Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Náboženství a my [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderují Royal, nula.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 15.10.2008 08:10
Tento poněkud netradiční klub je určen k diskusím mezi věřícími a ateisty, k vzájemnému porovnávání jejich názorů, postojů, přístupů k životu i způsobů života, k debatám o příčinách existence obou velkých světonázorů (náboženské víry a ateismu) a o tom, proč se kdo s kterým světonázorem ztotožnil. Cílem je především poznání, poučení členů obou světonázorových skupin o té druhé skupině, a následně pochopení jedné skupiny druhou. Jestli někdo z ateistů po čase uvěří nebo někdo z věřících naopak po čase přestane věřit, je irelevantní. Důležité je to vzájemné porozumění, které je základem k tomu, aby obě skupiny mohly na této planetě vedle sebe existovat v míru a v oboustranném respektu.

Všechno, co jste chtěli vědět o katolících a báli jste se na to zeptat
Všechno o ruské pravoslavné liturgii
Pravidelně aktualizovaná záloha tohoto klubu je zde.

Klub Religionistika Sem prosím směrujte tématicky vhodnou debatu.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: elsuiyc
[ 816 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
mongol mongol co mám dělat? co mám dělat? 3.2.2018 04:43  21331
jde mi o to, aby Ti, kdo neviděli originál klasiku z roku 2007, se nedívali nejdřív na jeho pokračování z loňského roku
https://www.csfd.cz/film/478110-the-man-from-earth-holocene/komentare/
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 28.1.2018 18:06  21330
Kdysi jsem to viděl. Je to vizuálně i situačně dost jednoduchý film, jde tam hlavně o ty dialogy. Ty jsou dobré.
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 27.1.2018 15:17  21329
Taky jsem to neviděl.
multilevel multilevel 27.1.2018 10:46  21328
nikolivěk, dík za tip :-)
mongol mongol co mám dělat? co mám dělat? 25.1.2018 18:06  21327
promiňte že ruším, ale viděli ste tuto komedii?

https://www.csfd.cz/film/235331-pozemstan/komentare/
multilevel multilevel 25.1.2018 17:36  21326
Máš tip na seriálový díl či film? :-)
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 25.1.2018 17:30  21325
Tak třeba Chuck Norris už v nekonečnu byl!! 2× a má od něj klíče!
multilevel multilevel 25.1.2018 17:20  21324
to 21312Bůh jistě miluje cokoliv, ostatně vše je jeho stvořením, ale součástí a vrcholem tohoto stvoření je člověk. Dobrý sochař taky nemiluje sochu v kusu šutru a nenechá ji tam, ale vysochá ji.

Člověk je jistě úžasná a fascinující bytost. Nicméně podrobme tvé tvrzení hlubšímu průzkumu...

To, že je Člověk vrcholem stvoření, je závěr typický pro tzv.racionální mysl. Ta totiž si lebedí v činění definitivních závěrů na základě ne-úplných dat.

Faktem je, že Člověk si připadá (a dělá mu to velmi dobře, jak už to u jakékoliv masturbace bývá), že je vrcholem Božího díla na základě průzkumu a poznání doposud známého prostoru.

Člověk ještě neopustil planetu Zemi.
Člověk ještě nevytáhl paty ze Sluneční soustavy.
Člověk ještě neví, co je u nejbližší hvězdy Proxima Centauri.
Člověk ještě neprozkoumal tisíce a miliony hvězd v naší galaxii zvané Mléčná dráha.
Člověk ještě neprozkoumal miliardy galaxií v nám známém vesmíru
Člověk ještě neprozkoumal N E K O N E Č N O paralelních vesmírů
Člověk ještě neprozkoumal existenci v plném rozsahu a dimenzích, které si zatím ani neumí představit

Nicméně naivně a dětinsky dochází k závěru, který si naslintá do tzv svatých knih napsaných Bohem (aby si snad nikdo nedovolil takovouhle kolosální kokotinu zpochybnit....), že Nekonečná tvořivá existence tvorbou bytosti Homo RádobySapiens JétojealeftipnéSapiens vystřílela veškerý prach a odvedla definitivně vrchol své kreativity, nad níž se nikdá již vícero nevzmůže....


Vezměme si nějakou rezervaci, kam člověk dlouhodobě nepáchne. Třeba někde v Údolí smrti. V jistém velmi vymezeném prostoru můžou Štíři dojít k názoru, že jsou extra milováni Bohem a vrcholem Božího tvoření na rozdíl od bakterií a žížal. Jsou tedy samozřejmě milováni rodičovskou trestající láskou, na rozdíl od žížal, kteréžto byly samozřejmě stvořeny pro jejich užitek. To se skutečně Desdichado nedokážeš nad tento dětinsky naivní způsob nazírání světa povznést? Alespoň na chvíli?
multilevel multilevel 25.1.2018 16:44  21323
A co se týče rodičovské lásky, tak ty na to roubuješ co se ti hodí
Což přesně děláš především ty. Ty tady tvrdíš, že rodičovská láska je bez-podmínečná, aniž bys to podložil jakýmkoliv důkazem. Jednoduchá věta, před kterou si mají všichni sednout na zadek. A pokud se na to hlouběji podíváme, hned je z toho údajné překrucování.
Každý člověk, a tedy i rodič... je především jenom člověk. A tudíž není schopen bezpodmínečné a vše-objímající lásky. Všeobjímající láska je synonymum pro bezpodmínečnou lásku. Ty nám tu chceš tvrdit, že rodič je schopen objímat každou lidskou bytost? Ne. Rodič je schopen objímat (a to ještě né každý) jen svoje dítě, ve výjimečných případech nějak tuto svoji lásku prodloužit o pár centimetrů dál.
Tohle ale není bezpodmínečná láska. Je to rodičovská láska, která je taková, jaká prostě je? Budiž. Je to láska, která se vejde do našich (do velké míry pomýlených) představ bezpodmínečné lásky? Budiž.
No, bezpodmínečná láska to není. Láska a naše představy o lásce jsou totiž velmi rozdílné věci. Ten, kdo najde v sobě odvahu tohle připustit, se může o mystériu lásky dovědět mnohem více, než-li ten ,kdo žije z papouškování cizích frází, které mu jeho vlastní strach nedovolil hlouběji prozkoumat.

multilevel multilevel 23.1.2018 14:42  21322
Sparta uhájila svoji suverenitu v peloponéské válce, ve které Athény usilovaly o hegemonii čili nadvládu nad celým Ŕeckem. Athény dostaly na prdel díky vlastní aroganci, která se jim vymstila. Když už si mysleli, že maj všechno v hrsti, udělali grandiózní válečnou kampaň na Syrakusy na Sicílii, kde dopadli, jako Paulus u Stalingradu. V součinnosti decimace Athén morem se již Athény na nic nezmohly a to až do dneška.
Hegemonem Řecka se stal Filip Makedonský, který si porobil vše, včetně Sparty i Athén, kteréžto dostaly na prdel podruhé, respektive se na nějaký odpor ani nezmohly. Filip Makedonský a jeho syn Alexandr Makedonský pak přesídlili do Athén kvůli jejich strategické poloze, odkud se připravovali a řídili útok a vyvrácení Perské říše. Takže přesídlení dobyvatele do Athén je to tvoje velké vitězství Athén v rámci velmi jednoduché první věty v tvém příspěvku 21321 ,neboli ale hovno soudruhu.
Říše Alexandra Velikého byla řízena ze sedla koně a z vojenského tábora. Athény byly sídelním městem toliko formálně. Alexandr zemřel na vysílení ještě dříve, než-li se stihl vrátit do Athén a jeho říše se obratem porcovala. Pak nastal několik set letý bordel vzájemných válek, kterému udělali přítrž až Římani. Římu se pokoušel čelit řecký král Pyrrhos (ještě na italském území), poté co ho nikdo nepodpořil a došly mu zdroje a vyklidil pozici, tak Římu nestálo celkem nic v cestě. Při anexi samotného Řeckého prostoru Římané vybojovali jednu z bitev právě proti Sparťanům. Athény se opět na nic moc nezmohly. Od té doby byly Athény prdelí světa v rámci Římské, později Byzantské a ještě později Osmanské říše. A v tomto rozmezí ve Spartě definitivně chcíp pes.
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 16.1.2018 19:20  21321
Sparta to prohrála už dlouho před Římem. A Athény zvítězily.
Ostatně, některé tehdejší (městské) státy například propagovaly-udržovaly atd. homojednotky, kdy starší voják měl mladšího milence (nevím jestli to měli na povel nebo jak k tomu došli), s ideí, že za svého milence bude ten druhý bojovat mnohem líp, razantněji (radostněji), aby svého milence ochránil. Trvalo to pravda pár desetiletí, ale skončilo to tím, že jednu takovou jednotku v jedné bitvě zkrátka vyvraždili. čili, nelze tvrdit že homoláska byla neporazitelná, jak se do té doby tradovalo (a dnes to má restauraci - nikoliv putyku).

A co se týče rodičovské lásky, tak ty na to roubuješ co se ti hodí. Za sebe mohu jen říci, že su rád že jsem se nenarodil ve Spartě (ačkoliv, třeba jsem se v předešlém životě narodil, co já vím :-) ).
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 16.1.2018 13:19  21320
Škoda,že jsem už nechodí Jelena,narazil jsem na věc,která by ji zajímala.

Mezi nejkrásnějšími lidmi světa. A nejkrutějšími
Zaujalo mne,že v podstatě líčí severoamerické Indiány v podstatě jako ateisty-pochopitelně ne doslova,ale alespoň do té míry,že v celém převelice dlouhém rozhovoru není o náboženství ani zmínka-kdyby někdo v pdobném rozahu líčil Indiánům život Evropanů,bez podstatné zmínce o náboženství by to jistě nešlo...
Na rozdíl od Mayů, Aztéků, Inků neměli ani žádný představy o posmrtném životě, možná tak nějaký pohádky: Kvikoš umřel a šel do slunce. To bylo všechno, nějaký záhrobní život? Nezájem…


Nyní zmínka o násilí a válkách ,které je v představách Jeleny pevně spjato s Náboženstvím:
U těch Indiánů je fascinující, že jakmile člověk sáhne trochu hlouběji, narazí na krutost, ale na nepředstavitelnou krutost! Každá osada měla „dům mučení“, bylo běžné, že se zajatci stahovali z kůže, že se lidé pomalu pekli na ohni, že se různě řezali a rozsekávali… Malí Apačové mezi sebou soutěžili, kdo nápaditěji umučí štěně. To všechno jsou popsaný případy. Pro Indiány platilo, že vlastní lidé jsou něco jako ty, největší zločin byl provést něco vlastním lidem. Ale všichni cizí jsou nepřátelé a ty je musíš nejen zabít, ale ty je musíš zabít co nejkrutěji, nejlépe umučit. Z naší strany se kolem toho tak opatrně našlapuje, píše se třeba o rituálním kanibalismu, ale houby rituální, to byl prostě kanibalismus, nebo o rituálním mučení, houby, normálně je třeba tři dny opékali na pomalým ohni a oni z toho měli zábavu, anglicky: enjoying. Čím dýl to trvalo, tím jsi byl lepší chlapík. Je to hrozný, ale bylo to tak. Nemluví se o tom snadno, ale je to někde v základech indiánské kultury. ... Vstávají mi vlasy hrůzou.

Vcelku mě ten rozhovor zlákal,se poučit.
multilevel multilevel 16.1.2018 11:51  21319
Kam to dotáhla Sparta, či Athény je naprosto bezpředmětné. My se tu bavíme o tom, jaké lásky jsou schopni rodiče. A né teoreticky, ale v praxi. Odvádíš pozornost od tématu. Buď zcela účelově, nebo si prostě nemůžeš pomoct. Je spousta dalších řeckých měst (Argos, Korinth, Milétos, Efessos, Halikarnassos a tři prdele dalších), které dopadly jako Sparta a nejsou hlavním městem Řecka, jako Athény. V těch městech se eugenika neprosazovala, takže tvůj argument kam to kdo dotáhl je nepodložený. Všichni to dotáhli do područí Říma. Všichni se vzhledem k samolibosti Římského impéria staly prdelemi světa. Důvodů, proč zrovna Athény to rozdejchaly relativně nejlépe jsou miliony. A hlavně to vůbec není důležité.

Sparta je příkladem normálních, správných rodičů. Zkus tedy znovu na ně naroubovat tezi, že rodičovská láska je bezpodmínečná.

To, co se stalo ve Spartě, se může na této planetě kdykoli zopakovat. V Číně, v KLDR.... Vůbec nevíme, jaká bude konstelace, až nás bude 15-20 miliard.

Sociální experimenty tu budou pořád. My tu máme ale konkrétní příklady rodičů, kteří se stotožnili s nějakou ideologií (kterážto ve společnosti vládne, je tudíž dominantní a proto prohlašuje: co je či není normou a co je či není správné. Takže tu máme správné a normální rodiče. A ejhle ty mi na nich zdokladuj bezpodmínečnou lásku v jejich projevu lásky rodičovské.
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 13.1.2018 21:37  21318
A jinak, Sparťané sice shazovali děcka z té skale důle pro potravu krkavcům, ale kam to dotáhla Sparta a kam Athény? Kde je Sparta dnes? (Když pomineme to, že ve fotbale na 5. místě.)
desdichado Desdichado Při rozboru krve mi naměřili - mínus 2 promile alkoholu. 13.1.2018 17:40  21317
Již v druhé-třetí třídě základní školy ti v matematice vysvětlovali něco o množinách/podmnožinách a nadmnožinách.
A leda hovno, soudruhu. Takové neštěstí mne teda nepotkalo!! °-)

vůj výrok byl bez přívlastku a tudíž si kladl nárok vyjadřovat se o naprosto všech rodičích
No jo. Já zapomněl, že tady se musí naprosto polopaticky a v definicích. Jinak mi to Ovčáček napadne a překroutí. A většinou to napadne a překroutí ať je to napsané jakkoliv.

a ostatní narozené děti schazovali ze skály
Doporučuju ti naštudovat jazyk český. Nebo jsi upadl na chlavičku? ;-)
A co správné Árijky za Hitlera, které odevzdaly své novorozence do ústavů, aby z nich stát vyrobil nadlidi a dopadlo to výrobou kryplů?
Když tomu jeden krypl velel, není se co divit. Na sociálních experimentech je blbé to, že se to špatně opravuje.

[ 816 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt