Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GENESIS [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderují Vaklaf, Bubla, PepaNovacek.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 6.2.2008 10:35


Stojí za shlédnutí:
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 16174 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
percy_ Percy_ 21.8.2018 11:46  36027
Ale vzpomněl. Jen ne veřejně. :-)
pepanovacek PepaNovacek 21.8.2018 10:15 - Kategorie (20:19) 36026
Včera měl sedmdesátiny Robert Plant, a nikdo, ani Percy si nevzpomněl ?
antony Antony ve věku hudby 21.8.2018 08:39  36025
Jeden z největších objevů 2018STONED KARMA z Francie, doporučil Mr. Suchos. Vloni vydali debut, letos už stihnuli dvě alba:

STONED KARMA -18a- The Dark Side Of Destiny [▪DR11▪]
V podstatě bluesrockové instrumentálky, jako dnes už prostě neuslyšíš. Nepřikrášlené libovolnými trendy srajdami, jak zázračně osvěžující. Kytara, co vypráví příběhy, krásně modulovaná, zřetelná, narvaná emocemi. Přístupem připomínají CHARLOTTAS BURNIN' TRIO, což je další letošní objev. Vyznění alba The Dark Side Of Destiny je tak autentické, že čekám, kdy se ozve zpěv Paula Rodgerse, takový je tam BAD COMPANY feeling. STONED KARMA mi řádně vylepšili posledních pár dní. Stoner ve standardním slova smyslu tam příliš neslyším, na to se tam málo vazbí a řádí, vše je zklidněné až tiché. Stoner ale spí někde pod povrchem, nepochybně.

STONED KARMA -18b- Inner Chaos [▪DR11▪]
Před necelým měsícem vyšlo druhé letošní album. Zatím hodnotím jako odlehčenější proti potemnělému předchozímu dílu. Více prostoru má akustická kytara, mix je světlejší, cinkavější. Skladby stále promlouvají v čistých hudebních náladách, ani náznak zakalení trendy soundem. Oáza, fakt..

Neobyčejně dobrá dynamika všech jejich počinů dává vyniknout každému tónu, luft mezi notami muziku uvolňuje a dovoluje si ji naplno vychutnat. Je neuvěřitelné, jak relativně málo stačí. Jenže právě to málo odlišuje zástupy rutinních hovad od vzácných individualit...

Vše pěkně k náslechu, i ke koupi za levný peníz zde:
https://stonedkarma.bandcamp.com/
antony Antony ve věku hudby 19.8.2018 17:41  36024
Pár tipů do okurkové sezónyHAZY SEA -18- Cargo Incognito DR9
Pulsující a jiskrný instrumentální rock z Řecka. Vynikající výkony všech hudebníků, našlápnutá muzika svádí k funky blbnutí, přičemž vlivů je tam hromada. Country, psychedelie, big beat, blues, desert, a další si podávají ruce ve skočných skladbách. Moooc příjemné. I když beze zpěvu, vyprávějí nádherné příběhy..

CHURCH OF THE COSMIC SKULL -18- Science Fiction DR8
Po velmi nadějném debutu z roku 2016 pokračování ukázalo, že tito angláni zvládají svůj retro bluesy/stoner s velkou grácií. Co skladba, to znamenitý kousek parádní rockové muziky, bez ohledu na to, z jakých ingrediencí jej zrovna sestavili. Písně nejsou jednotvárné, spoustu práce obstarávají sbory na pozadí psychedelických kláves a fuzzy kytar s řádně skalní rytmikou. Melodie, atmosféra, nostalgie, všudypřítomný sci-fi opar, to jsou atributy tohoto vyspělého díla.

HOMUNCULUS RES -18- Della stessa sostanza dei sogni DR9
Převelice libé spojení RPI a Canterbury. Až na výjimky zpívané italsky, saxofonové jízdy, klavír, neotřelé rytmy, změny temp, vše v organickém celku s příchutí Apenin. Bohaté aranže, současně krásně přehledná scéna, ze které místy vytryskávají instrumentální solitérní celky. Ani stopa po trendech a podbízivosti. Bombomňamí.

INA MAKA -18- Praying On Satellites DR11
Alternative rock ze Sydney s anti trendy ženským zpěvem. Trippy soul funky nálada se prolíná s heavy psych psychedelic stoner rockovou atmosférou. Velmi transcendentální a halucinogenní zážitek.

KAYLETH -18- Colossus DR10
Zdá se, že je stoneru mnoho, ale těch pravých a poslouchatelných zas tak tolik není. Tenhle se povedl fakt dost. Taloši KYUSSovitého charakteru. Fuzzy desert atmosféra všechno spolkne a v její tlamě se to hustě mele. Bezva žrádlo!
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 17.8.2018 21:38  36023
PepaNo už si nepamatuju, kdy jsem naposled poslouchal 4-5 hodin denně, určitě takový období bylo, ale myslim, že ty dvě alba jsou tak ideál abych si to užil. V ´pasivním´ poslechu vede určitě rozhlas. Většinou si kazím sluch lopocením na vlastním a co víc mnohem míň chodím na koncerty. Byl jsem ale v Mnichově na Ryley Walkerovi, což byl opravdu skvělej výlet, po víkendu mne čekají King Gizzard v Drážďanech, tady ty dva koncerty mám jako místo dovolený, haha... Ty různý režimy jsou ale asi normální a zvlášť myslim, jestli si se přestěhoval, tak má člověk tak nějak pořád co dělat, než se v novým ´zabydlí´, poslouchání elpíček je vlastně taková rutina a na to opravdu někdy není čas a třeba i několik měsíců. Taky sem se v zimě stěhoval a je opravdu docela dost práce dát to celý znova dohromady, zvlášť když člověk zabydluje ruinu. Teprve nedávno sem vytáhnul gramofon abych zjistil, že ho mám celej rozesranej a neni nic horšího, než si pouštět desky na neseřízeným stroji. No a teď sem po večerech zase čučel na nějakej seriál, včera večer jsem si pustil nový album Carly Bozulich, který ho hodně těžký a taky sem si dal nový KEXP video Gizzardů, to jsem si užil hodně.

https://www.youtube.com/watch?v=wxwu7FYFSek

https://www.youtube.com/watch?v=wxwu7FYFSek
pepanovacek PepaNovacek 17.8.2018 10:55 - Kategorie (20:19) 36022
TomKasJá je viděl třikrát nebo čtyřikrát, a vždycky jsem byl nadšenej, a taky se strašně těším na album, a hlavně na koncert, i když mi asi bude chybět Fedor Frešo .....
pepanovacek PepaNovacek 17.8.2018 10:54 - Kategorie (20:19) 36021
OliasLuďku, já jsem někdy před čtyřmi měsíci přepnul na nějakej jinej režim, ani ne plánovaně, prostě tak nějak automaticky, přirozeně, samovolně. Do té doby jsem poslouchal víceméně denně, statistiky si nedělám, ani čas neměřím, ale odhaduju tak určitě tři, čtyři, někdy pět hodin. A najednou jsem fakt cítil, že musím přestat, netěšilo mě to, a naopak mi dělalo dobře neposlouchat nic, hlavně tedy nic nového, což jsem se snažil nahustit do hlavy, seč mi síly stačily.

Kromě Gazpacho, které jsem slyšel několikrát, a moc se mi líbí, si nové věci skoro nepouštím, cítím, že mi ta několikaměsíční pauza udělala dobře, a v červenci jsem si dal komplet Yes, ale v pohodě, jedno, dvě alba za den, když jsem měl čas. A udělalo mi to obrovskou radost, a tak jsem teď uprostřed Rush, a chystám se na všechny ty svoje oblíbené "staré" kapely, třetí v pořadí budou Queen, ty jsem neslyšel už roky, a před pár dny byl na ČT Art skvělý dvoudílný dokument. Pak se chystám na AC/DC, Led Zeppelin, Deep Purple, Genesis, King Crimson, Jethro Tull a další a další a další. A těším. Se.
tomkas TomKas Silent Spring 17.8.2018 07:10  36020
PepaNovacekVšechny koncerty Fermaty, které jsem měl možnost vidět a slyšet byly skvělé. Na nové album se taky hodně těším.
olias Olias tUnE-yArDs! - https://www.youtube.com/channel/UCeo49u1 16.8.2018 20:36  36019
Pepa NovacekTak mne potkalo dneska něco trochu opačného..Zabrousil jsem na newalbumreleases.net a hnet na mne vybaflo několik nových desek, které bych si velmi rád poslechl..Tak snad se k tomu brzo dostanu..
pepanovacek PepaNovacek 16.8.2018 14:58 - Kategorie (20:19) 36018
TomKasJá poslouchal - zatím jen z mobilu - ukázku, kterou mi dnes Igor poslal, je to čtyř a půl minutová skladba, ke které dostal od Fera podklady a on do toho nahrál ve zkušebně nějaké bicí. Ale zní to dobře, i z toho mobilu. Těším se jak na nové album, tak i na koncert, a na to, až si předtím zase pěkně poslechnu Fermatu komplet.

Přiznám se, že jak jsem se přestěhoval do hor, tak trávím hodně času venku, a už několik měsíců mě nějak přestalo bavit poslouchat pořád jen novinky. Takže jsem si dal nedávno komplet Yes, teď dělám to samé s Rush, a chystám se, že se takhle vrátím ke všem "starým" kapelám, které mám rád, není na škodu si od muziky občas odpočinout, a znovu "objevit" staré lásky.
tomkas TomKas Silent Spring 16.8.2018 12:55  36017
PepaDíky moc za info. Btw, zrovna včera jsem poslouchal Dunajskou legendu.
pepanovacek PepaNovacek 16.8.2018 10:32 - Kategorie (20:19) 36016
TomKasTohe je odpověď od Igora:

Fermatu ozivime po snure s Prudami. Tym ze Fedor zomrel musime to nacvicit a Toniko, ktory prijal ponuku. Novy album Fero nahral komplet v PC. Postupne sa to nahra na zivo.
badel Badel The meek shall inherit the earth, but - not it's mineral rights. 16.8.2018 09:24  36015
na konci srpna vyjde nový album Pineapple Thief (který tu asi nikdo kromě mě neposlouchá).
pepanovacek PepaNovacek 15.8.2018 15:35 - Kategorie (20:19) 36014
Nevím, Igor (bubeník) mi psal už loni v tuhle dobu, že na podzim bude nové album a turné, teď mám od něj informaci, že to bude letos na podzim, tak nevím ... taky občas koukám na stránky, a čekám, kdy se objeví něco nového ...
tomkas TomKas Silent Spring 15.8.2018 14:34  36013
PepaNovacekNevíš náhodou, jak to vypadá s novým albem Fermaty? Na jejich webu je již nějakou dobu informace, že album je nahrané a připravené k vydání, ale zatím jsem nic nového nezaregistroval.

[ 16174 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt