Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Kočky [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Koníčky) moderují x-phile, Salome.
Archiv

Kočky, kocouři i koťata - to je tenhle klub!


Koťata zdarma - pro ty, kteří kotě shánějí, nebo chtějí darovat:-)


Počet uživatelů, kteří měli klub k 2010-11-03 16:27:44 v oblíbených: 88

SEZNAM ROSTLIN JEDOVATÝCH PRO KOČKY

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 32 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 2.11.2019 21:32  14278
Glorie byla ta želvička, co měla ty veliký problémy s kůží a kožíškem kvůli alergii?
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 2.11.2019 21:30  14277
Chudinka, to je mi líto. Je to hrozný, zažil jsem před sedmi lety s Jessinkou. Ráno umřela (aortální tromboembolie), tak jsem jen nahlásil v práci volno a jel ji pohřbít. Když je to takhle náhle, je to o to horší :(
Tak ať se vám všem doma dobře daří, lidským a i kočičím členům smečky, a časem se třeba rozšíříte :)
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 2.11.2019 21:29  14276
kolik jí bylo let?

mrzí mě, to.. je to vždycky velká ztráta :-(
michvolka Michvolka pšt! 2.11.2019 13:50  14274
My jsme letos přišli o Glorii, to pro mě bylo extrémně náročné, odešla na problém se srdcem, strašně náhle, v 7 ráno jsme jí doma našli a v 9 jsme si jí už vezli domů z veteriny pohřbít. Vůbec jsem se s tím nemohla srovnat, navíc ve vysokém stádiu těhotenství. Takže už máme jen dvě. Uvidíme, až malej povyroste, jestli rozšíříme, teď totiž nemám dostatek času ani na ty co máme.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 1.11.2019 09:58  14273
Ahoj :) Taky tě zdravím a rád tě vidím :)

Tady se celkem nic nezměnilo, deschiado pořád plácá jako dřív.
Ale doma jsme se trochu rozrostli. Kočičáky už mám čtyři, a moje panterka ve svým bytě další čtyři. Takže slušná smečka :)

michvolka Michvolka pšt! 31.10.2019 22:04  14272
Ty kráso, tady se opravdu mnoho nezměnilo, za všechny ty roky :) Zdravím nostalgicky kočkomilce.
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 31.10.2019 19:09  14271
Vono, byť to nepochopíš, taky jde o to, čím krmíš kotě. Když mu začneš dávat granule a nic a po pěti letech mu dáš smetany. To je naprosto jiná situace.

Ano, já su dítě. My, někteří, jsme prostě stále mladí. I když se to občas už nějak ne úplně projevuje. A je to lepší, než být protivný dementní stařec.

Hambáč (pic mag a podobně), jsem ale neměl dofčil. A ani se k tomu nějak nehrnu. Hambáč je levičácký jídlo.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 31.10.2019 10:19  14270
Ty seš (dnešní) dítě? I když, ten projev by tomu odpovídal :-/
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 30.10.2019 20:31  14269
Udělej pokus - postav před 100 dětí pizzu/hambáč/hranolky a vedle toho zeleninovej salát. Po čem asi tak sáhne 99 dětí ze 100? Ale je to pro ně lepší a zdravější. Těžko...
Já bych si asi vzal ten salát. Jako dítě jsem netušil co je "pizza/hambáč/hranolky". Stejně jako bych měl i dnes problém s takovéma těma potvorama jak to ještě leze po talíři, housenkama a dalšíma zdravýma chuťovkama.

Tuhle bylo v tv jak točili reklamu na granule. V jedné misce nějaké normální žrádlo, ve druhé granule. Ano, napotřetí to normální žrádlo museli něčím posprejovat.

tvrdil tady někdo (kromě tebe), že kravský mlíko je pro kočky mor?
Nepřímo ty.

Proč kočka mlíko vypije ti vysvětlila už Evelyn
Je dost pravděpodobný, že kdyby to kočce dělalo až tak špatně, napotřetí by se tomu už vyhla. Stejně jako dítě s alergií si taky nedá jahody nebo ořechy, když po nich opuchne.
A kdyby to kočkám dělalo opravdu až tak špatně, nedostalo by se to ani do pohádek. Nepochybně by si toho za ta staletí někdo všiml. Ale jak už jsem podotkl, přešlechtěným gaučovým kočkám dělá špatně kde co.
A pochopitelně, asi nikdo nedává a nikdy nedával (snad až na šlechtu v XVIII. st. - viz nebožka Božka, byť tam šlo o psíka) mlíko tak, jako si dává chlap pivo v hospodě. Na to bylo vždycky moc drahý.

Jenže ty bys kočce nedopřál ani tu myšku a proběhnout se po venku.

Ale tak mně je to jedno. Já su ze selskýho, pravnuk hospodskýho a vnuk vyučenýho řezníka, prasynovec mlynářa. Děda měl řadu ocenění za chov drůbeže, králíků atd., měli jsme krávy, prasata aj koně, a ještě když jsem byl malé, měli jsme ještě ovcu (dnes by ju už nebylo kde pást - je tam silnic a sídliště). A i bez odborných příruček jsme měli asi padesát let želvu (a druhou cca čtyřicet). Takže rozumy někoho z paneláku na pěstování a chov kdečeho, pokud se to netýká hadů, rybiček, papoušků a jiných pokojových živočichů (to jsme nikdy neměli), mne neohromí.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 30.10.2019 17:38  14268
Mno, samozřejmě jsem nečekal, že bys pochopil cokoliv z toho, co tu bylo napsáno, jako obvykle. (Proč kočka mlíko vypije ti vysvětlila už Evelyn).
Ale na tom nesejde. Bylo to sem vloženo proto, kdyby se tu objevil nějaký začínající kočkař, aby svému zvířátku mlíkem zbytečně neubližoval. Nikoliv pro někoho, kdo žádné kočky nemá a nic o nich neví.

Btw, ano, kočka je savec. Pije mlíko od mámy, když je koťátko. Pak už ne. A mateřský kočičí mlíko má s kravským mlíkem společného asi tolik jako benzín s naftou (hádej, co se stane, když do dieselu naleješ benál a zkusíš s tím jet).
Kvalitní granule (ne sračky z marketu) obsahují maso a zelenou složku. Tedy obojí, co konzumují i divoká zvířata v přírodě. Proto kvalitní granule jsou pro kočky v pořádku. Kravský mlíko nikoliv.
Udělej pokus - postav před 100 dětí pizzu/hambáč/hranolky a vedle toho zeleninovej salát. Po čem asi tak sáhne 99 dětí ze 100? Ale je to pro ně lepší a zdravější. Těžko...

A ještě - tvrdil tady někdo (kromě tebe), že kravský mlíko je pro kočky mor? Nebo jed (jako je třeba čokoláda)? Netvrdil. Je to stejný, jako pro člověka s intolerancí laktózy - nezabije ho to, ale nedělá mu to dobře a je mu z toho zle. S kočkama je to totéž - zbytečně jim to ubližuje a zkracuje život. Proto jim kravský mlíko dávají jen pitomci.

desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 28.10.2019 21:30  14267
Jistě, že se kočka mlíka napije, když nemá nic jinýho.
Ha, ha.
Ti volové na Moravě taky klidně chlemtali kořalku s metanolem, ale dobře jim to taky zrovna neudělalo.
V Čechách taky. Ale to zařídila Neviditelná ruka trhu. Nemá smysl to rozebírat.
Prostě dospělá kočka se v přírodě nikde s mlíkem nesetkává, není to pro ni přirozený ani dobrý a dávají jim ho jen pitomci.
Totéž platí o granulích. Kde už v přírodě potkáš granule? A navíc "nesetkávání se s mlíkem v přírodě" je diskutabilní.
že k nám na chatě se na kvalitní granule, kapsičky, konzervy a čistou vodu houfně sbíhají kočky z celý vsi.
Udělej pokus a dej vedle smetanu. Celkem pochybuju o tom, že jakmile se kočka napije, padne na záda a začne škubat nožičkama. A už vůbec pochybuju o tom, že se té smetaně vyhne. Pochopitelně, musí být čerstvá a ne zkysaná.

Jinak, kočka je, což je asi překvapivé, savec.

Mimochodem, i kocour Mikeš lízal smetanu. Z čehož nám plyne, že kočky a mlíko není věc, která by byla snad nějak moderní jako úžasně zdravý margarín nebo granule. Je ovšem fakt, že ty přešlechtěné gaučové kočky jsou na tom krapet jinak než kočka co běhá po střechách a chytá myši (což už jsem psal). Kdyby mlíko bylo pro kočku skutečně takový mor jak se tvrdí, dávno by vymřely (a vždy je důležité upozornit na nějaké granule nějaké značky). Nakonec, co už nebylo v posledních 50 letech škodlivé pro člověka? Vajíčka, mlíko, máslo, sádlo - je fakt s podivem, že lidstvo dosud nevymřelo a že v hospodách neservírují zdravé granule (v mnohých je pravda víc masa jak v párku z Lidlu).

Pro kočku je mnohem horší svrab a auta a to v mlíku není.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 28.10.2019 20:38  14266
Ale kulový! Co je zase tohle za debilní "argument"?? Jistě, že se kočka mlíka napije, když nemá nic jinýho. A navíc je v něm tuk, a tuky jsou nositelem chuti. To ovšem neznamená, že jí to následně dělá dobře a nezkracuje jí to zbytečně život. Ti volové na Moravě taky klidně chlemtali kořalku s metanolem, ale dobře jim to taky zrovna neudělalo. A to byli lidi, takže (čistě teoreticky) by se u nich měla předpokládat o něco vyšší inteligence. Prostě dospělá kočka se v přírodě nikde s mlíkem nesetkává, není to pro ni přirozený ani dobrý a dávají jim ho jen pitomci. A co se týče toho, co si kočka dá radši, jestli mlíko a myš, tak o tom dostatečně svědčí fakt, že k nám na chatě se na kvalitní granule, kapsičky, konzervy a čistou vodu houfně sbíhají kočky z celý vsi.
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 27.10.2019 13:31  14265
Kočka mlíko vypije, protože je v něm tuk. Kočka je schopná okusovat i jedovatou pokojovou rostlinu, proto se doporučuje je doma nemít nebo je dát mimo dosah kočky. Našlo by se toho hodně.
desdichado Desdichado Je toho trochu moc - na malýho, chudýho, sirotka. 26.10.2019 15:45  14264
Ani člověk se pořád necpe bůčkem a smetanou. Ale normální kočka se klidně mlíka napije (a kupodivu žije dál) a spíš si dá to mlíko, nebo myš, když má tu možnost, než granule.
Ale, a to upozorňuju, píšu normální. Taková ta venkovská, co běhá po střechách a chytá myši a ptáčky. Takové ty co opouští obývák jen nedopatřením, to mívají občas jinak. Ostatně, dnes má každý druhý člověk na něco alergii (včetně ořechů, jahod, chlupů z koček a samozřejmě pylu) a i když se všichni tváří že to je normální a že všichni by se měli kdečemu vyhýbat (pokud to nevyrábí ta nebo ona firma), normální to není.

Dokonce i králíkům se dává mlíko a nic jim to nedělá. Hlavně teda v zimě vlažný a ředěný.
el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 18.10.2019 23:22  14263
taipan [14259]: +1

[ 32 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt