Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, Krycek.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o co nejslušnější diskusi. Není třeba mluvit jako akademik, stačí nepoužívat vulgarismy a urážky oponentů.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Hybridní válku nevede Putin, ale liberálové

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 21246 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.2.2018 14:08  41958
Tohle je sice OT, ale skvěle mě to při pátku pobavilo :o)

Svědkyně nakreslila naprosto směšný obrázek zloděje, policie šla najisto

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.2.2018 14:06  41957
Klaus junior opět velmi dobře:

Václav Klaus ml: Romský tábor v Letech? Hloupost i farizejství

p_e_s P_E_S - ODS 9.2.2018 14:05  41956
Texmy moraváci jsme Íranci a Rusové jsou vikingové.....no je to složité ;)
tex Tex wubalubadubdub 9.2.2018 14:02  41955
Tak dnešní britové jsou vlastně Francouzi. A dnešní Francouzi jsou vlastně afričani. Takže kruh se uzavírá.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 9.2.2018 09:37 - Oblíbené kluby (12:37) 41954
První Britové měli tmavou pleť, ukázala analýza DNA – Novinky.cz
p_e_s P_E_S - ODS 9.2.2018 09:28  41953
předevčírem byl na ČRo 2 (jediné rádio, které je dle mého opravdu veřejnoprávní) hostem Cyril Höschl, můj oblíbenec, profesor psychiatrie a ptali se jej na prezidentskou volbu....vzpomínal na NAGANO 98 a tehdejší hysterii a pokřiky "Hašek na hrad" :) říkal - tehdy mi to přišlo šílené, dnes bych byl asi rád :)
sextant sextant 9.2.2018 07:52  41952
Tak rýži tady asi nevypěstujeme, to je jasné. Jenže vypěstujeme hrách, čočku, kukuřici, sóju a všechny obiloviny a pohanku.
Co z toho výčtu jíme ví každý sám.

Mně osobně mrzí to, že se zlikvidovaly místní mlékárny a proto se musí vše vozit zdaleka. To, že je zrovna levná ropa těm dovozům jen nahrává. Pokud se mléko zpracovávalo v místě bydliště, tak vše bylo na pultě čerstvé a chutné.
jimbo Jimbo 9.2.2018 07:36  41951
jogurt lidi právě vymysleli proto, že má přirozeně dlouhou "záruční" dobu. A ovocné mají spotřebu do 2 týdnů. Klasický bílý jogurt bez přidání čehokoli vydrží klidně ty tři měsíce (ve chladu), ale to je proto, že byl tak vymyšlen a vyroben.

To samé sýr - sýry lidi vymysleli (vynalezli) aby jim mléko dýl vydrželo a nekazilo se.
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Podepište zde. 8.2.2018 23:58  41950
sextant [41947]: Se záruční dobou souhlasím... to se pořád mluví o přátelských bakteriích a že jogurty pomáhají obnovovat mikroflóru - by mě zajímalo z čeho, když mají záruku dva tři měsíce, takže musej bejt kdovíjak ošetřený, aby tak dlouho vydržely... a to určitě zmíněným přátelským bakteriím ještě pomáhá k růstu, jistě ;-)
tex Tex wubalubadubdub 8.2.2018 21:23  41949
41940: tak soběstační být můžeme, ale výběr potravin bude docela mizerný, nebo budou pěstitelské náklady řádově vyšší na pěstování některých dnes běžných potravin. Vem si třeba rýži. Co by znamenalo, abychom byli soběstační v pěstování rýže, které se dnes sežere tuny.

41947: ano s tím žraním lokálních surovin. Pokud několik generací žilo v místě co se nyní jmenuje ČR, tak obvykle je organismus lépe adaptován na lokální potraviny než na exotické ovoce, které tu nikdy nebylo běžné (jabka vs banány)
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 8.2.2018 20:28  41948
Králem krámu jsi ty sám:Kupuj si je a pokud vás bude víc, jistě kamióny ubudou.
sextant sextant 8.2.2018 20:13  41947
Kdyby ten kamion jel na elektřinu, tak nám to může být celkem jedno, ale spaluje naftu a ty smrady tady hezky dýcháme.
Pokud ty jogurty dostaneš den po vyrobení, tak není co řešit. Ovšem jogurt se záruční dobou 3 měsíce určitě obsahuje mnoho "přátelských bakterií".
Před časem jsem četl studii o potravinách a autor článku vědecky dokládal, že bychom měli jíst potraviny vypěstované v regionu kde žijeme.
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 8.2.2018 20:00  41946
Jako zemědělský neznalec mohu "vysoce odborně" spekulovat.Co když sklizeň Brambor v Egyptě se koná v jinou roční dobu než v ČR?Jestli -fakt jenom vymýšlím-je tam sklizen v srpnu a v Čechách v říjnu,tak to máš 3 měsíce,kdy republika žere cizí brambory.Jako podnikatel v prodeji brambor,nemusíš investovat miliardy navýstavbu skladů na 3 měsíční spotřebu brambor celé republiky.

Ostatně,ať je důvodem cokoliv,králem krámu jsi ty sám:Pokud v krámu koupíš brambory,pokud podnikatel mohl je laciněji koupit od českého zemědělce,než dovézt z Egypta,patrně se o ten zisk nepřipravil,ne?
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 8.2.2018 19:49  41945
Z vyloženě bramborářské oblasti patrně ne,ale mohu třeba předpokládat,že ty nestačí a dřív se pěstovaly i mimo bramborářské oblasti,s menší produktivitou.A tam už může být,že se dovoz z Egypta vyplatí.

Fór je v tom,že doprava obecně za poslední 3 desetiletí příšerně zlevnila a jeden tunokilometr nyní tvoří v ceně výrobku menší procentuální náklad než dřív.

Za socíku jsme kupovali jogurty s okresní mlékárny,protože nedávalo ekonomický smysl je tahat z větší dálky.Ta mlěkárna nejspíš byla něco jako neproduktivní manufaktura.Dnes ve Varech žeru jogurty z valašska nebo Olomouce.V Olomouci se žerou jistě jogurty Hollandia,které se vyrábí kousek od Varů.Oboje budou jistě vysoce efektivní fabriky,co jedou na tři směny a na rozdíl od okresní mlékárny se tam fixní náklady budou rozpouštět podstatně efektivněji.Že se kvůli tomu zaplatí kamión,už v ceně nejspíš nepoznáš...
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.2.2018 18:42  41944
Já jenom vzpomínám, jak za každou vesnicí býval kravín, prasečák a drůbežárna. Dnes pole leží ladem, jenom všude žluto od řepky. Venkov se vylidňuje. Nejsem zemědělec, ani ekonom a nerozumím tomu do patřičné hloubky. Zřejmě to ale se zisky nějak souviset bude. Tak holt běžný spotřebitel si v supermarketech připlatí...koho to zajímá...na spotřebitele se sere. A o dvojí kvalitě i těch brambor škoda mluvit - v každé druhé jsou pod slupkou černá ložiska...

[ 21246 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt