Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Desdichadův brblák [ŽP: 4 týdny] (kategorie Kecárny) moderuje Desdichado.
Archiv
Tento klub byl založen aby si, všemi oblíbený, Desdichado mohl v klidu brblat a komentovat veškeré dění, které ho zrovna zaujme.
Slušná debata je vítána, ale idiotské příspěvky debilů, kteří se na Lopuchu považují za šlechtu, mažu bez uzardění.

inspirational-memes-9-600x600 . 1980-2019


Upozornění: Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to tu číst natož komentovat!
A taky to neznamená, že si každý může cokoliv dovolit.
Jo a ten dement smrtka_online tu má ban.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 3526 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 22.6.2019 03:52  3111
Bez bílého muže by je ani nenapadlo jít si k bílému muži stěžovat, že nemají co jíst.
Bez bílého muže by měli co jíst! V tom je ten zásadní problém. A oni to ví a proto občas vezmou luk a bílého muže provrtají šípem. Jenže, bílý muž vezme kalašnikova a kácecí náčiní (nebo spíš velkostroje) a je jich mnohonásobně víc...
Hele, nedělej se hloupějším než seš, i když chápu, že ti to dá prácu! ;-)

A na koho jiného?
Vyhnali přece bílé vykořisťovatele

Bílý vykořisťovatel nebo černý diktátor. To vyjde vcelku nastejno. Beztak se ten černý paktuje s rudými. A jak to rudí umí, to přece víme. Kam vstoupila noha bolševického politruka, 20 let ani plevel neroste.

S tím špatně vyučeným krejčím ti to mám pocit šmajdá...
Nevím, co by mi mělo šmajdat. Dokonce to bylo tak, že mladí revolucionáři z města jezdili na venkov agitovat a radit jak správně podojit krávu, zasít atp. A přitom krávu viděli jen na obrázku. Na tuto taktiku byl největší expert Mao.
A jak skvěle uměli hospodařit v Kambodži, to se snad ani není zapotřebí zmiňovat.
Ostatně, i srovnání severu s jihem a korejském poloostrově je docela výmluvné. Už jsi byl podpořit strýčka Kima? Kolik směn na kombajn pro Koreu máš odpracovaných?
zidane Zidane Není umění být hulvát, umění je - poslat člověka někam tak,že se tam těší 21.6.2019 22:53  3110
Desdichado [3107]: Vem si takový Indiány v Amazonii. Nikde nic, když mají hlad uloví si rybu, běhaj hambatí, když jsou marod sežerou nějakou bylinku, zašukaj si, mají děti atd.

A když ryby nejsou a oni nemají co do huby, tak umřou, duchové předků si to tak přejí či tak něco.

Bez bílého muže by je ani nenapadlo jít si k bílému muži stěžovat, že nemají co jíst.

Nemáš co jíst?
To znamená, že sis rozzlobil duchy svých předků a proto nemáš co jíst a buď si duchy předků udobříš modlitbami a obětinami nebo holt umřeš... smrt je tvým trestem.
zidane Zidane Není umění být hulvát, umění je - poslat člověka někam tak,že se tam těší 21.6.2019 22:42  3109
Desdichado [3107]: U nás to taky po revoluci (Prohraném Únoru) vzali do tepléch špatně vyučení krejčí a podobní nýmandi.

S tím špatně vyučeným krejčím ti to mám pocit šmajdá, to prý měl ve výučním listu Bil'ak, že "nepouštět na saka", ale jinak souhlas, taky tu mám dojem dělal ministra někdo, koho vytáhli z kotelny... řekl bych, že to byl Miller, ale to je fuk.
zidane Zidane Není umění být hulvát, umění je - poslat člověka někam tak,že se tam těší 21.6.2019 22:36  3108
Desdichado [3107]: A jak jsi přišel na to, že v Zimbabwe makaj na sebe?

A na koho jiného?
Vyhnali přece bílé vykořisťovatele, takže jsou ty farmy teď jejich - těch, kdo na farmách dřeli na bílé pány - no a teď pány vyhnali a farmy jsou tedy teď jejich a pracují jen a pouze pro sebe, co si vypěstuju, to mám... a pokud ne, tedy kdo ty farmy má?
A proč?
To jest má hlavní otázka - proč?

A pokud jsou farmy zas někoho jiného, tedy proč to dopustili? A pokud mi chceš říct "mocný bílý muž si všechno zařídí", tak se pak nediv, že nemůžu ani cítit jistého agenta Bureše... taky si mocný bílý muž všechno zařídí, jen jde o to, kolik peněz - a tedy moci - má k dispozici...
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 21.6.2019 21:16  3107
A jak jsi přišel na to, že v Zimbabwe makaj na sebe?
A taky nevím, čemu se divíš. U nás to taky po revoluci (Prohraném Únoru) vzali do tepléch špatně vyučení krejčí a podobní nýmandi. O bolševickém Rusku ani nemluvě.
Vem si takový Indiány v Amazonii. Nikde nic, když mají hlad uloví si rybu, běhaj hambatí, když jsou marod sežerou nějakou bylinku, zašukaj si, mají děti atd. Pak přijde pracovitý bílý muž a zlikviduje jim prales, otráví a vyhubí ryby, znásilní dcery a mladé ženy (asi multikulti obohacení) a pak přijde Zidane s tím, že Indiáni nechtěj makat.
zidane Zidane Není umění být hulvát, umění je - poslat člověka někam tak,že se tam těší 21.6.2019 13:59  3106
Desdichado [3105]: Vysral, protože po přeřazení z expedice do výroby... kdyby se chodilo aspoň na šestou, to bych ako tak skousnul, ale na pátou? Dyť v takovou dobu ani MHD nejede, první je u paekáren ve čtvrt na šest a chodit každej den půl hodiny ostrý chůze s vycházením někde ve čtvrt na pět? Za předpokládám ještě míň než čtrnáct a půl čistýho, co jsem měl na expedici - to prý výroba ani nemá, říkala jedna kolegyně, když jsem remcal, že to není nic slavnýho?

Jedno s druhým a čau, to radši napíšu do Lidla, nabírají a nabízej nástup jednadvacet, i když určitě hrubýho, líp to na plakátě vypadá, ale za třicet hodin týdně :-)

A "nedělali pro sebe"... jak to často vypadá, když "dělají pro sebe", to vidíme třeba ve Rwandě nebo Zimbabwe. Bílí farmáři je strašlivě vykořisťovali a utlačovali, tak je domorodci vyhnali a farmy jim zabavili... a vznikla v Zimbabwe inflace miliony procent ročně? Ale japato, přece by se měli mít skvěle, už je nikdo neutlačoval a nevykořisťoval, už mohli pracovat na sebe...

Jenže to bývá ten problém, stačí pár, kterejm dojde, že než se lopotit na poli, je lepší vzít kalacha a sebrat sousedovi, co má a kdo tam co bude pěstovat? Aby se dřel a když se nedře, držel hlídky proti loupeživým sousedům? To se radši k loupežníkům přidá a má to bez práce...
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 21.6.2019 03:40  3105
Hlavně nedělali pro sebe. Ten bič se používal pro to, že tys chtěl aby pro tebe někdo makal, prakticky zadarmo, aby ty ses měl dobře.
Ostatně, ty ses taky vysral na těsto. Asi měli použít ten bič? ;-)
zidane Zidane Není umění být hulvát, umění je - poslat člověka někam tak,že se tam těší 21.6.2019 03:36  3104
Desdichado [3103]: kde se k tomu aby ti nebožáčci něco dělali používal bič

Protože počet těch, kteří bez biče prostě dělat nebudou, je tam poněkud vyšší než jinde ve světě, bohužel.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 21.6.2019 03:32  3103
No vidíš. Píšeš o sousedovi, ale řeč je o půlce kontinentu, kde se k tomu aby ti nebožáčci něco dělali používal bič ... a dnes si tam dovezou Číňany, Indy a stroje a domorodcům zabaví i ten kus pastviny a vypustí rybník.
zidane Zidane Není umění být hulvát, umění je - poslat člověka někam tak,že se tam těší 20.6.2019 20:43  3102
Ta pohádka je hlavně o tom, že proč já bych měl živit souseda, co akorát LHK a řve, že "mám hlad, sousede, dej mi jíst!" a že by si to něčím zasloužil (i kdyby mi třeba měl posekat trávu nebo tak něco), to ho ani nenapadne a když bych mu přesně tohle řekl - "dám ti najíst, když uděláš to a to", ještě se urazí a budu pro něj za hajzla, co ho nechá hlady...
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 20.6.2019 18:50  3101
Na twitteru sleduju pár archeologů a sudo vědců. Občas tam natrefím na názor, že většina klimatických studií naprosto ignoruje fakt, že naše planeta obíhá okolo obří ohnivé radioaktivní koule, která má svoje období vyšší a nižší aktivity, a že to má nejspíš větší vliv na naši planetu než těch 8 miliard živočichů na povrchu.
To sice jako jo (a kdyby Slunce zhaslo nebo vybuchlo, tak nikoho nic nezachrání, ale bude to ještě chvilku trvat, to je na tuty), ale 8 miliard lidí zkrátka vliv na životní prostředí má a to je bez diskuse. Utěšovat se, že v minulosti vyhynulo mnoho druhů živočichů sice můžem, ale takový plastový bordel dělá jedině člověk. Když si pšoukne sopka má to (může to mít) vliv na kde co (včetně letecké dopravy a hladomoru v Habeši a Somálsku - a to dokonce i pozitivně - ochladí se a zaprší tam), ale ve své podstatě tam poté zbyde hromada úrodné horniny. Ovšem co bude s hromadami plastů, které prokazatelně putují oceány, jestli to nakrmí ryby, které pak nakrmí lidstvo a jestli to bude dobré, to si teda nésu jisté.

Mimochodem, často se tu ohání kde kdo pohádkou o tom, že se nemá domorodci dávat ryba, ale má se ho naučit rybařit (nepravděpodobné, že by to dosud neuměl, pokud ovšem nežije na poušti - ale věřím, že by se našlo dost takových, kteří by ho chtěli naučit lovit ryby v dunách). Zapomíná se ovšem, s velkou oblibou, na jednu věc a tou je hloupá matematika a statistika. Pokud se totiž v daném vodním prostoru dožije dospělosti 10000 ryb a člověk jich ročně uloví 15000, je evidentní, že za pár desetiletí nechytne ani čudla. No a přesně tohle se děje v oceánech. Nemluvě o těch rybách přežraných kelímky od kafe.
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 20.6.2019 03:41  3100
Z vyprávění přeživších. Rozdíl byl v tom, že dostali nějakou šlichtu (nemuseli si vařit a shánět), nehonila je Správa sociální zhouby, banky, dodavatelé plynu a další "vymoženosti" a příživníci co sedí na prdeli a dělají hovno za trojnásobek průměrného platu, akorát my nemáme kurděje, ovšem musíme se soustředit na mnohem víc věcí než je holé přežití.

Jinak na toto téma doporučuju paměti jednoho polsko-amerického jezuity "S Bohem v Rusku".
zidane Zidane Není umění být hulvát, umění je - poslat člověka někam tak,že se tam těší 19.6.2019 22:24  3099
Desdichado [3098]: Jsi tam byl, jo? Povídej, nepřeháněj... prostě mluv nebo ser písmenka :-)
desdichado Desdichado Březen - do karantény vlezem, - duben - ještě tam budem. 19.6.2019 17:37  3098
Ani tam to nebylo tak děsný.
rainman22 rainman22 We're here to speed up entropic death of - our planet 19.6.2019 15:14  3097
V gulagu? :)

[ 3526 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt