Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě.... Film [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderuje Case.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 6.2.2008 10:34
Co jste viděli za film?

Inspirujte nebo varujte ostatní, podělte se o první i druhé dojmy...

Takže abychom to sjednotili (a lépe se v tom orientovalo) tady je vzor:
Orig. název / Český název (do titulku)
- kde
- krátké hodnocení
- X %

Pokud budete chtít na něčí hodnocení reagovat.. reagujte pokud možno vlastním hodnocením.
A nepište spoilery!!
Nerad mažu vaše diskuse k jednotlivým hodnocením, protože jsou občas zajímavé... takže pokud máte potřebu reagovat na jednotlivé hodnocení něčím jiným než vlastním hodnocením, nebo máte pocit, že některé hodnocení je zralé pro diskusi použijte naši pobočku

Co právě... film -diskuse

kde máte dostatek prostoru dosytosti se vyřádit a nikdo tam nic mazat nebude... :-))


Vyjádření k vaší diskusi o diskusi
Tento klub má sloužit jako místo kde je možno přečíst si hodnocení jednotlivých filmů, konfrontovat je se svým hodnocením, popřípadě si nechat poradit kterému filmu se vyhnout, a který si nenechat ujít, nebo naopak svým hodnocením poradit. Věřím, že nejsem sám, kdo to tak vidí. Stejně jako nejsem sám koho diskuse o tom, kolikrát jste byli v kině na černo nebo o tom jestli X byl ve filmu Y lepší než Z, až tak nezajímá. Pokud jste líní jednou kliknout do záhlaví, abyste se dostali do míst kde jsou podobné diskuse na místě, pak je mi líto. Nebráním se samozřejmě ani diskusi na téma diskusí, ovšem tamtéž. Tady budou míti život jepičí. Howgh!
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 1745 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
lisak Lišák - Bylo smažno.... 18.5.2019 12:22  11002
Wandering earthNetflix
musíte vypnout mozek a neřešit věci co jsou fyzikálně špatně. Pak si můžete užít skvělý vizuál a patetické deklamace v čínštině. Je tam spousta zajímavých nápadů a pár citací klasiky. Pro scifistu je to zkrátka ne až tak úplně otravná povinnost.
69,9%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 9.5.2019 14:30  11001
1984 (1984)- HD stream
- Jal jsem se konečně shlédnout tento legendární snímek. Co k němu říci? Je to snad ta nejdetailnější a nejpřesnější kopie knižní předlohy, jakou jsem kdy vůbec viděl. Nebojím se použít až termínu "otrocká". Dialogové repliky se do posledního slova(!) shodují s tím, co je v knize. Toto ale nepovažuji v žádném případě za výhodu. Ale spíše za těžkou nevýhodu. Film díky tomu působí až velmi ploše, těžkopádně, což vnímám negativně. Už sám knižní originál je dosti neuvěřitelnou parodií na komunismus (či fašismus? Asi fašismus, protože Orwell byl těžkej levičák), vysloveně posazenou až za hranu uvěřitelnosti - tajně jsem doufal, že to jeho filmová adaptace uhladí trochu do reálna. Bohužel ne.
- 60%
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 29.4.2019 15:13  11000
D-FENSova recenze na film :-)

Teroristka aneb jak pravdoláskomilové zbraním na šmak přišli

evelyn Evelyn May we meet again - The 100 27.4.2019 21:23 - Klub Seriály (08:43) 10999
Avengers: Endgame- kino, titulky, 2D
- důstojné zakončení celé série. Rozloučili jsme se s některými co s námi byli fakt dlouho. Jedna smrt mě fakt hodně dostala, už dlouho se mi nestalo abych u nějakého filmu brečela. Evidentně jsem nebyla sama, vypadalo to, že brečí půlka kina. A spolu s tou půlkou kina jsme na konci zjistili strašnou věc, ŽÁDNÁ POTITULKOVÁ SCÉNA.
- 99% (to jedno procento je za tu chybějící potitulkovou scénu)
tex Tex wubalubadubdub 22.4.2019 23:02  10998
Wind River (2017)- PC
- dobré drama. V jednu chvíli přestalo dávat smysl. Ale první půlka mi přišla super, uvedení postav a rozvinutí děje na jedničku.
Ani nevím, jak jsem na tohle narazil, ale asi jsem hledal filmy s Elizabeth Olsen.
- 70%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 14.4.2019 16:56  10997
Escape Room (2019)-HD stream
-Alegorie na Kostku, Saw a podobné "únikovo-hádankové" filmy. Škoda, že tam trochu víc nerozvinuli ten závěr filmu, tj. dění ze zákulisí labyrintu...
-55%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 12.4.2019 22:16  10996
The Silence (2019)-HD stream
-Ani muk nebo vás rozjebou na krev třetihorní netopejři! Nebo spíš zakrslí pterodaktylové. Low-cost horrorová alegorie na Bird Box a Quiet Place ze stáje Netflixu. Jako studijní materiál "jak (na)točit horor" za co nejmíň, dobrý. 5% dávám za echolokaci pomocí parabolicky zkroucených křídel a dalších 5% za "vypadněte z mýho pozemku" bábu s brokovnicí a šroťák. Strašně předvídatelný a neoriginální film plný horrorových předvídatelných klišé, ale kupodivu se na to dívat dalo. Ne, Vespa fakt není taliánskej skútr.
-65%
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 9.3.2019 15:00 - Klub Seriály (08:43) 10991
Captain Marvel- kino
- vlastně nemám filmu co vytknout, bylo to zábavné i dojemné, dost akce a 90 let :-) Třeba Captain America se mi napoprvé moc nelíbil, ta doba v období války mě moc nenadchla a film jsme si oblíbila až po druhém zhlédnutí. Vlastně mi to tou pomalostí vyprávění, kdy Carol odhaluje svou minulost dost připomíná. Fury baví a Goose je prostě kočka.. a jsem ráda, že ji nemám doma :-)
- 80%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 8.3.2019 20:44  10990
Alita - Battle Angel (2019)-HD stream
-Čekal jsem od toho víc. Podstatně víc s ohledem na to, jakej reklamní humbuk se kolem toho odehrával. Příběh je dosti plochý a dosti manga naivní. Film dále trpí tím, že je nakrácen a sestříhán ze stopáže, která byla patrně o desítky % vyšší. Pokud bude režisérský sestřih, tak to možná zvednu o +5%. Rodriguez se drží zpátky. Ostatně mu ani nic jinýho nezbývá, když to má 13tku rating ("je to family blockbuster, tak buď hodnej hoch, pěkně toč, a žádný krvavý čuňačinky!"). Zjevně je to uvažováno jako trilogie, protože tam jsou strašně hluchá, prázdná místa v ději. Sám jsem zvědav, zda se tak stane. Zatím to totiž na nějaký komerční megatrhák nevypadá. Ve filmu je pár logických chyb a v některých částech nepůsobí příliš uvěřitelně. 10% dávám za excelentní celkový vizuál a CGI, jinak by to bylo jen 60%.
-70%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 22.2.2019 22:35  10988
Hitmans bodyguardNetflix
Wow, já fakt rád když to má logiku a končí to honičkou v Amstru. A postavy hláškujou.
100%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 22.2.2019 22:33  10987
PolarNetflix
Kamarád se mi to snažil přiblížit tím, že je to něco jako John Wick, naštěstí to bylo spíš něco jako Kill Bill.
95%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 9.2.2019 12:45  10986
T-34 (2018)-HD stream
-Ruský snímek, který příjemně překvapil. Vcelku originální a atraktivní zápletka. Němci v roce 1944 dostanou krajně imbecilní nápad - výcvik čerstvě zřízené tankové jednotky hitlerjugend hluboko v týlu, opepřit cvičným cílem (bez munice, pochopitelně) v podobě ukořistěné T-34/85 s "postradatelnou" posádkou sestavenou z ruských zajatců. Poté, co vzplane první Panther, je ale zřejmé, že to asi nebude probíhat tak, jak nácek uvažoval... Slow-motion sekvence jsou již jen příjemnou třešničkou na dortu. Trochu zamrzí jen to, že Rusové přeplácli německé repliky natvrdo simultánním ruským dubingem. Kdyby toho nebylo, tak dám ještě +5%.
-80%
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 7.2.2019 21:06  10984
Payback 1999/2006BD ripy
Tohle sice není přímo recenze, ale přesto si myslím, že tento odkaz na článek se sem hodí a pro leckoho to může být zajímavé a inspirativní. Viděl jsem obě verze Paybacku již dříve, ale článek mě ponoukl si je obě pustit znovu hned za sebou a porovnat a nelituju. Payback je opravdový unikát, obě verze jsou natolik odlišné, že si podobný případ nevybavuju. Jistě, dost filmů má directors cuts nebo alternativní konce, ale tohle je úplně jiný level, vlastně dva různé filmy. Každopádně kdo ještě neviděl obě verze, tak určitě doporučuju se podívat. Mně je při přímém porovnání přece jen bližší a víc se mi líbí původní (i když vyšla později) Helgelandova režisérská Straight Up verze, za mě 100%. Škoda, že i Anderson si podobně neprosadil vydání své původní verze Horizontu události...

Přehlížené pecky: Odplata Mela Gibsona ve verzi, kterou jsme nikdy neměli vidět

minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 4.2.2019 19:58  10983
Smrtelné stroje (2018)-HD stream
-Celý tento spektakulární film trvá přesně 9:46 minut... Tedy po úvodní opening titulky. Pak už je to jen nemastný neslaný přílepek, který za moc nestojí. Ale těch úvodních necelých 10 minut je fakt úderných a ohromujících. Jak vizuálně, tak trikově. Hlavní hrdinka je cool a krutopřísná vendetářka, ale jen dokud nesundá ten svůj šátek z xichtu. Ostatní postavy jsou dosti ploché a nevykreslené, často mají jen epizodní štěk a člověk se může jen domýšlet, co v tý knize podle které to natočili vlastně je, že tam je to a to... Bohužel opět a zase jen další velkolepě rozjetá trilogie/kvadrologie, která bude jednou provždy a navždy končit už prvním dílem. Film je totiž těžky komerční propadák.
-60%
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 30.12.2018 21:37 - Klub Seriály (08:43) 10982
Bird Box (2018)- HDrip
- Tak to se vážně povedlo. Pro mě zatím nejlepší film s podobným námětem (A Quiet Place jsem ještě neviděla) v poslední době. Dost to ze začátku námětem připomínalo The Happening, ale bylo to pojaté dost jinak a zajímavěji.
- 80%

[ 1745 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt