Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Svět pro DrD+ [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny) - V LIKVIDACI) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv

Vítejte,

Jsem rád, že jste sem zavítali, a těšim se, že přispějete do diskuse svým názorem.

V této místnosti se snažíme vytvořit nový fantasy svět, určený pro hraní RPG her. Vycházíme z pravidel DrD+, ale myslím, že konverze do jiných systémů by neměla být problematická, protože se snažíme vytvářet svět nezávisle na pravidlech.

Chci, aby se už při vytváření tohoto světa na něm podíleli hráči, vyjadřovali svoje návrhy, kritiku, přinášeli nové nápady, diskutovalo se o něm, protože ten svět je určen především pro ně. Zajímá mě váš názor. Také si myslím, že pokud má někdo dobrý nápad, je škoda nechat si ho pro sebe. Pokud máte chuť se zapojit, třeba jen minimálně, jste vítáni!

Po dlouhé diskuzi (opravdu moc dlouhé :-) se nakonec nic nedohodlo. Vznikl tu však jeden nápad, který to nejspíš změnil. A to svrhnout demokracii a nastolit diktaturu proletariátu... eh, teda chtěl jsem říct nastolit možnost diktátu, v případě, že se projekt na něčem zasekne. Každý, kdo bude mít zájem připojit se, nechť napíše někomu ze členů projektu nebo navštíví náš web a fórum.


Aktivní web s výsledky naší práce:ORB

Veřejné Fórum, teďka už taky dost mrtvé: Sekce na RPGfóru
Členové týmu: Boubaque, Resurrection, Caedmon, Valsidal, JackeLee, CaDaC, Gran, Nandiel, Beethoven, B_art
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: pahczfn
[ 382 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
jackelee 21.7.2006 22:29  784
noldo [783]: díky bohu že jsi se alespoň ozval, už jsem si myslel že jsi emigroval
noldo 21.7.2006 22:04  783
končímOmlouvám se, ale bohužel na tento projekt opravdu nemám čas. Tu trochu, co mi zbývá, věnuji raději na skutečné hraní RPG. Tohle vyžaduje soustavnou práci, a tu tomu nemohu věnovat. Dělejte si s tím co chcete.
olaf 21.7.2006 13:45  782
To by bylo možná vůbec nejlepší, udělat svět, kde část bude na bázi slovanské mytologie, méně vyspělá(dříve navrhované boje s přírodou, ...) a část bude produkovat ony rytíře(bude více vyspělá, magické univerzity, ...). Obě části budou oddělené a bude na každém PJ, kdy a jakým způsobem(jestli vůbec) dojde ke kontaktu.
Ale mám pocit, že něco podobného už tady taky proběhlo a jako obyč zapadlo...
gran 21.7.2006 11:50  781
Celé prázdniny jsem veskrze bez compu. Proto se omlouvám, ale nejsem schopen nejen sledovat diskusi, ale ani do ní příspívat či cokoliv dělat. Veškerou slíbenou pomoc mohu poskytnout až po prázdninách...

Zatím GL .)
olaf 21.7.2006 10:55  780
B_art
add odsouhlasení verze 1.2: a to je právě chyba(teda, ne přímo tuhle verzi, ale nějaký základ by to chtělo)

Zaphikel
problém je v tom, že verze 1.2 už na netu leží někdy od května a stávající patové situaci to stejně nezabránilo...
zaphkiel 20.7.2006 22:55  779
OT
Obě varianty jsou hodně zajímavé:)

Ale zpět k tématu, otázkou je, jak tenhle projekt zase rozběhnout...
za posledních 20 dní se tu moc nestalo
b_art 20.7.2006 16:05  778
OTa co kdyby ještě navíc stála družina na straně těch rytířů...
zaphkiel 19.7.2006 16:44  777
Tak jsem si přečetl verzi 1.2. Je vidět, že si na ní někdo dal práci(když nepočítám několik hrubek a přepisů), což je v téhle poněkud polomrtvé situaci hodně příjemné překvapení, ale konečný výsledek stále vyhlíží, jako když pejsek a kočička vařili dort. To je ale dost pochopitelné, protože v diskuzi samozřejmě jeden mluví o koze a druhý o voze. Celkově si ale myslím, že by to chtělo buď zajímavou a nosnou myšlenku, jak prohlásil B_art, nebo toho prostě navymýšlet ještě 4krát víc a pak toho nemilosrdně polovinu vyškrtat, aby celek začal působit kompaktně. Těžko vám můžou po světě pobíhat hráči v kůži slovanských bájných bytostí a bojovat při tom s nadlidskou rasou rytířů, kteří přicházejí z pseudoblízkovýchodního jihu...

Počkat... představa pohanských bájných bytostí snažících se o zastavení postupu řádu německých rytířů do Pobaltí vůbec nezní špatně... takovou kampaň bych i odPJoval
b_art 19.7.2006 15:04  776
hmatatelnej výsledek je naprosto nedosažitelnej ideál (nebo to tak aspoň zatim vypadá)
proto bych se stejně nesnažil nic urychlovat, ale naopak bych se klidně ponořil ještě hloubš do základů: Souhlasim, že první co potřebujeme je nějaká obecná vize světa (už my konečně došlo, co se tim myslí). Já sem se pokoušel něco formulovat, ale ohlasy nebyly dostatečně kladný, takže spíš čekám, jestli něco napíše taky někdo jinej.
V rámci originality a svobody schvaluju zavržení "starejch" ras a možná bych se nebál jít ještě dál - vykašlat se na řád světa podle drdplus a udělat si to všechno po svym (plusko je sice pěkný, baví mě v něm hrát, ale některý věci sou trochu svazující - absence pekla a ráje, nehmotný bohové "stvořený" lidma, "vědecká" magie, ...) a nakonec na to naroubovat nějakej systém pravidel, kterej nám v tu chvíli přijde nejlepší.
Bohužel je ale zase potřeba mít nejdřív dobrej a nosnej nápad.
Verze 1,2 neni dogma, protože jí nikdy nikdo neodsouhlasil.
A v poslední době se snažíme zabránit probírání deseti témat na ráz a dokončit aspoň to hlavní - obecnou podobu.
olaf 17.7.2006 11:11  775
Boubaque:
Důležité to je, ale zatím pouze v základní rovině. Nemá smysl tady rozebírat dopodrobna rasy a jejich vztah k rybolovu, když nevím, jestli tam vůbec bude moře...
zatím se totiž jen řeší témata, ale výstup není žádný a vzhledem k tomu, že neustále přichází nové a nové nápady(což je zajisté přínosné), ovšem vzájemně jen málo související, dá se předpokládat, že ještě dlouho tu žádný hmatatelný výsledek nebude...
boubaque 11.7.2006 17:00  774
OlafJá teda pořád čekám na to, až Noldo (případně někdo jiný) napíše nějakou tu "vizi". "To" proč by měli hráči chtít v tomhle světě hrát. Něco ve smyslu "...toto je nehostinný svět odlehlých městských států, jež odděluje krutá a neúprosná divočina. Pocestný, není-li dostatečně silný či obratný nemůže v ní přežít a přežije-li, stane se otrokem v prvním městě, do nějž dorazí. Pomoci mu nemůže ani víra, neboť moc jeho boha sahá tak daleko, co hranice města..." a takhle ještě pár odstavců. Ale Noldo je teď na dovolené, psal.

Jinak pokud myslíš, že řešení témat jako rasy a systém božstev je (zatím) ztráta času, tak já si myslím, že to je důležité už teď. Bude se od toho odvíjet i podoba a atmosféra světa.
olaf 11.7.2006 09:28  773
Koukám, že se toho tady za těch 14 dní moc nezměnilo...

tak mě tak napadlo, když to tady tak pročítám, že tímhle způsobem se asi moc dopředu nepohneme, už vzhledem k tomu, že ani nemáme ujasněny všechny základní skutečnosti. podle mě by se teď mělo udělat následující:
1. konečně dovytvořit základní nástin světa(všech jeho aspektů), aby bylo podle čeho tvořit dál. B_art někde níže psal, že verze 1.2 není dogma a že se bude dát předělat, tak mě není moc jasný, jak hodláme řídit myšlenky tady těch asi 15 lidí jedním směrem...
2. musí fungovat nějaký koordinátor projektu, kterému se budou všechny vytvořené přízpěvky posílat, ten musí filtrovat ty úplně zcestné a zajistit(spolu s autorem) vzájemnou kompatibilitu těch ostatních(podle základního nástinu)
3. až bude k dispozici dost rozumně propojitelných přízpěvků z různých(ideálně všech) oblastí, můžou se hodit na net k všeobecnému posouzení(zavrhnutí...:))

a nebo tu můžem dál probírat 10 témat naráz a neudělat ani jedno pořádně...
romik 4.7.2006 14:58  772
No vypadá to jako mapa podle toho, co se zde probíralo. Ale nevím, možná to někdo měl nápad nezávisle na nás.
Já si pamatuji, jak jsem si kdysi dávno dělal vlstní svět, začal jsme poloostrovem, který vypadal jako Tarie. V té době jsem o ní ještě nevěděl, ale už se dalo říct, že jsem jí (mapou) kopíroval...
jackelee 4.7.2006 10:03  771
melkor_unlimited [770]: proč myslíš?
melkor_unlimited melkor_unlimited Ltd. 4.7.2006 06:36  770
Vypadá to tak, že někdo už stihl pohotově využít některé z nápadú tohoto diskuzního kroužku

http://img154.imageshack.us/img154/2559/mapa10244vj.jpg

[ 382 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt