Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub King Crimson [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba - V ODPADU) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv

Tak Vás vítám v klubu věnovaném našim miláčkům-skupině King Crimson.Takže neváhejte a pojďte diskutovat s dalšími Crimson maniaky…


Moje webové stránky o art a progres rocku :
Progrockove stranky Zde najdete hlasovani o nejoblibenejsi album, a spoustu dalsich informaci...


webové stránky o King Crimson :
Stranky o KC Spousta informaci o King Crimson
Výborný program do prehravace a výtečné internetové rádio :
LAST.FM

Nejoblíbenější album
Celkem hlasovalo: 10

1.Red---------------------37b.
2.Larks' Tongues In Aspic-34b.
3.Islands-----------------34b.
4.In The Court Of The CK--31b.
5.Discipline--------------29b.
6.Starless and Bible Black-26b.
7.In The Wake Of Poseidon-23b.
8.Lizard------------------20b.
9.Thrak-------------------14b.
10.Three Of A Perfect Pair-9b.
11.Projects----------------5b.
12.Beat--------------------4b.

Anketa o tom, zda se vam libi debutove album

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: shksebf
[ 265 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 6.2.2009 09:39  1866
aannemer: Myslím, že máš zkreslené představy o hudebním vkusu mládeže ;-)
pepanovacek PepaNovacek 6.2.2009 09:37 - Klub GENESIS (11:37) 1865
aannemerModeroval (no, moderoval) ho sedmnáctiletej kluk, kdysi.
Nemyslím, že to bude jen otázka věku.
aannemer 6.2.2009 09:17  1864
PepaNovacekTipnul bych si, že v tomhle klubu moc náctiletých nebude. Ne že bych je tu nechtěl, ale přeci jen jejich hudební vkus je trochu jinde. A to si já taky velice rád poslechnu třeba Cradle of Filth nebo Xasthur.
pepanovacek PepaNovacek 6.2.2009 08:44 - Klub GENESIS (11:37) 1863
aannemerHele, takže ročník 1963, jako já, aha ?
aannemer 6.2.2009 08:03  1862
dzyanPatřím už mezi chlapíky v letech, vloni mi už přešla pětačtyřicítka. VDGG mám moc rád, kdykoli si poslechnu kteroukoli jejich starou desku, ale na pražský koncert jsem přeci jen nešel. Nějak se mi totiž oposlouchal Hammill. Mám doma všechny jeho sólové desky do roku 2000 a některé z těch posledních jsou pro mě opravdu už k nepřekousnutí. Byl jsem také někdy v té době na jeho pražském koncertě a tam jsem neusnul jen z úcty k mistrovi, jehož zásluhy o hudbu jsou nepopiratelné. Zkrátka mám přeHammillováno, to se někdy stává.
Uvivers Zero, to je kapitola sama pro sebe. A 20.3. v pražské Akropoli na jejich koncertě nebudu chybět. Škoda jen, že určitě nebudou hrát La Faulx z desky Heresie. Tuhle absolutně geniální věc by si měl poslechnout každý člověk, temnější a depresivnější hudba snad neexistuje a to posledních 10 let poslouchám samé depkoidní elektroniky a industrialy z labelů Cold Meat Industry, Old Europa Café, Cyclic Law apod. Present beru jako takovou "veselejší" odnož UZ, jejich hudba je také úžasná. Je K NEUVĚŘENÍ, kolik fantastické hudby na světě existuje, ale zapneme-li zádio nebo televizi, nemáme šanci ji (až na ojedinělé výjimky) slyšet. Ale možná to je dobře. My si tu svou hudbu najdeme, nám ji nemusí nikdo předhazovat a vnucovat. My víme, co je pro nás dobré. Jo, ten koncert 21st Schizoid band je super! Vlastním i jeho audioverzi, ovšem s trochu jiným tracklistem. Koncert samotný je laskavé pohlazení pro všechny opravdové Crimsoňáky, protože drtivou většinu skladeb Fripp a spol. ze svého koncertního repertoáru již dávno vyřadila.
Z klasických kapel nemohu ale ještě nevzpomenout francouzskou Magmu, jejíž koncet v Praze jsem si ke své škodě nechal ujít. Vlastním ale jejich live DVD s trilogií Theus Hamthaak, nelze ji než všem vnímavým posluchačům vřele doporučit, pokud ji ještě neznají. A pak německé Can a Faust, francouzské Art Zoyd a Gong... jejda, jak strááášně dlouho bych mohl pokračovat ve výčtu svých oblíbenců.
dzyan 5.2.2009 19:35  1861
AannemerSe vsim co jsi napsal souhlasim.Kolikpak ti je let jestli se mužu zeptat?KC jsou opravdu kapela ktera je težko k překonání.Present jsou dobrý ale Universe Zero pro mne lepsi.A co VDGG ta tě nebere?Byl jsi na nich?Dnes mi už přišla japan 3cd replika verze z roku 2007 tak jsem zvedavy jestli zvuk bude tak dobry jak na koncertě v Praze.A jestli skladba Still life bude taky zazpívaná tak jak na pražském koncertě.Na koncertě KC jsem bohužel nebyl ale nevim jak by se mi libila jejich nova tvorba kterou kromě Power to believe nemusím.Mam koncert 21st Schizoid band z Japan na dvd a ten je skvělý.Myslím že v ni hrají 3 členové originálních KC.
mayak1 Mayak1 Music has no earthly connection... 4.2.2009 19:20  1860
koncerty K.C....videl som ich 3 krát:
1996 (doma!) v Prešove - Thrackattack Tour v šestici - najlepší koncert v živote...
2000 v Prahe
2002 v Budapešti

Po každom koncerte som sa "posral", je to najlepšia Live kapela, akú poznám, a to som odchovanec YES, Genesis a Rush z mladosti a videl som takmer všetky zásadnejšie kapely, ktoré som chcel ...
Zmeniť by to mohli už len nefungujúci Gentle Giant, nikto iný...
aannemer 4.2.2009 18:43  1859
Koncert King CrimsonMěl jsem to štěstí vidět Crimsony naživo v roce 1996 těsně po vydání Thraku. Jo, to byla nádhera. Předkapelu jim tenkrát obstarali California Guitar Trio (jestli se nepletu). Byl to jeden z nejskvělejších koncertních zážitků mého života. Pár týdnů před (nebo po, už nevím) mi přibyl další úžasný zážitek v podobě vystoupení Dead Can Dance. To je sice kapela zcela mimo téma, ale zapomenout se na ni nedá. Obě kapely jsem si pak hodlal zopakovat. Jenže Dead Can Dance se těsně před turné v roce 1998 rozpadli a King Crimson v roce 2000 (snad si to dobře pamatuju) už nebyli moc pro mé uši. Možná to bylo tím, že v té době jsem začínal stále více poslouchat temnou švédskou elektroniku industrial kolem labelu Cold Meat Industry. Mimochodem, vážení, těšíte se na Unicers Zero? Hrají v pražské Akropoli 20. března. Rozhodně si je ujít nenechám. Také je ale žeru nejvíce z přelomu 70 a 80. let. Pětadvacetiminutová La Faulx z desky Heresie je to nejponurejší a nejdepresivnější, co jsem v hudbě kdy slyšel.
diesbies diesbies -každá změna přináší zhoršení 4.2.2009 17:08  1858
A to já mám rád jak nejstarší období, tak i minimalismus Disciplíny a spol. a líbí se mi i Thrak a Power To Believe. S příchodem Adriana Belewa se z KC stala trochu jiná kapela - ale mi se to líbí všecko. A Belewovi sólovky jsou taky fajn.
manicka 4.2.2009 16:55  1857
aannemer [1853]: Celkem jsi to za mne vystihl.
Akorát ta reinkarnace Discipline&spol. mě přes opakované pokusy stále nevoní...
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 4.2.2009 12:21 - Oblíbené kluby (12:12) 1856
Zase jeden magor do sbirky..

Neber si to osobne...
aannemer 4.2.2009 08:03  1855
StardustMáš pravdu, ne všechny Frippovy sólovky patří mezi nudu. Ty kytarovky koketující s klasikou jsou výborný a California Guitar Trio z nich vzešlí jsou taky mí oblíbenci. Ale abych se přiznal, Bruffordovu sólovku jsem snad nikdy neslyšel - to je teda ale vostuda!!! Měl bych to honem dohnat a doplnit si vzdělání. Jenomže kdy... CD ve sbírce přibývají šíleným tempem a všechno naposlouchat nemohu. Každou novinku projedu 2-4x a pak jde do regálu, jen málokdy se k ní vrátím. Jsem sice fanatický hudební fanoušek, ale asi ještě fanatičtější sběratel.
Ale pánové, víte že právě my patříme mezi ty SKUTEČNÉ vyvolené? My patříme mezi ELITU lidí, kteří poslouchají skutečně hodnotnou hudbu. A ti nováci a primáci... cha chá!!! Ti dobrou hudbu neuslyší nikdy za celý svůj život. Já vím, že jim to je jedno. V nevědomosti také může být kousek štěstí. Oni plácají přiblblým celebritám na estrádách, ale jen my prožijeme opravdové hudební orgasmy. Tak. Hezký den všem Crimsoňákům i ostatním hudebním fajnšmekrům.
stardust Stardust 3.2.2009 20:47  1854
aannemerWow, to je názor. Ale mě se líbí i Power to belive. Některé Frippovy experimenty taky stojí zato. Navíc by se tu dalo psát i o fantastiských deskách Bruforda. Toho mám ze sólistů snad nejradši, dneska hraje takový parádní intelektuální jazz.
Každopádně se moc těším na novou desku. Bude-li.
aannemer 3.2.2009 15:47  1853
Hmmm, moc diskutérů tu není. Jenže o čem diskutovat? Staří Crimsoni jsou už dávno death a to, co provozují posledních 10 let, se moc poslouchat nedá - Frippovo profesorské "jazzování" je dost nestravitelný možná i pro něj, ale asi mu to vynáší. Pak ty Collectors, který se nejprve daly koupit jen z Japonska za šílený pálky a člověk jen zjistil, že zvuk je obvykle roven nejhoršímu bootlegu... Pro mě existují Crimsoni do roku 1974, tedy do desky Red. Jejich reinkarnace na přelomu 70 a 80. let mě hóóódně dlouho nechala chladným, ale nakonec jsem všechny tři desky z té doby naposlouchal a dnes je mám stejně rád jako kteroukoli z dřívějška. Další zmrtvýchvstání Thrak jsem přivítal s povděkem, protože to je opravdu skvělý rockový nářez, ale s dalšími deskami mé nadšení pro tuhle kapelu ochabovalo stále víc a víc. Frippovy konflikty s fanoušky při fotografování na koncertech mě dorazily úplně, takže dnes už moje nadšení pro King Crimson je jen stínem toho, co kdysi bylo. Ovšem jejich hudba s dnešními tzv. progresívními rockery je nesrovnatelná a sotva kdy někdo v budoucnu natočí lepší desky než In The Court Of Crimson King, In The Wake Of Poseidon, Lizard, Islands, Larks’ Tongues In Aspic, Starless And Bible Black, Red...
mayak1 Mayak1 Music has no earthly connection... 14.1.2009 11:58  1852
UKZNa DPRP News http://www.dprp.net/news/index.php?i=2009_01_02
je takmer 8 minútový videoklip z očakávaného albumu tejto "supergroup" (Eddie Jobson, Trey Gunn, Alex Machacek...), znie to výborne - niečo medzi King Crimson a U.K. ...

[ 265 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt