Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Hudební klub [ŽP: 6 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje postKF.
Archiv
V tomhle klubu si budeme povídat o působení hudby na nás, běžný lid. Už víme, že třeba zdejší šéfmoderátor Kill File za sebou tahal kačera za zvuků dílek hitmakera nadpozemských rozměrů - dj Boba...... a že druhej moderátor Macca má potřebu při potřebě si zpívat Waterfalls.....
Ale tím naše šťourání se ve všem, co jste asi v souvislosti s hudbou nikdy nechtěli vědět, zdaleka nekončí.

Máme tu totiž nové téma :
Co soudíte o žánrových mixech? Které žánrové mixy můžete a které ne?
Nezapomeňte navštívít sesterský klub, kde na svou kůži můžete zakusit, zač je toho loket, být hudebnim kritikem

Průvodce kategorií Hudba na Lopuchu
 • BigHair, Lipstick & Leather - Klub zaměřený na rockovou scénu 80. a začátku 90. let [moderuje Bruno Ferrari]
 • Frank Zappa - Klub specializovaný na tvorbu tohoto geniálního hudebníka [moderuje filipes]
 • Genesis - Art rock ve své špičkové podobě [moderuje Vaklaf]
 • Jethro Tull - Diskuse o rockové legendě [moderuje Guitarist]
 • Led Zeppelin - Klub věnovaný jedné z nejdůležitějších rockových kapel všech dob [moderuje saybye]
 • Rock, metal i jiné - O všem co se šustne v showbusinesu [moderují cannedStars, Bruno Ferrari, Macca]
 • Rock, metal i jiné - kvíz - Uhodněte hudební ukázku... Aneb "Brusírna sebevědomí" [moderují cannedStars, Bruno Ferrari]
 • Rock východního bloku - Vesjolie rybjata strike back! [moderují Antekirt, nash]
 • The Beatles - Ringo, Džórž, Pól, Džón, ja si říkal co to s tebou je! [moderují Macca, doc]
 • The Doors - Asi měl zase ňáký vokno... [moderují Tequille, Malrankwi]
 • Folk & Country - folk & country... [moderuje Viky]
 • Cover verze - Vše kolem přejatých skladeb, standardů a starých fláků. [moderuje Krteček]

 • Zálohy
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help

  Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

  [ 2917 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  suchos suchos 16.10.2018 19:59  17258
  jj, uz zkousim "Off the radar" z roku 2017...zatim dobry!
  antony Antony ve věku hudby 16.10.2018 19:41  17257
  suchosWAU jaxwiňa, tos mě fakt příjemně překvapil, jakože ultra moc.
  Doporučuju i další jejich alba, ale pozor, celkem se dost vzájemně liší.
  suchos suchos 16.10.2018 17:53  17256
  tipISILDURS BANE - 1997 - mind volume 1

  tohle mi nekdo (mozna Antony?) doporucil, ja to sehnal a pak nejak zapomnel.
  dnes jsem pustil...a jsem uhranutej...tohle je to nejlepsi co jsem za posledni dobu slysel! zvukove, hudebne...nadhera.
  je to takovej instrumentalni prog...
  antony Antony ve věku hudby 28.9.2018 16:29  17255
  CHARLOTTAS BURNIN' TRIOCB3 mají na bandcamp kompletní diskografii, všechny 4 tituly. Hned jsem si je koupil, je to bomba.
  https://cb3band.bandcamp.com/
  antony Antony ve věku hudby 25.9.2018 09:01  17254
  NOVINKY 2018Chtěl bych zde avizovat pár albových novinek, týkajících se zajímavých starších kapel. Notoricky známé věci anoncovat není třeba, ale existují i méně zveřejňované projekty, které dle mého názoru zasluhují pozornost. Rockeři, jak přesáhnou padesátku, šedesátku, tak mají nějak víc času věnovat se tvorbě. Pokud se toho dožijí.

  GRYPHON
  Uvedli 14.9. nové album ReInvention, což znamená, že se po 41 letech prezentují studiovou prací. Titul vychází na jejich vlastní značce, objednat lze na jejich stránkách.

  CELESTE
  Chystají album s názvem Il Risveglio del Principe. Má vyjít u Mellow Records 30.10. pod katalogovým číslem MMP 540. Vzhledem k tomu, že poslední předchozí studiové nahrávání absolvovali roku 1977 (pozdější alba obsahují jen dříve natočenou muziku), tak jde opět o procitnutí po 41 letém zimním spánku.

  HITTMAN
  Tito američtí metalisté pro mne představují spojující můstek mezi TESLA a DEF LEPPARD. Vydali 2 alba (88, 93), pak se po nich slehla zem. Na svém FB teď píšou tohle:
  New HITTMAN Album has entered the mix phase with our old pal Bob St John. Bob produced and mixed our 2nd album “Vivas Machina”, as well as working with tons of others including Extreme, Dokken, Aerosmith etc. He’s a real pro, and is making our new stuff sound Killer! Look for a single release this fall with album to follow in Spring 2019.
  Nezbývá, než se těšit.

  MYRMIDION CREED
  Němečtí progmetalisté, co mne roku 1994 totálně uchvátili svým albem Through Painful Eyes. Vydavatelská značka “Gorgon” (spadající pod Inline Music, mimo jiné vydali GETAWAY, PENNY LANE, HEAVENWARD, samé špeky) nebyla moc agilní a záhy zanikla, z kapely se stala zapomenutá raritka. Náhodou jsem objevil jejich web, a mají na kontě nové 4 písňové EP s názvem Nothing But My Face. Na tento comeback jsem mimořádně zvědavý, komunikuji se zpěvákem Volkerem, příští týden mám CD doma, tak o něm napíšu.


  Původně publikováno na Rockovica
  antony Antony ve věku hudby 21.8.2018 08:39  17253
  Jeden z největších objevů 2018STONED KARMA z Francie, doporučil Mr. Suchos. Vloni vydali debut, letos už stihnuli dvě alba:

  STONED KARMA -18a- The Dark Side Of Destiny [▪DR11▪]
  V podstatě bluesrockové instrumentálky, jako dnes už prostě neuslyšíš. Nepřikrášlené libovolnými trendy srajdami, jak zázračně osvěžující. Kytara, co vypráví příběhy, krásně modulovaná, zřetelná, narvaná emocemi. Přístupem připomínají CHARLOTTAS BURNIN' TRIO, což je další letošní objev. Vyznění alba The Dark Side Of Destiny je tak autentické, že čekám, kdy se ozve zpěv Paula Rodgerse, takový je tam BAD COMPANY feeling. STONED KARMA mi řádně vylepšili posledních pár dní. Stoner ve standardním slova smyslu tam příliš neslyším, na to se tam málo vazbí a řádí, vše je zklidněné až tiché. Stoner ale spí někde pod povrchem, nepochybně.

  STONED KARMA -18b- Inner Chaos [▪DR11▪]
  Před necelým měsícem vyšlo druhé letošní album. Zatím hodnotím jako odlehčenější proti potemnělému předchozímu dílu. Více prostoru má akustická kytara, mix je světlejší, cinkavější. Skladby stále promlouvají v čistých hudebních náladách, ani náznak zakalení trendy soundem. Oáza, fakt..

  Neobyčejně dobrá dynamika všech jejich počinů dává vyniknout každému tónu, luft mezi notami muziku uvolňuje a dovoluje si ji naplno vychutnat. Je neuvěřitelné, jak relativně málo stačí. Jenže právě to málo odlišuje zástupy rutinních hovad od vzácných individualit...

  Vše pěkně k náslechu, i ke koupi za levný peníz zde:
  https://stonedkarma.bandcamp.com/
  antony Antony ve věku hudby 19.8.2018 17:40  17252
  Pár tipů do okurkové sezónyHAZY SEA -18- Cargo Incognito DR9
  Pulsující a jiskrný instrumentální rock z Řecka. Vynikající výkony všech hudebníků, našlápnutá muzika svádí k funky blbnutí, přičemž vlivů je tam hromada. Country, psychedelie, big beat, blues, desert, a další si podávají ruce ve skočných skladbách. Moooc příjemné. I když beze zpěvu, vyprávějí nádherné příběhy..

  CHURCH OF THE COSMIC SKULL -18- Science Fiction DR8
  Po velmi nadějném debutu z roku 2016 pokračování ukázalo, že tito angláni zvládají svůj retro bluesy/stoner s velkou grácií. Co skladba, to znamenitý kousek parádní rockové muziky, bez ohledu na to, z jakých ingrediencí jej zrovna sestavili. Písně nejsou jednotvárné, spoustu práce obstarávají sbory na pozadí psychedelických kláves a fuzzy kytar s řádně skalní rytmikou. Melodie, atmosféra, nostalgie, všudypřítomný sci-fi opar, to jsou atributy tohoto vyspělého díla.

  HOMUNCULUS RES -18- Della stessa sostanza dei sogni DR9
  Převelice libé spojení RPI a Canterbury. Až na výjimky zpívané italsky, saxofonové jízdy, klavír, neotřelé rytmy, změny temp, vše v organickém celku s příchutí Apenin. Bohaté aranže, současně krásně přehledná scéna, ze které místy vytryskávají instrumentální solitérní celky. Ani stopa po trendech a podbízivosti. Bombomňamí.

  INA MAKA -18- Praying On Satellites DR11
  Alternative rock ze Sydney s anti trendy ženským zpěvem. Trippy soul funky nálada se prolíná s heavy psych psychedelic stoner rockovou atmosférou. Velmi transcendentální a halucinogenní zážitek.

  KAYLETH -18- Colossus DR10
  Zdá se, že je stoneru mnoho, ale těch pravých a poslouchatelných zas tak tolik není. Tenhle se povedl fakt dost. Taloši KYUSSovitého charakteru. Fuzzy desert atmosféra všechno spolkne a v její tlamě se to hustě mele. Bezva žrádlo!
  suchos suchos 14.8.2018 08:39  17251
  Ti Gazpacho mi připomínají Radiohead... Jako fakt. Dnes víc než kdy jindy.

  A nový Ghost z vinylu je super. Nějaký hitovky, nějaký atmo, nějaký srajdy... Jako vždycky u Ghost. Zvuk z vinylu je bomba... Digital je blbej jako vždycky... Prostě typický Ghost... Nedivím se, že jsou aktuálně asi nejpopulárnější nová metalová kapela.
  suchos suchos 27.7.2018 16:13  17250
  uz se nemuzu dockat vinyl ripu ;-)
  Meliora v mych usich po poslechu z vinyl ripu stoupla o dva stupne ;-)
  cekam, ze u Prequelle to bude poddobny
  antony Antony ve věku hudby 27.7.2018 12:23  17249
  Super! Je to emocionálně nabitá nahrávka..

  Mimochodem, pár slov k letošním GHOST.
  Album Prequelle mě překvapilo, nečekal jsem nic, jen sázku na jistotou, čili omílání osvědčených postupů a postupné rozmělňování hudebních nápadů, aby mlejnek dál hrčel a sypal. Skladba Rats to dost potvrzuje, auáááá-ááá... :)
  Ovšem zbytek alba je výtečný. Líbí se mi uvolnění hudební formule, neslyším úzkostnou snahu o hit, nevnímám vykrádání sebe sama, jak u se populárních bandů pravidelně děje. GHOST zavedli do své muziky romantičtější a lyričtější notu, zařadili dlouhé instrumentální náladové pasáže a znějí příjemně retro soft metalově s výraznými melodiemi. Zvuk je (na GHOST) taky výborný. Tohle album poslouchám s potěšením opakovaně.
  suchos suchos 26.7.2018 09:26  17248
  skvely album!
  moc dik za tip

  nejaky dobrak je dal sem -> https://uloz.to/!CMh6uAh0j6Nl/gazpacho-soyuz-2018-mp3-320-rar?showDialog=1
  suchos suchos 25.7.2018 07:31  17247
  dik!
  Gazpacho mam rad a na novinku jsem moc zvedavej.
  antony Antony ve věku hudby 24.7.2018 23:58  17246
  Tip 2018GAZPACHO -18- Soyuz
  Z necelých 300 naposlouchaných letošních alb je řadím do TOP5.
  Tohle se prostě povedlo. Od prvních tónů a až do konce jde o ušlechtilé kompozice pro bedlivého posluchače, které dávají velkolepý zážitek. Hudba s takovou hloubkou je naprosto výjimečná. Nutno poslouchat a poslouchat, užívat a užívat. Excelentní skladby, provedení, zvuk. DR13
  Bývají přirovnáváni k H-MARILLION, a je pravdou, že při poslechu jsem si několikrát řekl, že takhle by H-M teoreticky mohli hrát. Mohli, kdyby neměli kňouravého zpěváka ve vyčpělých kompozicích produkovaných s rozbředlou skladatelskou rutinou. GAZPACHO jsou o světelné roky jinde.
  suchos suchos 12.4.2018 03:17  17245
  vcera jsem si dal VOIVOD maraton klasickych alb (kazde 2x az 3x):
  1988-Dimension Hatröss
  1989-Nothingface
  1991-Angel Rat
  1993-The Outer Limits

  Musim rict, ze VOIVOD jsou momentalne moje cislo jedna kapela ;-)
  Tolik kreativity, skvele hudby s punkovou energii, progresivnim citenim a sci-fi tematikou zadna jina kapela nenabidla
  kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 3.4.2018 07:34  17244

  Quarter Libeň je první a zároveň jediné studiové album mysteriozního dua industrialních performerů známého spíše pod zkratkou M.I.O.S..


  [ 2917 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  Povinné ručení porovnání REKLAMA

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt