Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Kuřácký odboj [ŽP: 6 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderuje makovec.
Novela zákona o ochraně před škodami působenými tabák. výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami

Pěkné články k zamyšlení najdete tady

Smyslem tohoto klubu je zrušit všechny zákazy kouření, zvláště v hospodách, nemocnicích a školách, protože TAM se kouří odjakživa. Tento klub rovněž neuznává diskriminaci dětí a s ní spojený zákaz prodeje tabákových výrobků. Domníváme se, že kouření pubescentních děvčátek je velice sexy a že kouření dětí školou povinných posiluje jejich imunitní systém. S velikou chutí také provokujeme duchem málo obdařené prosťáčky, na něž se nedostalo při rozdělování smyslu pro humor.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 20386 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
nevada Nevada - Fire & Blood - 19.1.2008 20:06  15
Scalex [8]: Všimla, ale tohle nepovažuji za tento případ. Naopak si myslím, že jestli se přistoupí k boji proti kouření, tak na všech frontách. Protože, cesta napůl je k ničemu. Jsem nekuřačka a zákaz kouření v restauracích, hospodách a barech vítám.
scalex Scalex 19.1.2008 20:05  14
Mně hlavně vadí, že doktorka Králíková a její soukmenovci, kteří do uzené hospody nevlezou, jak je rok dlouhý, mají potřebu zakazovat to všem, kteří do té hospody chodí a jsou tam zcela spokojení.

Ani trochu se nehádám o zákazu kouření ve veřejných budovách, v autobusech, na zastávkách a perónech, na dětských hřištích a podobně. Jde mi jen o hospody a bary a o to, aby kuřáckost a nekuřáckost podniku byla plně na rozhodnutí majitele, nikoli na úředníkovi, který v tom podniku nikdy nebyl a ani nikdy nebude a kterému je jedno, jestli podnikatel zajde na oubytě.
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 19.1.2008 20:05 - Oblíbené kluby (02:24) 13
Tak jozdánlivě chvályhodná záležitost, která šetří lidem zdraví a přiměje nekuřáky a maminky s dětmi, aby chodili do hospod, restaurací a barů. Ve skutečnosti primitivní útok na lidskou svobodu a nehorázné zasahování do soukromého podnikání.
Hned první věty a takový blábol. Zákaz kouření nemá s nějakým primitivním útokem na svobodu nic společného. Primitivního útoku na svobodu se dopouští právě kuřáci. Nekuřák, což je mimochodem zcela přirozený stav, totiž nikoho svým kouřením neobtěžuje, nezasmradí vám šaty, nenaimplantuje vám rakovinu plic, nezpůsobí vám svým nekouřením alergii. Kuřák právě naopak a když se člověk proti jeho kouření ozve, ještě vám vynadá, co si to dovolujete, že ON má přece svobodu a může si dělat co se mu zlíbí. A to nemluvím o tom, že kuřačky jsou hnus a ještě se, když náhodou mají dítě, diví, že má třeba alergii a že trpí otravou kyslíkem (patrně se jedná o počáteční stádium vývoje ropáků).
Rovněž se nejedná o nehorázný zásah do soukromého podnikání, neboť hospody neposkytují kuřácké služby, nemají na to živnostenský list. Nebo je snad nehorázný zásah do soukromého podnikání požadavek, že maso v guláši nesmí být plesnivé a ožrané od potkanů? Že podávané nápoje nesmějí být ředěné vodou? Že restaurační zařízení musí mít hajzl pro hosty a ten musí být čist? Vždyť přece majitele nikdo podnikat nenutí!

A tak dál, napsal jsem toho víc (nebo jinak), ale omylem jsem klepl na zasrané tlačítko s nápisem Esc.
bubla Bubla přesto - nebo snad právě proto 19.1.2008 20:05  12
Neuvědomují si snad tito samozvaní bojovníci proti kouření, že tím vymýtí nikoliv kouření, ale kuřáky z restaurací - a ti pak budou svůj zlozvyk provozovat doma a ohrozí tím svoji nekuřáckou rodinu a děti mnohem více?
Myslím, že si to uvědomují, ale nevidí v tom žádný problém. Ať si kuřáci klidně ohrožují svou nekuřáckou rodinu a děti. Lidí v restauracích jim líto není, tak možná jim bude líto alespoň vlastních dětí. A jestli ne, tak se asi nedá nic dělat...

Pro zákaz kouření nejsem, na první pohled se mi líbí daňové zvýhodnění nekuřáckých restaurací, ale situaci nevidím tak dramaticky jako poslední odstavec.
percy_ Percy_ 19.1.2008 20:04  11
ScalexNj, to máš pravdu... a co kdyby se to spojilo s tou ventilací? Pokud tedy nemá místo pro nekuřáky, musí podnik adekvátně odvětrávat..?
mrcos mrcos Tma, zima a hlad. 19.1.2008 20:03  10
Percy_ [3]: Procenta jsou imho nesmysl, ve vyloženě malinkejch lokálech by to bylo skoro jako rozdělit stůl napůl :)
Scalex [4]: Myslím, že není problém v hospodě udělat natolik kvalitní odvětrávání, aby to pochytalo skoro všechno. I kdyby to byl hodně velkej podnik. Zrovna i čistota vzduchu IMO spadaj pod hygienu, takže proč ne.
percy_ Percy_ 19.1.2008 20:01  9
Domi.dPsal jsem o ploše, ne o místech... ale to je jedno. No, souhlasím, že to není tak daleko od sebe, ale jakožto kuřák, který si pivečko bez cigára nedokáže představit, se snažím vymyslet nějaký kompromis.
scalex Scalex 19.1.2008 20:00  8
Nevada [5]: že v celém západním světě už řadu let sílí socialistické myšlenkové proudy, to sis doufám všimla? Jakmile jde o příkazy, zákazy a omezení svobody, je to jasný krok směrem doleva.
scalex Scalex 19.1.2008 19:59  7
Percy_ [3]: ale co majitelé malých špeluňk, kde je pár stolů a scházejí se tam (a scházet se chtějí) prouzení štamgasti? Majitel si přeje kuřácký podnik, návštěvníci si přejí kuřácký podnik, tak co má nějaký úředník nařizovat, že to tam bude nekuřácké? Ten majitel podniku si třeba vzal úvěr, nacpal do podnikání peníze, které se mu ještě nevrátily a teď by měl radikálně změnit zaměření podniku (a ne kvůli vlastnímu záměru a přání, ale rozkazem shora)? To by taky mohlo znamenat, že kvůli takovému nařízení zkrachuje. Takových podniků by myslím nebylo málo, z uzeného pajzlu prostě mávnutím proutku neuděláš mléčný bar, kam by ti ihned začla chodit spousta lidí. Zajímalo by mne, kolik takových případů by skončilo u soudu...
domi_d Domi.d :-))) - Svět fantasie je nádherný 19.1.2008 19:58  6
Percy_Mno ... ale zákaz kouření a nebo příkaz mít tolik či tamtolik míst na to, či na ono ... to není daleko od sebe. jak odlišíš zasahování dobré a zasahovaní špatné? Kde je ta hranice?
Hmm .. možná Scalex píše něco použitelného ... Jsem z toho jako sotva čerstvý nekuřák nějak ... divná.
nevada Nevada - Fire & Blood - 19.1.2008 19:55  5
18 let po revoluci tu stále bují komunistické myšlenky.
To myslíš fakt vážně? V době, kdy je snaha zamezit nebo aspoň omezit kouření ve veřejných prostorách v celém "západním" světě? :o)
scalex Scalex 19.1.2008 19:54  4
Maximální ústupek, který bych toleroval, je nařízení, jaká by měla být v restauraci ventilace. Sice je to taky zasahování do věcí majitele podniku, nicméně srovnatelná třeba s tím, že má mít čistý hajzlíky a žádné krysy v kuchyni.

Já si myslím, že kdyby existovala pozitivní motivace pro provozovatele hospod, aby byli za nekuřácké prostory nějak zvýhodněni, řada by po tom s radostí skočila. Je to podobné, jako mnoho firem zaměstnává invalidy. Sice nejsou třeba tak výkonní jako nepostižení lidé, ale firma si může něco odepsat z daní. Bavil jsem se s několika majiteli kuřáckých hospod a říkali, že možnost daňových úlev by je nejspíš motivovala k tomu, aby ušetřené peníze investovali do rozvoje nekuřáckých prostor nebo do kvalitnějšího odvětrávání. Jenže plošný zákaz kouření je samozřejmě pro ouředníky levnější záležitost... 8^(
percy_ Percy_ 19.1.2008 19:53  3
Mňo... abych tak nějak začal... já bych byl pro to, aby měla každá hospoda nařízeno, pokud je tam povoleno kouřit, mít oddělenou místnost pro nekuřáky, která by, co se plochy podniku týče, musela být nějak procentuálně vyjádřená. (třeba minimálně 40% by muselo být vyhrazeno nekuřákům) Není to tak radikální jako to, co píše Scalex v úvodníku, a zároveň to dává určitý prostor majiteli hospody pro rozhodnutí. Takže - majitel se rozhodne pro komplet nekuřácký podnik nebo kuřácký s určitým podílem prostoru pro nekuřáky.

Nebo mě napadla jiná věc - každý podnik by si všechno rozhodl sám na základě hlasování lidí, kteří ho navštěvují. Tzn. že by si v průběhu např. dvou týdnů vedl databázi hlasujících, kteří by si po předložení občanky mohli vybrat. Je to trochu ujetá myšlenka, souhlasím, ale.... :-) Nebo by se ohledně nařízení zákazu kouření mohla konat pouze místní referenda na úrovni obcí.
domi_d Domi.d :-))) - Svět fantasie je nádherný 19.1.2008 19:46  2
Hmm .. o onom zákazu kouření přemýšlím docela často.
A stejně jako ty těžko snáším zákazy. A i mně se (ještě před měsícem kuřákovi) otvírala kudla v kapse, když jsem někde o takových přípravách zákazů četla. A to nejen, protože jsem si ráda poseděla u piva a cigára. Nedokázala jsem si posezení nad pivem bez cigrety vůbec představit.
Napadala mne zoufalá řešení typu ... no holt tedy nebudu na pivo chodit do hospy, ale budu si je nosit domů a asi tedy bude u nás více návštěv. :-))) .. Nooo .... nesmějte se tomu. Vůbec jsem prostě nehodlala vlézt do nekuřácké hospody.

Teď ... marně se rozhlížím po nějaké hospodě, kde se nekouří. Žádnou takovou neznám. Přijdu načichlá, oči mne pálí (divné divné - bo jako kuřákovi mne nepálily) v krku mne škrábe ... zase cosi divného, protože jsem dokázala za večer vysosat i dvě karbičky, a krk se nikterak nebránil.

Mám brojit proti kouření, abych dosáhla klidného posezení u piva a nebyla zároveň načichlá... No .. to bych se raději kousla. ... Došlo na to, že si pivo nosím domů .... a kamarády k němu také domů.

Nevím zda někdy vzniknou nekuřácké hospody. Ale pokud, rozhodně budu vděčným návštěvníkem.
scalex Scalex 19.1.2008 19:29  1
..: ZALOŽENO 2008 :..

[ 20386 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt