Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě.... Film [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderuje Case.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 6.2.2008 10:34
Co jste viděli za film?

Inspirujte nebo varujte ostatní, podělte se o první i druhé dojmy...

Takže abychom to sjednotili (a lépe se v tom orientovalo) tady je vzor:
Orig. název / Český název (do titulku)
- kde
- krátké hodnocení
- X %

Pokud budete chtít na něčí hodnocení reagovat.. reagujte pokud možno vlastním hodnocením.
A nepište spoilery!!
Nerad mažu vaše diskuse k jednotlivým hodnocením, protože jsou občas zajímavé... takže pokud máte potřebu reagovat na jednotlivé hodnocení něčím jiným než vlastním hodnocením, nebo máte pocit, že některé hodnocení je zralé pro diskusi použijte naši pobočku

Co právě... film -diskuse

kde máte dostatek prostoru dosytosti se vyřádit a nikdo tam nic mazat nebude... :-))


Vyjádření k vaší diskusi o diskusi
Tento klub má sloužit jako místo kde je možno přečíst si hodnocení jednotlivých filmů, konfrontovat je se svým hodnocením, popřípadě si nechat poradit kterému filmu se vyhnout, a který si nenechat ujít, nebo naopak svým hodnocením poradit. Věřím, že nejsem sám, kdo to tak vidí. Stejně jako nejsem sám koho diskuse o tom, kolikrát jste byli v kině na černo nebo o tom jestli X byl ve filmu Y lepší než Z, až tak nezajímá. Pokud jste líní jednou kliknout do záhlaví, abyste se dostali do míst kde jsou podobné diskuse na místě, pak je mi líto. Nebráním se samozřejmě ani diskusi na téma diskusí, ovšem tamtéž. Tady budou míti život jepičí. Howgh!
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 1694 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
tex Tex wubalubadubdub 11.7.2018 15:41  10943
Edge of Tomorrow (2014)-PC
-narazil jsem na todle docela nedávno. Cruise v hlavní roli mě nakonec neodradil a nelituju. Fajnové scifi, kombinace několika žánrů, dobře spojené dohromady. Chvilkama působí film hodně předvidatelný (jako víceméně všechny filmy jakkoliv spojené s časovou smyčkou), ale nějak mě to nerušilo od užívání si skvělých efektů, hudby a překvapivě i hereckých výkonů.
- 90%
dadel Dadel S dvouhaléřem v ruce, s žertem v srdci - SIVÝ ČTVERÁK!!! 11.7.2018 12:37  10942
Na čem jsem byl v kině minulý týden:

Převýchova Cameron Postové (The Miseducation of Cameron Post)
https://www.csfd.cz/film/585908-prevychova-cameron-postove/komentare/
O teenagerce, kterou rodiče umístí do křesťanského ústavu uprostřed lesů, aby ji tam vyléčili z lesbických sklonů. Zde se seznámí s podobně "postiženými" přáteli, kterým fanatičtí terapeuti vtloukají do hlavy, že homosexualita je hřích, ale po večerce, když se zhasne... zbytek si domyslíte:)
Film ukazuje, jak neskutečně netolerantní a nesnášenlivé náboženství křesťanství je. Podobné ústavy, zejména v USA, bohužel existují.
V hlavní roli Chloe Grace Moretz, bohužel se vůbec nesvlékne, ač k tomu téma přímo vybízí :-((

Lítost (Oiktos)
https://www.csfd.cz/film/585916-litost/komentare/
Řecký film o váženém právníkovi závislém na smutku a sklíčenosti, kterého má dostatek, protože má ženu v komatu a okolí ho pořád lituje. Pak se jednoho dne jeho žena probudí, on o svou drogu přijde, což ho poněkud vykolejí (tj. stane se z něj ještě větší psychopat než předtím).
Od stejného scenáristy jako Zabití posvátného jelena, čímž je řečeno vše. Nápad je super, bohužel zpracování je strašně umělecky onanistické a je to otravné. Artfilm alert.

Profil (Profile)
https://www.csfd.cz/film/592594-profil/komentare/
Další z filmů odehrávajících se pouze na obrazovce počítače, a asi nejlepší z těch dosud vzniklých. Sledujeme novinářku, co si založí falešný facebookový profil konvertitky, kontaktuje náboráře Islámského státu, s ním si chatuje a skypuje, a loudí informace pro svou reportáž o muslimkách, co se provdají do Sýrie a stanou se tam sexuálními otrokyněmi. Bohužel se brzy začne chovat jako kravka a ohrozí životy své i svých blízkých, ale prý je to podle skutečné události.

Muzeum (Museo)
https://www.csfd.cz/film/592251-muzeum/komentare/
Mexický film o dvojici neúspěšných nýmandů (dnes by si říkali "slušní Mexičané"), co vykradou Národní antropologické muzeum, odnesou spoustu mayských artefaktů nevyčíslitelné ceny, a pak nevědí, co si s nimi počít. Podle skutečné události, nejslavnější krádeži v historii Mexika. Sociální heist film se spirituálním přesahem. Hodně dobré.

A dýchejte klidně (Andið eðlilega)
https://www.csfd.cz/film/585894-a-dychejte-klidne/komentare/
Islandské sociální drama o zadlužené svobodné matce, co pracuje jako imigrační úřednice na letišti. Jednoho dne nahlásí uprchlici z Guiney-Bissau s falešným pasem, která je pak zadržena a hrozí jí deportace. Úřednici se jí zželí a mezi oběma ženami vznikne citové pouto.
Ze všech islandských filmů, které jsem viděl (a nebylo jich málo) tento mezi nejlepší nepatří.
Perlička: několik scén se odehrává v mém oblíbeném supermarketu Bónus:)
A některé uživatele varuji, že na islandský film je tam poměrně dost černochů.

BlacKkKlansman
https://www.csfd.cz/film/603877-blackkklansman/komentare/
Nová komedie Spika Leeho podle skutečné události ze 70. let o černošském policajtovi, co se v utajení úspěšně infiltruje do Ku Klux Klanu. Je to hodně sprosté a politicky nekorektní, bohužel v dnešní trumpovské éře stále velice aktuální, jak v závěru dokládají autentické záběry z loňských demonstrací neonacistů, které pak Trump v televizi označil za "slušné lidi".
Některé uživatele varuji, že ve filmu je černochů s košatými afry opravdu hodně (kromě KKK se podíváme i mezi Černé pantery)

Flákač (Slacker)
https://www.csfd.cz/film/34623-flakac/komentare/
Starý a velmi nezávislý film Richarda Linklatera z roku 1991, který nemá děj a jen sledujeme různé lůzry z texaského austinu, jak se baví o konspiračních teoriích, Madonnině vaginálním výtěru,.... a všechno další už jsem zapomněl, takže to musely být opravdu píčoviny.
Poznámka: už jsem si úplně odvykl koukat v kině na analogový film s hrubým zrnem a nečistotami, což v kombinaci s nekvalitní lacinou kamerou, obrovským plátnem Velkého sálu a čtvrtou řadou, kde jsem seděl, vytvořilo neuvěřitelně hnusný a vyblitý obraz, což se k tomuto filmu skvěle hodilo.

Křišťálová labuť (Khrustal)
https://www.csfd.cz/film/589108-kristalova-labut/komentare/
Bělorusko, 1996. Mladá právnička živící se jako DJ v minském klubu sní o tom, že odjede do USA a stane se slavnou houseovou DJkou. Aby dostala vízum, musí zfalšovat potvrzení od zaměstnavatele....
Trochu jsem naletěl tradičně zavádějící festivalové anotaci, těšil jsem se na nahlédnutí do běloruské houseové scény 90. let, ale o DJing tam vůbec nejde a kdyby hrdinka byla křížková vyšívačka, vyšlo by to nastejno. Většina filmu se odehrává v provinčním městečku, kde se hrdinka sbližuje s jednou jednodušší rodinkou a zápletka s vízem úplně vyšumí (ani se nedozvíme, zda ho dostala). Film je nakonec jen další sociální drama z východu, kterých je sekce Na východ od západu plná.
Režisérka Darja Žuk je moc sympatická slečna a vypadá na 20.
Nejlepší běloruský film, jaký jsem kdy viděl.

Tísňové volání (Den skyldige)
https://www.csfd.cz/film/585890-tisnove-volani/komentare/
Dánský thriller, který se celý odehrává na policejním operačním středisku, kde sedí policajt na tísňové lince, kterému zavolá unesená žena. Celý film pak jen sledujeme, jak hovoří s onou ženou a občas s dalšími lidmi, a je to hodně napínavé. Jestli jsou mezi vámi nějací policajti, tak určitě doporučuju. V kinech od 12.7.

Mandy
https://www.csfd.cz/film/577420-mandy/komentare/
Naprosto boží halucinogenní brutální umělecký horor plný psychedelických barev a ambientní hudby Jóhanna Jóhannssona. Nicolas Cage hraje dřevorubce, kterému podivná fanatická sekta hipíckých motorkářů zabije ženu, a on se ji vydá pomstít. Námět nic moc, ale zpracování je jedinečné. Stačí kouknout na obrázky. Nejlepší Cageova role od Kick-Assu. Až to půjde, sežeňte si to, protože pochybuju, že to půjde do kin, na to je to až moc intelektuální.

Vzplanutí (Beoning)
https://www.csfd.cz/film/537477-vzplanuti/komentare/
Korejský mysteriózní film podle povídky Haruki Murakamiho, kterou jsem nečetl. Ale i kdyby to nebylo napsáno v anotaci, možná by mě napadlo, že je to od něj, protože to nese jeho typický rukopis. Jde o milostný trojúhelník nesmělého začínajícího spisovatele, záhadného boháče ve stylu Velkého Gatsbyho, a potrhlé femme fatale (a možná patologické lhářky), která jednoho dne zmizí. Na to, že to mělo dvě a půl hodiny, to uběhlo skvěle.

Všechno bude
https://www.csfd.cz/film/624693-vsechno-bude/komentare/
Nový film od Olmo Omerzu (jeho Rodinný film jistě všichni znáte) o dvou asi 15letých klucích, kteří utečou z domova v ukradeném autě a záhy se k nim přidá stopařka, starší holka. To je prokládáno flashforwardy, kdy je jeden z nich vyslýchán policajtkou. Takový normální film o dospívání, prvních láskách a klučičím přátelství, a už to tu bylo mockrát a lépe. Jestli tohle je naděje českého filmu, tak mám docela obavy. Nejlepší na filmu jsou hlášky, když se dva cucáci pokoušejí balit starší holku

Rozkvetlé údolí ( Virágvölgy)
https://www.csfd.cz/film/627978-rozkvetle-udoli/komentare/
Maďarský film o klukovi a holce poněkud jednoduššího rozumu, kteří se pokoušejí proflakovat životem a později i starat o mimino, které ta holka ukradla. Docela nuda, Maďaři dovedou mnohem lepší filmy. Jediné zajímavé na filmu je hlavní neherečka v hlavní roli (na premiéře měla pěkné zelené punčochy a neviditelné boty na podpatku)


https://www.csfd.cz/film/587395/komentare/
Záběry na vesmír či hvězdnou oblohu, vystříhané ze stovek filmů od Meliése až po Valeriána a město tisíce planet, a poslepovaných k sobě včetně původní zvukové stopy, takže slyšíme útržky hudeb a monologů přerušovaných v půlce slov. Má to svůj půvab, jako film na dospání po probdělé noci ideální, a šlo to přežít snadněji než leckterý hraný film, protože jsem mohl vypnout mozek. Takže jsem vydržel až do konce. No dobře, i proto, že jsem si v sále dobíjel mobil ze zásuvky. Ale v hodnocení nemohu být shovívavý, takovéto domácí výtvory amatérských střihačů patří na Youtube, a ne na filmový festival kategorie A.

„Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“ („Îmi este indiferent dacă în istorie vom intra ca barbari”)
https://www.csfd.cz/film/627611-je-mi-jedno-ze-se-zapiseme-do-dejin-jako-barbari/komentare/
Rumunský film o tom, jak jedna mladá umělkyně připravuje uměleckou performanci na náměstí, se spoustou neherců a rekvizit, o temné kapitole rumunských dějin, kterou si současná generace odmítá přiznat (Rumuni za války po boku Němců masakrovali Židy na Ukrajině). První dvě hodiny jsou o tom, jak umělkyně studuje historické materiály a dohaduje se s představiteli radnice, kterému se ten projekt nelíbí, a chtěl by ho cenzurovat; dále s manželem, svými neherci a náhodnými "slušnými Rumuny", kteří projekt nechápou a zločiny svého národa popírají. Zbytek filmu je pak samotné představení, které dopadne trochu jinak, než si představovala. Film jistě v Rumunsku vzbudí velké kontroverze, protože otevírat zapomenuté kostlivce ze skříní není moc populární. Ale to my Češi víme moc dobře, sebereflexe nejsme schopni také. Od stejného režiséra jako Aferim! (tím vykřičníkem to nezdůrazňuji, ten je součástí názvu filmu)

Panický záchvat (Atak paniki)
https://www.csfd.cz/film/544784-panicky-zachvat/komentare/
Zdařilá polská černohumorná komedie o obyčejných lidech ve vypjatých situacích. Jde vlastně o 6 minipříběhů v jednom. Třeba o tom, když si vedle vás sedne v letadle tlustý vlezlý člověk a ten pak najednou umře. Nebo o tom, když jste vášnivý online hráč a někdo vás začne vydírat a masakrovat vaše jednotky, když jste v práci a po telefonu navigujete matku, co to s počítači neumí, aby požár uhasila. Na hlavní karlovarskou soutěž překvapivě komerční a zábavný film, takže to žádnou cenu nevyhraje.

Styx
https://www.csfd.cz/film/592605-styx/galerie/?type=1
Německý film o lékařce, co se plaví na malé jachtě z Giraltaru na Ascension, když tu narazí na loď s uprchlíky (nevím teda, kde se tam vzali, když je to v Atlantiku). Jejich loď je rozbitá a oni umírají hlady, když ji uvidí, začnou ze zoufalství skákat do moře. Okolní lodě na nouzové vysílání nereagují, zachraňovat uprchlíky se jim nechce. Lékařka pak musí řešit morální dilema, zda se pokusit jim pomoci (všichni se na její loď nevejdou). Film, co nastavuje zrcadlo lidské lhostejnosti vůči životům Afričanů. Hrají tam prakticky jen dva lidi.

Utøya, 22. července (Utøya 22. juli)
https://www.csfd.cz/film/592256-utoya-22-cervence/komentare/
Rekonstrukce teroristického útoku Anderse Breivika (pardon, vlastně Fjotolfa Hansena), natočená v reálném čase (útok trval dlouhých 72 minut, než přišla pomoc) a na jeden záběr. Celou dobu sledujeme jednu z dívek v táboře, a všude kolem je chaos, zděšené pobíhající děti, které nevědí, co se děje, pouze slyšíme výstřely. Kdyby nešlo o rekonstrukci skutečné události, šlo by o podprůměrnou a monotónní teenagerskou vyvražďovačku, ale takhle je to děsivý zážitek. Navíc pravicový extremismus je v Evropě na vzestupu, něco takového se snadno může brzy opakovat:( V kinech od 19.7.

Muž, který zabil Dona Quijota (The Man Who Killed Don Quixote)
https://www.csfd.cz/film/373104-muz-ktery-zabil-dona-quijota/komentare/
Prokletý film Terryho Gilliama, který připravoval 25 let a po mnoha katastrofách a nepřízních osudu ho konečně dokončil...a bohužel je to strašná blbost. Je to o setkání filmového režiséra a starého pomatence, co si myslí že je Don Quijote a režisér je jeho Sancho Panza. A pak dojde na nějaké to prolínání fikce a reality, ale je to chaotické a přeplácané. Gilliam natočil poslední dobrý film před 20 lety a lepší už to asi nebude. V kinech od 5.7., ale nechoďte na to.
lisak Lišák - Bylo smažno.... 9.7.2018 10:28  10941
FAst and furious 1+2Netflix
ve Vantage point (který jsem zkouknul víceméně těsně před tím) nadělali s dvěma astrama víc parády než tady s plejádou muscle cars a maj tam naprosto plausibilní superkonspiraci zatímco tady je banální kriminální zápletka poněkud přitažená za pačesy, ale jako oddechovka po náročném filmu budiž.
75%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 9.7.2018 10:14  10940
Vantage pointNetflix
nadupaný akční thriler odvyprávěný netradiční metodou opakování stejného časového úseku z pohledu různých postav tak, že se postupně dozvídáte co všechno se vlastně děje. Úžasně propacovaná automobilová honička. Uvěřitelný superagent rekonvalescent.
100%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 23.6.2018 01:09  10939
Jack Reacher: Never go backNetflix
nevím co přelítlo přes nos uhrovitým nerdům z CSFD že tomu dali jen 60%. Neberte je vážně, není to béčko, je to srovnatelný s .... s čím vlastně... Napadl mě Bourne a Bond, jenže to jsou jen pohádky. Reacher je asi nejblíž Clancyho postavám - Ryan křížený Clarkem :-) Je to realistické, nejsou tam hračky ala Bond ani ezo ala Bourne. Nejsou tam vyraznější plotholes a úžasně to šlape. Trochu si to i hraje s divákem, takový ty "cože...jo aha!" momenty, kdy vás schválně poškádlí náznakem nelogičnosti, která se vzápětí vysvětlí. Za mě o fous lepší než jednička, která se mi ovšem velmi líbila taky - narozdíl od tohohle tam byly hezký "muscle cars".
100%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 9.6.2018 15:30  10938
Ready Player One: Hra začíná-HD stream
-Film se drží knižní předlohy jen velmi volně. Jako čtenář knihy jsem dosti zklamán, ale chápu, že nacpat to do 2 hodin by to byl problém. Z trailerů to vypadalo na podstatně větší nářez. Z výsledku jsem tudíž krapet rozpačitý. Obávám se, že publikum, co nečetlo knihu a ani tomuto žánru vyloženě neholduje, to bude mít problém strávit.
-65%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 20.5.2018 22:53  10937
451 stupňů Fahrenheita (2018)-HD stream
-Už z prvním minut filmu mi bylo jasné, že toto bude rádoby moderní sračka... Holt originální příběh lze jen dost těžko naroubovat na moderní dobu. S filmem z roku 1966 to nelze srovnávat. O produkci HBO tedy mám, resp. jsem měl, vyšší mínění. Nechápu proč se nechali uvrtat do něčeho takového.
-45%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 7.5.2018 17:24  10936
Black Panther-HD stream
-Co říct. Čekal jsem od toho víc. Zápletka nikterak originální, zkrátka další variace na téma "zlý syn ztraceného zlého syna se vrací a chce zaujmout nejvyšší místo". Wakanda není příliš uvěřitelná, navíc mi pořád není zřejmé, v čem je to vibranium tak perfektní a jak jim to pomohlo se vyšvihnout z prvobytně pospolné společnosti.
-65%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 2.5.2018 13:37  10935
Ghostbusters 3Netflix
Narozdíl od předchozích dvou mi tam chyběly opravdu pořádné vypointované vtipy. Ale má to děj, spád a hezký vizuál a na Kirsten Wiig se taky dobře kouká.
75%
evelyn Evelyn Wish I'd Spaced You - When I Had the Chance 29.4.2018 00:56  10934
Avengers: Infinity War- kino, 2D s CZ titulky
- Avengers filmy jsou fajn, že je tam obvykle většina postav, ale stejně mám raději jednotlivé filmy. Z těch vedou asi Captain Amerika a Thor. Wow efekt se tentokrát nějak nedostavil, ale pořád dost dobrý. Zabili hned na začátku mou oblíbenou postavu, té jediné mi bylo líto. Jinak ty ostatní mě nějak netrápily. Navíc vzhledem k některým potvrzeným dalším filmům je jasné, že se pravděpodobně většina postav vrátí. Teda jedna věc mě překvapila, Thor má zase oko!!!!
- 80%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 16.4.2018 21:20  10933
Labyrint: Vražedná léčba-HD Stream
-Povinné zakončení trilogie. Nechci tu zbytečně spoilerovat, ale ani po tom všem mi není jasný smysl konání některých osob. Ale holt to beru tak, že je to ovlivnění knižní předlohou (kterou jsem nečetl).
Na závěr je malilinkatý cliff hanger - takže možná bude i čtverka.
-65%
ubi Ubi 3_33_33 - 2640 14.4.2018 13:39  10932
A Quiet Place-DivX
-Jak už název napovídá, velmi tichý snímek, kde téměr všechna komunikace probíhá znakovou řečí a každý zvuk je smrtící. Variace na známé téma, které bylo naposledy úspěšně zpracováno třeba ve Smrti ve tmě. Přestože ho oživuje několika neotřelými nápady, řada scén je až doslovně okopírována odjinud (okamžitě se vybaví Znamení nebo Válka světů). Hodnocení pak bude záležet, jak se divák vyrovná s tím, že už něco podobného viděl.
-73%
benedikt Benedikt We live for the One, we die for the One 12.4.2018 19:03  10931
Bang Bang You´re DeadYoutube
Film proti sikane natoceny na zaklade jednoaktove divadelni hry napsane po jedne ze streleb na americke skole. Jeden z nejsilnejsich a nejlepsich filmu co jsem v posledni dobe videl (i kdyz je to z roku 2002)
100%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 4.4.2018 15:54  10930
ChapieNetflix
tak určitě, že jsem věděl, že do Blomkampa nemůžu čekat něco jako číslo pět žije (který mám moc rád, ale je to čistá komedie). Ale že dostanu něco z kategorie Blade Runner/Ghost in the machine, a ještě k tomu s happyendem, kterej si navíc připraví tak, že divák "smí doufat"...no prostě lahůdka. A do toho neskutečně dobře udělané akční scény a tak trochu anime stylizace.
100%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 4.4.2018 15:50  10929
Brightdocela koukatelný crossover fantasy a krimi. Trochu mi to připomíná Sapkovskýho.
95%

[ 1694 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt