Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě.... Film [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderuje Case.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 6.2.2008 10:34
Co jste viděli za film?

Inspirujte nebo varujte ostatní, podělte se o první i druhé dojmy...

Takže abychom to sjednotili (a lépe se v tom orientovalo) tady je vzor:
Orig. název / Český název (do titulku)
- kde
- krátké hodnocení
- X %

Pokud budete chtít na něčí hodnocení reagovat.. reagujte pokud možno vlastním hodnocením.
A nepište spoilery!!
Nerad mažu vaše diskuse k jednotlivým hodnocením, protože jsou občas zajímavé... takže pokud máte potřebu reagovat na jednotlivé hodnocení něčím jiným než vlastním hodnocením, nebo máte pocit, že některé hodnocení je zralé pro diskusi použijte naši pobočku

Co právě... film -diskuse

kde máte dostatek prostoru dosytosti se vyřádit a nikdo tam nic mazat nebude... :-))


Vyjádření k vaší diskusi o diskusi
Tento klub má sloužit jako místo kde je možno přečíst si hodnocení jednotlivých filmů, konfrontovat je se svým hodnocením, popřípadě si nechat poradit kterému filmu se vyhnout, a který si nenechat ujít, nebo naopak svým hodnocením poradit. Věřím, že nejsem sám, kdo to tak vidí. Stejně jako nejsem sám koho diskuse o tom, kolikrát jste byli v kině na černo nebo o tom jestli X byl ve filmu Y lepší než Z, až tak nezajímá. Pokud jste líní jednou kliknout do záhlaví, abyste se dostali do míst kde jsou podobné diskuse na místě, pak je mi líto. Nebráním se samozřejmě ani diskusi na téma diskusí, ovšem tamtéž. Tady budou míti život jepičí. Howgh!
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 1722 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
lisak Lišák - Bylo smažno.... 2.5.2018 13:37  10935
Ghostbusters 3Netflix
Narozdíl od předchozích dvou mi tam chyběly opravdu pořádné vypointované vtipy. Ale má to děj, spád a hezký vizuál a na Kirsten Wiig se taky dobře kouká.
75%
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 29.4.2018 00:56  10934
Avengers: Infinity War- kino, 2D s CZ titulky
- Avengers filmy jsou fajn, že je tam obvykle většina postav, ale stejně mám raději jednotlivé filmy. Z těch vedou asi Captain Amerika a Thor. Wow efekt se tentokrát nějak nedostavil, ale pořád dost dobrý. Zabili hned na začátku mou oblíbenou postavu, té jediné mi bylo líto. Jinak ty ostatní mě nějak netrápily. Navíc vzhledem k některým potvrzeným dalším filmům je jasné, že se pravděpodobně většina postav vrátí. Teda jedna věc mě překvapila, Thor má zase oko!!!!
- 80%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 16.4.2018 21:20  10933
Labyrint: Vražedná léčba-HD Stream
-Povinné zakončení trilogie. Nechci tu zbytečně spoilerovat, ale ani po tom všem mi není jasný smysl konání některých osob. Ale holt to beru tak, že je to ovlivnění knižní předlohou (kterou jsem nečetl).
Na závěr je malilinkatý cliff hanger - takže možná bude i čtverka.
-65%
ubi Ubi 3_33_33 - 2640 14.4.2018 13:39  10932
A Quiet Place-DivX
-Jak už název napovídá, velmi tichý snímek, kde téměr všechna komunikace probíhá znakovou řečí a každý zvuk je smrtící. Variace na známé téma, které bylo naposledy úspěšně zpracováno třeba ve Smrti ve tmě. Přestože ho oživuje několika neotřelými nápady, řada scén je až doslovně okopírována odjinud (okamžitě se vybaví Znamení nebo Válka světů). Hodnocení pak bude záležet, jak se divák vyrovná s tím, že už něco podobného viděl.
-73%
benedikt Benedikt We live for the One, we die for the One 12.4.2018 19:03  10931
Bang Bang You´re DeadYoutube
Film proti sikane natoceny na zaklade jednoaktove divadelni hry napsane po jedne ze streleb na americke skole. Jeden z nejsilnejsich a nejlepsich filmu co jsem v posledni dobe videl (i kdyz je to z roku 2002)
100%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 4.4.2018 15:54  10930
ChapieNetflix
tak určitě, že jsem věděl, že do Blomkampa nemůžu čekat něco jako číslo pět žije (který mám moc rád, ale je to čistá komedie). Ale že dostanu něco z kategorie Blade Runner/Ghost in the machine, a ještě k tomu s happyendem, kterej si navíc připraví tak, že divák "smí doufat"...no prostě lahůdka. A do toho neskutečně dobře udělané akční scény a tak trochu anime stylizace.
100%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 4.4.2018 15:50  10929
Brightdocela koukatelný crossover fantasy a krimi. Trochu mi to připomíná Sapkovskýho.
95%
pizzaguy Pizzaguy - I'm Mary Poppins, y'all! 31.3.2018 14:22  10928
Ready Player Oneoproti předloze obrovsky zjednodušené a strašlivě dumbed-down pro běžného diváka (á la The Big Bang Theory). Úkoly působí úplně směšně lehce a v rámci příběhu je tedy naprosto neuvěřitelné, že někomu trvalo 5 let, než přišel na řešení. Hlavnímu hrdinovi se tak oproti knížce nedá moc fandit, protože zatímco v předloze musel dlouho makat a přemýšlet, díky čemuž nakonec vyhrál, tak tady víceméně jde od jedné šťastné náhody k druhé (což se nejvíce podepsalo na scéně s mincí - v knížce si to musel poctivě vydřít, ve filmu k ní přijde jak slepý k houslím). Vedlejší postavy jsou ještě víc do počtu než v knížce (hlavně Daito a Sho(to), kteří tam upřímně ani nemuseli být) a vůbec celý ten přidaný Art3misin "odboj" je úplně směšný a absolutně nic do příběhu nepřináší.
Easter eggů je tam vskutku požehnaně, ale ve výsledku mě dost mrzelo, že drtivá většina ze zakoupených licencí na všemožné postavy a rekvizity jsou omezeny na milisekundové cameo někde v pozadí a jenom maličký zlomek toho všeho je smyslupně využitý pro příběh a vtípky - proč proč proč tam proboha nedali víc scének typu Chucky, když už si dali tu práci a sehnali si všechny ty licence?? Když si vzpomenu, kolik vtipů a nápadů s licencovanými postavičkami jsme viděli v The Lego Movie...

Přes to všechno se však jedná o povedený popcornový film, který mohu doporučit, jenom mě zkrátka mrzí ten promarněný potenciál a závidím divákům, kteří nečetli předlohu.

Hodnocení filmu bez ohledu na předlohu: 7/10
Hodnocení filmu jako adaptace předlohy: 5/10
dadel Dadel S dvouhaléřem v ruce, s žertem v srdci - SIVÝ ČTVERÁK!!! 29.3.2018 09:20  10926
Ready Player Onekino projekce zdarma pro VIP:)

Po zhlédnutí trailerů jsem měl obavu, protože jsem většinu záběrů vůbec nepoznával a vypadalo to jen jako generický digibordel. Po zhlédnutí filmu musím říct, že obavy byly zbytečné a jde o zdařilou adaptaci (Ernest Cline by snad své dílo dobrovolně nezmrzačil). Změn oproti knize je hodně, ale jde o pochopitelné změny ve prospěch atraktivity pro filmové plátno - trikový velkofilm, ve kterém se jen hrají osmibitové hry, by asi diváky nenadchl. Popkulturních odkazů je tu hafo, a čím více se orientujete, tím víc se vám bude film líbit. Závěrečná bitva je bombastická a rozhodně doporučuji koukat v kině a ne na monitoru. No, a digibordel to sice je (většina filmu je komplet CGI), ale tentokrát se výjimečně jedná o OPODSTATNĚNÝ digibordel (jsme přece v MMORPG budoucnosti), takže cajk:)

90%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 20.3.2018 23:32  10925
SW: Poslední z Jediů (2017)- HD Stream
- Na svět Star Wars kvalitativně standard, žel nic překvapujícího, pobuřujícího, nic co by vás zkrátka dokázalo postavit ze židle. Nezřídka bezostyšně vykrádačka sama sebe - někdo si to při natáčení asi spetl s remakem. Řemeslně mistrně zpracované, ale "bez duše".
- 65%
tex Tex wubalubadubdub 20.3.2018 21:14  10924
Wonder Woman (2017)- PC
- nevím proč tendle film někdo oslavuje jako skvělý feministický počin a feministky tento film nesnáší. Přišlo mi to jako průměrné zpracování komixu, který jsem neznal. Průměrný herecký cast, děj docela utíkal. Jistě, celá myšlenka byla děje byla prostá, nic pro náročného diváka. Do toho trochu romantiky, vtip, sebeobětování a záchrana světa. Ale celkově tento film vidím prostě jako průměr. Asi jsem zmlsaný nebo jsem jej viděl ve špatném rozpoložžení.
Ještě jsem neviděl Justice League, ale možná pak změním názor na Wonder Woman ve srovnání s JL.
-55% (a to z valné většiny za Gal Gadot)
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 18.3.2018 20:06  10923
Justice League - liga spravedlnosti (2017)- HD stream
- WTF? Really!? Nějak jsem nepochopil smysl tohoto filmu. Holt si ve Warner Bros asi řekli, že nemůžou nechat vyžrat Disneyákům s Avengers veškerou smetanu, a tak si holt taky nějaký ty avengery splácali. Berou to ale nějak od špatného konce... Za slušné bych považoval, prvně představit jednotlivé pilotní filmy s jednotlivými hrdiny a pak je teprve hnát do nějaký ligy na jednu hromadu. Aquaman ve filmu nic nepředvedl, nemastné neslané... Momoa si nic moc, ale mu nelze dávat vše za škodu, holt mu ta postava víc nedovolovala. Neměl bych odvahu po tomhle, dělat s ním sólo film Aquaman. Bude to průser, a žádnej 400M votvírák...
- 50%
ubi Ubi 3_33_33 - 2640 17.3.2018 14:39  10922
The Ritual (2017)-DivX
-Fanoušci hororu by neměli tento film opomenout, protože se zas urodilo něco přesahujícího obvyklý průměr. Originalitou sice neoplývá - začíná jako chlapská verze The Descent, pokračuje trochu v intencích Blair Witch, aby pak gradoval jako další konkrétní snímek. Ale to vůbec nevadí, protože všechny patří mezi mé oblíbené a mají tu správnou atmosféru. Chtěl bych pak poděkovat především zvukové stopě, že se hned tak do hlubšího lesa ani za světla nepodívám.
-70%
ubi Ubi 3_33_33 - 2640 17.3.2018 14:17  10921
Annihilation-DivX
-Hororovější Stalker, Věc pro intelektuály nebo jen levnější Příchozí. Až na ten rychlý pohyb i poměrně slušně vypadá, neotřelé nápady zpracované na jedna mínus, rakovina světa v plné parádě, možná bych vynechal ty citovější záležitosti, které mně tam rušily. Ale jinak spokojenost, dík za každou sci-fi s trochou mozku. Lepší než Cloverfield paradox.
-75%
tex Tex wubalubadubdub 6.3.2018 16:02  10920
The Death of Stalin (2017)- pc
- tak jsem se taky podíval na tuto komedii. Přišlo mi to divné. Nejvíc jsem si vzpoměl na komedii Horace & Pete z pera Louis CK. A to nejen přítomností Steve Buscemi.
Bylo to vtipné? Chvílema ano. Bylo to trapné? Chvílema ano. Podíval bych se na to znovu? Nejspíš ne. Vyprovokovalo mě to ale ke krátnému samostudiu se co se vlastně stalo v Rusku v tom období a muselo to být peklo. O co víc, natočeno podle skutečného dění. Nenazval bych to dokumentem, ale satyrické přepracování historických zkutečností. I přes relativně nízké hodnocení bych tento film doporučil.
- 60%

[ 1722 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt