Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub BigHair,Lipstick&Leather [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Bruno Ferrari.
Archiv
  . .
. ...and the best from the 80's and early 90's!

Big Hair

Vítám Vás! Tento klub není věnován módě, jak by se mohlo na prvni pohled zdát :) , ale mělo by se zde debatovat (jak jinak) o hudbě. A to o hudbě specifické, která byla na vrcholu popularity v průběhu 80. a na začátku 90. let a nyní se opět probírá k životu... Melodic Rock, Poser Rock, Street Rock, Glam Rock, Glam Metal, Pop Metal, Hair Metal a mnoho dalších přívlastků si vysloužila scéna, jejíž vlajkonoši jsou např. Mötley Crüe, Poison, Winger, Warrant, Def Leppard, Guns'N'Roses a podobní...

Tento klub vznikl proto, abych se pokusil najít fanoušky a navázat s nimi kontakt. S fanoušky, o kterých si myslím, že i u nás existují, jen nejsou moc vidět, protože tato hudební scéna tu nikdy moc masivní podporu neměla. Jsem členem mnoha zahraničních specializovaných diskusí a fanklubů a rád bych zde využil i své dobré kontakty na mnoho známých muzikantů, hvězd stylu a zprostředkoval vám horké novinky, zajimavé informace a pod... Pokud vám tedy chyběla kvalitní a kvalifikovaná diskuse o vaší oblíbené hudbě, jste na tom nejsprávnějším místě :))

Nekladu si za cíl konkurovat klubům jako Hudba, nebo Classic Rock, jelikož bych byl rád, kdyby se rozmluvy v tomto klubu odvíjely právě od mnou zadaného tématu. Budu tedy nekompromisně mazat :)) jakékoliv offtopics (pokud se tedy nebudou nějak týkat diskuse:) Také zde nebudu trpět zmínky o české hudební scéně, jelikož ta nikdy důstojné zástupce daného stylu neměla, a ty, kteří se o to pokoušeli a stále pokoušejí, radši ani nebudu jmenovat :) Inzerce, pokud něco prodáváte, nebo sháníte (CD, LP, rarity atd..) je povolena, lépeřečeno je vítána!!!

.
. . .
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 3417 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
bluejamie65 Bluejamie65 1.7.2016 15:43  4912
Na druhou stranu termín glam já cítím docela úzce, tzn. že jde o kapely nebo muzikanty, u kterých je ještě pocítitelný zdrojový kód glamu, tzn. stále ještě slyšitelnou punkrockovou stopu/příchuť , kvůli kterému kamarádili Vince Neil a Razzle Dingley a který mnozí ctili ještě dlouhá léta (Adam Bomb, Gilby Clark, Michael Monroe, Cats in boots, Star Star, Jetboy.... ). Jenže pak vzniká problém kam s kapelami, v jejichž zvuku už nic z toho není slyšet - tzn. termín glam metal je používán taky s tak extenzivně rozšířeným obsahem, že jsou tak také označovány kapely, které by vyžadovaly přesnější popisku:-)
bluejamie65 Bluejamie65 1.7.2016 15:15  4910
Ohledně mimoglamovosti Tesly mám takový zvláštní pocit. Je to skupina, teda vlastně jedna z mála skupin, jejíž cd lze bez jakékoliv pocitové újmy vložit do přehrávače i po poslechu Physical Graffitti. A mě vždycky napadne, sakra proč všichni pějí takové ódy na staromilce Wolfmother, proč nikdo tak pěkně nemluví o Tesle.
bluejamie65 Bluejamie65 1.7.2016 14:33  4907
Hair metal je dehonestující termín, který vymysleli novináři, aby znevážili koncertní úsilí skupin jako Cinderella, Ratt...... poukázáním na nepodstatný detail, totiž dlouhé vlasy. Řekl kdysi Steve Blaze v interwiev na Metal sludge a byla to slova, která by se dala tesat do kamene:-)
merhaut merhaut rock 60'/70' - cdklub + rockweb 1.7.2016 12:21  4905
Hair metal je z pohledu hudebního obsahu takřka nepoužitelná škatulka. Kupříkladu hardrocková raná Tesla nemá s rockovými melodiky typu Loverboy subžánrově nic společnýho. Většina tzv. hairmetalistů jsou de facto glamíci.
bluejamie65 Bluejamie65 30.6.2016 20:12  4904
Všechny řadovky od Tesly v rozmezí 1986-2004 jsou skvělý, jediný, co mi trochu nesedlo byl unplugged živák... analogicky pak i od Faster Pussycat je album Whipped velmi poklidné a raději mám Wake me when its over, to se mi líbí ještě víc než osmdesát sedmička. U White Lion je vše co je nahráno společně s Brattou i Trampem prostě a jednoduše zázrak, podobně magický je i Loverboy, když produkujue Fairbarn nebo Alom. Jinak já bych tu otázku položil i u Kix. Vivu jsem neznal, ale zase jsem měl na cívce dvě alba Veto 1 +Veto - Carthago.
bruno_ferrari Bruno Ferrari Big Hair - Lipstick & Leather 29.6.2016 10:24  4903
Ja si pro sebe Loverboy a Night Ranger urcite radim do hair-metalu s douskou AOR. Myslim, ze tak jsou tyhle dve kapely vnimany i vseobecne. Treba tebou zminovana Tesla taky neni uplne primo hair metal ve smyslu jak je to chapano, ale bezne jsou do toho razeni.

Co se tyce Cockroach, je to, podle me, kvalitativni vyvrcholeni prvniho obdobi DD. To dvoj CD mam uz od vydani, posloucham ho hodne casto a statisticky o neco malo vic posloucham verzi s Tedem. Ta Laineho verze se trochu kryje s Four The Hard Way, mimochodem taky paradni vec. Ale neuprednostnuju ani jednu, obe jsou skvele.
player68 player68 - http://www.last.fm/user/player68 27.6.2016 11:29  4902
Dobrá volba, Pride moc neznám, ale ta zbývající pětice alb, to je kvalita
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 26.6.2016 16:26  4901
Tak jsem si (inspirován různými těmi seznamy nej alb) postahoval některé věci, které jsem doteď moc neznal, nebo slyšel jen zběžně:

Faster Pussycat (1987)
Kix - Midnite Dynamite (1985)
Skid Row (1989)
Tesla - Mechanical Resonance (1986)
Winger (1988)
White Lion - Pride (1987)

Naposlouchám pořádně a uvidím. :-)


Jinak kdybych měl vybírat nej glam & hair metalová alba já, určitě by tam nemohly chybět tyto kousky:

Mötley Crüe - Too Fast for Love (1981)
Twisted Sister - Stay Hungry (1984)
W.A.S.P. - W.A.S.P. (1984)
Poison - Look What the Cat Dragged In (1986)
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 23.6.2016 16:17  4900
VivaZajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo si v hlubokých 80. letech ulítával na německé kapele Viva. Myslím, že zvláště album Dealers of the Night z roku 1982 je věčně podceňovaný klenot. Nějak jsem nikdy nepobral, že s tím poměrně odvážným a originálním stylem tehdy komerčně neprorazili a dnes jsou považováni za nepodstatnou, ba obskurní partičku.
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 23.6.2016 07:42  4899
Je to tu sice poněkud mrtvá diskuze, ale přesto bych se zkusil zeptat Bruna, zda považuje Loverboy a Night Ranger za glam / hair metalové kapely.
Samozřejmě za předpokladu, že Bruno není také mrtvý.

Otázka samozřejmě platí i pro ostatní.

Díky předem za odpovědi.
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 19.6.2016 07:15  4898
Tak jsem si nakonec objednal první dvě alba Danger Danger do své sbírky. :-) A k tomu jsem vzal ještě Cockroach - 2CD vydání, kde jsou obě verze alba, s Poleym i s Lainem.

Jinak se mi strašně líbí obal prvního alba. Díval jsem se na trička s tímhle motivem, ale největší velikost, co jsem objevil, je L. A já bych potřeboval XL. :-(
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 12.6.2016 20:36  4896
Danger DangerMám dotaz pro znalce Danger Danger.
Která verze alba Cockroach je podle vás lepší - ta kterou nazpíval Ted Poley nebo ta kde zpívá Paul Laine?
A jak hodnotíte toto album oproti prvním dvěma?
Díky předem za všechny odpovědi.
bluejamie65 Bluejamie65 2.5.2016 20:00  4895
ještě vysvětlení k Bay City Rollers a jejich předchůdcům tzn. melodickým britským kapelám ze šedesátých let - mám jakousi mánii, která mě nutí automaticky kupovat alba britských melodických kapel ze šedesátých let (ke kterým jsem, protože cítím hudební návaznost, přidal i opožděné BCR) a jejímž zdrojem je mnohokrát ozkoušený pocit, že není pravda, že velikost Beatles je taková, že na vše ostatní ze šedesátek se má zapomenout). Ale v tom videu jde o něco jiného. Jde o to, že chápu pocit jaký museli mít mladí v Anglii, když se pro mods v pro zbytek Evropy nevídané frekvenci vysílaly pořady s takovou dávkou cukru, je logické, že přišla vzpoura a odkud - z dělnických čtvrtí
bluejamie65 Bluejamie65 2.5.2016 19:31  4894
dodatek:
KILLER live
https://www.youtube.com/watch?v=dZiJ91OJN_c
bluejamie65 Bluejamie65 2.5.2016 19:26  4893
x"Kolikrát po sobě si SP můžeš poslechnout, nebo kolikrát sis to poslechl?" + "...v porovnání třeba s čímkoliv od ACDC..."
odpověď se naprosto přesně shoduje s mým viděním a slyšením celé věci a taky s viděním a slyšením milionů lidí hlavně v postkomunsitických zemích + Současně je svědectvím o tom, kde je význam a hodnota skutečná a kde jen médii pro marketingové účely uměle vytvořená - ta umělá zkoušku času (a opakovaného celoživotního poslechu) totiž nevydrží (bez ohledu na to jaká byla dobová prodejí čísla, která vypovídájí spíš o síle průvodního "hype").
x"Jsi si jistý, že člověka, který se chce proslavit tím, že nic neumí, označíš za muzikanta?"
To je podle mě taky odpověď na otázku, jestli náhodou novináři pokud to někdo tak prezentuje, nezjednodušují až k nesmyslu s tezí, že punk znamenal jen "vzpouru neumětelů" (To by možná šlo říct jen o samotných Sex Pistols, ale ani o nich ne úplně absolutně - viz třeba Steve Jones. Jen je souhrou okolností média začala prosazovat ve chvíli, kdy ještě neuměli nic a oni možnosti vydělat neodolali).
x "ACDC axiom" v rocku zní čím jednodušší hudba to je, tím obtížnější je ji napodobit. Jinými slovy povede se to jen velmi velmi dobrým muzikantům. Tu otázku jsem dal, aby se upřesnilo chápání toho spojení "jednodušší hudba" a vyřadilo se z toho právě to zmíněné neumětelství třeba právě proto, že Undertones, Ramones, Stranglers ... hrají velice jednoduchou hudbu, ale neumětelové nejsou.
x"Proč nejde ACDC (ale v podstatě to nelze ani u Status Quo) napodobit?"
opět se do slova a do písmenka shodnem, doslova mě pohladil po duši popis rozdílu mezi dvěma "zdrojovými" kapelami. Mám 10 alb ACDC(když nepočítám Easybeats) a 6 alb Rose Tatoo a klidně přidám vedle Krokus i nějaké další napodobitele švédské ABCD nebo švýcarské KILLER a americké Jackyll a určitě by se našli další, jenže prostě nejde rozporovat to, že k tomu, aby se smysluplné napodobení povedlo, musí jít o sakra dobré muzikanty...
x STATUS QUO chápu, že spoustu lidí dnes SQ vytáčí, ale vzhledem k tomu, že od mnohých kapel cíleně poslouchám boogieová alba, vlastně právě Status Quo mě přivedli k ACDC a Rose Tatoo, tak vím (a radím), že je třeba poslouchat je na albech zaznamenaných v sestavě Rossi/Parfit/Lancaster/Coghlan/Young/ Horovitz nebo Bown - ale nikoho k tomu nenutím, protože rozumím tomu, že když je někdo slyší dnes, ne úplně si uvědomuje, že pod tím názvem vlastně hraje již někdo jiný. Na druhou stranu je to ale opět příklad toho, že je to od prvních alb u Vertiga velmi jednoduchá hudba, ale smysluplně ji napodobit bylo obtížné, nebo s tím víceméně nikdo neuspěl.
x GRUNGE
na leštěnku nahlížíme stejně, ale já bych rozlišoval, jestli existenční zničení dobrých kapel z osmdesátých let bylo způsobeno opravdu revolučností hudebních postupů, vizionářstvím a novou hudební kvalitou, kterou Nirvana, potažmo grgle, měly(?) nebo, zda ty kapely byl zničeny tím, že se výrazně změnila obchodní politika major labels (které si podle mě tím, že z důvodu zrychlení maximalizace zisku chtěly implementovat postupy rychlovýroby hvězd a výroby poptávky po nich z popu i do rockového mainstreamu, ukously příliš velké sousto a svou nenažraností se staly jedním z původců krize prodeje nosičů). Mimochodem zkusil sis můj experiment?

[ 3417 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt