Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Knihy [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují elgyn, Hornblower.
Archiv

Žádné téma není mimo - vždycky všechno skončí u knížek.
Výběr knih záleží jen na vás (bez ohledu na preference moderátorek). Jen trváme na respektování literárního vkusu druhých.
Slibujeme, že žádná z moderátorek nebude na nikoho zlá (natož aby ho vyhodila na mráz nebo mu dokonce ukázala zuby) kvůli tomu, že sem zavleče jiné knihy než romantické - pokud bude tolerovat naše červené knihovničky. Naopak si tohoto odvážného člověka budeme vážit (skoro jako kdyby četl zamilované knížky)

GOODREADS FANTASTICFICTION NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

JANIN KATALOG HARLEQUINEK RENČINA ČERVENÁ KNIHOVNA
SAM EASTLAND DANIEL SILVA JULIA QUINN KINLEY MACGREGOR LISA KLEYPAS TERESA MEDEIROS JANET EVANOVICH MADELINE HUNTER ROB THURMAN J. R. WARD ELIZABETH HOYT GEORGETTE HEYER ELIZABETH CHADWICK
Spřátelené kluby:     Antikvariát     Scifi + fantasy literatura    Spisovatelé      Humoristické knihy
Jak vložit odkaz:
<a href="www adresa">text příspěvku</a>

Jak vložit spoiler:
<font color="white">tento text bude napsán bíle</font>

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
elgyn elgyn 9.2.2016 07:38  15013
OTVčera mi sedmiletá neteř ukazovala cvičení, které dělali ve škole. Doplňovali zvířátka do vět. Přísloví "Věru věc je těžká zabít pěstí ježka" mi zůstalo tolik let utajeno ;-)
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 8.2.2016 22:43  15011
elgyn [15010]: ukázky ze Zelené lišky pobavily
elgyn elgyn 8.2.2016 09:31  15010
Jeanne Carmichael: Žena pro dva muže
Dávné lásky 3/95
Pomalu na každé třetí straně je gramatická chyba nebo překlep (do s. 90 jsem jich napočítala 32. Pak jsem to vzdala.)
I příběh sám byl pochybný.
Utrpením hrdinky byla její krása. Proto se ji snažila na pohovoru skrýt, přestože hrabě inzerátem hledal ženu pohlednou. Navzdory tomu se tam dostavily i dámy starší (a ne tak pohledné).
s. 22,23 Že hraběti skočila na záda kočka a natrhla mu kabát... no, dejme tomu. Ale že mu na hruď skočí „malý voříšek“ a tím ho povalí? A to to hrabě se zvířaty umí a ta vycítí, po čem prahne. No.
Čeština je záludná, ale zábavná. s. 31 „Musíte mi říkat, Georgio, má drahá.“ Stará hraběnka Georgia nenabádá hrdinku k žádným důvěrnostem. Jen chce, aby ji oslovovala křestním jménem.
Proč teta jako nejvhodnější ženu pro hraběte vybrala vikářovu dceru? To neměl na víc?
Proč Johnny do požadavků na budoucí ženu zahrnul i hru na cembalo?
Navzdory tomu, že hrdinka přijala návrh, který z ní udělal lepší prostitutku, je až nepatřičně veselá. Záměrem autorky asi bylo napsat vtipnou knihu, takže se nezdržovala nějakou historickou věrností. Výsledek je nudný a trapný. Ani jsem se už nedivila, když se z guvernantky stala guvernérka.
s. 46,47 Nejkrásnější pokoj byl světlý. Pouze tmavý nábytek ubíral pokoji na jeho světlosti a působil poněkud tísnivě. Přesto byl velmi elegantní a vkusný.
s. 130 a hleděl Julianě do očí, které ho svou hloubkou přitahovaly k jejím rtům. Až tak?

Anne Mather: Palčivé dědictví
Romance 1/93
Mám pocit, že AM je vysazená na modelky. A bohužel se vyžívá v tom, že její hrdinové nejsou dokonalí. Ale proč jsou tak nesympatičtí?
Nejsou mi jasné vztahy v rodinné firmě Denby. Alexova babička (lady Denbyová), matka jeho matky, vlastnila 15% a posléze 30% akcií, bo Alexův strýc Robert Seton (bratr Alexova otce) jí po smrti jejích dvou dcer (před dvaceti lety) ze soucitu přidal 15% akcií společnosti, bo si říkal, že až baba umře, stejně se vrátí rodině.
Přestože je Robert bratrem Alexova otce, a tudíž do rodiny Denbyů vůbec nepatří, jde o jeho firmu. Na s. 55 jsem zjistila, že lady
D je babičkou Robertova syna, takže Robert si musel vzít starší dceru lady D, ale autorce to nestálo za zmínku. Ale proč se Robert stal majitelem společnosti už před třiceti lety, když tenkrát ještě žily obě dcery lady D a oba jejich manželé? Proč Alex nemá ve firmě žádný podíl? Alexův otec se o firmu nezajímal, ale stejně by IMHO nějaké akcie mít měli.
Po sexu byl tři týdny pryč a neozval se jí, bo po telefonu nemohl říct nic důvěrného. „Zdržím se tu“ by telefonní ústředna určitě nezvládla. Ani tu zápletku nevymyslela pořádně :-(

Navíc jí to nevychází časově. Alex poznal hrdinku těsně před její svatbou(zhruba před pěti nebo šesti lety),to jí bylo 18. Dva roky byla vdaná, dva roky je rozvedená. Těsně po rozvodu to byla pětadvacítka...

Taky s nejsem jistá, jestli když dostanete horkou žehličkou do krku (zasloužil si to, sápal se na ni s nemravnými oumysly), bude stačit náplast a výmluva, že jste se řízli při holení.

s. 121,122 usppokojivého
s. 63 Přoč
s. 96 není
otazník - s. 93

Winifred Witton: Zelená liška
Romance 7/94

Asi to mělo být třeskutě vtipné, ale je to jako nepovedená parodie.
Hrdina je tupý, lehce degenerovaný šlechtic, který má pocit, že je darem pro všechny ženy, dívky i babice.


s. 8,9
„Tvůj otec,“ pokračoval Breckenridge, „byl mladším synem starého vikomta. Starší bratr zahynul při revoluci bez legitimního dědice. Musel se skrývat a přežil jen díky tomu, že přísahal svoji věrnost Napoleonovi. Teprve nedávno se vymanil z tohoto slzavého údolí a ti, kteří ho popravili, nyní vyhledali tebe.“ Nejsem si úplně jistá, že jsem pochopila, kdo to vlastně umřel. Asi hrdinův otec? Ale proč někdo, kdo mu popravil otce, bude hledat syna, aby mu předal nezměrné bohatství?
Když hrdinové na moři potkali nemanželského syna vikomta, už jsem měla vydivíno. Starý vikomt, jeho děd, měl včera pohřeb a jeho bratranec - bratr jeho matky - mu tlumočil sladké tajemství, že je synem vikomta. A nebyl to bratranec - byl to strýc.
Navíc hrdinovi je v roce 1815 necelých třicet a jeho otec přišel z Francie „když začínala revoluce“... ? Navíc hrdina podle s. 29 léta svého dospívání strávil ve společnosti svého výmluvného francouzského otce , který se utopil, když bylo hrdinovi 7? Nebo který utekl a teprve nedávno umřel ve Francii?

Chudá hrdinka, která neměla ani na kulmu a zrcadlo, má služebnou. A ve Francii na ni čekal ženich, o kterém si nebyla jistá, jestli si ho chce vzít. A navzdory tomu, že jí bylo už 25, dostávala každou chvíli nabídky od bohatých pánů, kteří toužili jít s ní životem. Ale ona si řekla „ne“. A proto neměla kulmu ani zrcadlo. Ale v lemu šatů měla zašité zlaté mince. A v příšerném klobouku hromadu perel. A běžně chodila na „večerní setkání u Almanacka“.
Je pěkné, že je hrdinka čestná a když krade vůz, nemůže ukrást i cizí majetek, který se musí vyložit. Ale kdo bude kočímu věřit, že ho okradli a že lupiči trvali na tom, aby všechno vyložil?

s. 86 „Asi tak kilometr (...) Pěšky to tam může trvat tak dvě hodiny...“ Dvě hodiny? To půjdou přes rozbité sklo?

„Gaga,“ zamumlal. A zatím nevíme, proč říkal právě toto.

s. 98 Ve stodole s hnijícím senem Z každého trámu visely krajky připomínající drobné pavučiny. Až tak?

s. 104 stačili dopít víno a oškubat nebohého ptáka až po pařáty Jakého ptáka? Měli chleba, sýr a zbytek šunky.

s. 130 Vzpomněla si, jak hrdinsky si počínal Robert, když trpěl mořskou nemocí. Ano, tak hrdinně zvracel, že ho nešlo neobdivovat.

s. 134 Ulevila si teprve, když došli až k vysokým živým plotům. Tedy - ulevilo se jí.

Našli potvrzení o narození legitimní dědice, který byl pokřtěn Eugene Aristide. A to nebyl nikdo jiný než Armand?

s. 153 Elizabeth napadal jediný závěr. Buďto ji nemiloval, nebo ho Lamanšský průliv nemohl zastavit. Nelogické. Chtěla po něm, aby přeplul kanál a dokázal jí, že ji miluje. Nepřežila by, kdyby byla až na druhém místě. Za mořskou nemocí.

s. 56 aspoň jí již nedržel pistoli hlavy
s. 62 již zavíral poklob
s. 63 a řekl,“Armand...“
s. 88 Armand s Robertem na tom byli hůře - jejich kabáty měli dokonale promočené...
s. 98 [Elizabeth] vytáhla další mince a Elizabeth ji podala Armandovi
s. 101 zamumlala, „ale ne...“
s. 107 dodal, „nemusíte...“
s. 132 čuchací pes ?
s. 134 „Proč jsi sebou - k čertu - taháš ten klobouk?“
s. 153 už se ptala, „neviděl...“


uvozovky - s. 13, 30, 39, 40, 66, 84, 132, 147, 151

Joan Johnson: Nevěsta ze zoufalství
Desire 4/96

JJ to umí mnohem líp. Zázračně vyléčená leukemie, která se vrátila, aby hrdiny dala víc dohromady a zase zmizela?
Gramatické chyby: 35. A u mnoha dalších čárek si nejsem jistá.
U knížky ze série by bylo dobré zjistit, jak se překládala jména v minulých dílech.
elgyn elgyn 8.2.2016 08:38  15009
Sněží, sněží...
Euromedia 2015

Hlavně jsem byla zvědavá na fenomén Johna Greena, protože jsem jeho knihy prolistovala a nějak pořád nechápu, proč je tak oblíbený.
Jde o tři povídky, které jsou propojené, ale určitě se dají číst i samostatně.
Maureen Johnson: Zasněžený express
**** Moc se mi líbila, je sladká a vtipná. Klasická vánoční povídka.

John Green: Vánoční zázrak
* Tímto jsem se s Johnem Greenem vyrovnala. Sáhodlouhé vyprávění o tom, co všechno jsou dva nadržení puberťáci schopní o vánoční noci udělat, aby se sněhovou bouří dostali do hospody, kde jsou roztleskávačky, mě opravdu nedojalo. Dlouhá cesta autem, zbytečně moc velkých písmen a do toho patetické výkřiky typu: Myslel jsem na ty vafle s rozpuštěnými plátky sýra, na to, jak chutnají zároveň pikantně a sladce, což je chuť tak složitá a silná, že se ani nedá porovnávat s jinými chutěmi, jenom s emocemi. Myslel jsem na to, že sýrové vafle chutnají jako láska, ale láska bez obav, že se ztratí... (s. 119).
s. 128 To slovo jsem nesnášel odjakživa.
Proto ho na s. 119 řekl 5x za sebou.
s. 130 Běžící 150ti kilový hráč amerického fotbalu zakopne o zubní nit a spadne na pusu? Nepopírá to zákony fyziky?
A cituplné finále, kdy se kamarádka diví, co vlastně hrdina na roztleskávačce vidí? Opravdu čekala, že budou hrát twister? Zatímco on se chudák obětoval a laškoval s roztleskávačkou, aby si ho kamarádka všimla? Vážně? Nenapadá mě výstižnější slovo než „slizké“. Pryč od toho.


Lauren Myracle: Archanděl prasátek
**1/2 Na ukňučenou, nespokojenou a ještě ke všemu hloupou hrdinku nemám. Zjevně jde o příběh vánočního zázraku a polepšení sobecké trubky. Ale nebylo to až tak špatné. I když - všichni čekali na Vánoce, aby jí sdělili sladké tajemství, že je sobec sobecký?
A všechny postavy se na konci sešly, aby odešly vstříc zapadajícímu slunci? Zbytečně moc kýčaté.

Oblíbená slova: cililink, blbštajn


s. 63 číslo, Zvedl
uvozovky - s. 96
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 8.2.2016 07:30  15008
Douglas Preston, Lincoln Child: Modrý labyrint

Takhle se mi pánové autoři líbí - přesně ten agent Pendergast, pro kterého mám slabost.
elgyn elgyn 5.2.2016 10:58  15007
Runka:-D
runka Runka 5.2.2016 10:50  15006
elgynTo víš, tady byla civilizovaná země.
elgyn elgyn 5.2.2016 10:13  15005
RunkaAha. To mě nenapadlo, že to berou takhle jako ve Statečném srdci. Jsem pořád ovlivněná katem Mydlářem a když někoho odsoudí k oběšení, tak bych čekala, že ho jenom oběsí a když k popravě stětím, tak mu useknou hlavu.
Díky za vysvětlení.
runka Runka 5.2.2016 09:50  15003
elgynZa Jidřicha VIII. byl v Anglii popsán a docela často se používal "trest smrti pro vlastizrádce" v poměrně komplikovaném provedení:
odsouzený byl oběšen, ještě živý odříznut, vykastrován, rozpáráno břicho, vyrvány vnitřnosti a srdce, které kat spálil. Pak mu ještě byla uříznuta hlava a byl rozčtvrcen, hlava i části těla byly často rozeslány do jiných měst a tam vystaveny na veřejných místech.
elgyn elgyn 5.2.2016 09:12  15002
Hana Marie Körnerová: Andělská tvář 2
Ikar 2009

Už vím, jak to bylo s maminkou Charlotty. V prvním díle zmizela, ale jak to s ní dopadlo je řečené až ve druhém díle. Trochu mě mate, že v prvním vydání prvního dílu šlo o příběh ze „začátku 19. století“. Při dalším vydání už to byla „polovina 19. století“. A najednou jsme v roce 1870. No, dejme tomu.
Bohužel musím říct, že Charlotta z prvního dílu je pryč a místo ní je tu otravná trubka. Ne, není to roztomilé. Kdybych byla Filip, tak ji po jejím „přivítání“ opustím a ani se neohlédnu. Škoda, že to nebylo víc o Filipovi.

Mám jisté pochybnosti, jestli dva velcí psi v bedně vydávají stejné zvuky jako rozrušené kočky. A opravdu by mě zajímalo, jak je vezli půl roku po moři a nikomu na tom nepřišlo nic divného.
elgyn elgyn 5.2.2016 07:57  15001
David Morrell: Stopy mizí v mlze
Alpress 2015

Originál se jmenuje Inspector of the Dead. To je skvělý název, který Alpress špatným přejmenováním zabil. :-/
Měla jsem dojem, že Emily má slabost pro Beckera. Tady to vypadá, že ještě větší slabost má pro Ryana...
Čím dál tím víc mi připomíná Pekkalu a Kirova. Což je velké plus. Ale těch mrtvých je tam jako na orloji.
Noční útěk oknem po prostěradle je působivý, ale opravdu by třináctiletá dívka a její matka (v trepkách) slezly po prostěradle deset metrů? Každá během zhruba deseti sekund?
Kdybych se nepodívala na konec (ale až na s. 166, což už se skoro nepočítá), nikdy bych vraha neodhalila. Po pravdě jsem si dlouho myslela, že je to kladná postava. I když zpětně - jisté pochybnosti by mohly být na místě. Ale stejně tak dobře by vrahem mohl být někdo jiný. Nicméně konec je geniální.

s. 120 „A odsouzen k smrti k oběšením,“ doplnil De Quincey. „Protože byl usvědčen z vlastizrady, pocházely podrobnosti jeho trestu z doby Jindřicha VIII. Francisovi usekli hlavu a jeho tělo rozčtvrtili.“ Tohle nechápu. Proč ho neoběsili?

s. 79 Býval to důstojník kavalerie se třemi koňmi, které si cenil nade vše. (?)
s. 84 „pan“a
s. 169 žádat o povelní lovit lišky
s. 180 sytém fenologie
s. 200 „Stát“ křikl
s. 209 „Vaše Lordstvo“řekla
s. 231 Jaké další věci bych možná těžko vysvětloval? Pomyslel si.

uvozovky - s. 73, 81, 136, 180, 195, 300, 309, 327, 328, 329
/a
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 4.2.2016 22:42  15000
Joanne Kathleen Rowling: Harry Potter a relikvie smrti

a je konec

Dočetla jsem první díl Záhad Udolfa a půjčím si druhý. Klidně by to mohlo být v jedné vazbě, je to malá kniha.
elgyn elgyn 4.2.2016 14:06  14999
Padla na mě romantika. Takže jsem si znovu přečetla Dům U Tří borovic (Hana Marie Körnerová. Vypadá to, že tento rok bude ve znamení HMK), Pána hor VII - Sebastian a Sylvie (HMK) a Zimní naději (Lisa Kleypas). A u všech jsem ronila kroupy.
elgyn elgyn 3.2.2016 08:29  14998
Sarah Mallory: Krutý žert
Historická romance 8/15

Ještě bych pochopila, že v Elmwood Lodge nemají přichystané pokoje, protože jeho majitel nečekal, že by tam novomanželé opravdu dorazhili, ale ve „velkém honosném sídle“ mají koně pouze na pole a jednu služebnou? A že by se hospodyně zeptala hosta svého pána: „Smím vám gratulovat ke vstupu mezi ženy?“? V Anglii roku 1803?
Příběh samotný je značně rozklížený. Opakuje některé motivy a tváří se, že přichází s něčím novým. A když není o čem mluvit, tak aspoň pořád pijí kávu.

s. 33 Max vypadal jako opřený
s. 127 Gideron

elgyn elgyn 29.1.2016 07:04  14996
Hana Marie Körnerová: Andělská tvář
DUO 1997

Zatímco ve filmu Charlotta pořád chodila chodbou, knižní Charlotta omdlévá. I když je knižní Charlotta blondýna, tak pořád vidím Míšu Kuklovou. A nevadí mi to.
Nerozumím tomu, proč ve filmu některé scény vynechali/nelogicky spojili, knížka je mnohem logičtější. Ve filmu dokonce zatajili i to, že Raoul nekopal za náš tým a vymysleli kostrbaté řešení.

Že se nakladatelství DUO nestydí. Taky to asi byla jediná knížka, kterou vydali. Odpovědná redaktorka Ludmila Stránská.
Tohle je tedy věta: s. 362 musel se Pierre dostat do domu právě tudy. Některými ze tří léta zamčených dveřích ústících na zahradu mezi zdí psince a stájemi.

s. 23 Objevil se Pinaudů zcela nečekaně
s. 114 U příležitosti mým narozenin
s. 117 se slečnou Becaudovu
neděli , ale
s. 131 Faugbergu
s. 152 Za rozcestí k Mornay zaváhala
s. 158 mnohe víc
s. 165 potěmněla
s. 201 Když odejtete
s. 210 navlékla ještě plášt
s. 295 něměla
s. 296 lupež
s. 309 Raulovi
s. 339 „Soud jednoznačně dospěl k názoru, že pan Filip de Mornay nezabil úmyslně svého bratra Filipa de Mornay...“
s. 349 „Jako[u] škodnou?“
s. 351 přivezl dopis Ten váš advokát
s. 365 rameno,oči
s. 367 Chralotta
s. 369 moc nebezpečené



uvozovky - s. 32, 48, 50, 56, 58, 59, 72 (2x), 105, 121, 124, 125, 126, 129, 132, 141, 143, 156, 158, 170, 209, 215, 259, 263, 268, 303, 311, 312, 318, 319 (2x), 333, 337, 346, 372 (2x), 376
otazník - s. 80
ji/jí 186
čárka - s . 132, 290, 336, 378, 379

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt