Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Hosting     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Povinné ručení
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Divadlo [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Kultura a vzdělávání) moderují Šéf Lopuchu, Anka.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 6.2.2008 10:34
Divadlo pod Palmovkou.... Divadlo Viola....Divadlo AHA!....Východočeské divadlo Pardubice....Divadlo Pibimpap - Rizoto [nesklonn.]....Dejvické divadlo....Žižkovské divadlo Járy Cimrmana....Ungelt....Divadlo Sklep....Divadlo Bolka Polívky....Divadlo v Řeznické....Ypsilonka....Café teatr Černá labuť....Děčínské divadlo....Švandovo divadlo....Celetná....Komedie...
Bára Hrzánová a Radek Holub ve hře Petrolejové lampy
Divadlo Na Jezerce


klub Umění a kultura
Thalie 2006
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: xkhbdph
[ 374 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 30.3.2014 10:21  1783
Josef Somr získal Thalii za celoživotní mistrovství. Dříve už získal jednu za hru The Gin Game, která se hraje v pražské Viole dodnes, viděla jsem ji třikrát a moc doporučuji jí stihnout. Představitelé nejsou z nejmladších.
domi Domi When things go wrong don´t go with them 24.3.2014 10:49  1782
Tohle hrané nebylo, odboural i sebe:P
potvurka Potvurka Žít a nechat žít... 24.3.2014 10:23  1781
Mě tuhle dost překvapilo když mi bylo vysvětleno že to "odbourávání" je většinou hrané, to je tedy odburalo dost..... :-(
potvurka Potvurka Žít a nechat žít... 24.3.2014 10:22  1780
Tak to mě mrzí že se Ti to nelíbilo, mě se Prachy líbili ale já nic světaborného nečekala.... ;o)
domi Domi When things go wrong don´t go with them 23.3.2014 09:47  1779
Jo lidi se smáli, my občas taky, protože přes blbý scénář tam byly fakt vtipné situace, hlavně Vetchý si hodně vymýšlel a 2x odboural kolegy herce:)
vignette Vignette - Tvořit, nebo bořit! 23.3.2014 09:39  1778
Domi [1776]: a smáli se lidi?
jinak to zní dost podobně jako S nebo bez, na kterým jsem v Palace byla já...
domi Domi When things go wrong don´t go with them 22.3.2014 22:59  1777
"Prachy" - Divadlo Palace
domi Domi When things go wrong don´t go with them 22.3.2014 22:59  1776
Bohužel jedno z nejhorších představení co jsem za poslední dobu viděla. Herci dělali co mohli, ale scénář jim podkopával nohy v každé scéně. Příběh točící se kolem kufru plného peněz byl čistá fraška, bohužel hraná na vážno ve stylu screwball komedií, ty ale bývají většinou založeny na brilantním slovním humoru, který tady chyběl. Ani jedna postava se ve hře nechová uvěřitelně a logicky, díky čemuž je humor místy až velmi laciný. Jedinou náplastí mohl být Ondřej Vetchý, ale ani ten to pro mě nedokázal zachránit. Hodnotím na 10%
domi Domi When things go wrong don´t go with them 20.3.2014 11:39  1775
v Ústí
domi Domi When things go wrong don´t go with them 20.3.2014 11:39  1774
Anka, Susan +1 Tohle je hlavně boj ústečáků, pokud vzejde nějaká organizovaná vlna z Ústí, Praha ji určitě ráda podpoří. K celé kauze Ti můžu říct, že mě to mrzí, ale to je tak asi všechno...
Majitelem budovy divadla je město, imho si může s budovou dělat co chce. Nehce tam ČS? Má na to právo...Můžu si říct, že já bych se chovala jako politik a vlastník asi jinak, ale to je tak vše co s tím nadělám. Pokud je v ústí velká vůle a touha po divadlu, lidé si to nenechají líbit. Bohužel mám zatím pocit, že těchto lidí je nevýrazná menšina:(
Nemysli si, že to v soukromých firmách funguje jinak...funguje to stejně. Když vlastník něco chce, tak toho z pravidla docílí, z pozice moci.
susan Susan There's just so many things - that I can touch. 20.3.2014 00:19  1773
Až nějaký konstruktivní řešení v boji s bájnou kreaturou vymyslíte, tak sem přijďte a třeba se na tom nějak budeme moci podílet i zdaleka. Cosi mi říká, že i kdybych měla hluboký zájem, pořád by mi nebylo jasné, co s danou situací mám dělat...
susan Susan There's just so many things - that I can touch. 20.3.2014 00:18  1772
PremekBod B je IMHO taky silně neprůkazný. Bohužel. Dost tam vadí to slovo bývalý.

Bod C mi přijde už totálně mimo mísu. To se snad ani nedá považovat pořádně za argument. Stalo se to vůbec někdy v nedávné době, že by se z divadla dělala herna? I když nevím, co je v Ústí normální, to je fakt.


Já ti to klidně řeknu ještě příměji: Tohle je váš boj, pokud se šedý město nesemkne, že tam svůj činoherák chce, tak dojíždějící Pražáci ho rozhodně nezaplní.
Vymyslete něco smysluplného, třeba tu petici. Sice je to málo hlasitej nástroj, ale celkem dobře se na ně měří síla zájmu.
Můžu tady napsat: "Fuj. Bijte je! Bezpráví! Banik, pyčo!" Tak jsem to napsala. Dobrý. K čemu to bylo? K prdu. FB je každému u zadku, natož nějaký Lopuch...
Mám radost, že aspoň z tvého prvního odstavce se v tom aspoň nějak orientuji, protože tohle jsem si v médiích třeba nepřečetla. Ne že bych je ale tak pečlivě sledovala. Držím vám palce, ale to je skoro všechno, co s tím míním dělat. Pokud vám totiž zachráním divadlo, tak do něj chodit nebudu, ale přeju vám, abyste měli kam chodit. A to přirovnání k židům je hodně mimo mísu, vás nikdo nevraždí. Vám v porovnání s tím akorát berou hračku a nemyslím si, že Pražáci či obyvatelé jiných krajů za to můžou. Takže svůj hněv napěte tím správným směrem, to jest proti byrokratickému šimlovi.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 19.3.2014 22:06  1768
Premek [1767]: To, že se ten klub jmenuje Divadlo, neznamená, že přítomní musejí skládat zkoušky ze znalosti české divadelní scény. I ta Naděnka dělá nějaké divadlo a jestli se to někomu líbí, tak ať na to chodí, ať se tu s tím klidně svěřuje. A koho zajímá divadelní politikaření a divadelní teorie, nechť se chovají úplně stejně. Ale tohle pohrdání mi připadá hloupější než to, že někdo prostě nemá názor na Činoherní studio ani nemá potřebu si ho dělat.
premek 19.3.2014 21:47  1767
Kdo chce vědět a zajímá se, ví. Stačí si zadat do vyhledavače Činoherní studio a zjistíte snadno, jak to je.
A) Grant. Podat grant během týdne NEJDE. To vám řekne každý, kdo někdy o grant žádal (například já). Pravidla byla změněna uprostřed sezóny, což je zcela (ehm) nestandardní. Místo částky, za kterou divadlo mohlo přežít, jim nabídli částku menší s tím, že celou původní částku dostanou v momentě, kdy vedle Činoherního studia budou provozovat ještě velkou činoherní scénu. Navíc místní zastupitelé klidně do novin prohlásili, že se členové ČS nemusejí bát, že je grant "napsán přímo na ně" - což je, jak známo, podvodné, ne-li trestné jednání. V tomto momentě neměl ředitel jinou možnost než se do grantového řízení nepřihlásit a žádat o dodržení dříve stanovených pravidel.

B) Politika. Bývalý šéf ČS Jaroslav Achab Haidler je výrazným a svérázným kritikem komunální politiky. Vládnoucí ústecká koalice si tedy mohla zchladit žáhu na celém divadle.

C) Prostor. ČS hraje v ekonomicky rentabilních prostorách. Místo divadla pro intelektuály (kteří za ním jezdí i z Prahy, podotýkám) bychom tu mohli mít hernu nebo něco podobného. Toto je - narozdíl od prvních dvou bodů - neprokazatelná spekulace.

Fakt jsem si nepřečetl jeden zavádějící článek. O situaci v divadlech vím také docela dost - i z vlastní praxe. Nejsem neomylný, klidně se vám rád omluvím za ostrý tón svého předchozího příspěvku; ale naprostý klid v klubu zvaném "Divadlo" v momentě, kdy se /opět/ mocenskými prostředky likviduje poslední stánek kultury v šedém městě - mi fakt na klidu nepřidá. Znáte to: "Když vyháněli Židy, mlčel jsem; nebyl jsem přece Žid..."
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 19.3.2014 20:21  1766
Pražané

[ 374 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
Povinné ručení porovnání REKLAMA

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt