Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub SACD [ŽP: neomezená] (kategorie Hudba - V ODPADU) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv
Diskuse především o hudbě na nosičích SACD, ale i o tom co s touto technologií souvisí.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: rtojlfk
[ 93 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
navvy 26.6.2010 21:37  17
Rozdil CD-SACDSACD chodi teoreticky pres 20kHz. Pri mereni se to vsak obvykle nepotvrzuje a nad 20 kHz je uz velky pokles (DVD/A chodi vys a s mensim poklesem). Jenze SACD ma take mnohem "vyssi hustotu" dat a lidsky sluch rozezna vic nez si mnozi mysli. Mimochodem, digitalizace analogovych nahravek, ztraty dat u digitalnich prepisu (je neuveritelne jak spatne zni vypalene CD po 16 letech, ackoli puvodne byla kopie k nerozeznani od originalu], to vsechno jsou velmi zajimave veci.

PS: omlouvam se, ze neni diakritika, momentalne nemam ceskou klavesnici.
araner 22.6.2010 09:18  16
bigg: Díky, pro nepražáka co do metropole zabloudí jen občas dobrý tip :-)
jhradec 22.6.2010 08:52  15
Rozdíl CD- SACD Nemůžu říct, že by rozdíl byl v nějakém kmitočtovém pásmu. Rozhodně je lepší podání prostoru ( jestli je to jen technicky, nebo lepším masteringem ???) ale hlavně, ta barva nástrojů. Na CD znějí housle jako housle. Na SACD ( ale i vinylu ) slyšíte stradivárky, nebo guarnerky o dalších houslařích nemluvě.
bigg 22.6.2010 08:49  14
Objevil jsem, že docela slušný výběr SA-CD mají v bazaru na horním konci Krakovské ulice (z Václaváku od Domu módy nahoru), včetně importu z Japonska.
araner 22.6.2010 08:32  13
Názorná ukázka: o víkendu jsem poslouchal a srovnával CD (Philips) a SACD (SME, Jap.) slavného koncertu Al Di Meola, John McLaughlin, Paco DeLucia: Friday Night In San Francisco. Zvuk CD je velmi dobrý, ale SACD je detailnější, mám u něj pocit, že jednotlivé nástroje jsou zřetelnější a mají více detailů, u CD se to vše víc slévá a detaily mizí. Na SACD jsou dokonce slyšet i drobné ruchy mezi skladbami z živé nahrávky, pohlazení strun kytary ještě před vlastním hraním apod., což je u záznamu živáku určitě plus. Nemusí to být nutně jen větší rozlišitelností SACD ale jak Navvy připomenul spíše lepším masteringem. Ale to je právě to, co velkou část SACD od CD verzí odlišuje, lepší příprava podkladů.
Jedno nechápu: Proč hlavně v Japonsku jsou schopni vytáhnout z originálních záznamů často mnohem víc než jiní vydavatelé. Když člověk srovná nějakou starší nahrávku od Deutsche Grammophon vydanou mateřskou firmou a tutéž nahrávku vydanou v licenci nějakým japonským vydavatelem, je rozdíl často neuvěřitelný. (Ale je to i případ jiných excelentních značek, třeba věci na labelu Decca aj.) Přece nejsou u evropských vydavatelů takoví techničtí neumětelové?
navvy 20.6.2010 22:53  12
Stejně jako JHradec jsem zklamán tím jak formáty SACD a DVD-A dopadly, ale zase si nemyslím, že ty formáty jsou mrtvé. Je to podobné jako s vinylem a jak to bude časem se všemi hmotnými nosiči. Kdo chce opravdu kvalitní zvuk, moc jiných možností nemá. Nejde jen o technickou stránku záznamu, ale HI-Res formáty bývají k vydání i mnohem lépe připraveny (ne vždy). Ostatně většina CD vydaných v Japonsku také hraje lépe než CD vydaná jinde.

Formát SACD dostal dvě těžké rány hned na začátku, které jej zabily dřív než se prosadil:
1. Nekompatibilita s CD přehrávači a s tím spojené potíže s kopírováním.
2. Polodebilní prodavačky ve všech těch Bontonlandech a podobně, které nebyly schopny pochopit, že může existovat i něco jiného než normální CD a existenci těchto formátu hlasitě popíraly, takže třeba ty níže uvedené The Baetles jsem jí musel z vitríny sám vytáhnout...

Podle mě není síla SACD ve výškách, ale spíše ve středech a basech. Ten zvuk je (podle mě) prostě takový homogennější.

Mám několik SACD s vážnou hudbou (samozřejmě nechybí efektní, ale zároveň dobře udělané SACD od Telarc P.I. Čajkovskij - 1812), Mám Pink Floyd, Genesis, P. Gabriel, Ray Charles, nějaký ten jazz a na DVD-A mám nějakou další vážnou hudbu, pak mám YES - Fragile (skvělé), The Beatles - Love a Black Sabbath - Paranoid (nečekaně dobrý zvuk). Mám i Bittovou na SACD. Přehrávám to na TEAC DV50. Nosiče kupuji na Internetu (Amazon)a v různých výprodejích.
araner 14.6.2010 10:11  11
Na konci června Japonci vydávají SACD slavného "banánového" alba Velvet Underground, technologicky označené SHM (Super High Material), tedy něco jako "plné rozlišení" u filmu :-)
araner 14.6.2010 07:54  10
Presto Classical - slevová akceKoho by to zajímalo, tak eshop Presto Classical má momentálně rozjetých několik slevových akcí v nichž je obsažena i řada SACD s klasickou hudbou. Disky z vydavatelství Brilliant Classic 20% do 16.6., Alia Vox 30% do 11.8., BIS 25% a Channel 25%, obě do 25.8.
araner 11.6.2010 15:48  9
Zdravím všechny nově příchozí :-) Jsem taky zvědav kolik se nás tu sleze. Osobně mám cca 25 titulů, většinou vážnou hudbu, z rocku ty Floydy a taky Dire Straits, jazzík jen Dianu Krall. - Ohledně budoucnosti zůstávám optimista spíš na poli vážné hudby, tam se myslím počet SACD rozšiřuje hodně. Rock, pop aj. to je otázka, jsou mnohem víc závislé na tom co chce většinový zákazník, takže logicky do SACD (zatím/už?) nesměřují. Myslím že další masový průlom už SACD neudělá, ale zůstane audiofilským formátem.
humpf 11.6.2010 14:24  7
Zdravím, sacd poslouchám taky asi sedm let, počet nosičů z hlavy nevím (ale mám jich desítky). Poslouchám tak hlavně klasiku. Jsem zvědav, kolik se nás tu může sejít.
jhradec 11.6.2010 10:38  6
No já nevím. Jsem celkem zklamán, formát je to dobrý ( proti CD) ale místo aby se šířil, nějak nám upadá. Možná je to předzvěst konce optického záznamu zvuku jako takového. Někteří interpreti přestali na SACD vydávat, zůstávají jen ti skalní, kterým na zvuku záleží.
Já osobně mám cca 12 titulů. Je tam nejen DSOTM a vážná hudba, ale i nějaký Jazzík.:)
araner 10.6.2010 11:50  5
Na SACD se orientují především vydavatelé vážné hudby, jiné žánry už jsou sporadičtější, spíš v podobě luxusních výročních edic nebo příležitostných vydání. Třeba Pink Floyd má jenom toto SACD, ale Rolling Stones nebo Bob Dylan skoro celou řadu (dnes už ale většinou vyprodanou). Na www.sa-cd.net lze hodně zjsitit o tom co všechno vyšlo...
bigg 9.6.2010 23:55  4
Jenže kde ta SACD vzít, že... Já vlastním Dark Side Of The Moon od Floydů a žádné další s hudbou, která mě zajímá jsem neobjevil...
araner 4.6.2010 15:06  3
Sám za sebe podotýkám, že hudební disky SACD poslouchám asi 6 let. Ač patřím mezi ty, kdo upřednostňují reprodukci z dobře zmasterovaného SACD tak netvrdím, že klasické dobře zmasterované CD nenabízí dostatečný komfort. Jenže, když už jednou něčemu propadnete... :-)
araner 4.6.2010 15:02  1
SACD diskusní klubTento klub je založen z potřeby setkání s těmi, kdo jsou uživateli SACD a chtěli by se podělit o své tipy, dojmy, zkušenosti a jiné věci související s SACD nahrávkami a technologií. Vítejte! :-)

[ 93 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt