Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, Krycek.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o co nejslušnější diskusi. Není třeba mluvit jako akademik, stačí nepoužívat vulgarismy a urážky oponentů.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Hybridní válku nevede Putin, ale liberálové

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 21488 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 12.1.2017 16:25 - Oblíbené kluby (18:24) 36183
ZIDANE, PROBER SE! V bílých Čechách nemá asijský týden co dělat!
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Podepište zde. 12.1.2017 16:14  36182
Dr_Bilo [36181]: Rádobyvtipné, ale mimo. Tady to sedí, přece nebude asijské jídlo propagovat běloch. Ale to předtím bylo fakt zbytečné, kdyby do toho svetru navlíkli bělocha, na smyslu reklamy se nic nezměnilo.
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 12.1.2017 16:07 - Oblíbené kluby (18:24) 36181
Taipane, co tomu říkáš? To je nehoráznost, co! Se nepoučí. Jak si tohle můžou dovolit v bílých čechách? :-((((((((((

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15977484_1725480651095344_858742701059605258_n.jpg?oh=1ad2faa929062f815801c80441eef40b&oe=58DC9F01
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Podepište zde. 12.1.2017 16:04  36180
MACA [36179]: By mě zajímalo, jestli tam byla i Miss Sympatie. To je totiž podle mě ohledně prapůvodního smyslu soutěže Miss už dneska jaksi větší vypovídací hodnota než když rozhoduje třeba pět lidí. Pokud rozhodujou stovky či tisíce, je to rozhodně reprezentativnější vzorek a pokud by tohle dotyčná migrantka vyhrála, už by se těžko dalo něco namítat, protože vox populi vox dei.
maca MACA 12.1.2017 16:02  36179
ZidaneNo otázkou je kdo sedi v ty porote, kdyz vybira ji podobny a nechava je vyhrat.
Nektery zensky taky nevahaj letet pres pul zemekoule za cernochama s poradnym nadobickem a jiny by rekly fuj. Treba se tem porotcum uz ty "domaci" prejedly a zmena je zivot. Bylo to konecne neco jinyho a proto asi vyhrala.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 12.1.2017 15:41 - Oblíbené kluby (19:05) 36178
DzinJenže ona to JE multikulti politicky korektní zrůdnost. A o tom to právě celé od začátku je.
zidane Zidane Nechcete za premiéra trestně stíhaného - STBáka? Podepište zde. 12.1.2017 15:14  36177
MACA [36166]: Celý porotě? To museli bejt labužníci, ty bys na něco takovýho vlez? Jo, ono se říká, že ocas oči nemá... ale já jo, mně by se postavil tak na odpor, že TAM teda opravdu ne ;-)
multilevel multilevel 12.1.2017 14:08  36176
Pravdu má jenom bouchačka. citace: John Hardy. :-)
tex Tex wubalubadubdub 12.1.2017 12:51 - Klub 3_33_33 (18:58) 36175
(jediná možnost absolutní pravdy je Skynet :)
tex Tex wubalubadubdub 12.1.2017 12:50 - Klub 3_33_33 (18:58) 36174
Ta kontrola internetu a pokus o filtraci faktů od lží instucemi je taková poněkud nešťastná a je otázka, čemu lidé důvěřují natolik, aby jim říkal co je skutečně pravda a co je lež.

Stát
- mnoho lidí státnímu aparátu nevěří a stát není od toho aby říkal co je pravda a co ne. Takže nějaká policejní instuce pro kontrolu pravdy je trochu přestřel v tom, co by stát měl dělat (alespoň teda z mého politického přesvědčení)

Soukromé subjekty
- to je asi jediná možnost, nicméně zde jsou 2 druhy soukromých subjektů

1. neziskovka - ve většině zemí neziskovky čerpají státní dotace, nezávislost je tedy podrážena faktem, že berou státní peníze a opět spadá moje, že stát by něco takového neměl dělat a neměl by ani sponzorovat

2. neziskovka soukromá - plně financována soukromými osobami. Zde je riziko, že pokud takové neziskovce dá prachy šéf ruské ropné společnosti z vlastních peněz, důvěryhodnost se naruší

3. ziskovka - společnost, která má za cíl generovat peníze. Důvěryhodnost narušena ze samé podstaty, že důležitější může být zisk než skutečná pravda.

Čili není možné v dnešním světě považovat něco na internetu za pravdivé ani když to někdo zkontroluje, ani když to přetiskne 10 mediálních domů protože to spadá do jejich agendy.
Jediná možnost je skepticky nedůvěřovat ničemu a nebrát nic doslova. Což je znamená, že všechno se dá rozporovat jestli se skutečně stalo nebo jestli je něco pravda :)
dzin01 Dzin01 12.1.2017 09:50  36173
selitTo je otázka, jestli jsou propagační akce "kavárny" nebo "sluníčkářů" kontraproduktivní. Vezmi třeba, že komunisti si nikdy nemysleli, že (jejich terminologií) "odhalování lží a poukazování na praktiky představitelů buržoazie" je kontraproduktivní. U každého tématu máš tři tábory, pro, proti a nerozhodnutý. Nejvíce kraválu dělají ti pro a proti a snaží se ovlivnit nerozhodnuté a to alespoň do té míry, aby byly vůči jejich pojetí minimálně neutrální. Pokud jsou nerozhodnutí masírováni propagandou jen jedné strany a z druhé nepřijímají nic, tak prostě budou inklinovat spíše k těm, co jim zprostředkovávají svůj pohled. Proto je pro protistranu tak nezbytně nutné na cokoliv reagovat a to prakticky jakkoliv a to i sebenesmyslněji. Důležité je to v rámci propagandy popřít co nejdůsledněji i s jakýmkoliv argumentem.

Toto platí hlavně pro masovou komunikaci, u komunikace v rámci menších skupin je potřeba zvolit trochu jiný přístup založený primárně na stavu dané malé skupiny.

Internet je v tomto trochu jiný fenomén, protože zde působí okřídlené "na internetu se najde všechno". Obvykle je to výhoda, ale bohužel je to i nevýhoda, že je to poměrně snadné a přístupné médium pro šíření čehokoliv a to včetně lží, dezinformací, manipulací apod. Člověk potom získává virtuální realitu, která ale může být od té faktické naprosto rozdílná. Podívej, jak velmi snadno lidé sdílejí různé články a jsou přesvědčeni, že je to pravda jen proto, že to někdo napsal na netu a jsou hlavně náchylní přebírat hodnocení. To je další "prokletí" internetu, že zde působí ono "co je psáno, je dáno". Nejsme ještě zcela přizpůsobeni životu v digitálním věku a stále u nás převládají mechanismy toho pre-digitálního. Tudíž, pokud nám něco někdo říká, máme tendenci hodnotit to kritičtěji, než pokud se k něčemu dostaneme v psané podobě. Tím, že zprávy na internetu čteme a navíc jsou podávány v "profesionální" formě (tedy mají určitou úpravu atd.) mají pro nás větší punc důvěryhodnosti. Proto daleko lépe pronikají do veřejného mínění a vytvářejí nám tak obrázek o dění.

Sice klasická média mají stále ještě větší vliv, ale to se bude nepochybně generační obměnou populace měnit.
dzin01 Dzin01 12.1.2017 09:48  36172
Sven
Neviním ze všeho Rusáky, ale konkrétně zde to jsou ruské propagandistické weby, kdo tuhle zprávu šíří a to s jasně zabarveným emotivním podtextem. To je evidentní. Nikde jsme se ani slůvkem nezmíni, že by soutěž manipulovali Rusové, ti manipulují jen s veřejným míněním.

Tudíž, reaguješ na něco úplně jiného, než jsme psal a myslím si, že jsem se vyjadřoval dost jasně. Pokud si někde nabyl dojmu, že píši to na co reaguješ, potom mi přesně uveď pasáže, z kterých si to nabyl a vysvětlíme si to. Jak si psal, máme mozek a měli bychom ho používat a protože předpokládám, že ho používáš, tak musí bý chyba v rámci přenosu sdělení.

taipan
Možná proto, že si nemyslím, že je to multikulti politická zrůdnost. Obvykle reaguji jen na podobné kampaně, které jsou evidentně účelovou manipulací.

Zidane
Ale o tom nynější soutěže krásy jsou. A proč se dělají? Je to dobrá značka a tudíž dobře prodává.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 12.1.2017 06:52 - Oblíbené kluby (19:00) 36171
tohle je dobré!FEJETON: Vinnetouova smrt - Neviditelný pes
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 12.1.2017 06:40 - Oblíbené kluby (19:00) 36170
EVROPA: Odvrácená tvář Švédska - Neviditelný pes
... Jestliže někde panuje atmosféra jako v Afghánistánu a poměry jako v Afghánistánu a policie se při rutinním zásahu v tomto místě musí vystrojit a vyzbrojit, jako by do Afghánistánu opravdu šla, tak do jaké míry ještě o dané čtvrti můžeme říci, že to je „Švédsko“? ...
selit selit Jedno pivo - bude to poslední. 11.1.2017 20:42 - Oblíbené kluby (19:03) 36169
DzinTakže základní problém není ani tak nějaká "kavárenská" nebo "sluníčkářská" akce, ale to, že obecně většina politiků přestala ... být prospěšná většině lidí
To bych asi podepsal,co je hlavni problem.(Asi bychom se neshodli na tom,kde se to nejvice projevuje)

Ja se ale ve svem prispevku specificky zabyval kontraproduktivnosti propagacni cinnosti kavarny,nikoliv tim,co je hlavni problem.

[ 21488 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt