Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub BigHair,Lipstick&Leather [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Bruno Ferrari.
Archiv
  . .
. ...and the best from the 80's and early 90's!

Big Hair

Vítám Vás! Tento klub není věnován módě, jak by se mohlo na prvni pohled zdát :) , ale mělo by se zde debatovat (jak jinak) o hudbě. A to o hudbě specifické, která byla na vrcholu popularity v průběhu 80. a na začátku 90. let a nyní se opět probírá k životu... Melodic Rock, Poser Rock, Street Rock, Glam Rock, Glam Metal, Pop Metal, Hair Metal a mnoho dalších přívlastků si vysloužila scéna, jejíž vlajkonoši jsou např. Mötley Crüe, Poison, Winger, Warrant, Def Leppard, Guns'N'Roses a podobní...

Tento klub vznikl proto, abych se pokusil najít fanoušky a navázat s nimi kontakt. S fanoušky, o kterých si myslím, že i u nás existují, jen nejsou moc vidět, protože tato hudební scéna tu nikdy moc masivní podporu neměla. Jsem členem mnoha zahraničních specializovaných diskusí a fanklubů a rád bych zde využil i své dobré kontakty na mnoho známých muzikantů, hvězd stylu a zprostředkoval vám horké novinky, zajimavé informace a pod... Pokud vám tedy chyběla kvalitní a kvalifikovaná diskuse o vaší oblíbené hudbě, jste na tom nejsprávnějším místě :))

Nekladu si za cíl konkurovat klubům jako Hudba, nebo Classic Rock, jelikož bych byl rád, kdyby se rozmluvy v tomto klubu odvíjely právě od mnou zadaného tématu. Budu tedy nekompromisně mazat :)) jakékoliv offtopics (pokud se tedy nebudou nějak týkat diskuse:) Také zde nebudu trpět zmínky o české hudební scéně, jelikož ta nikdy důstojné zástupce daného stylu neměla, a ty, kteří se o to pokoušeli a stále pokoušejí, radši ani nebudu jmenovat :) Inzerce, pokud něco prodáváte, nebo sháníte (CD, LP, rarity atd..) je povolena, lépeřečeno je vítána!!!

.
. . .
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 2505 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
merhaut merhaut rock 60'/70' - cdklub + rockweb 19.11.2017 03:17  4970
Kdo poctivě chodil na CD do MCD, měl všechny kapely z toho videa:-)
bluejamie65 Bluejamie65 18.11.2017 00:27  4969
video určitě! prokoumám očima i ušima!
bluejamie65 Bluejamie65 18.11.2017 00:26  4968
nemám album zřejmě jen od jen king of the hill a trouble tribe, ale ostatní bych označil za hodně vysoký level, v některých případech rozhodně vyšší než i ty nej špičky tehdejších hitparád:-) a také se zachytitelnou stopou - viz třeba Wildside - podporovaní Van Haleny, ta moje čtverka níže byla časopisecky nebo albově v podstatě nezachytitelná už době své činnosti a znovu vydána jako něco, co je vyhrabané z nicoty.
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 17.11.2017 16:50  4967
Málo známí, ale (prý) dobří...
Bluejamie:
Tady je odkaz na youtube, kde maník doporučuje málo známé, ale dle něj vynikající kapely (většinou) ze začátku 90. let a (většinou) jen s jedním albem na kontě.

https://www.youtube.com/watch?v=bQ748a-jY70

Tady je přehled těch kapel, pro ty, kdo se na video nemají čas podívat (i když to snad za vidění stojí - chlapík umí vcelku solidně propagovat):

BEAU NASTY
HEAVENS EDGE
KINGOFTHEHILL
BAD4GOOD
BAD MOON RISING
THE SCREAM
SHOTGUN MESSIAH
SOUTHGANG
HARDLINE
TROUBLE TRIBE
BANGALORE CHOIR
SAINTS & SINNERS
HEAVY BONES
WILDSIDE
ROXY BLUE

Něco z toho se tady už určitě rozebíralo - Shotgun Messiah jsem na doporučení playera68 dokonce zkoušel, ale na první pokus mě moc nevzali. Snad příště.

Na začáku videa chlapík ukazuje a doporučuje jakousi knihu s názvem AMERICAN HAIR METAL. Znáte/máte to někdo?
bluejamie65 Bluejamie65 17.11.2017 14:26  4966
Na druhou stranu třeba, jakkoliv jim taky nebyla nikdy věnovaná pozornost srovnatelná s ostatními jmény v tom přehledu, Faster Pussycat (zřejmě kvůli nevyrovnanosti jednotlivých období) stvořili v 1987 a 1989 naprosto nesmrtelná alba.
bluejamie65 Bluejamie65 17.11.2017 14:19  4965
rozdíl v názorech zde zřejmě nikdy neskončí - je to jen kapička - pár příkladů níže uvedených alb, která v jejich době téměř nikdo nezaregistroval:

SYRE - It Ain´t Pretty Being Easy
Jones Street - Dancing with the Devil
Back Alley Sally - B. A. S.
Sinfull Kix - Midnight Fantasies

Je některé z nich takové, aby se dalo říct, ANO KIX - MIDNIGHT DYNAMITE JE LEPŠÍ ALBUM???

Jakkoliv mám Kix strašně moc rád a poslouchám víceméně většinu jejich řadových alb, myslím, že každý z těch náhodně vybraných neznámých je originálnější a zábavnější, než Midnight Dynamite.
Počet prodaných exemplářů, pozornost tisku, případné umístění v žebříčcích na tom pro mě nemůžou nic změnit.
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 16.11.2017 16:12  4964
Něco z netu
10 Hair Metal Albums That Don’t Suck
(And we didn’t even have to include Appetite for Destruction!)

https://consequenceofsound.net/2017/07/10-hair-metal-albums-that-dont-suck/full-post/

Pro mě jsou z toho nejvíc Too Fast for Love od Mötley Crüe (souhlasím s autorem, že to co Mötley předvedli na debutu, už nikdy nezopakovali), Self Destruction Blues od Hanoi Rocks a debut W.A.S.P.

Článek mě navíc znovu upozornil na Kix, které znám stěží podle názvu, tak jsem si postahoval nějaká alba a teď je testuju.
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 31.10.2017 02:42  4962
Sweet v Ostravě
Zajímalo by mě, zda Milan (jestli tady pořád ještě občas chodí) byl 18. října na koncertě Sweet v ostravském Gongu.

Já tam čirou náhodou byl, a když před koncertem přijel Andy Scott k zadnímu vchodu, opět jsem tam úplnou náhodou postával. Takže jsem byl od Mr. Sweeta asi metr daleko, když vcházel dovnitř.

Jinak koncert byl docela fajn, kapela OK, zpěváci dobří - žádná katastrofa jako jiné podobné skoro-revivaly.
Divil jsem se, že se v Gongu nesešli jen sešlí starci a stařeny, ale že mezi návštěvníky bylo i pár teenagerek, které dokonce (!) znaly texty (třeba Teenage Rampage) a zpívaly je s kapelou.

Uběhlo to ale celé strašně rychle (hráli asi hodinu a dvacet minut) a dost zamrzelo, že Mr. Sweet a jeho parta sázeli jen na provařené singlové hity a zcela ignorovali tu více hard rockovou část své tvorby (např. Set Me Free nebo Sweet F.A.), případně pecky, které nevyšly na singlech, ale klidně by mohly (Rebel Rouser).
Snad jedinou (!) výjimkou v tomhle byla AC/DC. Její zařazení se ovšem dá vysvětlit tím, že ji před pár lety nahrála Joan Jett a vydala i s videoklipem.

Nezařazení třeba takové Set Me Free (kterou převzal kdekdo, od Saxon až po Vince Neila z Mötley Crüe) je docela nepochopitelné. Už jen kvůli tomu, že ji složil právě Andy Scott - tedy v současnosti jediný opravdový Sweet v téhle kapele.

Dalo by se říct, že "Sweet" na jednu stranu ojebali co se dalo (délku koncertu, vlastní repertoár), na druhou stranu to, co hráli, podali velmi dobře, a ve srovnání s podobnými zbytky slavných kapel (jako Slade nebo W.A.S.P., kteří mě vyloženě zklamali) to byl nadstandard.

Tak co, Milane, byl jsi tam? :-)
bluejamie65 Bluejamie65 28.10.2017 11:45  4959
To Hairsprayvšechny otázky i odpovědi směřují k tomu, že to vypadá, že v Německu i sebegeniálnější rockový hlas skoro nikoho nezajímá?
Já myslím, že to je jen ideologický bluf, který se snaží mainstream za každou cenu udržet.
Na druhou stranu není od věci, prohlídnout si cestovní itinerář Matta Sinnera, není divné, proč tak často jezdí do Jižní Ameriky?
bluejamie65 Bluejamie65 26.10.2017 15:48  4958
to Player68"Dokázali byste dát dohromady? (hard rock/glam/metal) Potřebuju nějakou inspiraci. Díky."

Tak z voleje vypálím nová alba, která odpovídají tomu zadáním datem nového vydání(ale ne dobou vzniku):
SYRE - It Ain´t Pretty Being Easy
Jones Street - Dancing with the Devil
Back Alley Sally - B. A. S.
Sinfull Kix - Midnight Fantasies
...
A přidám i pár podle mého pozoruhodných alb z novější doby:
Bitters - The Future Ain´t Used to Be
Maverick - Big Red
Crazy Lixx - Raff Justice
Radiation Romeos - R. R.
BlackWater Conspiracy - In the End Of the Road
Great White (jestli je to ještě GW?) - Full Circle
....
Problém je, že nastal konec dějin... tzn. po "grunge revoluci" lidi přestali médiím, kritikům a novinářům věřit jejich bláboly a zmizela jednota shody mezi novináři, muzikanty, vydavateli a publikem na tom, kdo je hvězda, tedy shoda tak charakteristická pro šedesátá léta až devadesátá léta do 93. Dnes prodejní čísla a ohlas v médiích s kvalitou v podstatě nesouvisí. Zajímavé na tom je, že se tento jev, který jsme my fanoušci tradičních rockových a metalových žánrů pozorovali od devadesátých let v hudbě a hudební publicistice, rozšířil napříč celou mediální sférou, takže dnes celé široké segmenty společnosti odmítají věřit tomu, co šíří mainstreamová média a hledají si vlastní informační zdroje a vlastní pravdy... :-)))))))))))))
bluejamie65 Bluejamie65 24.10.2017 22:44  4956
ad Quireboys: nikdy není úplně jasné, kdy už je to cover, takže balada může připomenout reggae viz Rolling Stones - Cherry oh baby nebo Geordie - I cried today
player68 player68 - http://www.last.fm/user/player68 13.9.2017 12:36 - Klub BigHair,Lipstick&Leather (04:29) 4955
TOP 10 posledních 20 let (1997-2017)Dokázali byste dát dohromady? (hard rock/glam/metal)

Potřebuju nějakou inspiraci. Díky.
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 29.8.2017 13:26  4954
Antony:

Teď je poslouchám furt a jsou skvělí.
I když teda ta novější alba (počínaje Eye II Eye a dál) už většinou nejsou nic moc. ALE celé první čtvrtstoletí jejich kariéry - to je radost.

Ještě bych upravil svůj žebříček jejich alb.
Nejlepších osm (a už do toho nebudu dloubat):

1. Animal Magnetism (1980)
2. Blackout (1982)
3. Love at First Sting (1984)
4. Lovedrive (1979)
5. Virgin Killer (1976)
6. Taken by Force (1977)
7. Savage Amusement (1988)
8. Face the Heat (1993)
antony Antony ve věku hudby 26.8.2017 22:08  4951
Apache:

To objevování mám stejně. Scorpions periodicky (každých 10 let) znovu a znovu poznávám a zjišťuji, jak je jejich muzika působivá.
I po dosti kotrmelcovém hudebně posluchačském vývoji se k nim rád vracím, vždycky mají co nabídnout, až to s člověkem zatřese. Výjimečná kapela.
hairspray Hairspray Broken Hearted Pretty Boy Rocker 24.8.2017 21:50  4950
Po shlédnutí tohohle si kladu následující otázky:https://www.youtube.com/watch?v=0a7tzOcSAO0

Co Michaela vedlo k přihlášení do takové soutěže?
Co ho vedlo k tomu přezpívat song od Demi Lovato?
Neotočili se, protože se jim nelíbil jeho výkon?
Nikdo ho podle hlasu nepoznal?
Vždyť má sakra na kontě 40 alb a já vždy bezpečně poznám, kdy zpívá on...
Neprošel dalším kolem, protože zjistili, že je to profík?
Protože podle mě měl jasně navrch... Viz.:
https://www.youtube.com/watch?v=8JmHLnes77k
Jak sakra fungují takové soutěže?

[ 2505 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt