Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Náboženství a my [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderují Royal, nula.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 15.10.2008 08:10
Tento poněkud netradiční klub je určen k diskusím mezi věřícími a ateisty, k vzájemnému porovnávání jejich názorů, postojů, přístupů k životu i způsobů života, k debatám o příčinách existence obou velkých světonázorů (náboženské víry a ateismu) a o tom, proč se kdo s kterým světonázorem ztotožnil. Cílem je především poznání, poučení členů obou světonázorových skupin o té druhé skupině, a následně pochopení jedné skupiny druhou. Jestli někdo z ateistů po čase uvěří nebo někdo z věřících naopak po čase přestane věřit, je irelevantní. Důležité je to vzájemné porozumění, které je základem k tomu, aby obě skupiny mohly na této planetě vedle sebe existovat v míru a v oboustranném respektu.

Všechno, co jste chtěli vědět o katolících a báli jste se na to zeptat
Všechno o ruské pravoslavné liturgii
Pravidelně aktualizovaná záloha tohoto klubu je zde.

Klub Religionistika Sem prosím směrujte tématicky vhodnou debatu.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: bdczjmv
[ 831 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
mongol mongol co mám dělat? co mám dělat? 14.1.2019 22:40  21346
možná sem správně nepochopil podobenství (pokouším se výklad bible provádět dětskýma očima), proto beru každého obráceného člověka, tj. každou umytou svini
jako něco jedinečného a YHWH je takový srandysta, že si vybírá místo běžných nevěřících psů a sviní exoty a jejich obrácení je potom námět na komedii roku...

pro církve platí nejen Tebou citovaný Mt 22 -
20. On jim řekl: „Čí je tento obraz a nápis?“
21.Odpověděli: „Císařův.“ Tu jim řekl: „Odevzdejte tedy, co je císařovo, císaři, a co je Boží, Bohu.“
ale i - ať se vlci mezi sebou trhají, aby beránek měl klid, což je vidět např. v dnešním rozhovoru halíka:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lide-si-do-me-promitaji-sve-demony-modlim-se-i-za-klause-rika-tomas-halik-64069#utm_content=freshnews&utm_term=hal%C3%ADka&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz
multilevel multilevel 14.1.2019 00:52  21345
lidé se setkávají s JK resp. Tím, co je který jsem.... každou vteřinou svého bytí. Jiná věc je v tom, že si: Císařovi dejte, co je císařovo a Bohu to co je boží... vykládají způsobem, který odpovídá jejich současnému poznání a toto poznání se od ideálního způsobu vzdaluje na miliony světelných let... Církve je v tom však utvrzují...
multilevel multilevel 14.1.2019 00:46  21344
svině, je prostě sviní. Tudíž je od počátku do konce svého bytí odkázána na instinkt, neboli pud. Je-li vykoupána v Lurdách, nebo v Bardějově či Piešťanech.... je dotyčné svini absolutně jedno. Pro svini je podstatné, že udělala co ji instinkt přikázal, na základě stamililionové zkušenosti veškeré zvířeny, jak se chránit před moskyty. TZN oplácat se bahnem. Svině neřeší, že by se měla vykoupat a nesmrdět nějaké jiné naivní útlocitné bytosti. Tohle řeší někdo jiný, kdo by chtěl svini dotlačit do pozice, která prostě svini nepřísluší...

Tady někdo nepochopil, že Osoba, která je vyzrálá a naladěná na kristovství, tak je kristovstvím inspirována, obohacována a její vztah vůči kristovství je přirozený, s potenciálem maximálního obohacení.

Osoba, která je na jiném levelu rozvoje... která ještě nedozrála... Prostě tímto "kristovstvím" zasažena nebude, a i kdyby se milionkrát vykoupala svatým duchem, tak to po ní steče jako voda po igelitu bez nějakého efektu.... A násilné vynucené setkání s kristovstvím (a křesťansktví skrze moralistickou manipulaci je v této činnosti excelentní...) ve skutečnosti dosahuje opačného efektu, než jaký je presentován....
mongol mongol co mám dělat? co mám dělat? 19.12.2018 23:00  21343
JK mluví s lidmi, kteří Ho slyší náhodně, poprvé - v podobenstvích. Proto pro vztah, který je vzácný, netuctový a umožní trvání déle, než pouhý jeden život, tehdá JK použil slovo perla a někteří lidé před 2000 lety tomu rozuměli.
Svině = ta, která je, se vizuálně vykoupe, nebo trochu očistí pouze nahodile, když třeba chčije jak z konve a ona momentálně nemá, kam zalézt.
Vykoupání sviní Svatým duchem představuje očistu jinou kvalitou života, taková svině se už nemusí obávat parazitů, virů apod. pozemských sraček, proto hmotná krusta z bahna ztrácí opodstatnění.

Pes co žere co vyblil a zablácená svině zde řeší problém tragédie odumření, zakrnění a v nejhorším možném případě odpadnutí =
pokus o navrácení do původního stavu těch lidí, kterým bylo umožněno
setkání s YHWH ev. JK
vlk Vlk 4T Modrý tým; Rozhlédnu se a pak kousnu! 19.12.2018 11:19  21342
multilevel má ode mě bod. Velice podnětné čtení aneb tu knihu je třeba aktualizovat. :-)
multilevel multilevel 9.12.2018 20:50  21341
Matouš 7, 6 Nedávejte psům, co je svaté
Je-li v tomto světě něco svaté, pak je to láska, vaše láskyplná přítomnost či láskyplná pozornost. František z Assisi toto dával zvířeně, včetně psů a neměl s tím problémy.
Jiná otázka je, pokud se snažíte podělit s druhými o vlastní aktuální poznání, alias gnozi, s těmi, kteří jsou v naprosto jiném levelu. To, že budete poslání zákonitě do prdele je ještě jedna z jemnějších variant. Můžete skončit daleko hůře. A vovovovo tom to je.....
multilevel multilevel 9.12.2018 20:37  21340
Svině, která se znovu zabahní, když ji nějakej idiot vykoupe ve voňavce, je prostě taková, jaká je. A všimněte si prosím, že JSEM KTERÝ, JSEM (což přesně vystihuje onu svini) je v jistém jazyce Jménem JEHOVY, čili definicí Boha, respektive kvality Božství.
multilevel multilevel 9.12.2018 20:30  21339
Pes se vrátil k vlastnímu zvratku.... umytá svině se zase válí v bahništi
Když fena pozře vlastní zvratky, činí tak na základě vlastního instinktu. Nám to může připadat jako nechutné, nicméně tento pud má svůj vlastní funkční základ, který bychom odhalili pokud bychom se řídili empathií, čili srdcem a nesoudili paušálně a dopředu na základě vlastní první signální.
Stejně tak tomu je s onou sviní. Zabahnit se je miliony let prověřená strategie obrany před komáry, čili moskyty. Stačí jen trpělivě pozorovat chování fauny a okamžitě nehodnotit dle naučených přesvědčení a vzorců.
Je idiotství svini umýt. Její tendence znovu se zabahnit je zcela přirozená a v pořádku. Činit z takovéhoto jednání moralistické závěry je úchylnost, naivnost, prostě hloupost. A používat takovéto přirovnání coby řeč Písma svatého je pak indikátor toho, že Bible není jazykem Moudrosti Boha, ale lidského omezeného poznání neboli aktuální gnóze.
Používat ony příklady, coby symboly úpadku je pak vyjáfřením vlastního nepochopení, oddělenosti od vciťování, nepochopení Božího stvoření a vlastní pýchy a inklinaci masturbovat údajnou svoji nadřazenost.
multilevel multilevel 8.12.2018 13:49  21338
asi mám jinej vyhledavač... :-)

Co se týče perel..... Existuje jistá škeble, které říkáme perlorodka. Když se jí do prdele (resp do adekvátního otvoru) dostane zrnko písku, které neskutečně prudí a dráždí, tak jej obalí vrstvou slizu, aby si od tohoto zkurveného pocitu oddáchla. Onen sliz po jisté době mineralizuje.
Existuje jistý idiotský tvor homo rádobysapiens, který jenom z důvodu, že těchto nepruďkonečně/kuliček není tolik, jako zrnek písku... Učinil vzácnost, kvůli které se navzájem mezi sebou vraždí. A z jistého nepochopitelného důvodu učinil závěr, že když takovou kuličku dá darem někomu jinému, tak se z toho vesmír a nejlépe hlavně obdarovaný... zfanfrní.
Svině jsou tak ve velmi nevděčné situaci. K jídlu to není, jediný výsledek, když vám to v dostatečném množství nastrkaj před vás je, že po tom uklouznete a rozbijete si rypák. Zašlapat do země, tedy zmírnit důsledky dalších úrazů, je údajně věc naprostého nepochopení a nevděku. A zpacifikovat toho idiota, který s tím jinak nepřestane nesmíte v rámci odepření vlastní sebeobrany.

Asi bychom se měli zamyslet, kdo je tu přirozený a kdo se vlastně zbláznil. A moralistické výplody z čeho vlastně vyvěrají...
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 30.11.2018 20:06  21337
Přesně jako lidi!
mongol mongol co mám dělat? co mám dělat? 30.11.2018 18:45  21336
malá ukázka z vyhledávače na klíčové slovo " svině " = 1. výrok JK, 2. starý dobrý židovský komici

1.
Matouš 7, 6 Nedávejte psům, co je svaté. Neházejte perly před svině, nebo je nohama zašlapou, otočí se a roztrhají vás.

2.
2. Petrův 2, 22 Přihodilo se jim to, co říká pravdivé přísloví: ‚Pes se vrátil k vlastnímu zvratku‘ a právě umytá svině se zase válí v bahništi.
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 30.11.2018 15:51  21335
Ty autory neznáš a nejvyšším korektorem je právě Bůh.

Mimochodem, lidi nejsou ubozí, lidi jsou pěkné svině!
vlk Vlk 4T Modrý tým; Rozhlédnu se a pak kousnu! 30.11.2018 13:09  21334
Nepřečetl celou, jen nepatrnou část (a to mi opravdu stačilo - nenávistné - Bůh oplácí ubohým lidem). Zajímá mě kolektiv autorů. Kdo ji napsal?
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 11.11.2018 03:05  21333
Bibli jsi čtl? A až Boha uvidíš, dáš nám vědět? ;-)
vlk Vlk 4T Modrý tým; Rozhlédnu se a pak kousnu! 10.11.2018 22:04  21332
otázkaJežíšišmarjápanno, viděl už někdo toho Boha, prokristapána?

[ 831 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt