Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Dotazy [ŽP: 10 týdnů] (kategorie Život (nejen) Lopušáků) moderují Shelle, Kdokoliv, Scalex, Tessien.
Archiv

Účelem klubu je využít vědomostního a zkušenostního potenciálu několika tisíc registrovaných identit při řešení našich problémů a zodpovídání otázek.
Čím víc lidí sem bude chodit, tím rychleji a spolehlivěji dostane každý odpověď na svůj dotaz. Otázky je možné pokládat naprosto jakékoli, prosím však o jistou soudnost při jejich výběru - zejména prosím, abyste před položením dotazu zde věnovali alespoň několik minut pokusu o vymyšlení a následně použití vhodného dotazu na Google nebo jiný podobný vyhledávač.
Klub není určen k exhibování a demonstracím vašeho ostrovtipu.

Dříve než se zeptáte - seznam užitečných linků:
Kategorie Počítače
Kategorie Programování
Klub Hardware
Klub Software
Hledání klubů
Klub Windows XP
Klub MS Office
Klub Web
Klub Bankovnictví
Klub Daně a účetnictví
Klub Domácnost
Klub Informace
Klub Čeština
Download.com
Jyxo.cz
Google.com

Žádost moderátora:
Pro snadnější orientaci v desítkách příspěvků dávejte do titulku svých dotazů psali klíčové slovo Dotaz, bude se pak lépe vyhledávat a odpovídat.
Taktéž dotazy na ruzne systémové věci a kluby směřujte do pošty moderátorům nebo do specializovaných klubu, zde nebudou trpěny. Plati i pro dotazy na server Lapiduch .
Všem návštěvníkům děkuji.

Tento klub má oblíbený právě 247 lidí.

Upozornění: V tomto klubu byla zahájena politika nulové tolerance. Kdo místo rozumně míněné odpovědi napíše nějakou strašně třeskutě vtipnou blbost, dostane zákaz psaní. Vtipy pište do klubu o Vtipech.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 14888 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 19.1.2018 12:25 - Oblíbené kluby (12:27) 47721
themajkl: Nedostanu se nikam, protože se mi nespustí vůbec nic. Jenom svítí dioda a slyším větrák.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 19.1.2018 11:55 - Oblíbené kluby (13:19) 47720
Dr_Bilo [47719]: Podle mne to jsou patche operačního systému; pokud se nedostaneš ani do BIOSu, tak by to s tím souviset nemělo. Doufám.
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 19.1.2018 10:28 - Oblíbené kluby (12:27) 47719
Dotaz Předně se omlouvám, ale technicky jsem velmi nezdatný :-). Nicméně z ničeho nic mi přestal fungovat notebook (lenovo Z50, procesor Intel Core i7 4510U Haswell)

1) několik posledních dní jsem ho zapnul a trvalo docela dlouho než se chytil, ale vždy se nakonec zapnul, jinak fungoval úplně v pohodě.

2) Včera se mi zapnul, ale až potom, co jsem ho různě zkoušel hodinu zapínat. Děje se to, že se sice rozsvítí dioda zapínání, ale jinak se neděje nic, jen černá obrazovka.

3) dneska už mi zase nejde zapnout vůbec.

Vygooglil jsem tohle: https://www.theverge.com/2018/1/12/16884750/meltdown-spectre-intel-patch-reboot-problems

Pokud se skutečně rozbil kvůli téhle aktualizaci, tak mám nějakou možnost ho zase dát dohromady, když ho ani nezapnu? Je po záruce.
sekory Sekory The journey of thousand miles - starts with a single step. 18.1.2018 20:09  47718
Díky za rady, budu si to muset ještě rozmyslet.
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 18.1.2018 18:02  47717
Sekory: Nevím, jak máš velký a jak užívaný byt, ale podle mě ty "chytré" hlavice budou vyhozené peníze bez velkého efektu. Laickým pohledem bych viděl jako hlavní problém nevhorně umístěný termostat, termostatické hlavice tam už máš. Pokud bych potřeboval ovládání na dálku, tak bych pořídil jenom termostat, který by to uměl.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 18.1.2018 16:06 - Oblíbené kluby (13:19) 47716
selit [47715]: Už chápu.
selit selit Jdi spát - a srát. 18.1.2018 13:48  47715
Pokud zcela uzavřeš všechny radiátory,čili voda vůbec nemůže proudit,v primárním výměníku,který olizuje plamen,může teplota snadno přelézt 100 stupnů(systém je natlakovaný),zatímco o 10 cm vedle,kde je nějaký teplotní senzor,může být 40-50.A takový stav pěknou chvíli trvá,než ta teplotak tomu senzoaru doleze.

Proto můj kotel má takzavaný bypass,což je tenoučká trubička mezi vstupem a výstupem,kterou nelze nijak zavřít.Zavřu-li všechny radiátory,čerpadlo furt požene malý objem vody bypassem (žene vždy!),takže pokud přeleze v primárním výměníku teplota únosnou mez,dostane se to ke zmíněnému senzoru v řádu vteřin.

(Tak funguje můj kotel,který mám nastudovaný a je možné,že tak fungují všechny kotle)
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 18.1.2018 13:13 - Oblíbené kluby (13:19) 47714
selit [47713]: Nerozumím. Myslím si, že jednak musí být na kotli vždycky minimálně přetlakový ventil, aby to nevybouchlo, kdyby selhalo všechno ostatní a voda se ohřála až do varu. A druhak snad všechny kotle mladší paleolitu mají nastavování teploty otopné vody, čili oběh neoběh, neohřejí ji nikdy na víc.
selit selit Jdi spát - a srát. 18.1.2018 13:00  47713
No,hládání teploty výstupní vody nepomůže,pokud zavřeš všechny radiátory.Čerpadlo to pak k senzoru nemusí ani dostat.
Proto je důležité ověři,zda má kotel bypass.Náš ho má a je klidně možné,že ho mají všechny kotle,já jen říkám,že bych to rozhodně ověřil
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 18.1.2018 12:48 - Oblíbené kluby (13:19) 47712
selit [47711]: Pokud má kotel, kde není hlídání teploty vody, tak je to spíš na celý nový (kotel), anžto má doma časovanou bombu :))
selit selit Jdi spát - a srát. 18.1.2018 11:56  47711
Jistě měl jsem na mysli termostatické hlavice (co udržují teplotu).
Jediné co potřebuješ vědět,zdali má kotel bypass,kdyby se všechny hlavice zavřely naráz (otázka,jak je to pravděpodobné),aby se kotel nepřetopil.

Já takhle víceméně funguji,pokojový termostat v obýváku mám nastavený na tak vysokou teplotu,kterou nikdy nedosáhnu a funguje mi tedy pak jen jako časovací hodiny-vypíná to kotel,když jsme všichni pryč z dytu.
sekory Sekory The journey of thousand miles - starts with a single step. 18.1.2018 11:46  47710
selit: To co mám teď mi nestačí. Možná kdybych koupil hlavice, co dokážou držet určitou teplotu, bylo by to dostatečné. Ale pokud už koupím ty hlavice, tak to možná proti nějaké sadě s termostatem není tak velký finanční rozdíl.

themajkl: To by mi určite pomohlo (jakkoli možná ne ke 100% spokojenosti). Blbé je, že to nemohu jednoduše vyzkoušet, protože bych musel tahat dráty přes půl bytu... Kdyby to bylo bezdrátové, tak bych dal ten hlavní ovladač někam do blízkosti kotle, čímž by mi tenhle problém do jisté míry odpadl.

Z toho co jsem vyčetl z manuálu ten můj kotel umí je zapnout ohřev vody do topení a vypnout. A jsou tam uvedeny dvě možnosti buď tahat dráty z dvou kontaktů do toho termostatu (který to podle mě v případě potřeby jen propojí), nebo je natvrdo spojit s tím, že to pak topí pořád a já si to tedy nastavím např. na těch hlavicích. Na samotném kotli mohu jen regulovat teplotu vody co jde do topení popř. ten ohřev úplně vypnout.
selit selit Jdi spát - a srát. 18.1.2018 08:26  47709
Otázka je, jestli termostat v tom případě potřebuješ vůbec.
Předpokládám li, že kotel má bypass, můžeš mít všude hlavice a hotovo.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 17.1.2018 23:50 - Oblíbené kluby (13:19) 47708
Sekory [47707]: Vždy stejné to není, chytré regulátory si s chytrým kotlem povídají a třeba regulují jeho výkon v závislosti na vnitřní a/nebo venkovní teplotě, dnu v týdnu, čase atd. Ani jednoduchý termostat nemusí zapínat kotel-topení (hořák), může ovládat jen oběhové čerpadlo (kotel udržuje teplotu vody v něm pořád třeba na 60° a termostat jen rozhoduje, kdy ji posílat do radiátorů).
Na tvém místě bych v první řadě dal termostat do obýváku (do místnosti, kde má být nejtepleji), tam by radiátory neměly termostatické ventily a teplotu by tam reguloval ten termostat, termostatické ventily do zbylých místností a vyzkoušel bych, jestli potřebuju něco chytřejšího.
sekory Sekory The journey of thousand miles - starts with a single step. 17.1.2018 23:03  47707
Dotaz - vytápěníMáme v bytě vlastní plynový kotel, který se stará o topení. Máme k tomu připojený termostat (který rozhoduje, jestli kotel ohřívá vodu do topení či nikoliv), ten je bohužel v pokoji, který je využíván převážně jako komora/odkladiště nepotřebných věcí. To znamená, že tam nikdo moc nechodí ani se tam teda nemusí moc větrat. Tudíž je regulace teploty v ostatních prostorách bytu, pomocí zmíněného termostatu, poněkud obtížná. Pak na topení v jednotlivých místnostech máme klasické termostatické hlavice (do dnes jsem nevěděl, že se to tak nazývá). Přemýšlel jsem o nějakém pokročilejším systému, zjistil jsem, že existuje něco takového. Odkaz je na první co jsem našel, přijde mi dost předražený, komunikaci s telefonem nepotřebuju a je otázka, jestli je kompatibilní s naším kotlem (ačkoli si myslím, že je to asi vždy stejné, v kotli se spojí dva kontakty = topíme / rozpojí = netopíme?).

Máte s tím někdo zkušenosti? Proč ano, proč ne, jak lépe? Konkrétní model, obchod kde koupit?

[ 14888 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt