Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DivX [ŽP: neomezená] (kategorie Počítače) moderují Minduton, puschpull.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 6.2.2008 10:34
Informace o různých SW produktech, které se tu nejvíce probírají, spousta zajímavých odkazů, návody, postupy a popisy programů, vše najdete v bývalém záhlaví, nyní "Homepage klubu DivX" !
Novým návštěvníkům doporučuji podrobně si projít zmíněnou stránku a pročíst si odkazy. Ušetříte tak spoustu zbytečných dotazů. V dostupném archivu klubu jsou navíc uloženy mnohé užitečné rady k řešení problémů, které se tu v minulosti probíraly.
Bývalé obsáhlé záhlaví tohoto klubu naleznete nyní zde: Lopuch - domovská stránka klubu DivX, což je odkaz totožný s "Homepage" o řádek níže.

V ANKETĚ nyní hlasujeme o nejblíbenější softwarový videopřehrávač!!! Hlasujte!

Častý dotaz:
Nové (další) titulky na DVD-video přidat lze, ale postup je relativně složitý a zachovat původní DVD menu je velice(!) složité a pracné. Nejoptimálnější postup je pracovat pouze s hlavním filmem (původní menu zcela oželet - pokud si nechcete udělat vlastní a pitvat se s ovládacími vazbami - nutné použít nějaký další speciální software) a přidat znovu všechny žádané původní titulky + nové (původní i nové titulky, vše nově vyrenderované). Návod lze nalézt např. zde.
Lze použít i jiné softwarové nástroje, stále vznikají další.

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: emoifsi
[ 3818 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 2.7.2006 13:36  9764
Vyrazne pochybuju, ze by tady pomohl DivFix. Ten je podle me zajimavej az tehdy, kdy to nejde prehrat uplne, a on to zprovozni natolik, aby to vubec prehrat slo (s tim, ze v tom miste poskozeni to prave muze s tim videem udelat leccos od nejakeho "preskoceni" po nejake anomalie obrazu ci zvuku po urcitou dobu), ale tezko to pomuze s videem, ktere je vlasne v poradku (ve smyslu je v pohode prehratelne).
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 2.7.2006 13:29  9763
Kdokoliv [9760]: Jsem holt vůl. Asi mám nevratné poškození mozku, poněvadž ten druhý odstavec jsem dokonale přehlédl.

Ale podle mě je to u DivXu normální. Stane se to u každého druhého videa na starším médiu, nebo u malých videí, která se šíří již v osmdesáté kopii internetem, CD, nebo dokonce disketách :-). Nechá se to poškodit docela snadno, ale také se to dá snadno opravit (DivFix).
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 2.7.2006 13:17  9762
captainn [9761]: Myslim si, ze ne, ponevadz jsem to zkousel na trech ruznych konfiguracich - Windows a dekodovani XviDem, Windows a dekodovani ffdshow a Linux a dekodovani ffmpegem pri prehravani mplayerem - a na vsech se to chovalo obdobne, jenom mel ten pruh jine barvy, ale byl stejne velky a trval stejne dlouho.
captainn 2.7.2006 13:10  9761
Kdokoliv: Neblbne ti tam spíš kodek?
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 2.7.2006 13:00  9760
Johny_G [9759]: To se nepletes, jenom jsi jinymi slovy prevypravel muj druhy odstavec. Presto moje otazka trva.
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 2.7.2006 12:57  9759
Kdokoliv [9758]: No pokud se nepletu, tak tenhle formát si vždycky jednou za čas zapamatuje snímek a jinak poze hýbe s vektory toho daného snímku. Takže pokud se v jednom místě objeví poškozený obraz, tak on hýbe s poškozeným obrazem tak dlouho, dokud neobdrží nový snímek :-). Ale třeba kecám. Na netu se člověk dočte kolikrát pěkný kraviny.
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 2.7.2006 12:52  9758
Jak moc je format XviD (a jemu pribuzne) nachylny k poskozeni? Totiz mam tu dve videa (175 MB, neco pres dvacet minut), podle Total Commanderu se lisi v jedinem bytu (jeden ma na te pozici 7F a druhy 3F) a v dusledku pri prehravani ten rozdil zpusobi, ze jedno z nich je v pohode a druhe z nich ma v inkriminovanem miste pres celou dolni tretinu obrazu takovej zelenofialovej pruh po dobu asi deseti vterin.
Celkem rozumim tomu, ze kdyz bude poskozenej klicovej snimek, tak se to s tim muze tahnout po celou dobu az k dalsimu klicovemu snimku, ale ze to jedinej byte dokaze rozhodit takhle moc, to me trochu prekvapilo.

[ 3818 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt