Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Yes [ŽP: 12 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv


Jen pojďte dál, vše co si chcete říct o skupině Yes, jejich pohrobcích (Asia, GTR a sólových projektech stávajících a bývalých členů Yes) i následnících a souputnících (Gentle Giant, Spock´s Beard, The Flower Kings apod.) bude zde zaznamenáno a diskuzi podrobeno.

VÍTÁME VÁS V KLUBU YES (KLUBU O KAŽDÉ DOBRÉ ART A PROG HUDBĚ).

YES – PO PROUDU ČASU aneb RECENZE A NÁZORY NAŠICH ČLENŮ NA ALBA SKUPINY.

> RECENZE ALB SKUPINY YES V TOMTO KLUBU

Důležité linky :
YesWorld - official page
Klub Yes - stránky našeho klubu
Klub Yes - záloha původních stránek klubu

Další linky :
Notes From The Edge
Yes Music
Yes Museum

Webové stránky art a progres rocku :
Progboard
ArtRock
Tarkus
Fragments of the Sun

spřátelený klub Genesis
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 3956 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
antony Antony ve věku hudby 30.6.2017 10:17 - Klub Garfield (12:09) 22776
Je fajn vidět Yes v ideální současné možné sestavě. Kdo chce najde si na tom mnoho pozitivního, kdo chce, najde chyby. Pro mne veskrze příjemná a z mnoha příčin radostná událost.
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 30.6.2017 08:47  22775
Zní to tak smířlivě...
percy_ Percy_ 30.6.2017 07:25 - Oblíbené kluby (12:16) 22774
Mně se to líbí. Má to příjemnou energii.
badel Badel The meek shall inherit the earth, but - not it's mineral rights. 29.6.2017 22:49  22773
Oliasjo, White už to nedává, Jon zpívá jindy líp. Ale že Zes uvádí do síně slávy Rush, kteří už tam jsou....
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 29.6.2017 21:29 - Oblíbené kluby (12:40) 22772
White tradičně z perdele....no jo
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 29.6.2017 21:27 - Oblíbené kluby (12:40) 22771
Mnooo...Anderson je tam místy nějakej vychlastanej..ještě jak tam má ten stupínek aby doladil s ostatníma vejšku, oblepenej páskou aby z něj náhodou nespad..hehe
percy_ Percy_ 29.6.2017 07:44 - Oblíbené kluby (12:16) 22770
Hezké.https://www.youtube.com/watch?v=t1-NsnlPc54
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 2.12.2016 10:51 - Oblíbené kluby (12:40) 22769
BILL MARTIN - YES
Pokud jste už na to nenarazili na progboardu, kamarád přeložil knihu o hudbě YES, tak to sem nahodím vč. jeho ¨úvodního¨ slova níže..

Ahoj milovníci progresivního rocku a zejména hudby Yes,

po více než desetiletém úsilí jsem dokončil překlad knihy od Billa Martina "Music of Yes: Structure and vision in progressive rock" z roku 1996 (koupil jsem si jí v Anglii v roce 2002). Nejde o žádnou biografii skupiny, ale spíše se autor snaží o kritický rozbor hudby Yes, zejména jejich alb z období, které Martin nazývá „hlavní sekvence“ (od The Yes Album po Going for the One včetně). Bill Martin (ročník 1956) je povoláním filosof, vyučující na DePaul University v USA a tudíž jeho pohled na hudbu Yes je velice zajímavý. Mně se tehdy ta kniha tak líbila, že jsem se ji rozhodl sám přeložit pro mé "progresivní" přátele, ovšem byl bych potěšen, kdyby si tuto knihu mohl přečíst širší okruh milovníků této hudby. Přetrpte prosím, že jde o amatérský překlad a bez korektury, nicméně snažil jsem se k tomuto překladu přistupovat s největším možným úsilím a péčí. Snad se Vám kniha bude líbit.

https://uloz.to/!WphjSbdwgn0G/hudba-yes-stavba-a-vize-progresivniho-rocku-pdf
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 27.11.2016 20:04  22768
Pochybuju, že to někdo sbírá, ale než to vyhodím, tak nabídnu velké plakáty z pražských koncertů Yes (Symphonic a Full Circle), k tomu plakát k divadelnímu představení Ondina, což je jakási koláž z obázků Rogera Deana. Nic za to nechci. Myslel jsem, že už to šlo do sběru, ale při úklidu jsem našel ve skříni tubus a v něm to bylo mezi dalšími dokumenty.
bubla Bubla přesto - nebo snad právě proto 28.8.2016 00:35  22767
http://www.youtube.com/watch?v=AgsGQBaijig
suchos suchos 16.6.2016 11:31  22766
!!!
merhaut merhaut rock 60'/70' - cdklub + rockweb 14.6.2016 15:49  22765
JON ANDERSON & ROINE STOLT 'INVENTION OF KNOWLEDGE'Má artrocková deska roku. Pasáže ala Soon, celková nálada v duchu Olias of Sunhillow. Více ve Sparku 7/2016.
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 8.1.2016 17:08  22764
slava: Já si myslím, že není zas takový rozdíl, jestli to zremixuje původní autor, nebo někdo jiný. Pokud to je zásadně pozměněné, tak je to prostě jiné. Na druhou stranu mohou být zajímavé i ty remixy, ale jsem pro, aby takové verze vycházely spíš jako bonus k původní verzi, než samostatně tvářící se jako původní nahrávka. Ono to nakonec stejně všechno je možná jenom o tom vydat to znovu a dát důvod k nákupu i části těch, co už to mají. Nové verze vítám, pokud ta původní trpí zásadními nedostatky ve zvuku, nebo pokud už se neprodává. Není ale u toho Wilsona prvotní záměr v tom, převést nahrávku do 5.1 a stereo verze potom jako vedlejší produkt?
Osobně jsem neměl možnost podobné počiny porovnávat a nehrnu se za nima. Kdybych nějakou desku už neměl, tak bych možná pořídil právě takovou novou verzi. Jediné, kde si vybavuju zásadní změny, na které není potřeba drahá aparatura (kde bych si toho možná všimnul), je Brain Salad Surgery od ELP. U jiných jsem neměl možnost přímého srovnání, na BSS jsem vnímal změny i bez toho, jenom na základě znalosti staršího vydání.
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 8.1.2016 12:21  22762
jirieTermiín "patologicky naposlouchané" bych nahradil. "Notoricky" je v mém případě výstižnější:)

Já jsem k těm remixům čím dál tím skeptičtější. Mám rád odlišnosti, ale pouze v různosti interpretace.

Je jasné, že vyznění do velké míry ovlivňuje aparát. Lothian tady vždycky zdůrazňoval, jak jsou např. Uriah Heep zvukově jako zahlušená koule. Ale tak to podle mě není. Přestože Uriáši nepředstavují žádné zvukařské mistrovství , tak kytary zvoní, nastroje jsou čitelné. Tohle přesně je otázka poslechového aparátu, který ti z průměrného zvuku tu kouli opravdu uválí..

Ale remixy podle mě mohou zásadně změnit vyznění skladby, desky.
Už na Yes - Relayer, které take dělal Wilson, jsem vnímal zvláštní “změkčení”, přestož původní nahrávka (jak trefně poznamenal Olias) řeže jak pila.
A na Jethro Tull - Too Old to Rock 'N' Roll: Too Young to Die! je ten zásah obrovský, slyšitelný na první poslech. Skladba - Crazed Institution začíná zvonivou akustickou kytarou. V remixu je od začátku kytara utlumena a podpořená hutnou basou. Vůbec akustická kytara má v novém remixu úplně jiný character.
Dokonce ve skladbě Bad-Eyed And Loveless je na začátku učesán Andersonův chraptivý hlas. V titulní skladbě je od začátku přidaný klavír. Úplně to mění vyznění desky.

Nicka Davis udělal na Gabrielovských deskách také poměrně velké zásahy, ale většinou byly ku „prospěchu“ věci. Nástroje jsou prezentní, má to větší prostor... I když třeba After The Ordeal (Selling) dostavá také dost jiné barvy.

Něco jiného je Remixnutý Roger Waters - Amused To Death. Dohlížel nad tím a věděl co a proč to dělá...jako autor. A i když se mi některé věci v původní verzi líbily víc, respektuji ho.

Remixy vnímám podobně jako přemalovávání obrazů. Obraz má své barvy tahy. I když zůstanou stejné stromy, stejné postavy, stejné sklenice, tak pokud pozměníš barvy, zdůrazníš nebo potlačíš tahy štětce, tak ten obraz už působí jiným dojmem a je to vlastně poněkud jiný obraz.
vinyl vinyl - ...jen si hraju 7.1.2016 15:38  22761
Koukám, že Magnification vyšlo na vinylu, asi si pořídím.

[ 3956 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt