Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GENESIS [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderují Vaklaf, Bubla, PepaNovacek.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 16.4.2019 20:53


Stojí za shlédnutí:
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 25314 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 19.1.2019 12:45  39724
King Crimson - In The Court Of The Crimson KingNejsem nějaký velký fanoušek King Crimson, spousta věcí mi připadá podivných a nezáživných, respektuji je, ale mám jiné favority. Debut je pro mě však prvotřídní artrocková záležitost a společně s poslední studiovkou jediné CD, které mám. Deska začíná dost agresivně energickou 21st Century Schizoid Man, kde bych měl k pár místům drobné, ale nepodstatné výhrady. Úvod ostře kontrastuje se zbytkem alba, které pokračuje nádhernými melancholickými baladami I Talk To Wind a temnější Epitaph. V podobném duchu začíná i dvanáctiminutovka Moonchild, bohužel pouze v necelých prvních třech minutách, potom se pěkná písnička promění ve zbytečnou a hlavně dlouhatánskou improvizaci, která mi zní spíše jako omylem zanechaný záznam ze zvukové zkoušky, nic zajímavého se tam neděje a k poslechu to moc není. To považuji za jediný zápor desky, který také zbytečně narušuje plynulý tok té parádní hudby. Jakmile začne tohle hrát, obvykle zbytek přeskočím na finální epickou In The Court Of The Crimson King, sice s už poněkud ohraným "refrénem", ale v originále má ta skladba stále svoje kouzlo. Proti pozdějším experimentům se mi tahle deska moc příjemně poslouchá. Líbí se mi použití mellotronu a flétny, hlas mladého Lakea, hezké melodie i celková atmosféra nahrávky... prostě není moc co vytknout, kromě té části Moonchild, ale ve výsledku je to drobnost.
pepanovacek PepaNovacek 18.1.2019 21:18  39723
KeyserSozeTisíckrát asi ne, ale stokrát určitě.

Těším se.
keysersoze KeyserSoze Loudness war vyhrajem, když se semknem! 18.1.2019 21:06  39722
PepaA právě jsem trochu spěchal, abych nebyl ovlivněnej tvým hodnocením a hodnocením ostatních klaunů, co maj KC v malíčku ;-)
keysersoze KeyserSoze Loudness war vyhrajem, když se semknem! 18.1.2019 21:05  39721
PepaNemyslím si, že by tě moje hodnocení mohlo ovlivnit. Já to album dneska slyšel dvakrát. Po několikáté v životě. Tys ho určitě slyšel tisíckrát.
pepanovacek PepaNovacek 18.1.2019 21:03  39720
KeyserRád bych si přečetl Tvoje hodnocení, ale nepřečtu, až sám něco zítra naslintám.
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 18.1.2019 20:57  39719
PepaVěřím ti cokolins. Já si tuhle říkal, jak sem viděl různě ty 5/5, že bych to tak nemohl mít, že ty uplně nejvíc nejlepší alba by museli mít 6/5, nebo prostě nějaký ´neexistující číslo´
ravil_saton Ravil Saton Indigo opět žije - 18.11. Chapeau Rouge - www.indigoseries.com 18.1.2019 20:56  39718
U mne asi:
U mne asi:
1. Aqualung, Passion Play, Songs From The Wood, A, Living in the Past
2. Heavy Horses, Stand Up, This Was, Crest Of A Knave
3. Minstrel In The Gallery, Too Old To R´n´R, Benefit, Stormwatch, TAAB
4. War Child, Broadsword, JT.com, Catfish Rising
5. Rock Island, Roots To Branches, Christmas Album, Under Wraps
keysersoze KeyserSoze Loudness war vyhrajem, když se semknem! 18.1.2019 20:56  39717
KING CRIMSON - In The Court Of The Crimson KingJak jsem předeslal, King Crimson prakticky vůbec neznám, protože jsem kdysi slyšel jenom některá alba a to pouze jednou. Důvodem bylo, že to prostě na mě bylo buď překombinované, moc experimentální nebo zkrátka nudné (bylo tam moc "džezu" třeba). Výjimkou je právě debut, který jsem si nějaký čas ponechal. Zapomněl jsem, proč jsem ho stejně po čase smazal a mým nynějším úkolem bylo zjistit proč. A abych řekl pravdu, tak nevím, protože to je opravdu velmi dobré album. Ba přímo vynikající!

21st Century Schizoid Man je velmi energická skladba a perfektně se hodí jako otevírák celého alba. V prostřední části skladby tam sice přiblble zavrže kytara v takových těch divných (ne)harmoniích, ze kterých nikdy nic nemám, a které si nezapískáte ani kdybyste se posrali, ale naštěstí se to vrátí zpátky do normálu a skladba krásně vygraduje. Po ní následuje balada I Talk To The Wind, která má moc pěknou harmonii s krásnou flétnou a velmi pohodově plyne. Tak jsem si říkal, že to asi bude taková ta jediná pěkná smutná písnička pro citlivé chlapce, co musí být snad na každém albu, ale pak přišla ještě lepšejší balada Epitaph. Tak tohle je fakt nádherná skladba, krásně tíživá s neuvěřitelně malebnou texturou na pozadí. Greg Lake má příjemný hlas a díky němu mi to trochu připomnělo Emerson, Lake & Palmer. Jenže ELP nikdy tak bombovou baladu nesložili. Pro mě možná nejlepší skladba z celého alba. No, pak přišla Moonchild a jediný WTF moment, který jsem při poslechu zažil. Začíná to nadějně, tak trochu v duchu Epitaph, ale pak to přejde do skoro 10 minut trvající nudy plné divného experimentování. Genesis mají něco podobného ve skladbě The Waiting Room na albu The Lamb Lies Down On Broadway, ale tam to aspoň má hlavu a patu, a slouží to ke gradaci do fantastického klimaxu na konci skladby. Tady žádnej klimax není, je to tam úplně zbytečný. Prostě to (naštěstí) po 10 minutách skončí. Možná to má ale dát šanci si dojít na velkou před poslední skladbou alba, kterou je parádní The Court Of The Crimson King. Tahle věc je absolutně příhodná k zakončení celého alba a zanechání celkově VELMI pozitivního dojmu.

No, takže suma sumárum jsem velmi mile překvapen, jak moc se mi tohle album líbí. Do dokonalosti mu asi moc nechybí a rozhodně si ho tentokrát ponechám napořád. Někde jsem se dočetl, že je to (diskutabilně) první art-rockové album vůbec. Zachovám ale chladnou hlavu a nebudu k tomu přihlížet při hodnocení. Narozdíl od Pepy mám rád pětistupňové hodnocení, protože se mi zdá přehlednější. A i když nepoužívám "půlky", tady udělám výjimku. Nebýt rozvleklé nudy v Moonchild, tak je to absolutorium. Takhle dávám 4,5/5.
pepanovacek PepaNovacek 18.1.2019 20:37  39716
A věříš, že jsem u J - Tull Dot Com uvažoval o devítce ? Dvě, tři skladby kdyby tam nebyly ...
pepanovacek PepaNovacek 18.1.2019 20:32  39715
OliasŠestibodová Luďku, kdybych od všech hodnocení pět bodů odečetl, zůstalo by nula až pět, a to by se mi ale vůbec nelíbilo.

Jinak se omlouvám, jestli jsem Tě zklamal, hodnotil jsem srdcem, jako vždy.
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 18.1.2019 20:22  39714
PepaNoale nakonec ti stejně stačila pětibodová škála, ne?? Zajímavé, jak se Roots To Branches nakonec dostaly před ta tři předchozí alba - mám to tak taky. Moc se mi ale nelíbí, že si Minstrela postavil na roveň Broadsword, s tím nemohu souhllasit, hehe.. Já bych celkový hodnocení trochu zjednodušil, dejme tomu na ligy, ve kterých spolu mohou zápasit donekonečna, popřípadě se někdy někam posunout..

1. Aqualung, Passion Play, Minstrel In The Gallery, Songs From The Wood, Heavy Horses, ´A´

2. Stand Up, Too Old To R´n´R, Stormwatch, Roots To Branches

3. This Was, Benefit, Under Wraps, Crest Of A Knave, Catfish Rising,

4. War Child, Rock Island, JT .com

5. Broadsword, Christmas Album
pepanovacek PepaNovacek 18.1.2019 19:31  39713
A kdybych musel vybrat nejlepší skladbu vůbec, tak by to momentálně byla Batteries Not Included.

pepanovacek PepaNovacek 18.1.2019 19:27  39712
Tak jsem si tedy poslechl naposledy všechna alba Jethro Tull. Byl jsem zvědav, dostaví – li se ještě nějaká překvapení, protože pár jich bylo, ovšem teď už ne, alespoň žádná zásadní. Ani už jsem neměl v úmyslu poslouchat za účelem nějakých dalších blábolů, jen jsem si chtěl tuhle moji milovanou kapelu tak nějak zesumarizovat, udělat si radost, a ze zvědavosti zkusit ohodnotit. Ovšem pětihvězdičková škála je prostě malá rozsahem, to bych nedokázal, nevešel bych se tam – a i tak jsem občas váhal, a uvažoval o půlkách, hehe.


This Was - 6

Stand Up8

Benefit7

Aqualung10

Thick As A Brick - 9

Living In The Past8

A Passion Play - 7

War Child - 10

Minstrel In The Gallery - 6

Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die! - 5

Songs From The Wood - 9

Heavy Horses - 9

Stormwatch - 7

A - 10

Broadsword And The Beast - 6

Under Wraps - 5

Crest Of A Knave - 7

Rock Island - 7

Catfish Rising - 7

Roots TRo Branches - 8

J - Tull Dot Com - 8

The Jethro Tull Christmas Album - 6


Takže pár poznámek na závěr - žádná zásadní překvapení se tedy nekonala, i když jsem při tom závěrečném poslechu byl mnohem shovívavější k Under Wraps - to album nejspíš nebude vůbec špatný, a už vůbec ne propadák, jen asi nejsme ještě hodni, teď si nedělám prdel, ta hudba je totiž asi opravdu dobrá, jen je v blbým, resp. pro nás nepřijatelným kabátě, ale Anderson tady zpívá výborně - a zejména pak Broadsword And The Beast. Ale to neznamená, že bych ta alba hodnotil líp jen kvůli tomu, jak moc miluju Jethro Tull, prostě musím upřímně říct, že při tom chronologickém poslechu jsem v podstatě na každém albu našel něco, co mě zaujalo, každému jsem svým způsobem přišel na chuť, a i ta, která mi připadají nejslabší, tedy Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die! a Under Wraps, rozhodně nejsou vyloženě špatná.


Mezi prvním a druhým albem cítím a slyším obrovský, až propastný rozdíl, což je, kdybyste to náhodou nepochopili, další poznámka.

A ještě jedna - ty krátké skladby na Living In The Past jsou prostě kouzelné, krásné a milé, a kdyby z těch nevydaných vyšlo jedno řadové album (bez živé nahrávky), kdo ví, jestli by (pro mě) nebylo nejlepší.

No, a kdybych měl vybrat tři nejlepší alba – i s pořadím – tak je klidně vyberu, a to na základě toho, jak se mnou zacvičila nejen při tom posledním poslechu, ale jak se mnou cvičí už téměř čtyřicet let – husí kůže, mrazení po těle, slzy na krajíčku, dojetí … geniální, dokonalá, bezchybná umělecká díla. Přiznám se, že při War Child jsem byl včera tak odvázanej a nadšenej, že jsem za prvé věděl, že ho dám před Aqualung, ale nebyl jsem si jistý, jestli nebude třeba i atakovat A, které (jak se taky přiznávám) jsem přeskočil, a nechal si ho na úplný závěr. A i když ten souboj byl nakonec velmi, vemi těsný, tak A dnes opět nezklamalo, a po zásluze zvítězilo.

1. A

2. War Child

3. Aqualung

A ještě jednou děkuju všem, co blábolili o Jethro Tull se mnou, bez Vás bych si to jistě tak moc neužil.
ravil_saton Ravil Saton Indigo opět žije - 18.11. Chapeau Rouge - www.indigoseries.com 18.1.2019 12:34  39711
OliasMáš pravdu, že tam mám některý věci, který jsou spíše podstatný a dobrý alba, ale ne super srdcovky - týká se pro mne asi i Sigur Ros, Arcade Fire, The National, Hukkelberg, atd. A máš pravdu, že jsem často psal jedno album, i když jich je dobrých více (viz Wolf, Stevens, atd.)
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 18.1.2019 11:45  39710
Ravil SatonJe jen několik málo věcí z tvýho seznamu, který neznám a rád si je poslechnu. Některý věci nejsou pro mne možná až taková srdcovka, ale je tam jen málo toho, co by mne vůbec nezajímalo. Snad bych ještě rád dodal, že u některých interpretů si vypíchnul jedno album, přičemž je dobrá třeba celá diskografie, jindy se ještě kolem těch muzikantů dějou další zajímavý věci. Akorát to víš, místní by to asi většinou dost sepsuli jako indie sračky, haha..

[ 25314 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt