Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Jerry Goldsmith [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderují VelociraptorX, Lokutus, Tender.
Archiv

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 585 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
e_wan E-Wan - Soundtracky na prodej! (update 15.2.17) 20.2.2017 13:19  2482
RAMBO III re-issue
http://www.intrada.net/phpBB2/viewtopic.php?f=4&t=7330&start=15

.... we're working on this idea as i write. The never-before-released alternate for "Another Time", which is shorter with a slightly altered performance of the trumpet solo, is actually the version used in the film. So I really want to have it on this completely re-mastered version... which means a 2-CD set would be necessary. It turns out the cue called "Insane" was edited onto another cue way back when so it'll appear just as it always has after all. A previously unreleased separate take of the percussion section for "The Joust" also has a couple of seconds of tympani pre-roll that didn't make it onto any of the previous releases so that may find its way onto the extras, just for completists - though including the heavily-edited version Jerry put together for Scotti Bros. would make a total of three (!) versions appearing now! Since the entire end title in the movie is the song "He Ain't Heavy, He's My Brother", it makes sense to have it included as well, if we can. This brings in Scotti Brothers, who we originally shared a license with back when the movie was new in the late eighties. If everything works out, then including the entire Scotti Bros. release, which featured songs, a Giorgio Moroder piece and seven Goldsmith score cues will all help create a proper-length second CD. No separate trailer music was written for the third movie beyond cut-and-paste tracking from the previous movies. And we've done the Carolco logo already. In any case, the 2-CD idea gets everything Jerry recorded including the two extras, plus the Scotti Bros. release for those interested in a different approach to presenting the movie's music. That's where the discussions are at now.

Whatever we end up doing, the entire 77-minute score disc has already been licensed and has been completely re-edited and newly mastered, finally presenting the score in film chronology with several of the more-awkward (though fine for 1989 purposes) assemblies updated. And we'll have all-new packaging. This is the Rambo III that I want to look at and play. big grin
--Doug
e_wan E-Wan - Soundtracky na prodej! (update 15.2.17) 8.2.2017 12:08  2481
Pokud by měl někdo zájem, tak mám nedopatřením navíc jeden Capricorn One - remastrovanou edici z roku 2015 (Intrada 7142)! Více viz v seznamu OST na prodej.

bertram bertram Srdce může toužit, rozum musí velet! 6.2.2017 09:55  2480
Rocketeer: Jasně, že principiálně BY NEMĚL, naopak anachronickej zvuk leckdy přispívá k autenticitě a dobovosti díla a jeho umělohmotný přepracování např. novým dokonalým nahráním mu ne vždy prospěje.
Nejsem takovej zvukovej štváč a beru nahrávky prostě jako odraz doby, ve který vznikly a o který vypovídají. Pokud je mizerná hudba, nezachrání ji sebevyspělejší rekonstrukce, naopak té v jádru dobré může plastická operace jen uškodit, sprostě ji odosobní.
Ovšem, teď jsem si o víkendu náramně lebedil u Prince And The Pauper, Kentuckian + Williamsburg, jenže tam se původní stopa zachovala asi leda ve filmu, takže revitalizace přišla vhod. Ale zrovna ten probíranej Goldsmithův Ransom mi do uší dřepne právě tak, jak zní teď, syrově, neurvale, ale PŮVODNĚ.
pepak pepak - Pepak.net 3.2.2017 17:50  2479
Rocketeer: Pokud hodnotíš čistě hudbu, tak ne, ale pokud hodnotíš konkrétní vydání, tak proč ne? Jak říká E-wan, kvalita může ovlivnit vnímání hudby. Stejně tak ji může ovlivnit třeba výběr nebo řazení stop.

Konkrétní příklad: Conan the Barbarian Outtakes (původní verze stop, které nebyly na Varese vydání) bylo prakticky neposlouchatelné, přestože hudba sama byla výborná - ale kvalita zvuku to činila neposlouchatelným. Podobné to je u mnoha starších bootlegů. Naopak někdy může lepší kvalita zvuku významně pozvednout vnímání díla (Conan the Destroyer od Tadlow, ať zůstaneme u Conana). Vliv řazení stop lze hezky porovnat např. u Apollo 13 - oficiálka vs promo.
e_wan E-Wan - Soundtracky na prodej! (update 15.2.17) 3.2.2017 15:31  2478
Pokud nějakým způsobem poznamená vnímání hudby samotné, tak proč by neměla?
rocketeer Rocketeer Music makes me happy 3.2.2017 11:34  2477
Ewan - v hodnocení díla by se neměl až tolik odrážet zvuk jako takový, ne ?!
e_wan E-Wan - Soundtracky na prodej! (update 15.2.17) 2.2.2017 17:36  2476
Nevím jak ostatní, ale třeba mě se Ransom hodně líbí, ale moje hodnocení výtazně sráží dost otřesná kvalita zvuku :(
Bohužel nějaká vylepšená edice či re-recording jsou zdá se v nedohlednu!
bertram bertram Srdce může toužit, rozum musí velet! 2.2.2017 11:39  2475
...i pozitivně komentuji :-)Executive Decision
ber-tram: "Svůj akční slovník autor neobohatil ani neochudil, nýbrž v půlhodinové řeči rozumně vytěžil. Strohou intenzitu dechových nástrojů a smyčců posiluje elektronická klec obepínající nervní orchestr, který nerad polevuje v nasazení a boří symetrii nahrávky. Asi se minu s názorem většiny cestujících, ale mě Boeing 747 v ohrožení (jak vulgárně zní distribuční název filmu) vynáší do příjemně turbulentního letového pásma." ****

Ransom
ber-tram: "Můj soukromý malý grál trčí nad všemi skladatelovými oficiálně vychvalovanými výtvory. Až na pár hrbatých sekvencí (např. č. 4 Mission Aborted) mixuje toto 34 minutové CD nádherný ústřední motiv s perfektně zvládnutou akcí komponovanou bezmezně naléhavě, neřkuli hororově (např. č. 8 Just Sit Tight). Nebudu nikoho osočovat z natvrdlosti, když dává méně než čtyři hvězdy, a štědře uděluji maximum." *****
bertram bertram Srdce může toužit, rozum musí velet! 2.2.2017 11:34  2474
Kolem Alien, Freud, Burbs, Legend, Secret of N.I.M.H, Poltergeist, China Town, LA Confidential se kdovíproč chodí s úctou a po špičkách, ale asi fungují líp ve filmu než na poslech. Mě neberou a spíš se přemáhám.
Naopak upozaděné Executive Decision či Ransom pokládám za velmi záživné a i na OSTwebu je koukám hodnotím nejvýš.
aman Aman 1.2.2017 21:07  2473
Kam s ní? :)
Pokud k této u mne spíše výjimečné situaci dojde, rád vytvářím alba 2cd, případně 3cd (navíc např. bootleg), což mi umožňuje i mnou dlouhá léta používaný OrangeCD Catalog.
e_wan E-Wan - Soundtracky na prodej! (update 15.2.17) 31.1.2017 23:53  2472
Ideálně kombinace lepšího zvuku a více hudby v závislosti na kvalitách hudby. V případě, že soundtrack patří mezi mé oblíbené, tak zpravidla s pořízením nové rozšířené verze neváhám. U méně oblíbených soundtracků záleží na tom, jak moc vylepšený zvuk je (viz. např. Poltergeist II, Rio Conchos, In Harm's Way) nebo jak moc nové zajímavé hudby soundtrack obsahuje (napč. Deep Rising).

Nepovažuji se za sběratele, takže všechny verze jednoho soundtracku nesbírám. Pokud je původní album na rozšířené edici obsaženo či je možné ho z větší části zrekonstruovat naprogramováním skladeb, tak se původní verze obvykle zbavuji.
rocketeer Rocketeer Music makes me happy 31.1.2017 23:36  2471
co je vlastně rozhodující moment pro pořízení expanded nebo complete hudby něčeho co doma mám a dal jsem za to třeba nemístné prachy - lepší zvuk, více hudby, původní je pecka jsem rád za cokoliv navíc, sběratelství až posedlost, tedy chci všechny verze ?! a popř. jak naložíte s původní verzí ?!
rocketeer Rocketeer Music makes me happy 31.1.2017 23:30  2470
takový Edge s rozšířenou edicí šel v mých očích dolů, bohužel, i když jej mám rád i jako film a to moc, US Marshalls mají sílu právě ve své formě a to i díky délce...
e_wan E-Wan - Soundtracky na prodej! (update 15.2.17) 31.1.2017 18:09  2469
Rocketeer: Jsem docela zvědav, jak US Marshalls prospěje (či neprospěje) rozšířená edice, která je IMHO po Chain Reaction a Executive Decision takřka na spadnutí.
Těm dvěma totiž rozšířená edice IMHO velmi prospěla.

I když takový komplet Air Force One by mě udělal podstatně větší radost!
Letos slaví film 20. výročí od premiéry, tak třeba se konečně Varése umoudří.
e_wan E-Wan - Soundtracky na prodej! (update 15.2.17) 31.1.2017 18:03  2468
Jo a vybavuju si, že dost nízká hodnocení měl v zahraničí Star Trek Nemesis, který od některých kritiků získával něco mezi jednou a dvěma hvězdičkami.
Mě na proti tomu přijde naprosto famózní!!! Speciálně akční skladby jsou IMHO naprosto super!
Po The Motion Picture je to můj druhý nejoblíbenější Goldsmithův startrekový soundtrack a třetí nejoblíbenější startrekový soundtrack vůbec.

[ 585 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt