Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Dotazy [ŽP: 10 týdnů] (kategorie Život (nejen) Lopušáků) moderují Shelle, Kdokoliv, Scalex, Tessien.
Archiv

Účelem klubu je využít vědomostního a zkušenostního potenciálu několika tisíc registrovaných identit při řešení našich problémů a zodpovídání otázek.
Čím víc lidí sem bude chodit, tím rychleji a spolehlivěji dostane každý odpověď na svůj dotaz. Otázky je možné pokládat naprosto jakékoli, prosím však o jistou soudnost při jejich výběru - zejména prosím, abyste před položením dotazu zde věnovali alespoň několik minut pokusu o vymyšlení a následně použití vhodného dotazu na Google nebo jiný podobný vyhledávač.
Klub není určen k exhibování a demonstracím vašeho ostrovtipu.

Dříve než se zeptáte - seznam užitečných linků:
Kategorie Počítače
Kategorie Programování
Klub Hardware
Klub Software
Hledání klubů
Klub Windows XP
Klub MS Office
Klub Web
Klub Bankovnictví
Klub Daně a účetnictví
Klub Domácnost
Klub Informace
Klub Čeština
Download.com
Jyxo.cz
Google.com

Žádost moderátora:
Pro snadnější orientaci v desítkách příspěvků dávejte do titulku svých dotazů psali klíčové slovo Dotaz, bude se pak lépe vyhledávat a odpovídat.
Taktéž dotazy na ruzne systémové věci a kluby směřujte do pošty moderátorům nebo do specializovaných klubu, zde nebudou trpěny. Plati i pro dotazy na server Lapiduch .
Všem návštěvníkům děkuji.

Tento klub má oblíbený právě 247 lidí.

Upozornění: V tomto klubu byla zahájena politika nulové tolerance. Kdo místo rozumně míněné odpovědi napíše nějakou strašně třeskutě vtipnou blbost, dostane zákaz psaní. Vtipy pište do klubu o Vtipech.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 15049 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 11.7.2019 22:06  47879
DotazMarně se snažím přijít na to, jak na Facebooku přesunout fotku z příspěvku na zdi do fotoalba, případně jak vložit fotku do příspěvku a zároveň do alba. Dřív se mi to nějak podařilo, ale teď nevím jak. Podle nápovědy by měla být po zobrazení fotky možnost přesunout do alba pod tlačítkem možnosti, ale tam nic takového nemám. Jde to vůbec nějak udělat?
cmrdos cmrdoš - Cmrdošova dočasná stránka 24.6.2019 11:59  47878
Anka [47876]: Sestry na oddělení to samozřejmě věděly - museli jsme se vypůjčit vozík.
sirin Sirin Otroky prodávat v celku - NEPORCOVAT!!! 24.6.2019 09:24  47877
Tak tedy jen pro uklidnění, s trestným činem to opravdu nehraničí. Nejspíš ani s přestupkem ne, šlo by pouze o porušení nemocničního řádu.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 23.6.2019 22:59  47876
No minimálně bych považovala za slušné někoho informovat o tom, že odcházíte a kdy se zhruba vrátíte. Aby nešíleli, že se jim ztratil pacient.
cmrdos cmrdoš - Cmrdošova dočasná stránka 22.6.2019 07:42  47875
Ano, to byl příklad. Kdybych měl víc času, trpělivosti a znalostí, asi bych odpověď našel sám. A mohl ji teď tady citovat. Ale dost na tom, že se musím prokousávat našimi daňovými zákony.

Tedy konkrétní situace k mému dotazu vyplývá z místních poměrů. Pacient se časem natolik zlepšil, že začalo být možné si vypůjčit vozík a vyrazit ven na procházku. Areál nemocnice je sice rozsáhlý, ale s minimem stinných míst, které navíc bývají obsazeny kuřáky. A není uzavřený. Ale jezdit celé týdny stále dokola po stejných cestách nám už přestalo připadat přínosné. Takže jsme se jednoho dne spontánně rozhodli vyrazit do stínu na blízkou cyklostezku a dojet na zahrádku nebo do místa bydliště. Aniž bychom předem žádali o povolení. Ostatně o víkendu ani nebylo koho (ošetřujícího lékaře) žádat. Pacientovi jsme sice dodali další podněty, ale podle jiných jsme se dopustili právního deliktu hraničícího s trestným činem. (Asi únosu...)

S dotazem u našich známých právníků jsme nepochodili, mají jinou specializaci, a dodací lhůty webových právních poraden jsou dlouhé.

Už je to pasé. Zatčeni jsme nebyli a tatínka nám předevčírem propustili do domácí péče, takže poprosím moderátory, aby tuhle off topic diskusi smazali.
nevada Nevada - Fire & Blood - 21.6.2019 18:42 - Oblíbené kluby (16:20) 47874
cmrdoš [47873]: Měla jsem bratra dlouhodobě v nemocnici i LDN. Původní dotaz ale zněl na úplně jinou situaci, než kterou popisuješ teď.
cmrdos cmrdoš - Cmrdošova dočasná stránka 21.6.2019 16:10  47873
Kdo nikdy nebyl (nebo někoho neměl) dlouhodobě v nemocnici (nebo LDN) samozřejmě nechápe, o co mi jde. Je obecně známo, že u nás je akutní péče na špičkové světové úrovni, ale ta dlouhodobá je všeobecně slabá až zoufalá. Já to nekrizuji, jenom ze zkušenosti konstatuji. Trvale podfinancované zdravotnictví prostě na víc nemá lidi, ani prostředky. Tak zůstává na rodině, jestli nechá svého člena jako nesvéprávného zemřít hladem, žízní, na proleženiny a pod., stagnujícího bez podnětů, bez rehabilitace, ... Kdo se tomu brání, dostane se do setrvalého konfliktu s personálem jen proto, že je svědkem. Vidí do karet. A to přesto, že pomáhá, že za ně dělá jejich práci. Proto potřebuje mít na své straně zákon a vědět o něm. Např. budou vás vyhánět po návštěvních hodinách - podle Zákona č. 372/2011, § 28, odst. 3 bod 2 má pacient právo na nepřetržitou přítomnost opatrovníka, popřípadě osoby určené opatrovníkem... V očích personálu vám to nepomůže, ale aspoň budete moci dokončit masáž, cvičení, krmení, uklidnění pacienta apod.
jarmom Jarmom Egoistický elitář™ - Make your own kind of music! 20.6.2019 19:18 - Klub Krabice živých (16:52) 47872
Nevada [47870]: hahahaha. Věřit tomu, že české nemocniční předpisy se řídí rozumem, to už jsem se hodně dlouho takhle nezasmál. Viz třeba buzení v 6:30 kvůli vizitě v devět. (a to uvádím jen ten nejvíc laicky pochopitelný příklad, byla bys překvapená kolik věcí se v ČR praktikuje i přes dlouhodobá doporučení WHO nebo přes lege artis...)
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 20.6.2019 18:50  47871
Nemocniční řád není nad zákonem, ale pouze upravuje pravidla v hranicích, která mu byla zákonem vytycena. Takže zakázat pacientům opouštět areál samozřejmě může. Nicméně kdyby v něm bylo třeba upraveno, že můžeš každý den ukrást svačinu ostatním pacientům, tak to by už v pořádku nebylo.
nevada Nevada - Fire & Blood - 20.6.2019 18:31 - Oblíbené kluby (16:20) 47870
A musí být na všechno zákon? Nestačí zdravý rozum? Nemocniční řády/předpisy přece nejsou pro srandu králíkům. A jestli je někdo hospitalizovaný, tak je pro to asi nějaký důvod. (Nemluvě třeba o vystavené neschopence, ke které v nemocnici asi nebudou vycházky.)
cmrdos cmrdoš - Cmrdošova dočasná stránka 20.6.2019 18:17  47869
Šlo mi o to, jetli to neupravuje zákon, protože jakékoli nemocniční řády nesmí být nad zákonem.
mrakoplash Mrakoplash Věhlasný mák - Homepage 20.6.2019 12:35  47868
Já mám na maily MailDroid a jsem celkem spokojený.
sirin Sirin Otroky prodávat v celku - NEPORCOVAT!!! 15.6.2019 16:31  47867
protizákonné by to mohlo být snad jen v případě nějaké nakažlivé nemoci.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 15.6.2019 13:33  47866
PegasAno, stačí zagooglit a je to asi v každém nemocničním řádu.
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 14.6.2019 21:39  47865
Protizákonné asi ne, ale přišlo by mi logické, že pro opuštění nemocnice budou nějaká pravidla a nejde si jen tak odejít.

[ 15049 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt