

A s bramborem či vepřovým je to totéž: Někde mají natolik výhodnější podmínky na pěstování brambor,tak se to vyplatí dotáhnout odtamtud, než je pěstovat i od Sněžkou,jako to bylo za sociku.
sextant sextant 8.2.2018 17:12  41940
Pokud se nepletu, tak v roce 1976 vyhlásilo Československo potravinovou soběstačnost. Tak mně tu nepřesvědčujte, že to nejde.
Do tzv. revoluce se 70% zboží dopravovalo po železnici. Chce mi někdo namluvit, že od té doby nám někdo ukradl koleje? Vyjma několika regionálních tratí se nic nerušilo.
Brambory nemusíme dovážet do Evropy z Egypta a jogurty si můžeme doma udělat sami. Proto sem nemusí jet kamion z Řecka.
Pro nechápavé psal jsem o celostátní potravinové soběstačnosti a ne o tom, že si každý má udělat vlastní farmu nebo záhumenek.
p_e_s P_E_S - ODS 8.2.2018 16:58  41939
Zidaneto je kravina. Prostě železnicí nedovezeš všechno všude. Žádná naftová lobby tohle neřeší. Jsem všema deseti pro železnici, ale je to nereálné. Než by se vyvinula odpovídající infrastruktura, lidstvo vyhyne....vše je o ekonomii. Čím víc bude železnice ekonomicky zajímavější, tím víc se po ní bude jezdit.....viz já.....pořád jsem valil z Ostravy Prahu po dálnici, až jsem si dal Pendolino za 300 a můžu si tam dát rum :D je to otázka nabídky a poptávky....jakékoli zásahy do této přirozenosti stejně skončí v pekle....
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Podepište zde. 8.2.2018 16:31  41938
sextant [41924]: Protože kamionama je to rychlejší a o rychlost jde přece především... a taky zde zmíněná naftová lobby. Že občas kamion uvízne v zácpě? Ale to je jen smolná náhoda přece, v průměru je to rychlejší a tedy výhodnější... taky jsem pro, aby co jde se vozilo po železnici a ne kamionama.

[ 21211 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt