Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub BigHair,Lipstick&Leather [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Bruno Ferrari.
Archiv
  . .
. ...and the best from the 80's and early 90's!

Big Hair

Vítám Vás! Tento klub není věnován módě, jak by se mohlo na prvni pohled zdát :) , ale mělo by se zde debatovat (jak jinak) o hudbě. A to o hudbě specifické, která byla na vrcholu popularity v průběhu 80. a na začátku 90. let a nyní se opět probírá k životu... Melodic Rock, Poser Rock, Street Rock, Glam Rock, Glam Metal, Pop Metal, Hair Metal a mnoho dalších přívlastků si vysloužila scéna, jejíž vlajkonoši jsou např. Mötley Crüe, Poison, Winger, Warrant, Def Leppard, Guns'N'Roses a podobní...

Tento klub vznikl proto, abych se pokusil najít fanoušky a navázat s nimi kontakt. S fanoušky, o kterých si myslím, že i u nás existují, jen nejsou moc vidět, protože tato hudební scéna tu nikdy moc masivní podporu neměla. Jsem členem mnoha zahraničních specializovaných diskusí a fanklubů a rád bych zde využil i své dobré kontakty na mnoho známých muzikantů, hvězd stylu a zprostředkoval vám horké novinky, zajimavé informace a pod... Pokud vám tedy chyběla kvalitní a kvalifikovaná diskuse o vaší oblíbené hudbě, jste na tom nejsprávnějším místě :))

Nekladu si za cíl konkurovat klubům jako Hudba, nebo Classic Rock, jelikož bych byl rád, kdyby se rozmluvy v tomto klubu odvíjely právě od mnou zadaného tématu. Budu tedy nekompromisně mazat :)) jakékoliv offtopics (pokud se tedy nebudou nějak týkat diskuse:) Také zde nebudu trpět zmínky o české hudební scéně, jelikož ta nikdy důstojné zástupce daného stylu neměla, a ty, kteří se o to pokoušeli a stále pokoušejí, radši ani nebudu jmenovat :) Inzerce, pokud něco prodáváte, nebo sháníte (CD, LP, rarity atd..) je povolena, lépeřečeno je vítána!!!

.
. . .
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 3405 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
bluejamie65 Bluejamie65 2.5.2016 20:00  4895
ještě vysvětlení k Bay City Rollers a jejich předchůdcům tzn. melodickým britským kapelám ze šedesátých let - mám jakousi mánii, která mě nutí automaticky kupovat alba britských melodických kapel ze šedesátých let (ke kterým jsem, protože cítím hudební návaznost, přidal i opožděné BCR) a jejímž zdrojem je mnohokrát ozkoušený pocit, že není pravda, že velikost Beatles je taková, že na vše ostatní ze šedesátek se má zapomenout). Ale v tom videu jde o něco jiného. Jde o to, že chápu pocit jaký museli mít mladí v Anglii, když se pro mods v pro zbytek Evropy nevídané frekvenci vysílaly pořady s takovou dávkou cukru, je logické, že přišla vzpoura a odkud - z dělnických čtvrtí
bluejamie65 Bluejamie65 2.5.2016 19:31  4894
dodatek:
KILLER live
https://www.youtube.com/watch?v=dZiJ91OJN_c
bluejamie65 Bluejamie65 2.5.2016 19:26  4893
x"Kolikrát po sobě si SP můžeš poslechnout, nebo kolikrát sis to poslechl?" + "...v porovnání třeba s čímkoliv od ACDC..."
odpověď se naprosto přesně shoduje s mým viděním a slyšením celé věci a taky s viděním a slyšením milionů lidí hlavně v postkomunsitických zemích + Současně je svědectvím o tom, kde je význam a hodnota skutečná a kde jen médii pro marketingové účely uměle vytvořená - ta umělá zkoušku času (a opakovaného celoživotního poslechu) totiž nevydrží (bez ohledu na to jaká byla dobová prodejí čísla, která vypovídájí spíš o síle průvodního "hype").
x"Jsi si jistý, že člověka, který se chce proslavit tím, že nic neumí, označíš za muzikanta?"
To je podle mě taky odpověď na otázku, jestli náhodou novináři pokud to někdo tak prezentuje, nezjednodušují až k nesmyslu s tezí, že punk znamenal jen "vzpouru neumětelů" (To by možná šlo říct jen o samotných Sex Pistols, ale ani o nich ne úplně absolutně - viz třeba Steve Jones. Jen je souhrou okolností média začala prosazovat ve chvíli, kdy ještě neuměli nic a oni možnosti vydělat neodolali).
x "ACDC axiom" v rocku zní čím jednodušší hudba to je, tím obtížnější je ji napodobit. Jinými slovy povede se to jen velmi velmi dobrým muzikantům. Tu otázku jsem dal, aby se upřesnilo chápání toho spojení "jednodušší hudba" a vyřadilo se z toho právě to zmíněné neumětelství třeba právě proto, že Undertones, Ramones, Stranglers ... hrají velice jednoduchou hudbu, ale neumětelové nejsou.
x"Proč nejde ACDC (ale v podstatě to nelze ani u Status Quo) napodobit?"
opět se do slova a do písmenka shodnem, doslova mě pohladil po duši popis rozdílu mezi dvěma "zdrojovými" kapelami. Mám 10 alb ACDC(když nepočítám Easybeats) a 6 alb Rose Tatoo a klidně přidám vedle Krokus i nějaké další napodobitele švédské ABCD nebo švýcarské KILLER a americké Jackyll a určitě by se našli další, jenže prostě nejde rozporovat to, že k tomu, aby se smysluplné napodobení povedlo, musí jít o sakra dobré muzikanty...
x STATUS QUO chápu, že spoustu lidí dnes SQ vytáčí, ale vzhledem k tomu, že od mnohých kapel cíleně poslouchám boogieová alba, vlastně právě Status Quo mě přivedli k ACDC a Rose Tatoo, tak vím (a radím), že je třeba poslouchat je na albech zaznamenaných v sestavě Rossi/Parfit/Lancaster/Coghlan/Young/ Horovitz nebo Bown - ale nikoho k tomu nenutím, protože rozumím tomu, že když je někdo slyší dnes, ne úplně si uvědomuje, že pod tím názvem vlastně hraje již někdo jiný. Na druhou stranu je to ale opět příklad toho, že je to od prvních alb u Vertiga velmi jednoduchá hudba, ale smysluplně ji napodobit bylo obtížné, nebo s tím víceméně nikdo neuspěl.
x GRUNGE
na leštěnku nahlížíme stejně, ale já bych rozlišoval, jestli existenční zničení dobrých kapel z osmdesátých let bylo způsobeno opravdu revolučností hudebních postupů, vizionářstvím a novou hudební kvalitou, kterou Nirvana, potažmo grgle, měly(?) nebo, zda ty kapely byl zničeny tím, že se výrazně změnila obchodní politika major labels (které si podle mě tím, že z důvodu zrychlení maximalizace zisku chtěly implementovat postupy rychlovýroby hvězd a výroby poptávky po nich z popu i do rockového mainstreamu, ukously příliš velké sousto a svou nenažraností se staly jedním z původců krize prodeje nosičů). Mimochodem zkusil sis můj experiment?
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 1.5.2016 17:17  4892
Bluejamiead 1.5.2016 15:27

Bay City Rollers... Kdo si na ně dnes ještě vzpomene? :-)
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 1.5.2016 17:06  4891
BluejamieTo je opravdu mnoho otázek. :-) Ale pokusím se na všechny odpovědět.

"Kolikrát po sobě si SP můžeš poslechnout, nebo kolikrát sis to poslechl?"

Poslechl jsem si to (Never Mind of Bollocks a Great RnR Swindle) několikrát. Bylo to někdy v roce 1989 nebo 1990.

"...v porovnání třeba s čímkoliv od ACDC..."

AC/DC jsem vždycky poslouchal opravdu hodně. Mám od nich oblíbená alba, která znám nazpaměť (High Voltage, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, Highway to Hell, Back in Black, For Those About to Rock). Jsou tu i alba, která moc nemusím jako celek, ale něco z toho se mi líbí (z těch raných třeba Powerage nebo Let There Be Rock).

Jinak mám od AC/DC ve sbírce úplně všechna alba (novější remasterované digipacky), krom živáků a posledních dvou řadovek. (Ta poslední studiovka se mi ale líbí.) Mám i dva CD boxy s raritama (Bonfire a Backtracks).

Od Sex Pistols nemám zatím nic.

"Jsi si jistý, že člověka, který se chce proslavit tím, že nic neumí, označíš za muzikanta?"

Nejsem.

"Jak je to s tím ACDC axiomem?"

To netuším. Možná se podívám do slovníku cizích slov, co je to axiom. :-)

"Proč nejde ACDC (ale v podstatě to nelze ani u Status Quo) napodobit?"

Nějaké napodobitele AC/DC měli, ne? Jestli jim to nešlo, nebo nejde, to nevím. Vím že za mého mládí se za jejich napodobitele označovali Krokus. A Krokus miluju. Ohledně jejich napodobování AC/DC je to ovšem na delší diskuzi. Klidně ji podstoupím. :-)
Podobní jsou taky třeba Rose Tattoo. Ale ti začínali ve stejné zemi a ve stejnou dobu jako AC/DC, takže tam je otázkou, zda něco napodobovali. Řekl bych, že Rose Tattoo jsou přece jen jiní, punkovější a zároveň jižanštější než AC/DC. Navíc jejich texty byly na prvních albech mnohem kontroverznější než u AC/DC, kteří většinou hlavně vtipkovali.
A pak tu máme třeba The Cult na albu Electric. Tam je nějaké ovlivnění AC/DC určitě slyšet. Je to ovšem bomba a brousí to i do jiných vod než AC/DC.

Ostatní z jim podobných kapel jsem buď neslyšel, nebo mě moc nezaujali (Airbourne).

Co se týče Status Quo, nemám je rád. Z toho, co od nich hrajou v jednom tuzemském rockovém rádiu, se mi obvykle dělá blivno. :-) Ale možná jsem od nich jen neslyšel to pravé ořechové.

"O Grunge se taky psalo, že je to ta nejdůležitější změna a hudební revoluce, která odeslala vešekeré tradiční rockové a metalové žánry do říše mrtvých... ještě pořád tomu blábolu publicistů věříš?"

Grunge nesnáším. To, že tento styl komerčně a existenčně zničil mnoho dobrých rokenrolových kapel z 80. let, pokládám v podstatě za fakt.
bluejamie65 Bluejamie65 1.5.2016 15:39  4886
Jak je to s tím ACDC axiomem? Proč nejde ACDC (ale v podstatě to nelze ani u Status Quo) napodobit? (vždyť je to jen boogie:-)
O Grunge se taky psalo, že je to ta nejdůležitější změna a hudební revoluce, která odeslala vešekeré tradiční rockové a metalové žánry do říše mrtvých... ještě pořád tomu blábolu publicistů věříš?
Jestli chceš Zkus tohle, už jsem to tu posílal. Je to zajímavý experiment.
v souvislosti s grunge mně vrtá hlavou jedna věc, které jsem si dříve nevšiml, ale myslím Luke Lewis na ni kdysi někde ťukl, a to, že fráze more then feeling je rytmicky totožná jako like teen spirit.
https://www.youtube.com/watch?v=XNQF9nZncPA
Nikdy jsem se tim moc nezabýval, pak jsem si ale pustil pro vzpomínku tenhle klip došel až k času 2.35 a uslyšel něco, čeho jsem si při poslechu cd nevšiml. Řekněte je to je náhoda??? porovnejte způsob přechodu, gradaci zvuku kytary, samotný zvuk kytary, riff a rytmiczaci textu v tomhle klipu v čase 0.54 zde -https://www.youtube.com/watch?v=hTWKbfoikeg
je to všechno jen náhoda a Luke Lewis slyšel trávu růst a mě tím ovlivnil???
bluejamie65 Bluejamie65 1.5.2016 15:27  4885
na druhou stranu jsem vždycky měl pocit, že třeba tohle prostě nelze sledovat s chladnou hlavou a a nešílet z toho a nechtít zahájit revoluci směřující proti tomu: https://www.youtube.com/watch?v=if8EIPX_PSk
bluejamie65 Bluejamie65 1.5.2016 15:26  4884
No právě A já klidně řeknu že cokoliv od Hanoi Rocks je poslouchatelnější, trvanlivější a zábavnější.... než vše od Sex Pistols - kolikrát po sobě si SP můžeš poslechnout, nebo kolikrát sis to poslechl? (v porovnání třeba s čímkoliv od ACDC, o kterých by se mohlo říct že svrhávali dinosaury hard rocku tím, že to své uměli hrát?) A není ti divný, že jiný kapely téhož žánru nechtěly neumět hrát? (což je vidět nejen na aktivitách jiných kapel Stranglers, Undertones, ale i na dalších krocích Clash nebo Steva Jonese) Jsi si jistý, že člověka, který se chce proslavit tím, že nic neumí, označíš za muzikanta? Navíc chápání Sex Pistols jako dobré kapely šířila média a už v tom okamžiku se to neshodovalo s tím, jak to chápali v Americe - hrát rychle, tvrdě s kratšími sóly i songy, hrát jednodušeji není totéž co nic neumět. Šlo o to zbavit hudbu afektu (patos, sola, líčení...) a vrátit do ní autenticitu a energii to vše spojené s generační vzpourou v Anglii dokonce levicově zabarvenou. Navíc pokud je to "vyzdvihnout neumětelství" někde o Britech tak napsaný, je to určitě novinářské překroucení reality do nesmyslu. Muselo by to znamenat, že punkeři nenávidí geniální muzikanty, jenže to je třeba v případě Wilco Johnsona, Dr. Feelgood nebo Who nesmysl. Wilco Johnson byl pro britské punkové muzikanty modla. S originálními anglickými punkery jsem na začátku osmdesátých let mnohé prokecal a ti 3 jmenovaní pro ně byli stejně svatí jako pro mě.
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 1.5.2016 11:29  4882
BluejamieNebylo cílem punku svrhnout ty, co něco uměli (tzv. dinosaury), a vyzdvihnout neumětelství?
Nevím jak dobová kritika, ale je jisté, že album Never Mind of Bollocks od Sex Pistols je dnes pravidelně zařazováno mezi nejlepší a nejdůležitější rocková alba všech dob.
bluejamie65 Bluejamie65 29.4.2016 16:49  4881
Tím ale opakovaně narážíme na to, že je ošidné, co dobová kritika chválí a vyzdvihuje. Já si prostě nedokážu představit, jak bylo možné vyzdvihovat Sex Pistols s filozofií rock´n´rollu zbaveného zbytečných sraček... když někdo přímo na stejném místě dokázal opravdu hrát rnr, tedy ne jako neumělou a objektivně hudebně špatnou napododbeninu, ale tak doopravdy jak Dr. Feelgood, tak naléhavě - Undertones nebo tak zvukově i melodicky svébytně jak Stranglers... V tom seriálu jsem se díval jen na některý díly, hlavně na ten o glamu líbilo se mi, jak tam na konci mluvil o tom, že vlastně všichni glamoví muzikanti mají takovou muzikantskou kvalitu a instrumentální schopnosti, že přestože začínal s posměšky, musí se konci dílu omluvit a poklonit:-) na druhou stranu ale v tom samým dílu několikrát mluvil Azerad a já měl různý chutě, který by nedopadly pro televizi dobře...
https://www.youtube.com/watch?v=iHm7uIC84YM
https://www.youtube.com/watch?v=7H94_cTbFgA
https://www.youtube.com/watch?v=SItRVpLjAI0
bluejamie65 Bluejamie65 29.4.2016 16:16  4879
Taky celkově rámování toho rozhovoru pro mě sehrálo svou roli. Damned by se tam hodili tím, že mají ta prvenství, že na začátku koncertovali se Sexama společně, postupně se lepšili (aspoň úspěšností) a zněli opravdu skoro jak "Dr. Feelgodovsko - Johnsonský" rock´n´roll (třeba Music for pleasure). Já bych ale byl stejně spíš pro Stranglers, protože jejich hudba je svébytná už od počátku a hlavně má důležitý atribut - dá se poslouchat opakovaně. Nevadí mi, že dostávali přes držku nejen od Clash a Sex Pistols, ale na řadě koncertů i od návštěvníků. Podle mě měli mnohem poctivější a zodpovědnější přístup - řečeno vedle toho článku vlastně na základě poslechu. Už to, že jste pochybovali nebo nesouhlasili, je znamení, že více oficiální kritici a historici to vidí jinak-)
bluejamie65 Bluejamie65 29.4.2016 00:27  4877
Máš pravdu, není to podle odborně prezentované historie, ale podle toho na koho vzpomínal a s kým se porovnával JJ Brunel ze Stranglers v nějakým velkým článku. Mně spíš přichází na mysl a opakovaně rozčiluje z pohledu toho, komu udělil výsostnou pozornost tisk a média - protože ten výsledný statut je dost divný - přestože iniciační a prohlašovanou myšlenkou bylo hrát r n r bez "rozmělňujících sraček", tak si tisk nevybral toho, kdo budoucí punkové muzikanty ovládal a tahal za sebou na vodítku a hlavně kdo ho uměl hrát jako nikdo druhý - Wilco Johnsona, ale vybral si téměř synonymum nevkusu a neschopnosti rnr zahhrát - SEx Pistols. Ti jsou podle mě i v rámci punku za hranicí a nedají se srovnat ani s Damned(), Clash ani se Stranglers, ani s Ramones nebo New York Dolls, kterým jejich rnr odsýpá téměř starosvětsky
https://www.youtube.com/watch?v=Y9KfHpm4s4w
https://www.youtube.com/watch?v=6siGKxcKol0
https://www.youtube.com/watch?v=hT1OKo1rT84
https://www.youtube.com/watch?v=J4P4ln781D0
Počátky Damned jsou určitě zajímavý, protoře S
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 28.4.2016 23:47  4876
BluejamieStranglers by mě nenapadli. Tipoval jsem, že třetí nejslavnější byli Damned. Počítám, že tahle britská punková trojka nebude až tak oficiální jako třeba velká hard rocková čtyřka nebo velká thrash metalová čtyřka.
Mimochodem, ten chlápek, co dělal ten dokumentární seriál o heavy metalu (jak tam byl díl o glam metalu, o kterém jsme se bavili), udělal v tom seriálu z velké britské hard rockové čtyřky "velkou trojku". To jsem čuměl. :-) Uriah Heep se mu asi nějak nehodili do krámu.
Přiznám se, že o britské punkové trojce jsem nikdy neslyšel nebo nečetl. Většinou se na prvních místech jmenují Sex Pistols a The Clash, a pak teprve ti ostatní. Ale tipoval jsem, že máš mysli Damned, protože ti údajně vydali první opravdové anglické punkové album a kolem roku 77 byli dost aktivní.
bluejamie65 Bluejamie65 28.4.2016 23:08  4875
TAk sami sebe tam pasují the Stranglers, teda aspoň podle toho, jak silně je v pamětech spojuje vztah k "démonu" neodolatelně přitahujícímu všechny své oběti k rock´n´rollu - Wilko Johnsonovi.
apache Apache Svoboda je mrtvá - C'mon baby, don't fear the reaper 27.4.2016 23:50  4874
player68Kdo je v té anglické punkové trojce třetí? Damned?

[ 3405 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt